Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

Awer

Proč se nezabít vstříc existenciální bezvýznamnosti našeho bytí? Ne. Správná otázka zní: Proč se nezabíjet – navzájem? A ta odpověď tkví právě v té bezvýznamnosti. Protože jediné bytí je bytí vztažené. Tahle jednoduchá filozofická linka (s níž se dá souhlasit i polemizovat, nicméně to teď vlastně není tak podstatné) je v MW&C hezky zachycená, stejně jako to, že v životě nedospějeme jen jednou, ale vícekrát se ocitneme ve fázích bez jasného směřování, v nichž nesměle a neohrabaně našlapujeme a prožíváme s tím spojené krize. Na mě film zůstává příliš metaforický, symbolický, zkratkovitý, sázka na poetiku je odvážná, leč obtížná. Na druhou stranu oceňuju několikrát mile vyvedenou absurditu okamžiků, která dokáže opravdu rozesmát. ()

gizi

Zpočátku jsem myslel, že to jde mimo mě, že je to pro jinou generaci. A ejhle, ono se ukázalo, že ne, a vyklubal se z toho dost povedený film ze života, který se na produkci USA ani moc nehodí. Navíc příjemná dobrá hudba. 75%. ()

Gagin

Více než o sexuálních frustracích je ten film zaměřen na dnešní dobu. Sociální sítě, život mladých, pohled starších na život mladých apod. Ale celkem to do sebe krásně zapadá a i přes delší stopáž se na to příjemně kouká. ()

diamonde

Po zhliadnutí Disconnect mením hodnotenie - z už tak slabých dvoch hviezd bohužial ešte nižšie. Stojí za to pozrieť oboje a spraviť si úsudok. Ako je možné v podstate tie isté, či podobné témy spracovať roznymi sposobmi. Jeden funguje a druhý nie. Reitman má tentokrát smolu. ()

Edwin44

Už jen za to co se ten film snaží říci musím dát za 5*. Je to hodně drsná reflexe dnešního světa. Když tohle všechno vidím, tak se mi ukazuje volba nezařizovat si facebook jako naprosto správná a jsem rád, že jsem do těd odolal. Zpočátku jsem si říkal, že ten film by musel přitvrdit a tak nakonec přišel úplnej závěr, kterej tu předchozí tak trochu vatu vynahradil. Role Jennifer Garner byla svým způsobem dost děsivá. Při představě, že takový matky opravdu existujou se mi teda dělá nevolno. Adam Sandler mě po Volání o pomoc, opět přesvědčil o tom, že se hodí i do vážných rolí a že není úplně tak špatnej herec. Celkově mě z toho filmu víc mrazilo než z kdovíjakýho jinýho hororu....Byl to hezkej film o nešťastnejch lidech!!!! ()

Helgard

Tenhle film skutečně stojí za to zastavovat, přetáčet, opakovat si scény a dialogy, ale především.....především přemýšlet. Paleta postav které tvoří příběh je skutečně vyváženým výtažkem společnosti s nádhernou polévkou hodnot sypanou přehršlí životem přetavených nástrah vybroušených do křišťálova. Plastické obrazy digitálních vztahů odehrávajících se tak okatě a bizzarně, že i hloupý divák musí vidět, jak fantastický je náš svět. Dva lidé vzdálení od sebe tisíce kilometrů jsou si díky síti a sociálnímu sdílení bližší, než dva lidé snídající spolu u jednoho stolu po noci kdy jeden druhého podvedl, aby se s někým cítil blíže. Děti, jejichž - ještě místy reálné - hodnoty, nezkažené dospělostí, nádherně ukazují, jak praštění bývají rodiče, když řeší své psychické problémy zmítající s jejich dušemi od dob jejich mládí, formou jimi uchopitelnou, ale pro moderní dobu se již dávno nehodící. Film obsahuje několik silných scén a několik naprosto geniálních střihů. A pak pár úžasně agresivních zásahů do světa druhých, které nám dávají možnost chápat, že jsme se dožili časů, kdy staré přísloví oheň je dobrý sluha, ale špatný pán, můžeme směle oprášit do nového kabátku - internet je skvělý přítel, ale nefunkční partner. Hele doporučuji se dívat na to pomalu....velmi pomalu a naopak naprosto rychle nad tím přemýšlet. ()

