Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

MickeyH.

Překvapilo mě, jak je film natočen téměř do detailu přesně podle skutečné události. Mnoho věcí jsem hlavnímu hrdinovi ve filmu nevěřil, ale když jsem si o něm zjistil víc, uvěřil jsem. O to víc zůstávám v úžasu :-) ()

PeterJon

Veľmi silno cítiť Zemeckisov rukopis, so všetkým, čo k tomu patrí - dobový soundtrack, Silvestriho hudba, rozprávačský štýl....Je to ale jednoduché a lineárne. Všetko ide podľa plánu a chýba "ze sedačky zvedající moment". ako píše Novoten. Film ale zaujímavo vykesľuje, že artista sa zaujíma len o to, aby si naplnil svoj sen - uspokojil ego - všetko je tomu podriadené. ()

kslaww

Dlouho jsem váhal shlédnutí ale musím říct že mě příběh bavil. Mrazení a strach když Petit přecházel mezi mrakodrapy mě děsí jako jakékoliv jiné záběry z výšek s lidmi. ()

nula87

Viděl jsem nejdříve dokument (moc dobrý) a pak jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít i tuto hranou verzi. A vůbec mě nezklamala. Trikově téměř dokonalé, příběh skoro dokumentární, a napínavé celé 2 hodiny. 75% ()

Mamlas

Upjatý francouzský cirkusák se hodinu a třičtvrtě chystá jít po laně a pak jde po laně. Nudné jak prase. Dokoukal jsem to za 15 minut. Jednu hvězdu dávám za kameru, zbytek odpad, zvláště vizuální efekty otřesné. ()

Bartex

Myslím si, že největším problémem filmu je stopáž. Kdyby se to natočilo svižnějším stylem, mohlo to být za pět. Takhle tam je spoustu věcí, které možná důležité jsou, ale taky tam být vůbec nemusely. Nebo tam být mohly, ale šlo je smrsknout do nějakého vtipně odvyprávěného patnáctiminutového rychlovyprávění. Na důležité okamžiky se to dalo zvolnit a hezky to všem ukázat. Asi to bude dost individuální, když řeknu, že z HOVNA BIČ PROSTĚ NEUPLETEŠ :-) ()

Daertelon

I přes neduhy, přes místy "blbá místa", ukradenou hudbu a hlavního protagonistu mě film dostal. Dvě hodiny s ním utekly, člověk ani neví jak. Bylo to zábavné, mile humorné, esteticky krásné, spontánně umělecké, perfektní. A vrcholná scéna mě málem rozbrečela. Jako fakt! Málem. Jsem rád, že tenhle film vznikl, moc jsem si ho užil a vřele doporučuji! 95% ()

Ivoman

Film přesně pro 3D, hodnotit třemi hvězdičkami tento film může jen divák, který viděl ve 2D, čtvrtá hvězdička je prostě za 3D nutnost. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 74.2% | Tak tohle bylo teda něco! Přiznáváme se, že výšky úplně rádi nemáme, ale tohle!? Řekneme to takhle, u konce filmu jsme byli více zpocení a nervózní než samotný Petit a chvílema se dostavovaly i něco jako závratě! To hlavní ale je, že náš oblíbený rejža je opět ve skvělé formě a společně s kupodivu velmi dobrý Josephem Gordonem-Lewittem, který do této divoké a hravé role přesně zapasoval, vytvořil výborný film s originálním pojetím, který začíná skoro komediálně ve Francií a končí takhle dramaticky v NY. Hudba od Zemeckisova dvorního skladatele Silvestriho též pasovala, ale málem bychom zapomněli na kameru, ta byla fakt Oscarová! Prostě takové napínavé a zároveň příjemné peklo jsme ještě nezažili = zážitek na celý život! 90% A až si dáme někdy repete v 3D, tak půjdeme procentuálně asi ještě výš! ()

