Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Asdas

Zemeckis servíruje poctivú filmarinu aby následne začal ohurovať vo finálnych scénach a medzitým stihol vzdať hold tým dvom krásnym budovám ,ktoré symbolizovali západ :) Ďakujem ,ďakujeme Robert ()

MFloyd

Předem říkám, že jsem byl na filmu v kině, ale bohužel ne ve 3D, což možná právě znamená, že dávám jen průměrné hodnocení. Věřím že ve 3D by šlo o neuvěřitelný zážitek, ale bohužel jsem to nezažil a tak jsem viděl hezky natočený film, který byl ale v některých částech až příliš natahovaný a kroucení v sedačce kina mi dalo jasně najevo, tady se nudím. Zvláštně na mě působilo neustálé přeskakování z angličtiny do francouzštiny. Co mohu určitě pochválit je hudba, myslím že ta byla zvolena dobře, stejně tak efekty. Za mě spíše lepší 3*. ()

PAVLIS

70% Perfektní atrakce pro velké plátno a 3D. Každý s respektem k velkým výškám musí mít ke konci nervy napnuté k prasknutí. Obávám se ale, že po příchodu na obyčejné televizní obrazovky půjde rychle současných 79% dolů. ()

Mistr_Moon

Na konci jsem měl pocit, jako bych tam skutečně byl a sledoval ho živě, cítil každý záchvěv, bolest, strach i radost a pocit z úspěchu společně s ním. Tak dobře to Zemeckis natočil... ()

Vojtarr

Skvělé zpracování "uměleckého zločinu století." Film je veden především ve veselém duchu, ale když přijde na samotný vrchol, divákovi se zatají dech. Zemeckis nezklamal. ()

Bigfuckman

Řeklo by se blbost. Celej film o chlápkovi co si natáhne provaz aby po něm přešel z bodu A do bodu G ehm B. Jenže tady jde o něco víc než jen pokořit rekord v chůzi po laně na dvojčatech. Celý film se drží s kvalitou někde mezi 3+ hvězdičky, ale závěrnému finále patří jasných 5 hvězd kvůli dokonalé empatické atmosféře jakou jsem pociťoval a díky poctivé filmařině, která mě od Zemeckise vůbec nepřekvapuje. Bravo! ()

vieriX

Scény, kdy opravdu dojde na to, že se jde na laně s budovy na budovu je atmosfericky skvěle vybudovaná a člověk má nepříjemný pocit až drásající. Už jen jak dojde k přípravě a realizaci nápadu je udělaný zábavnou formou a prostě nemůžete nefandit aby to nevyšlo. 3D by tu mohlo být dobré, ale to už nezjistím rozhodně zábavné a poutavé. ()

Echoes

Takové nějaké nijaké a nudné. NY sice hezky udělaný, ale moc toho nezachraňuje. Jinak je to hodně roztahané a dochod přehnaný. No co, chybět mi to nebude. ()

boombang

Vynikající Gordon-Levitt a jeho sympatická arogance táhnou film od začátku do konce. Přizvukuje mu hejno povětšinou dosud neznámých hereckých tváří (výjimkou je samozřejmě Kingsley). Vše ostatní je jen věcí zelených pláten a digitální techniky... ta je ovšem tak dokonalá, že z pohledů dolů opravdu mrazí. Ještě víc ale mrazí z tragického vědomí toho, co se tam stalo v roce 2001. ()

Guran

Poslední dobou mám smůlu na filmy, o tom není pochyb, ale proč a co vlastně Zemeckis si tímhle filmem chtěl dokázat, tak to fakt nevím. Je to naprostá zhovadělost s jedinou dějovou zápletkou a to je posledních třicet minut filmu, kdy sledujeme chůzi po laně Gordona-Levitta. Naprosto zbytečný a hloupý film. Zemeckis tímhle mě skončil a pochybuju, že mě v budoucnu něčím překvapí. Úvod filmu do děje uvedl, ale poté, co divák zjistí účel celého bití hlavní postavy, tak nastane nuda a nic zajímavého ve filmu nenastane. Nic vás nepřekvapí. Prostě zbytečnost. Lituju, že jsem se na to kdy začal dívat, ale život jde dál a já snad na tuhle kravinu rychle zapomenu. ()

