Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

pornogrind

Člověk by řekl, že filmy FF už nemají čím překvapit ale tomuhle filmu se to povedlo. U té přehlídky kreténů na který Elizabeth narážela jsem se navíc fakt pobavil. ()

kingik

S (internetovými) maniaky v kyber prostoru (i mimo něj). Studentka Elizabeth testuje lidské chování na novém web chatu The Den. Motivaci má v podobě grantu, který jí byl schválen školou. Prostřednictvím videochatu naráží na různá individua, jejichž chování je převážně sexuálně orientované. Po bezcílném brouzdání znenadání naráží na profil s neznámou dívkou, který jako jeden z mála není připojen na webkameru. Přátelská komunikace se zanedlouho změní v peklo, když muž v masce před jejími zraky bestiálním způsobem zabíjí nebohou dívku z fotografie. Záhadný profil, který rozklikla, jí začíná stále více obtěžovat a zasahovat do jejího soukromí, respektive ten, kdo je pod ním. Blízcí lidé kolem ní umírají, policie je bezradná a dívce nezbývá, než se pustit do pátrání na vlastní pěst. Ani netuší, do čeho právě spadla a židle za monitorem počítače už nemusí být tím nejbezpečnějším místem, za jaké ho dosud měla. Film byl pro mě překvapením. Jede se po celou dobu na snímání přes webové kamery, mobily a já nevím, co ještě, aby se docílilo, co nejreálnějšího vyznění. A to skutečně nechybí. Pocit autenticity je přítomen, i když v některých intencích přece jen bylo nutné zahrát to na přehnanou notečku, jinak by se příběh nepohnul z místa. Ve větší míře trávíme čas s Elizabeth v jejím bytě, jen je originálně snímán její pohyb v něm, tedy přes webku, a to ve dne i v noci. Zpočátku to zdánlivě není žádné velké terno, vyjma explicitní scény orálního sexu, se cyklicky opakuje Elizabethino klikání a náhodné vyhledávání profilů. Nebylo to vůbec nudné, právě naopak. Bavilo mě na koho slečna narazí, kdy se co stane, bylo to takové zvláštně napínavé. Od vraždy neznámé dívky se film solidně rozjel, nabral příjemné tempo a události nabraly spád. Film se postupně přelil až do extrémnějších rozměrů a vyvrcholil v pekelně napínavé finále. Melanie Papalia, neznat ji z jiných filmů, tak bych uvěřil, že to ani nehrála, jak byla dobrá. Zbytek byl obsazen neznámými herci, což jen dopomohlo, aby film, nějakým způsobem a v nějakém ohledu, zůstal reálný. Zajímavé a poměrně neotřelé bylo, jak se Elizabeth s "kyber škůdcem" konfrontovala. Rozhodně to nebyla nějaká přeafektovaná blbka a její postupy nepřekračovaly neúnosnou mez neadekvátního jednání v mezní situaci. Mně přišlo, že se zachovala realisticky, tedy ve smyslu filmového chování ohrožené postavy. Ještě realističtější bylo gore. Naprostá paráda. Vyjma poslední scény není film snímán klasickým způsobem.To zvláštní pojetí snímání je něco, s čím jsem se (zatím) ve filmu nesetkal (pominu-li spřízněný snímek "Megan Is Missing", ve kterém snímání nemělo takový cílený a propracovaný dopad), a jsem přesvědčený, že se s ním hned tak opětovně nesetkám, i když určitě nějaký film to v budoucnu využije. Dokonce už možná i použil a sice "Open Windows", ale jejikož jsem ho ještě neviděl, nebudu předbíhat. Rozhodně tahle netradiční forma snímání tento snímek povýšila na napínavý a znepokojivý "cyber" horor/thriller, ve kterém do poslední minuty není jasné, jak to celé nahánění obětí skončí. Debutující režisér Zachary Donohue se vůbec nerozpakoval a natřel to, jak se patří. Se "syndromem" debutantů bojoval mimořádně houževnatě. Zkoumání, zda je vůbec technicky možné někoho sledovat na každém kroku prostřednictvím netu, přenechám hackerům a jiným technicky zdatným odborníkům, a film beru z jeho diváckého hlediska, které je vysoké a rozhodně zajímavé. Iluze, že anonymní internet a nevinné chatování může přejít v ohrožení života, tady dostala nevídaný rozměr. Mé hodnocení: 100% () (méně) (více)

Frajer42 odpad!

