Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

dragoliz

Krásny smutný film. Ani presne neviem, o čom bol. Bol však plný absurdností, takže asi o živote. A aj vďaka zaujímavej forme, ktorou je podaný, o živote v dnešnej dobe. Vôbec mu nejde o príbeh, skôr je to taká pocitovka. U mňa ostal po poslednom obraze asi milión myšlienok a jeden pocit - zimomriavky. Čo je zaujímavé a čo sa mi ešte nikdy pri sledovaní filmu nestalo, tak som sa do tých postáv vžil, že som doslova chcel odpovedať za ne. A nutkanie zabiť tú potvoru čakanom do jej protivného ksichtu. 85% ()

djfun

Celkem trefné a znepokojivé, jen ne až tolik jako skutečná současnost. Welcome, Voyager 1 a 2 dorazily do "cíle", tedy do PRDELE... I s českým poselstvím na zlaté desce na palubě: „Milí přátelé, přejeme vám vše nejlepší“. Bingo! ()

Chundys

Vím, že za to nemůže ale za roli matky Jennifer Garner bych rovnou střelil do hlavy!!! Suprový film stejně jako Disconnect ()

Radek.SCH

Reitman mě v podstatě ještě nikdy nezklamal, i když sem tam natočí něco slabšího (Znovu a jinak). Sex na všechny možné způsoby v texaském podání. Trochu mi to připomínalo Short Term 12 (spojitost až na Kaitlyn Dever žádná) - prostě film o kterém nic moc nevíte, nic moc od něho ani neočekáváte a pak vás mile překvapí. Snadler nejenže nehraje debila, on ale i dokonce hraje. Jinak je to myšmaš všemožných mindráků a typových situací, které vás napadnou při pojmech první sex - internet - selfies - dospívání - matka - manželství. ()

Rockerman

Jocker94 píše, že je to film o sexuálních frustracích. Ano také, ale já jsem hlavně viděl, že to je o fenoménu dnešní doby, internetu. Bez internetu si už mnozí z nás nedovedou svůj život představit ( já patřím mezi ně), jde o to kolik času člověk tomuto médiu věnuje. Ve filmu jsou lidé, kteří od počítače skoro neodejdou a to je špatně. Druhý extrém představuje Brendina matka, jejichž cenzorských schopností by ocenil nejeden totalitní režim. Ve snaze ochránit své dítě před "zlými" zprávami to se svou kontrolou přehání a způsobí více škody, než užitku. Podléhá mu i dospělý člověk a rád se schovává za anonymitu internetu. Domlouvá si schůzky naslepo a pak bývá překvapen, většinou nemile. Poučení z "Mužů, žen a dětí " je, že jediné, co nás může zachránit, aby nás počítač nepohltil je láska. Není to nic objevného. Na "Disconnect" to nemá, ale film se mi líbil a tak volím nadprůměrné hodnocení. ()

BOURQUE

Nie vždy je jednoduchý natočiť tie príbehy, ktoré sa odohrávajú pred našimi očami. J. Reitman (Juno, Up in the Air) to teraz zvládol veľmi dobre. Obrazy a príbehy z nášho súčasného života rozdelené na menšie (na prvý pohľad rôzne) časti, ktoré však spolu tvoria jednotný obraz. Kedysi niekto povedal, že naše prístroje sú „smart“, ale ľudia sú „.....“. Dúfam, že to nakoniec takto nebude. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Olík

Reitman mladší nastavuje zrcadlo společnosti.....troufám si tvrdit, že jsem pochopil co se nám pan režisér snaží svou výpovědí doby sdělit. Bohužel jsem se nesešli co se týče znázornění a to minimálně v prvních dvou třetinách snímku. První hodina mi přišla strašně toporná, neucelená, jednotlivé minipříběhy strašně strohé a herecky odfláknuté.....uznávám, že blíže k závěrečným titulkům a velkolepému finále film nabíral na grádech, ale i tak. Rušily mne unavení herci, rušily mne komunikační titulky na obrazovce, rušila mne nedotažená moralita.......Jason Reitman umí lépe. ()

Wallis3

Rozhodně zajímavý pohled na život a vztahy... O přehnané péči rodičů, která je někdy až na obtíž a nechápavosti světa vlastních děcek, o vlastním světě potomků, kteří nechápou péči rodičů. ()

Rathalos

Muzi,zeny a deti je film,ktory je uplne presne odrazom dnesnej spolocnosti,doby,ako dnesni mladi ludia ziju vo svete internetu,mobilov a pocitacovych hier,velmi dobre a poucne je tu vsetko zobrazene,herci funguju vyborne,viac-menej je to smutny pribeh,aj ked samozrejme su tu aj svetle stranky a komedia to nie je ani nahodou,absolutne,zo zaciatku som to mal chut vypnut,no potom som bol nadseny z tejto dramy a este chvalim Ansela Elgorta,on ma vzdy presvedci o svojej roli,ma velky talent...:-) ()

GOREGASM

Reitmanovy filmy mám rád, protože vždy sáhne po něčem jiném, neopakuje se a kvalita je vždy zajištěna. Téma nebezpečí, které zejména mladé lidi na internetu potkává je a ještě dlouho bude velmi aktuální a Jason Reitman k němu přistupuje se vší vážností, ale zároveň si nezapomíná udržet potřebný odstup a bezpodmínečný nadhled. Z některých znázorněných situací se vám zvedne obočí, protože vás hned napadne, co když se takhle chovají moje děti (vzpomeňte si, ajcí jste byli v mládí vy :-). Tato problematika má mnoho perspektiv ai přístupů a Reitman jich pár zobrazí a obrázek si udělejte sami, jednoznačnou odpověď si ale po tomto filmu stejně nevymyslíte. A i to se ve své mozaice vztahů, životů a elektronických dialogů všude kolem nás snaží Jason Reitman opět velmi chytlavým a inteligentním způsobem sdělit. 85% ()

