Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Dampfer

Ono zase tak na plnou palbu to není, avšak vždycky jsem měl slabost pro filmy o lidech, kteří pro nějakou "blbost" dokázali jít až na hranu zdravého rozumu a splnit si svůj (pro většinu) pošahaný sen. Navíc, tenhle vyždímal z celkem jednoduchého příběhu úplné maximum, počínaje dobře zvolenou vyprávěcí metodou, skvělým Levittem a konče krásnou hudbou a perfektní vizuální stránkou, kdy zase jde jen a jen o ten samý pohled na muž hopsající po laně mezi A a B, ale když se ve 3D díváte mezi ty dvě věže a "skvělé město NY"...bere to dech i tak. Co dělá však snímek téměř dokonalým, je udržení napětí i přesto, že víme, jak to dopadne. Ohromným překvapením je i to, že spíš trneme při přípravě samotné akce, než konečném provedení. Pak tu je i fungující humor, místy povedená nadsázka a Ben Kingsley. Nu, jedinou skvrnou na tomhle příjemnou snímku je až moc patosu slovíček "dream" a "beautiful", ale zažil jsem i horší tlačení na pilu. Těch pět si u mě film zaslouží... my ty odvážné šílence totiž tak nějak budeme obdivovat vždycky. ()

john.h

Film fajn, akorát to, že sleduju Zemeckisův film jsem cítil tak v posledních dvaceti minutách. Gordona-Levitta mám rád, ale moc mi neseděl ten jeho pitvořivej francouzskej projev, kontaktní čočky a divnej účes. Hlavní postava filmu trochu blázen a i když je jeho čin zajímavej, nejsem si úplně jistej, jestli stálo za to kolem toho dělat celovečerák. Zajímavostí je, že na vizuálních efektech pracovali Češi a práce se jim rozhodně povedla! ()

Marty7CZ

Zemeckis je fakt Pán Vypravěč, málokdo se mu může v tomhle vyrovnat. Levitt capnul životní roli na max a taky to podle toho vypadá. Digi triky na jedničku a ve 3D to je mistama fakt žaludeční nátěr! Výborná hudba. 75% ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: 2 nudné hodiny o týpkovi, který jenom přejde po laně? Ale kdeže, naprosto dechberoucí zážitek během přípravy a kulervoucí 3D adrenalin během "vystoupení". ()

Shitonit

Se mi z toho chození po kde čem poněkud zatočila myslivna, tím se mi to celý rozvostřilo, a následně jsem to vzteky vypnul. :-) ()

kyLuke

Zemeckis je prostě pan režisér, který byl pro tento ambiciózní projekt doslova stvořený. První hodinu jsem byl naplno vtáhnut do příběhu, a druhou hodinu jsem jen fascinovaně koukal na fantasticky nasnímaný majstrštyk, který mě uchvátil svou něžností a jemností, s jakou je natočen. Na dnešní dobu až mimořádně povedený film, který bude doufám jednou doceněn tak, jak si skutečně zaslouží. ()

Scraffy

Svižný film, ktorý nenudí a je to aj ako pocta padlým dvojičkám. Joseph Gordon-Levitt exceluje. Parádny film so super efektami. Ja som si to užil. ()

GameboyNES

Člověk se těší na film o milovníkovi lesní zvěře a dostane nudnou natahovanou slátaninu o vypatlaným žabožroutovi. To už i pan Zemeckis začal senilnět? :( ()

Mkartaylas56

Robert Zemeckis to stále umí a opět se mu povedlo velice příjemným způsobem zrežírovat skvělý film. Už od začátku na mě film hlavně po zásluze opět sympatického J. Gordon-Lewitta přenášel dobrou náladu, která se neustále udržovala a po závěrečném přechodu po laně jsem naprosto bez problémů sdílel tu radost, jakou hlavní hrdina prožíval. Navíc mě snímek dokázal i často rozesmát, díky svému odlehčenému pojetí. Zase pro jednou mohu tedy prohlásit, že se mi dostavilo více, než jsem očekával a s velkou chutí hodnotím 80%. ()

papadoce

A máme ďalšieho adepta v kategórii “z hovna bič”. A vôbec to nebol úplne márny pokus. Róbert Zemekys vie. Jozef Gordon Levyt vie. Tie zábery vo výškach boli natočené fantasticky. Normálne aj pri 2D projekcii spôsobovali nepríjemné pocity z výšok. Posledná štvrť hodina bola úchvatná. Nenudilo to ani po finále, ale finále bolo graciózne. Inak týpek bol dosť magor, ťažká povaha a byť mu kamarát muselo byť nesmierne náročné. No, dokázal čo nikto. Na čo ? ()

Najt

Takovýhle filmy moc nemusím, ale ten blahobyt na duši při sledování, to pozitivum, to napětí a atmosféra, to mě přikovalo a ani chvíli jsem se nenudil. Vlastně ani nevím proč 4*, klidně můžu dát 5, je to jedno. Nic to nemění na to, že to je super film a Zemeckis má další megafilm. ()

celticek

Hezky se na to dívá. Nejsem fanoušek Levitta, takže by se mohl klidně přerazit a se mnou by to nehlo. Vizuál moc pěkný. I příběh. Highlight je chození sem a tam na laně mezi Dvojčaty. ()

Bobris

Hodně intenzivní zážitek. Jak natočit film o něčem tak nezajímavém jako chození po laně, abych z toho nespustil oči. Přišel mi v tom příběhu trochu zvláštní ten skok, kdy lezl nad rybníkem, mezi stromem, pak si jednou vlezl na "nějakou" (:P) památku a pak hned na dvojčata. Ale o tom to celé bylo a na to jsme všichni čekali, tak asi proč ne. Gordon-Levitt si tu vlastně střihnul takové své solo, i přesto, že tam byly jiné postavy, seznámili jsme se jen s ním. Možná dobře, možná špatně. No a co hodně potěšilo? Žádné americké vlajky, hymny, memoriály, věnování... ne.. prostě jen krása dvou skyscraperů, který tu prostě už nejsou a nikdy nebudou. PS: Děkuji CSFD za projekci, po dlouhé době skoro plný sál. ()

Chudák

pekne natocene, ale ke konci filmu doslo k uvedomneni kole podstaty filmu a to je historie a nostalgie ze spadlych panelaku v americe... slabe tri ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)