Velmi dobrý remake filmu ze sedmdesátých let. Tekdy si profesora závislého na hazardu velice dobře střihl tehdy hodně populární James Caan a v nové verzi je Mark Wahlberg víc než výborný. Mezi plusy jednoznačně vévodí hodiny na univerzitě. Neméně dobře je vylíčený svět závislosti člověka, jehož jediným krédem je vyhrát na sto procent! Hráčsky opojné a vyplatí se určitě, už jen díky stylu jakým je film natočený, vidět znovu.(8.6.2015)

"Vyhral si o stotisíc dolárov viac, nechceš ich?" Na túto otázku odpovedá gambler v nie príliš presvedčivom podaní M. Wahlberga : "Nasrat!" Sledoval som film, ktorý celkom ušiel a keby bol záver iný ako ten, ktorý si vie domyslieť každý blbec, možno by som hviezdu pridal. Jeho "nasrat" (film som výnimočne sledoval s cz dabingom) nasralo mňa. Toto hovorí gambler , ktorý prišiel takmer o všetko, nemá už ani auto a jeho vzťah s matkou, ktorá ho financovala je na bode mrazu? Niekoľkokrát si počas filmu poviete ako môže byť niekto tak blbý napriek tomu, že je vzdelaný? Ja viem, sú aj horšie kombinácie , ale tento gambler bol celkom zaujímavý, až kým to celé neskazil záver. Iba priemer. 60%.(5.10.2015)

Upřímně jsem od Ruperta Wyatta čekal od skvělé Planety opic trošku větší pecku. Walhberg se se svou úlohou filmového tahouna pere statečně, ovšem ta literární rovina prostě moc nebaví. Divák chce koukat hlavně na to, jak se točí kulička. Občas docela šílenost, vždyť ten chlap snad nemá nervy. John Goodman naked, tenhle obrázek mě z hlavy jen tak nezmizí. 55%(13.4.2015)

Hlavní hrdina mě svým přístupem pěkně vytáčel. Gambling coby závislost sice moc nechápu, ale dokážu pobrat, že někoho dožene až na úplné dno, kde se člověk plácá v depresích bez možnosti úniku. Ne tak hlavní hrdina. Tomu je všechno úplně jedno a dluhy neřeší, stejně jako sankce, které plynou z jejich nesplacení. A když už mu někdo podává pomocnou ruku, tak na ní plivne, potažmo všechno znovu prohraje, aniž by měl nějaké výčitky. Wahlbergova postava mi tudíž byla po většinu doby nesympatická a bylo mi jedno, jak to s ní dopadne. A to je pro film docela handicap, protože nikdo jiný, komu by se daly držet palce, tu nebyl. Hrdina si sice v závěru začal uvědomovat priority, ale v mých očích mu to až tak nepomohlo. A nepomohlo by to ani celému snímku, kdyby neměl v záloze Johna Goodmana a M.K. Williamse, kteří ztvárnili normálně uvažující a rozumně se chovající gangstery. Koukat se na to dalo, ale čekal jsem krapet víc. 55%(26.1.2015)

• maddy

Štandardne zrežírované (Rupert Wyatt vie udržať konzistentné tempo), fajn zahrané (Mark Wahlberg má charizma na rozdávanie), ale podpriemerne napísané. Hlavným problémom tu je totiž chabý scenár, z ktorého bohužiaľ dobrý film nevydoluje ani Wyatt s Wahlbergom a tak to tu lepšie dopadnúť ani nemohlo. Titulná postava „gamblera“ totiž ani nie je tak patologickým hráčom ako debilom, ktorý neovláda ani základy hrania. Namiesto toho, aby hral čo najviac a čo najčastejšie, lebo to ako závislák na hazardných hrách potrebuje, tak jeho hra prebieha spôsobom, že všetko vsadí na jedno číslo, vyhrá, potom vsadí všetko znova na to isté číslo a všetko prehrá. Po hre je tak do dvoch minút. Žiadne rozdelenie výhry na viaceré ťahy, žiadne rozdelenie rizika, žiadna neustála potreba hrania. Jednoducho len jedna hra štýlom všetko alebo nič a je po „zábave“. No on sa nielen počas hier, ale počas celého filmu chová ako skôr ako prvotriedny idiot než ako univerzitný profesor závislý na hazarde. A vôbec, celkovo mám „veľmi rád“ tých Amíkov s bohatými mamičkami, ktorí žijú sami v luxusnom niekoľko izbovom dome a pred domom im parkuje červené fáro, ale mám ich ľutovať a počúvať ich reči o tom ako sú na mizine, bez peňazí a ešte aj niekomu dlžia štvrť milióna! Čo tak predať byt, dom, auto a nasťahovať sa dočasne do garsónky, kde síce nebude žiť v luxuse, ale aspoň mať pokojný spánok?! To asi neprepadá do úvahy. Film by tak chcel byť „gamblerskou sondou“ do života zbohatlíka, ale namiesto toho je neskutočne odtrhnutý od reality a celý ten pokus o zobrazenie seba-deštrukcie hlavnej postavy je maximálne povrchný. K tomu hŕstka vedľajších postáv (mamička, študentka), ktoré v prvej polovici zdatne sekundujú hlavnej postave a pôsobia, že na ňu môžu mať podstatný vplyv, no v druhej polovici sú odpratané z deja, aby sa v ňom už viac nevyskytli. A aj tí gangsteri skôr než by budili strach pôsobia ako „dobrí tatkovia“, ktorí znova požičajú aj niekomu kto im už dlhuje 250 000€, ktoré bude mať očividne z učiteľského platu problém splatiť a ešte mu radia ako zo šlamastiky formou ďalšieho hazardovanie von. Celé to pôsobí tak prikrášlene, že počínanie Gamblera nemá žiaden emocionálny dopad a jeho osud je divákovi akurát tak ukradnutý. Aby som len nekritizoval, tak Mark Wahlberg to slušne tiahne a jeho monologické výstupy počas prednášok sú celkom štýlové, Wyatt na režisérskej stoličke má stále remeslo v malíčku a dokáže aj z takejto látky natočiť celkom svižne odsýpajúci film, počas tých dvoch scéna „gamblovania“ cítiť aj kúsok napätie (ale to vyplýva skôr zo spôsobu hrania a toho, či Gamlber všetko prehrá alebo nie). Akurát je dosť problém pokiaľ film s názvom Gambler má najlepšie časti tie, ktoré sa odohrávajú v školských laviciach, než tie v kasíne. Od Ruperta Wyatta by som čakal rozhodne viac, ale na to ako slabá látka Gambler je sa s tým popasoval celkom znesiteľne. Akurát tu chýba zmysluplný príbeh, zmysluplné konanie postáv alebo niečo navyše čo by strhlo, akákoľvek zaujímavejšia scéna alebo situácia. Vo výsledku je to akurát štandardne natočený film, ktorý ani nemohol byť s podobne chabým scenárom ničím viac. Neviem čo viedlo Wyatta práve k tejto voľbe. CELKOVO: 2,5* (5/10)(10.4.2015)

• - Tento film ma rovnakú dĺžku ako jeho predchodca Gambler (1974). (chesterko)

• - Skladba "Money" od rockovej skupiny Velvet Revolver, ktorá sa objavila v tomto filme, zaznela aj v snímku Lúpež po Taliansky (2003). V oboch snímkoch si strihol hlavnú rolu Mark Wahlberg. (Real Tom Hardy)

• - Natáčelo se v Los Angeles a Las Vegas. (Terva)