Pete

Dokumentární Muž na laně dokázal napínavou, autentickou, přitom zábavnou formou zprostředkovat nejen to velké provazochodecké číslo, ale i všechno co stálo za ním, a osvětlit motivaci Petita s jeho komplicema k tomuto vskutku šílenému kousku. To se právě ale téhle zfilmované verzi nedaří zejména proto, že až na samotné dění na dvou věžích, které zabírá pouze zhruba půl hodiny stopáže, tu úplně chybí adrenalin, nebo ty správné emoce. Na vině je už jen volba režiséra - Zemeckis umí připravit velmi sladkou limonádu, která je však málo perlivá, a jeho hřejivý styl na pohodu se v tomto případě s obsahem tragicky míjí. Není to tedy celkově úplně zlé, jen zcela ve stínu výrazně lepšího dokumentu. Devizou je tu hlavně herecké obsazení, JGL se do titulní role artisty a věčného kluka vyloženě hodí. ()

PlysovyMacko

Celý film je príprava na veľkú akciu a je robený formou rozprávača, ktorým je hlavný hrdina. Samotná scéna prechodu medzi Dvojičkami je dostatočne dlhá, dostatočne napínavá a proste krásna. Treba vyzdvihnúť vydarenú hudbu a šikovnosť všetkých zúčastnených. Páčila sa mi myšlienka splniť si sen, neexistuje žiadne prečo. ()

curil

Na laně levitující Gordon-Levitt, stojí za to věnovat filmu pozornost. Příběh nenudí, připomene dnes již neexistující  newyorská "Dvojčata" a také vzpomínku na Paříž a její bulváry. Pohled z lana, napnutého mezi mrakodrapy, není ani v televizi pro mě nic příjemného, zatají se dech. Více než 400 metrů byla pořádná výška. Nicméně je tento artistický kousek již nenapodobitelný. Gordon-Levitt podal slušný herecký výkon, film stojí na hlavní postavě Philippa Petita. ()

OJan

Skutečně působivý kousek jednoho z největších artistických bláznů Philippa Petita. Jeho sen projít se po laně skoro 420 metrů nad zemí dokazuje, že takových jako tento Francouz není mnoho. Je docela zajímavou představou, že by se takto někdo producíroval po laně na každém kroku. Naštěstí se tak neděje, a tak tato procházka mezi Dvojčaty neztrácí na jedinečnosti a tento film si jistě zaslouží. Joseph Gordon-Levitt ztvárňuje onoho odvážného provazochodce na výbornou a první půle diváka vtáhne příjemným vyprávěním a příběhem, který se dobře odvíjí. Střetáváme se zde se začátky Phillipa Petita a pozvolným rozkvétáním plánu jeho projektu, který chce zanedlouho dokázat. V druhé polovině pak začne to pravé napětí. I když jsem věděl jak to dopadne, v některých momentech při instalovaní lana na rohy Dvojčat jsem se přistihl, jak se mi tají dech a v hlavě běží myšlenky, zda se jim to fakt povede. Pak jsem už jen zíral jak si Robert Zemeckis společně s kameramanem Dariuszem Wolskim mistrně vyhráli se scénami přímo mezi Dvojčaty. To se skutečně povedlo. Myslím, že těm, co trpí strachem z výšek tato část filmu úplně dobře neudělá. I já jsem mnohdy při sledování těchto záběrů trnul, to jsem dával najevo vykulenýma očima a zvednutým obočím. Ano, jasně. Poté, co se na tom laně prochází stále sem a tam, kouzlo a napětí postupně bere roha. Stále si však představuji, jak bych se cítil, kdybych tam pod těmi mrakodrapy zrovna stál a sledoval to na vlastní oči. Muselo to být vážně skvělé. Přesto se Muž na laně neobešel bez žádných much. Jako největší mínus celého filmu považuji ta nahodilá přepínaní mezi francouzštinou a angličtinou. To bylo prostě zbytečné. |80%| ()