Absolutně nesnesitelně nudná sračka založená na konceptu video chatu typu chatroulette. O horor se nejedná ani náhodou. Člověk uvidí po nějaké té úvodní půlhodince pár trapných vraždiček v přímém přenosu. Toť vše. Atmosféra panuje samozřejmě nulová. Já se opravdu mohl nudou ukousat. Příběh je neuvěřitelně debilní a ani malinko zajímavý. Nedokázal mě absolutně oslovit. Herci a herečky jsou trapní a naprosto nesympatičtí. Nedá se na ně koukat. Tohle je prostě extrémně zbytečná sračka, která rozhodně nikdy neměla vzniknout. Režisér by měl ukončit svoji nevydařenou kariéru a jít prodávat párky v rohlíku. ()

Pedestrian

Někdy se až cítím provinile, že koukám na tyhle zlé filmy, kde musí člověk jen nečinně přihlížet peklu, které prožívají jeho hlavní protagonisté. Není tu vyloženě nic špatně, řemeslně kvalita, jen je to jen další kus z mnoha, který jede stále podle stejného mustru a ničím nepřekvapí. 6/10 Megan is Missing je znepokojivější. ()

SeBig

Originální námět, nebo spíš málo používaný. Rozhodně jsem se bavil od začátku do konce, jenom si s tím příběhem mohli tvůrci trochu víc pohrát. Ale spokojenost byla. ()

heyda

Pozor spoilery: nejdřív jsem si myslel, že tam jsou 2 zakuklení vrazi - nějací psychopati a hackeři. No docela mě překvapilo, že se z toho vyklubala rozsáhlá sekta, která natáčí vraždy a uploaduje je na vlastní webové stránky. Za zhlédnutí videa si samozřejmě nechávají zaplatit, takže docela dobrý kšeft a hlavně zajímavý námět. Na to, že je to režisérův debut, tak má ode mě velkou pochvalu. Problém těchto filmů je v tom, jak obhájit nutnost vše natáčet. 75% ()

rollman1

Kamera, akce!!! Tak jsem se přeci jen dočkal. Po kvalitním FF Megan is missing jsem dostal další, ještě o třídu lepší snímek, zachycující nástrahy internetu, obzvláště video chatů. Film se rozjíždí takmér od 15 minuty, takže není čas na kraviny. Hlavní protagonistka je vážně kus, ale čekají ji krušné časy. Kamera se konečně netřepe, snímek vypadá opravdu reálně a je tam i pár scén, které potěší nejednoho diváka. Přiznám se, že jsem se jednou i pořádně cuknul. Film jede na plné obrátky, takže se těšte na atmosférický začátek, který směřuje ke skvělému, adrenalinem nabitému konci. Bomba! ()

honajz

A co jako? Internet je fůůůj, protože jsou na něm různé perverznosti? Protože nevíš, s kým mluvíš? O tom mluví na školách policajti dnes a denně. Prostě sledujeme pipku, která provádí internetový výzkum a blbě to dopadne. Nic se nedozvíme, nic nevíme, jen sledujeme, kdo a jak kdy zhebne. Často ani nevím, kde a čí kamera je zrovna online a jak to, že je online? (Policajti v baráku.) A vlastně to zpětně nedává vůbec žádný smysl, nehledě na to, proč by se někdo obtěžoval takovými kravinami. Jako jo, chápu, online verze třeba Death Race nebo Running Man, ale prostě je to... pitomé. Svou pitmostí mi to připomnělo seriál CSI: Cyber, kde hackují mobily pomocí nabíječky. Dobrý komentář od Pepinec ()

eraserhead666

Ech, tyhle moderní novinky. Jakmile děj a film opustil plochu počítače hlavní hrdinky, on sám a cokoliv, čím mohl zaujmout, šli do kopru a stala se z toho jen další rádoby moderní technologická sračka. Ani ten pomrkávající sociálně kritický jakože závěr tomu vůbec nepomohl. Prostě ztráta času, jako skoro vždy, když se nějaký film točí jen kvůli stylu, jakým by mohl být natočen a ne kvůli příběhu. A přitom hlavní hrdinka byla docela sympatická. ()

ARI50

Tady je to už trošku slušnější a dokáže navnadit skvělou atmosféru i když k dokonalosti zase dost scházelo a to je škoda u podobných hororu že vás nakopnout dají vám impulz strachu a na konec nechají dojet do konce nepřidají nic extra na víc, ale přesto chválím. ()

JASON_X

Zprvu nápadité a neotřelé FFko, na kterém jsem oceňoval hlavně to, že kameru (aspoň většinu času) nemá v ruce nějaký retardovaný dement, který s ní musí neustále třást a zoomovat a švenkovat a poskakovat u toho. Žádný hustý horror, ale slušný béčkový nízkorozpočtový thriller, měl jsem v ruce připraveny čtyři hvězdy. Ovšem bohužel se v závěru kamera už jen neustále třese a zoomuje a švenkuje a poskakuje a do toho furt někdo ječí a bliká, navíc děj se radikálně zdebilizuje, takže se mi celý film spolehlivě zprotivil a znudil mě a nebudu mít problém na něj do tří dnů úplně zapomenout. Tři za první dvě třetiny. ()