Final

Extrémy z pohledu amerických teenegerů a jejich rodičů. Pohled na něco, co si myslíte, že se Vám nemůže stát, ale to nejděsivější na tom všem je, že se Vám to pravděpodobně stane. A jak budete řešit onu situaci ve své kůži? A věřte, že i když tahle móda začala v Americe, týká se nás mnohem více, než si lidé připouští. Film je v některých momentech trochu slabší, ale vynahrazuje to depresivní atmosférou a šancí, vcítit se do hlavních postav a zamyslet se nad tím, jestli by jste to zvládli lépe. ()

theblackswan

Konečný doslov byl vážně povedený a vystihoval podstatu celého filmu (i života). A vůbec celý nápad s Bledě modrou tečkou byl skvělý :) Nejvíce se mi tu asi líbil příběh Tima. Osamělý kluk, kterého opustila máma a on se upnul k počítačovým hrám...a jedné dívce...Ale příběh každé postavy byl něčím zajímavý a nejspíš i zobrazovaly realitu spousty lidí. ()

k0m1s

Strašně málo dávám dilmu plný počet. Ale myslím si, že tento snímek z dnešní doby si to docela zaslouží :) Osobně nemám asi, co bych mu vytknul. ()

gerojmanus

Příběh dospívání (myslím, že nejen) amerických teenegerů a rodičovská kolísání řešená útěky z reality všedních dní..To vše obalené jedním vysokorychlostním připojením k internetu, který všem těmto příběhům předurčuje směr. ()

Martineq15

Smutný avšak dobře výštižný obraz dnešní doby. Podle kterého si mohou všichni udělat svůj vlastní názor a zodpovědět si otázku je tohle v pořádku??? ()

maxs

Nejprve mě napadlo jedno slovo - nadčasový. Jak ale může být nadčasovým filmem něco, co naprosto přesně odráží obraz dnešní současnosti? Film nabízí tolik různých osudů, tolik různých společenských deviací (na úrovni spolužáků, rodičů a dětí, mužů a žen...), místy až nechutně zvrácené a přesto tak šikovně propojené do sebe. Skvělá sonda do sociální společnosti, do vztahu mužů, žen a dětí. Vzhledem k častému převádění textu (z mobilů, tabletů a PC) na obrazovku se vyplatí alespoň nějaká znalost chatovací angličtiny. Asi to není nezbytné, ale film to perfektně dokresluje. Jak své pocity cítí teenager a jeho matka, když jdou spolu po nákupním centru? Přečtěte si jejich vzkazy na sociální síti.. Ani chvilku neváhám nad udělením 5/5*, po delší době mě opravdu zaujal film, který si bezesporu pustím znovu. Myslím, že Americká krása má velmi zdařilého, ne-li ještě povedenějšího mladšího bratříčka. A kdo se alespoň v nějaké situaci ve filmu nepoznal, ten lže :) ()

Krastom

Film, ve kterém je dokonale vystižena dnešní doba sociálních sítí v několika normálních i extrémních životních příbězích. ()

Eurydike74

Poslední dobou mám takovou zvláštní úchylku, že mě často napadne poměřovat filmovou produkci "našeho", tj. západního euroamerického civilizačního okruhu očima islámských bojovníků proti ďáblu Západu (kteří jsou teda moje noční můra). Snímek Muži, ženy a děti ukazuje přesně takový obrázek naší civilizace, jaký musí vyvolávat pocit, že jsme fakt určeni k zániku. A není to internet, mobily, sociální sítě ani pornografie, která za to může (i když tohle všechno dobře tematizuje samotu uprostřed lidí.) Můžeme si zato sami, protože jsme se ve svém úsilí o naprostou svobodu zapomněli zeptat, co s ní pak budeme dělat. Žádná úcta k ničemu, co by stálo za řeč, žádná naděje, žádný přesah, Bůh není a pomoc odnikud zvenčí nepřijde, jak to s depresivně doslovnou precizností shrnuje dosti zvláštní "kosmický" komentář filmu. Takhle vypadá svět podle Reitmana, který ale na rozdíl ode mě důsledně nikoho nesoudí. Těžko říci, proč je v žánrovém vymezení psáno vedle dramatu i "komedie", protože to je ve skutečnosti dost smutnej až místy drásavej biják. Mohla by to snad být černá komedie, kdyby tempo nebylo tak pomalé a Reitman nepřistupoval ke všem svým postavám s tak opatrnou jemností a očividným pochopením. Což u tohoto filmu paradoxně vyvolává až nepříjemné pocity. P.S. Za mě nejpůsobivější scéna s anorektickým zamilovaným děvčetem, které po nalejvárně "zkušenější" spolužačky ("Vždyť už ste ve druháku!") přijde o panenství tak zoufale neromanticky, jak by si to žádná nepřála, a přitom ani nechápe, jaká parodie na lásku se tu právě odehrála. Až jsem se otřásla. Protože vím, že to přesně takhle často chodilo a chodí. Takže nakonec docela silnej film, akorát mi z něj nebylo dobře. ()

JerryPilsen

Kritika dnešní společnosti se všemi nešvary co doba přináší.Až pitoreskní zobrazení některých postav j děsivé,ale uvěřitelné. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?