Kingjiri

Je fajn, že Reitman nepoukazuje na sociální sítě a možnosti rychlý komunikace díky vývoji novejch technologií, jenom jako na něco špatnýho. Naopak s tim všim pěkně pracuje jak vizuálně (zobrazování SMSek nebo facebooku přímo na obrazovce), tak dramaturgicky (vypráví tak část příběhu). Některý dospělácký postavy jsou paradoxně víc ujetý než ty dospívající, až se tomu nechce věřit. Nejvíc mě iritovala postava matky Brandy. Herecký slušný - zejména díky výkonům "dětskejch" herců a Adam Sandler opět dokázal, že umí hrát. Příběh řeší hodně postav a jejich osudů najednou, takže mám jako vždy pocit, že méně je někdy více. Takovýhle množství témat (uspěchaná ztráta panenství, začínající anorexie, počínající závislost na PC hrách, "kyber" stalking Brandy, oboustranný podvádění v manželství nebo webová stránka Hannah) se prostě nedá v jednom snímku dostatečně probrat. Začátek byl dobrej svym nadhledem (vypravěčský komentáře), závěr naopak trochu zklamal svojí klišovitostí. Sympatickej průměr, kterej měl rozhodně navíc. ()

ludva10

První půlka až tak závratná není, ale vše vynahradí druhá, která má spád, zajímavý děj, který je dnes vlastně vidět i v reálu - místo komunikace z očí do očí raději zpráva vedle sedícímu přes facebook. A celkově má i zajímavou myšlenku. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, kdy k tomu vyššímu rozhodlo to, že se děj odlišuje od podobně laděných filmů z amerických škol. ()

HenryIvan

Veľmi dlho som premýšľal ako okomentujem tento snímok. Bolo mi jasné, že si zaslúži 5*, ale v mysli mi bežalo viac nápadov naraz. Každý, kto si pozrie tento film jasne uvidí, ako krásne skazený je náš svet. Režisérovi sa podarilo zachytiť každý jeden aspekt našich životov a skĺbiť to do jedného dvojhodinového filmu. Problémy​ pornografie, nevery, neúcty k samému sebe ( alebo priveľkého snaženia získať pozornosť tých, komu sme ukradnutý ), prílišného ochraňovania, slabého ochraňovania ( spojeného s prenášaním svojich snov na vlastné deti ), neschopnosti identifikovať vlastnú identitu sú len odvarom toho, čo nám tento film chrlí do xichtu. Krásne prepojenie vyššie uvedených „ malichernosti ” s otázkou našej existencie v univerze, spoločne s postavou nezainteresovaného rozprávača a kvalitnej hudby vytvára zážitok, ktorý sa síce celkom vlečie, no to je v tomto prípade len plus. Ten blažený výraz tváre žasnúci nad kvalitou hercov a rozprávaným sociálnym stereotypom sa v približne rovnakých periódach vyslovene miešal s výrazom zdesenia a pocitom úzkosti z obrazov dnešnej spoločnosti. Takžka dokonalé dielo, pri ktorom som nemohol odlepiť oči od obrazovky a bol plne ponorený v celom deji. Na konci mi dokonca prišlo ľúto, že je koniec ( veľa koncov na môj vkus ). Herecké výkony brilantné a každý jeden z nich tam sedel. Vrelo odporúčam každému fanúšikovi kvalitných sociálno-filozofických ( ak niečo také vôbec je ?? ) filmov. 100 %. ()

Torgal

Trampoty ľudí digitálnej éry. Jednotlivé príbehy sú pútavé a tvoria zaujímavý vzťahový prepletenec (i keď bez nejakého výrazného ťažiskového príbehu). Ako problém ale vnímam spoločný motív, ktorý všetky príbehy spája a ten by sa dal v skratke zhrnúť ako “počítače, mobily a internet sú zlo”. Všetko využitie moderných technológii v tomto filme v konečnom dôsledku spôsobuje len bolesť, citovú vyprahlosť, izoláciu a opustenosť, čo je veľmi krátkozraký a zaujatý pohľad na vec. Reitman, akokoľvek zručný rozprávač, si mal vytiahnuť hlavu z prdele a nepresvedčovať všetkých o svojom pomýlenom videní sveta. S viacerými témami filmu sa síce viem stotožniť, no ten jednostranný uhol pohľadu zráža hodnotenie minimálne o bod. 7/10 ()

tranquill

"Snažím se tě chránit! .. Před normálním životem?" Rodinné vztahy po sexuální stránce versus virtuální a skutečná realita současného světa. Excelentní drama, které se zprvu zdá být nad věcí, ale naopak i jen přes pár slovíček udeří na hřebíček, k jádru věci. Závěrečná čtvrthodinka vystřelila film na oběžnou dráhu kinematografie, jako ta vizuální sekvence... "Ale mohli bychom si všechno vyříkat a jít spát s pěkně živými představami v hlavě. Nebo mi můžeš prostě říct, co chceš k snídani..." ()

Theker

Tento film by sa mohol volať "Na čom záleží", pretože idey a hodnoty v ňom obsiahnuté sú platné pre akúkoľvek spoločnosť - nielen pre tú našu facebookovskú A želal by som si, aby takýchto filmov, bolo viacej. 90% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?