Max Lambert, bývalý šéf lupičské bandy, si odpykává dvacetiletý trest. Před zatčením zakopal u kostela nedaleko Říma několik milionů ve zlatě, „výdělek“ ze své poslední akce. Se svým spoluvězněm Pierrem Bizetem připraví plán útěku a v převleku za duchovní se snaží odletět do Říma, kam zrovna v této době směřují církevní hodnostáři z celého světa. Takže dvě sutany navíc se mezi nimi lehce ztratí! Jenže uprostřed poklidného letu se objeví únosci, kteří nutí pilota obrátit letadlo na Tanger. Ale to zdaleka není ještě to nejhorší, co je na cestě za svobodou a penězi čeká. Jedinečná dvojice GabinBrialy, výborné dialogy a situace v komedii, která nestárne. (Česká televize)

Cesty timem

Ve filmografii Jeana Gabina je u mne tento kus "Svatý grál" a vlastně završení jeho úctyhodné filmové kariéry.... "Jsme v prdeli, monsignore" tady zlidovělo pro určité chvíle rozhořčení skoro jako "Ježíši Kriste". ()

charles3

Zřejmě vůbec nejlepší komedie "četnického" režiséra Jeana Giraulta. Současně nádherná role na závěr Gabinovy kariéry, přičemž Brialy mu zde více než zdatně sekunduje a herecky jej dokonce překonává. Tento film mám rád už od dětství a jeho prvního uvedení v čs. kinech (1979). A bavím se u něj pokaždé stejně. K (i zde) často uváděným hláškám z tohoto filmu přidávám další: -"Spal jsi s ní?" - "Nesmíte si plést zvířecí vášeň s něžnou duchovní láskou, do p**ele!" ()

Noc17

Jean Gabin i v tomto filmu okouzluje minimalistickým herectvím, navíc v komedii.....film krásně plyne je zábavný i po letech a závěrečná věta :"já už jsem přispěl" je v Gabinovském podání prostě k sežrání :o) ()

Honey007

Skvělý Jean Gabin v klasické převlekové francouzské komedii s vtipným závěrem. Co víc si přát na konec herecké kariéry? ;) Svatý rok je krásnou ukázkou toho, že lze udělat komedii s náročnějším, občas možná trochu paradoxním humorem, aniž by ztratila své kouzlo. Škoda, že většina současných filmařů sází jen na humor prvoplánovitý a nenáročný. ()

prybka

Někteří jidé jsou zde rozčarováni, že od filmu očekávali daleko víc. Podstata je podle mne v tom, že film není jen o staré gardě zločinců, ale natočila jej i stará garda filmařů. Tato komedie není řachanda a akce. Je to skvěle precizně a hlavně pozvolna budovaný příběh s nečekanými zvraty a kouzelnými větami, které jsou nezapomenutelné. Právě ta pozvolně, ale o to precizněji vystavěná atmosféra způsobuje, že banální věta "Jsme v prdeli, monsignore." všechny diváky rozezvučí blaženým smíchem. Je to starý film, je stavěn jako architektura, je to katedrála radosti. ()

TheKesh

Výborná francouzská komedie ze staré školy, která dokonale pobaví. Klasická krimi převleková zápletka ve velmi příjemném inteligentním francouzském balení. Kvalitní režie, super dialogy a v hlavní roli vynikající Jean Gabin. ()

PORTER44

Poslední film Jeana Gabina a povedený,nebyl ani tak daleko od svích rolí gangsterů a komisařů ,trochu gangstera a krimi v tehle komedii bylo se svím parťákem povedený útěk z vězení a převlek za biskupa a pak odlet letadlem všechno klape než se objeví únosci letadla kteří žádají výkupné ale i s tímhle si ti dva bravůrně nakonec poradí.Skvělé herecké výkony dvou hlavních představitelů. ()