Max Lambert, bývalý šéf lupičské bandy, si odpykává dvacetiletý trest. Před zatčením zakopal u kostela nedaleko Říma několik milionů ve zlatě, „výdělek“ ze své poslední akce. Se svým spoluvězněm Pierrem Bizetem připraví plán útěku a v převleku za duchovní se snaží odletět do Říma, kam zrovna v této době směřují církevní hodnostáři z celého světa. Takže dvě sutany navíc se mezi nimi lehce ztratí! Jenže uprostřed poklidného letu se objeví únosci, kteří nutí pilota obrátit letadlo na Tanger. Ale to zdaleka není ještě to nejhorší, co je na cestě za svobodou a penězi čeká. Jedinečná dvojice GabinBrialy, výborné dialogy a situace v komedii, která nestárne. (Česká televize)

Yardie

Tak toto komedie teda určitě nebyla. Je pravda, že jsem se párkrát zasmál při nějaké hlášce či výrazu ve tváři nebo spojení obého. Ale celkově bych to do žánru komedie asi nezasadil. Tenhle film je spíše takový mix komedie, dramatu, nadsázky a možná ještě něčeho. Tak jako tak se mi na to koukalo dobře, rychle to uteklo a bavilo mě to. Nicméně, dle zdejšího hodnocení jsem čekal nějakou bombu - ale té jsem se nedočkal. Prostě průměr. Howgh! ()

Mikino00

Ale jo, příjemná komedie s Gabinem, který neztrácí nic ze svého charisma ani v pokročilém věku. Inteligentní humor a příjemné tempo spojené s úsměvnými momenty. ()

M.E.K.Y

Prachem zašlá francouzsko-italská komedie, prezentující přesně ten styl humoru, kterým jsou obě země proslulé. Snímek je starý přes čtyři desetiletí a technicky vzato má spoustu nedostatků, ale už kvůli tomu jsem doufal, že scénář to vše zachrání a bude špičkový. Ale to jsem se přepočítal. Je až příliš jednoduchý a přímočarý, bez nějakých překvapujících zvratů a momentů. Dvojice bavičů Jean Gabin (pro kterého to bylo poslední učinkování na plátně) a Jean-Claude Brialy ale svoji úlohu zvládli a některé jejich hlášky byly výborné! Dokonce i s dabingem jsem si je užil, což se o ostatních postavách říct nedá! Závěr? Já takové komedie zas tak moc nežeru, ale v některých chvílích jsem se opravdu bavil a hlavně nenudil, takže to nebylo nejhorší. ()

RomanHyde

Poslední film Jeana Gabina, klasická převleková zápletka, nenáročný děj který odsejpá a vynikající hlášky, např. "Jsme v prdeli, monsignore:-) Každý fanoušek francouzské komedie by neměl Boží rok vynechat, protože obsahuje všechny ingredience a tu nezbytnou lehkost, která dělá francouzskou komedii francouzskou komedii :) ()

kujon

Skvělá odpočinková záležitost, které ani přibývající léta neubýrají na lesku a kráse. Jean Gabin a Jean-Claude Brialy vynikající, stejně jako Henri Virlojeux v roli vrchního komisaře. Gentleman's agreement mezi nimi povýšila film o jednu hvězdičku. Skvělé! ()

Vesecký

Poslední film Jeana Gabina přinesl příjemnou podívanou na klasickou dvojnásobně kriminální komedii, jakou Francouzi u sedmdesátých letech uměli snad nejlépe na světě. Pokud jsem tenhle film někdy viděl, tak už jsem děj zapomněl a mohl jsem se mu plně oddat, aniž jsem měl nutkání odběhnout od obrazovky, ba naopak. Svatý rok je připomínán jen okrajově, dva uprchlí trestanci se totiž v převleku za černo.... snaží dostat do Říma, kde se konají velké slavnosti, ale kde má hlavně Jean Gabin ukrytý poklad, který se mu však za jeho nepřítomnosti (jak tušíme od okamžiku, kdy je taxi dovezlo namísto úkrytu) přeměnilo v supermoderní svatostánek. A mezitím dobrodružství na palubě uneseného letadla. Pravda je, že tady to trošku ve scénáři skřípalo, ale film měl především pobavit, a to se mu povedlo. Pět hvězdiček pro Jeana Gabina i povedený závěr. ()

KoleckoR

...dej pokoj, já už jsem přispěl :-) Tohle jediné mě utkvělo v paměti asi z před 20 roků, kdy jsem to viděl. Ani název ne. A dnes jsem měl možnost, to vidět znovu. ()

allebra

Jean Gabin byl skvělý Herec a rozloučil se s filmovým světem opravdu ve velkém stylu! Svou zásluhu měl určitě i výborný dabing. ()

myc-hal

Taková dobře odvedená práce, oddychovka na odpoledne. Nic víc nic míň. Čtvrtá hvězda za Gabina a jeho "Já už jsem přispěl". Mimochodem, závěrečná scéna s odcházejícím Gabinem je (trochu nechtěně) docela symbolická. (TV, 29.1.2011) ()

MickeyStuma

Opět vynikající Jean Gabin v útěkovém filmu, který se krapet zvrtne. A protože se jedná o poslední jeho počin, jde vlastně zároveň i o důstojné rozloučení z francouzskou hereckou legendou, kterou již nikdo bohužel nenahradí. Jeho klidná kamenná tvář v každičkém záběru ve spojení s kulometnou dávkou různých hlášek v každé situaci je stále zárukou kvalitní podívané. Vážné téma a velice inteligentní humor. To dokázal zhmotnit jenom on. Závěrečná pointa je už jen třešničkou na dortu. Snímek nelze jinak než doporučit. Už kvůli Gabinovi, který tu vlastně shrnul to, co mu šlo nejlépe. ()

Rathalos

Trosku mi vrta v hlave,ze preco je tento film oznaceny ako komedia,ked s tymto zanrom to nema takmer nic spolocne,utek z vazenia ci unos lietadla by som zaradil niekam inam,ale co sa tyka toho,co som videl,tak musim prejavit spokojnost,zaujimava zalezitost s vybornym Jeanom Gabinom v hlavnej ulohe i skvelym ceskym old dabingom,ktory uz dnes vymizol,co je skoda...:-) ()

gombarix

Berme to tak, že jediným smyslem tohoto filmu bylo dát poslední roli živoucímu klasikovi francouzského filmu důstojnou jako nějaký důstojný otec. Což se celkem povedlo (ano, ta geniální poslední věta!) a koneckonců to není málo. "Komedie" dnešníma očima z větší části nezamýšlená, leč nostalgie po "správných policajtech a poctivých zločincích ze staré školy" je tak nějak příjemná. (Jediné, čemu nerozumím, je účast Maurice Travaila, což myslím úplně nebyl jen statista, ale jeho role tady větší rozsah nemá. Možná jeho věty padly pod stůl ve střižně?) Dávám 4*, film se mi určitě líbil víc než (tematicky dost podobné) "Le Soleil des voyous". ()

Evander

Svatý rok je příjemnou komedií, jaké se dnes už netočí. Zároveň je též posledním snímkem Jeana Gabina a je více než důstojným rozloučením s tímto hereckým mistrem. 75% ()

Stíba

Bohužel až asi na 3 hodně vtipné momenty mě film ničím nezaujal a víc jak průměrné hodnocení si ode mě nezaslouží. ()