Plastík

Neskutečná závrať. Film dokázal svýrat žaludek, spotit ruce i nohy studeným potem. Nádherná kamera, pěkné záběry. ()

XXXXXXXX

Líbí se mi, jak zdejší plakát hrdě hlásá: "strhující a působivá podívaná". Inu to by možná i byla. Kdyby se Petit rozmázl na chodníku dole pod Dvojčaty, jako holubí sranec. Jenže to se bohužel nestane. A tak divákovi jen stačí přetrpět 90 minut, k uzoufání se táhnoucí nudy, a pak teda jako dojde na ten pochod. Když vidím, jaké prasečiny se v poslední době, dostávají ke kameře, až to člověka podněcuje natočit vlastní životopisně-dobrodružné-thrillerové drama. Já to své nazvu: "Muž, který se při čtení točil". To bude panečku trhák. A nebojte bude to maximálně 5min trvající kraťas, který obsáhne vše podstatné. A ve filmu mě bude hrát Dwayne "The Rock" Johnson. To bude alespoň trhák, nemyslíte? ()

Renie42

Z toho filmu mám dobrý pocit. Líbilo se mi, jak to sám hlavní hrdina vyprávěl. Dokonce mi bylo úzko, když jsem viděla tu hloubku dolů a taky obdivuji, že dokázali natočit film o dvou věžích, které už neexistují a po shlédnutí filmu jako byste měli pocit, že tomu New Yorku stále dominují. ()

Coliseum

Jasnou výhrou bylo pitoreskní uchopení tématu a stejně tak výběr Levitta do hlavní role. Bohužel, Zemeckis neudržel hranici linie, za kterou se z filmu stane vlastní karikatura a fraška. Závěrečná scéna, která musí být vyvrcholením, snímek v podstatě pohřbila. Husí kůže a závrať, udivení a nechápavost, sledování času, zívání, nuda, zklamání. ()

Dinsberg

Phillipe Petit dal dvojčatům duši. Kdo ví, jak mu bylo, když přihlížel jejich zkáze. Jisté je jedno. Že dokázal něco,co se už jistě nikomu nepodaří. A svobodu nelze spoutat ani si podrobit. ()

morris22

Filmy podle skutečných událostí bývají parádní. Tento není výjimkou, sice chvíli trvá, než se příběh rozvine, ale pak vás nepustí ani na chvíli. Jen na ty záběry s krvavou nohou si mohli tvůrci dát větší pozor, v jednu chvíli má hlavní hrdina půlku chodidla od krve a v další úplně čistou, ale což, drobné chybičky k filmům patří. Za mě velmi milé překvapení - 75%. ()

Brano

Dve hodiny sa pozerať na nejakého šaša, ktorý chce prejsť po lane pomedzi world trade center. Od začiatku to bolo nezaujímavé. Chabá výprava, ešte stupídnejší dej. Joseph Gordon-Levitt zahral svoju postavu presvedčivo, azda jedine pozitívum tohto filmu. ()

Pitryx

Tak čekal jsem kravinu no. Ale to, že to distributor ještě více znechutí tím, že dabuje jen to, co uzná za vhodné, to jsem nečekal. Já francouzsky neumím, tak proč ta absence dabingu? Pokud už chtěli odlišit angličtinu od francouzštiny, mohli nechat franc. originál ale dát alespoň titulky. No, stalo se. Nachystal jsem si práci a pustil to. A byl jsem mile překvapen. Zemeckis asi prostě umí. Sem tam sice hlucho bylo, ale čekal jsem to daleko horší. Nakonec mne film zaujal tak, že jsem se ani nedíval, kolik toho zbývá do konce. Ten mi přišel zbytečně natažený, ale prý to tak bylo. Bohužel mne to nechytlo tematicky. Bylo mi vcelku fuk, zda se to povede či ne. A herec v hlavní roli mi byl vysloveně protivný, tedy další mínus. Takže celkově hodnotím snímek jako milou podívanou s obr pochvalou pro trikaře a kamerové efekty. Zde to nemělo chybu. Jako vždy, Alan Silvestri trefil hezkou hudbu. Stopáž mohla být kratší. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)