Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

ostravak30

Já už jsem od stejného režiséra viděl vynikající Juno a ani tentokrát mě negativně nepřekvapil. Film se snaží zachytit složitou situaci rodičů a dětí. Oba protipóly vyrůstající v jiné době, jiná generace. Je těžké se v tom zorientovat: youtubeři, sociální sítě, počítačové hry, aplikace, tablety, chytré hodinky atd. Doba utíká vpřed a to se bavíme jen o lidech v USA. V zemi, kde pokrok šel plynule vpřed. Co teprve u nás, když naši dědové vyrůstali za první republiky a rodiče v socialismu? Navíc se objevují i nové fenomény. Kyberšikana, kdo nemá nový mobil je terčem posměchu, hvězdy internetu, talentové show, atd. Složitě se v tom mnohdy vyznají samotní dospívající, co teprve rodiče. Ve snímku vidíme oba extrémy - absolutní volnost i totální kontrola, obojí špatně. Řekl bych, že naši rodiče to měli s výchovou jednodušší, nás čekají už jen těžké časy. Hrozně mě Adam Sandler, jinak komediální herec. Zde jasně dokázal, že si může ponechat svou částečnou komediálnost a přesto ji vhodně zapracovat do složitějšího tématu. ()

huzgi

Naprosto dokonalý film. Svět už prostě takový je a jiný nebude. Někam se pohybuje, posouvá a zpět se nevrátí. Už teď v roce 2023 je rok 2014 dávnou minulostí, ale duše a srdce mladých a nejen mladých lidí se chová stejně. Jak naprosto přesně popsat nadčasovost zachycením jednoho bodu ve vývoji lidstva. Uhrančivá sonda do světa, který se nikdy nezastaví. ()

mac000

Zarážející a vůbec ne optimistický pohled na mezilidské vztahy. Smutné, že se nevěří hlavně těm, co jsou normální... ()

erapo

Téma dobrá, scénar viacmenej bez klišé, ale tie herecké výkony.. Ah, tí čo robili kasting zabili celý pôžitok! Dokonca aj Adam Sandler tu vyznel ako nadpriemerne dobrý herec v takejto konkurencii. (A to mám Judy Greer neobyčajne rád) ()

newmeex

prekvapilo ma akym sposobom boli niektore teenagerske postavy dospelejsie nez ich rodicia, islo konkretne o Tima a jeho priatelky. Tim si uvedomil bezvyznamnost aktivit ku ktorym ho nutila spolocnost a otec a na svoj vek mi prisiel hodne rozumovo vyspely. Rovnako jeho priatelka pri hadke so svojou matkou argumentovala ovela racionalnejsie nez ona : `` Pred cim mne chces ochranovat ?Pred realnim zivotem? ()

Radyss

Nechápu, proč tento film spadá pod žánr komedie. Mně na tom teda nic směšného nepřišlo, ba naopak. Je to pořádně silný a smutný snímek. Má to všechno, ale hlavně to má to hlavní, a tím je myšlenka. Myšlenka, která vystihuje obraz dnešní zvrácené doby. ()

FosaCZ

Otřesný film, kde si maximálně nesympatické postavy jen posílají zprávy a hrabou se v cizích počítačích. Je tam snad závan nějaké myšlenky, ale všechno už dávno vymyslel někdo jiný, a hlavně to mnohem líp ztvárnil. Tady je prostě špatně úplně všechno. ()

waltosin

Každý v teto době to prožívá jak mladí tak i dospělí to musí chytnout za srdce a nejhorší je když jste zamilovaný tak jako já ale druhý to tak necití a ma rád nikoho jiního, je to těžký to skončit když toho človíčka potkáváte každý den a snažit se ho ignorovat, ale strašně to bolí když ho tak milujete, ale prostě nemůžu být jenom kamarád, tak se ho snažíte vymazat ze svýho života což bude hodně těžké, ale jinak to nejde, vím bohužel o čem mluvím. :( 80% ()

HellFireFery

Po dlouhé době jsem těšil na zajímavé drama z oblasti lidských vztahů. Nápad na zfilmování problematiky současné doby je však natočen až příliš laicky. Po celou dobu stopáže se víceméně nudíte a stále čekáte, kdy se ten film tzv. "konečně rozjede". Závěr je neukončený, ale rozhodně napravil jinak poměrně nudný film. Je to škoda, protože jsem čekal něco absolutně jiného a hlavně jinak natočeného. Takto jsou to jen velmi slabé tři hvězdy. ()

Wertherion

Kritický pohled na současnou společnost žijící se smartphonem v ruce. Zobrazuje, jak technologie prorostla životů mládeže i dospělých, jak ovlivňuje naše rozhodnutí, jak utváří naši komunikaci, jak je nebezpečná a jak je přínosná. Každý se tam najde a následně dovede udělat krok dozadu, aby si sám sebe prohlédl s odstupem a zhodnotil, do jaké míry nechává technologii určovat směr jeho kroků. Mile zahrané, můj neoblíbený Adam Sandler předvedl, že dovede zahrát skutečného sympaťáka, přiměřená délka a tempo. 5/5 ()

lobo87

Fantastická kritika virtuálneho sveta a zároveň úžasná vzťahovka. Citlivé, emotívne, atmosferické, melancholické. Vtipné i depresívne, so skvelým obsadením. Výborný Reitman... 80% ()