Kub_ees

...Neuveriteľné. Pozerám tento film a uvedomujem si, že to bol vlastne jeden z naj zážitkov v kine. Úplne ma to pohltilo, ocitol som sa v nádhernom prostredí New Yorku, akoby som tam naozaj bol. Má to nápad, vtip, výborné herecké výkony a nechýba tomu ani napätie. To chodenie po lane bol teda napinák. Dych vyrážajúce zábery z dvojičiek, či už zo spodu, kde sa ťahajú akoby do nekonečna, alebo z výšky z ktorej mrazí. Dej filmu tiež stojí za zmienku, pretože príbeh tohto povrazolezca už lepšie hádam ani nešlo zobraziť. Neviem, čo som od filmu čakal ale rozhodne ma prekvapil. Takých prijemne strávených 120 minút. ()

madam.art

V první polovině se mi podařilo usnout (únava z pracovního dne), ale pak jsem zjistila, že se mi tím jen podařilo přeskočit podivnou francouzskou selanku s cirkusovými prvky, abych otevřela oči v momentě, kdy se opravdu začalo něco dít. A bylo to fakt NĚCO. Takže za čtyři. ()

Trumper

Film natočený pro kouzlo jediného okamžiku… a pro 3D formát. Dost nevděčná úloha pro režiséra výpravných spektáklů, který v nich nechal svoje postavy cestovat napříč kontinenty, vesmírem i časem.___ No, ne tak úplně. Dvě pětisetmetrové budovy nepůsobí zrovna minimalisticky a nedostatek osobního zaujetí tématem se Zemeckisovi rovněž nedá vytknout. Jestli oproti jeho dřívějším kouskům působí Muž na laně chladnějším dojmem, pak je to jen proto, že se tentokrát skoro úplně oprostil od citového vydírání diváka prostřednictvím scénáře a hudby a zaměřil se na navození dech beroucí iluze stojících věží WTC, kterou si diváci mohou přebrat podle vlastního gusta. Typický čtyřhvězdičkový film. 80% ()

14krejca14

S Walk mam podobný problém jako s Martianem. Jak Zemeckis, tak Scott vám dají režijně bravurně zvládnutý snímek, jehož děj vás však nedokáže úplně strhnout (a že ten potenciál tam pro to je - tedy zejména u Martiana). Přesto oba velikáni ze scénáře vydolují absolutní maximum. 3D propracování u Walk je hravé, vychytané a u klasické projekce by byl zážitek řádně menší. Převládá menší zklamání, ale když se nad tím člověk zamyslí, ono to lépe fakt natočit nešlo :-)... ()

darkphoenix

Film, ktorý vo vodách hollywoodskej srdcovej komercie funguje ako hodinky. Je tu všetko čo treba. Sympatickí a dobre hrajúci herci, kus napätia, kus snívania, kus romantiky i zapálenia. Avšak tá stopáž je predsalen vo výsledku pocitovo omnoho dlhšia a aj ono srdce je tak trochu zvláštne povrchné. Film, ktorý je skvelým pozláteným kúskom, jeho srdce dokonca bije, ale vo výsledku je tu predsalen stále ten pocit zvláštnej povrchnosti a skutočnosť, že ide o príbeh sebeckého týpka, ktorý si zaumienil, že prejde na lane medzi dvojičkami a bol natoľko húževnatý, že svoj sen splnil. BOO-HOO. Nebyť Zemeckisa na poste režiséra a vedomia, že on vie viac a lepšie, dám viac. Takto sa mi proste nedá. Prílišná istotka nie je to po čom som pri vstupe do IMAXU túžil. ()

Vica

Pán Zemekiš vracia úder a servíruje vášen, posadnutosť, hĺbku, 8 rokov plánov, nostalgiu, poctu, priatelstvo. Krása. Patrí do 3d kina. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)