Morholt

Jak nemám FF rád, tak tohle se mi líbilo. Sice nemám ponětí, zda je všechno tohle možné, ale vzhledem k tomu, že pro mě je stále fascinující věcí vzdálené připojení, klidně bych tomu věřil. Prostě internetový teror se vším všudy, který se časem stupňuje a vyústí v plus mínus očekávané finále. Další věcí, co mě potěšila, bylo chování hrdinů, kteří v tomto případě nebyli za ječící krávy resp. zmatkující kretény. No a hlavně tu nebyla, až na pár chvilek, ta debilní, třesoucí se kamera. Jeden z nejlepších FF hororů/thrillerů vůbec. 80% ()

Khalesi

Nie je to zlé, to čo mi nesadlo bol sposob akým to natočili. Nemám tieto experimenty s kamerou či v tomto prípade webkamerou rada. Koniec bol napínavý a celkom nečakaný, chvílkami to vyzeralo na happyend a možno by ma to ani nesklamalo, ale teraz som rada, že to dopadlo presne ako to dopadlo. Znova si to nepozriem, ale ani neľutujem, že som to videla. ()

Seabeast

Lehce nadprůměrný found footage počin, odehrávající se prakticky jen přes web kameru. I když v pozdějším dějství dojde samozřejmě na prostřídání objektivů. Když už se tu v příběhu nakousává to "nebezpečí internetu", tak jsem si vzpomněl na o dva roky starší psychárnu Megan Is Missing. The Den mi ale přišlo závěrem o dost intenzivnější a napínavější. Nejedná se sice o žádnou bombu, ale působivé to bylo. Kór ta skutečnost, jak to z nevinně vyhlížejícího úvodu o studii sociální chatové sítě přejde do takového organizovaného teroru. S rozklepanou a chaotickou kamerou je třeba počítat, protože bez toho by to logicky nebyl found footage. Na to, že se jedná o prvotinu neznámého režiséra Zachary Donohue smékám, ale doufám, že v budoucnu příjde s něčím o dost nápaditějším. ()

JohnCZ

Je to takové serioznější než letošní Cybernatural či prapodivný Open Windows, po stránce zábavnosti ale dost nevyrovnané. Zdlouhavé chvilky se míchají s těmi adrenalinovými a i když je závěrečná pointa docela mrazivá, scénář by si zasloužil větší rafinovanost. ()

Astaroth12

Videl som viacero filmov,ktoré sa odohrávajú na sociálnej sieti a internete.A práve tento radím za jeden z najlepších vo Found footage hororoch.Naozaj som sa bavil,celé to bolo točené cez web cameru a aj preto to bolo zaujímavé a myslím že aj super spracované.Vraždy boli krvavé a gore bolo využité v dostatočnom množstve.Atmosféra hustla každou scénou a aj napatie naberalo na obrátkach.A na ústrednú postavu sa velmi dobre pozeralo a aj bola sympatická aj ako herečka bola dobrá.Len jediné čo ma troška nasieralo bola v niektorých miestach neskutočne roztrasená kamera až ma to znervozňovalo. ()

maddy

Ale jo! Tento krát rád prižmúrim jedno oko. Sprvu som chcel „Den-u“ napáliť nekompromisné dve hviezdičky, ale ono to napodiv až také zlé nebolo. Rozhodne jedna z tých lepších „direct-to-video“, resp. skôr „direct-to-web“ noviniek za posledné obdobie. Celý found footageje síce už nadmieru opotrebovaný a podobné snímky začínajú pôsobiť čoraz lacnejšie, avšak Den sa aspoň z časti snaží tento subžáner nápadito osvieť cez zábery skrz video chat, komunikáciu cez skype, e-maily a pod. Jednoduchý námet o študentke, ktorá chce vypracovať štúdiu o webových chatoch dokáže bez problémov utiahnuť celú stopáž a aj keď má film dosť pomalý rozjazd a v prvej polovici sa tam mnoho nedeje, tak to prekvapivo nie je až taká strašná otrava. Hlavná hrdinka si postupne získava sympatie a následne film ponúkne niekoľko skutočne infarktových ľakačiek a slušne napätých momentoch. V záverečnom akte sa navyše uberá nie až tak očakávaným smerom – síce sa nekoná nijaké zvlášť prekvapenie (a pri zamyslení nad celým dejom sa dostáva na svetlo aj hromada nelogickostí), ale rozhodne som čakal oveľa viac „obyčajnejšie“ zakončenie. V závere sa tak rozbehne slušná brutalita a celkovo po skončení zostane pocit slušnej odvedenej prácičky. Vo výsledku tak neškodná nízkorozpočtová thrillerová/hororová jednohubka s jednoduchým námetom, ale účinným spracovaním. Dopomáha aj veľmi striedma stopáž, ktorá sa nesnaží film naťahovať dlhšie ako je potrebné. CELKOVO: 2,5* ()