vodkasesemte

Tormented by a slice of shepherds pie. Try smelling the pie while you eat celery. Žádná konstruktivní odpověd - spočítej si počet kalorií, a tak je vypot, krávo! Zákon zachování energie. I know whats been going through that dirty little mind of yours. That took courage. Its no big deal. I just came over and sat down (jako střelit uštěkanýho pejska uprostřed noci malorážkou). The actions of, like, Hitler, Ghandi, Jesus Christ, mean absolutely nothing, then. Its no big deal if I dont play football. While he knew, cosmically, that nothing mattered, he also realized that something about talking to Brandy did matter, at least to him. And this was enough. Dobrej film. Přestal jsem hrát debilní Dark Souls a začal přepisovat. I m not in hitting mood. Brandon remained the object of Allisons affection despite having once said, within earshot, I would fuck her if I could find the hole. Hanahs very driven. I bet she is. Dangers of selfies. Hes on computer a lot. Guild Wars, I think? Tipoval Original Sin. Thats one of the worst ones. A couple in China played GW so much they neglected their baby and it died of dehydration. Its a virtual world. Your son has created an avatar of himself. An avatar is an icon or representation… I saw the movie. Well, then you know that an avatar is often demonic or evil-looking (je dobrá). When hes plugged in, your son thinks that that world, the world of Guild Wars, is the real world. Problém je ve skutečnosti mnohem horší. Demoni pronikli do našeho skutečného světa a snaží se ho řídit. Our world doesnt matter anymore (nějak tak). Did you have a good night? Yeah, we just did a dungeon. Take your phone, honey. So I can track you. I want you to destroy me with your big fucking cock. Its not really about skill. Its more about how much time you put into it. I heve never met in RL (real life). Pael Blue Dot (youtube). It basically challenges our existence whether or not we matter. I think, if I disappear tomorrow, the universe wouldnt really notice. To se ale nestane. Protože podle jiný teorie - pravdivý, máme každej svuj učel. Ectopic pregnancy and it spontaneously aborted (cože). There was a fertilized egg growing in one of fallopian tubes (tak to jsme rádi, že je zdravá). You seem to be malnourished and I believe thats why your body wasnt able to handle the pregnancy. Photos might be deemed by our network as unwholesome. We answer to our advertisers and they are very risk-averse. Anything that could be possibly be thought of as unseemly… co? We live in a time when there is simply no such thing. What do you want? Yeah, we could clear everything up and go to sleep tonight with some pretty vivid pictures in our heads. Or, you could just tell me what you want for breakfeast. Dobře si ji namazal na chleba. ()

megajalec

Internet je fenoménom dnešnej doby a Muži, ženy a deti prinášajú pohľad na nepríjemnosti a jeho odvrátené stránky. Trochu sa mi zdalo, že tých príbehov je až príliš, tým pádom nedostali viacerí priestor, aký by si zaslúžili na rozpitvanie svojho postavenia a porozprávanie príbehu. Čo sa mi páčilo, že sa riešili problémy všetkých generácií. Inak veľmi dobré a v niektorých momentoch pravdivo kruté. ()

rigby

Hodně zajímavé téma, které je uchopeno neotřelým způsobem. Bohužel hodně často sklouzává do stereotypu, do povrchnosti, do klišé, ať už chtěného nebo nechtěného. Atmosféra je docela temná, alespoň na mne tak působila. Z tohoto podivného světa, kde se lidé seznamují pomocí počítačů, je mi opravdu smutno. Ale vím, že s tím nic neudělám, že je doba prostě už taková. Nejsem z té mladší generace, ale stále se tomu snažím porozumět. 3+ ()

Maraboy

Skvělé zachycení dnešní doby a jejímy problémy . Kdy děti chtějí být rychle dospělí,dospělí se chovají jako mladistvý. Film krásně zrcadlí několik problému se kterýmy se dne spotýká dost lidí,stereotyp,sexuální uchylky, právo na soukromí,touha po kráse a dokonalosti...atd. Působilo to na mě přirozeně a jako ze života , Krásně natočené člověk si říká skoro proč vlastně když to reálně žije a je to kolem něj. Nic méně mě to nevadilo a líbilo se. ()

RomanT

Docela mě zamrzelo, možná bych řekl až naštvalo, že režisér Reitman od začátku až do konce spojuje naprosto banální příběhy teenagerů a jejich rodičů s Pale Blue Dot astronoma Carla Sagana. Buď to nepochopil nebo je opravdu přesvědčen, že film vystihuje problémy dnešního světa. Až se mi chtělo křičet: "Neber si Sagana do huby!". Saganovo poselství by si zasloužilo odkaz v něčem mnohem zásadnějším. ()

sharp87

Generace X opět nastavuje zrcadlo generaci Z. Ta je ale tak ponořená ve V. L., že svůj odraz v R. L. už ani nevnímá... ()

Saxos

Krásně si uvědomíte, že ten fajzbůk /a vlastně nejenom jeho/ už máte v mobilu, tabletu, hodinkách, compu na stole, chytrý televizní smart bedně i v blbý lednici. Bez něj si nepovídáte, nikam nechodíte, nic nečtete, obyčejnou tužkou nenapíšete ani slovo a když Vám ho vypnou jste v háji a čumíte tak maximálně do stropu. ()

Ironhead

Jasona Reitmana pomalu zacinam radit mezi sve oblibence.... toci komorni az vsedni veci a osudy dost zabavnym a zaroven opravdovym stylem... jeho filmy me bavi, lidi v nich se totiz chovaji opravdu jako lidi se vsema jejich cnostma a predevsim i chybama a neni tu jen cernobile deleni na ty spatne a dobre... "Muži, ženy a děti" maji originalni a zaroven, ve vztahu k vypraveni filmu, i prakticke adiovizualni zpracovani resp. neustale pritomna pomocna grafika znazornujici online zivot na socialnich sitich, v online hrach i na mobilech ;) K pate hvezde u me chybi jen neco, presne nevim co, neco co by pro me znamenalo tu povestnou tresnicku na dortu... nejaka ta whooooah scena, co by mne uplne usadila na zadek, jinak zadnou vylozene slabou stranku tenhle film nema... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?