Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

darkreider

Veľmi hravý a miestami príjemne seba-parodický kúsok. Hlavne díky wannabe francúzskemu prízvuku Josepha a Benových obstojných pokusoch o češtinu. Na to aká dejová linka za filmom stojí, je to spracované na jednotku a veľmi ma to bavilo. Strácať to začalo až na konci, kedy už to bolo vyhrotené ad absurdum. Tak, či onak, tento film si ma našiel a Silvestriho hudba taktiež. Ďalší film,ktorý dokazuje, že keď sa pred kamerou a aj za ňou ocitnú správny ľudia, tak aj prázdno vyzerajúca zápletka môže tvoriť výborný flick. ()

gazogazo

Poctivá práce. Jakoby na jistotu, ale v dobrým. Silná pocta ztracenemu symbolů. Stále si ale myslím že The man on wire je zajímavější vyjádření k tématu :) ()

HOFMAN

Po třech celkem průměrných pohádkách a ucházejícím Letci mi Robert s Alanem opět vykouzlili úsměv na rtech. Ještě trocha patosu a mohlo to být za pět hvězd. Už se těším, s čím kluci přijdou příště. ()

Stíba

Film to určitě neni špatný ale nenašel sem na něm nic, čím by si mě dokázal trochu více získat. Zemeckis chce být vtipný i vážný zároveň ale tentokrát se mu to v mých očích úplně nepovedlo a i samotné finální přecházení mezi věžemi nemá ten správný drive. Výsledný efekt je pak asi dovršen i samotným příběhem, který sice na jednu stranu je něčím vyjímečným na druhou však jen jakýmsi umělcovým výkřikem tak trochu do prázdna. ()

Torgal

Zemeckis to má stále v ruke. Na rovinu hovorím, že keď Petit vystúpil do priestoru medzi dvojičkami mal som od napätia zapotené dlane (samozrejme tomu pomohol aj môj vrodený strach z výšok). Krásne natočené, citlivo ozvučené a v každej svojej sekunde pútavé. Proste parádna filmárčina. 8+/10 ()

Torpid

Forrest Gump seděl na lavičce, a vzpomínal. Gordon - Levitt stojí na soše svobody a vzpomíná. Ale zatímco u nejslavnějšího Zemeckisova filmu mohl slaboduchý dobrák Hanks vytahovat jednu šílenost za druhou, tady je to podle "skutečné události" a to znamená, že prvních 90 minut sledujeme supernudný pohádkově vyhlazený a přeslazený příběh jednoho ultranesypatického egomaniaka, který ukončí dokonale natočná "skutečná" akce přelezu dvojčat. Zemeckis tlačí na pilu, tlačí na diváka, aby tomu krásnému šílenci s velkým snem držel palečky, ale u člověka, který má kopřivku z přeslazené manipulace docílí spíš intezivní přání, aby ten píčus spadnul a zvonec konec. ()

hrudka

Věřím, že to má ve 3D svoje kouzlo a diváka to po vizuální stránce prostě uchvátí. Přestože se s tou úchvatností teatrálně přehání. Dobré na pohled. Ale nic víc. ()

Plechpetr

Další rádoby americkej sen, kterej se plní doslova nad naším obzorem. Povyprávění o týpkovy, kterej se očividně výšek nebojí bylo hezké, ale chvílemi zbytečně ukecané a naivní. Myslím že bych měl počíst o tom, jak to vlastně všechno bylo. ()

HermyJane

Doposud jsem neviděla trapnější a zbytečnější (zne)užití postavy vypravěče. Joseph Gordon-Levitt, komentující afektovaným francouzským přízvukem každou jasnou, chronologicky zařazenou událost ze samotného vrcholu sochy Svobody, dodává celému filmu směšný nádech. Pokud měl být The Walk vážným filmem o umění provazochodectví, pak TOHLE vážnost zásadně narušilo. Pokud to měla být komedie, nebyl tu jediný gag či akce k zasmání, jen k vysmívání. To jediné, na co se dobře dívalo, byla newyorská dvojčata. Ale dobré efekty jsou dnes u 3D filmů (a ne jen u nich!) naprostou samozřejmostí a sami o sobě kvalitní film nevytvoří. ()

rukay

Další idealisticky zrežírovaný americký sen, který mne ale rozhodně bavil. Pokud také nemáte problém odhlédnout od faktu, že Philippe Petit měl ve skutečnosti daleko k tomu modrookému usměvavému sympaťáčkovi, jako ho tu výtečně ztvárňuje Gordon-Levitt, a více než dobromyslný snílek to byl vypočítavý sociopat, který lhal manželce, překecal bandu chudáků, včetně svojí milenky, k tomu, aby mu pomohli splnit, naplánovat a hlavně zafinancovat jeho exhibicionistický sen, a posléze všechny odkopl jako nepotřebné smetí (btw některé Američané nevybíravě vyhostili). Nedovíte se sice, že parta se kvůli jeho povaze a riskování několikrát obměnila, že po činu si přisvojil všechny zásluhy za organizaci i realizaci, a nebo že neměl zábrany si z divaček svých vystoupení dělat krátkodobé milenky, zato se ale myslím skvěle pobavíte. Já osobně ale určitě preferuji sem tam přimhouřit oko ve prospěch kvalitní filmové podívané, než strohý dokument, a po zhlédnutí The Walk jsem zcela spokojen. Příběh táhne nahoru hlavně kvalitní herecké obsazení (zejména ústřední trojice Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon), uměřené CGI s důrazem na detail, a ukázkové vypravěčské vsuvky umocňující výtečnou gradaci. 5***** ()

Cinematrix

Film, který svůj námět vyždímal do poslední kapky, jako dokáže stará prostitutka (rozuměj Zemeckis) vyždímat panice (rozuměj diváka) a ještě mu navrch přidá kapavku (rozuměj vlastenectví). Nikdy jsem netrpěl závratí, ale když jsem film viděl před rokem v Imaxu ve 3D, dostavilo se u mne takové vertigo, že film hodnotím až dnes. Dal bych pět hvězdiček, ale po zralé, roční úvaze, jednu strhávám za kapavku. ()

Hpatrik

Zábavný způsob jak odvyprávět takový příběh. Celá "předehra" pěkně odsýpá, baví to a je to hravé, a jakmile vleze na lano - čirá fantasie! Nádherný soundtrack, kamera a skvělé ve 3D, no a jak už tu zaznělo taky krásná filmová pocta "Dvojčatům". Já tleskám! ()

Dimo

Příjemně vyprávěné, docela poutavé, slušně zahrané. Nicméně pokud chcete syrovější a podstatně autentičtější pohled, mrkněte na stejnojmenný dokument z roku 2008. Protože jsem jej viděl dřív, čekal jsem od nového filmu americkou pohádku, nu ale, nebyla špatná, vlastně i docela romantická. Určitě se vyplatí vidět, obzvlášť, když je to pravda - na dnešní dobu jen stěží uvěřitelná. Jo, a 3D není špatné. ()

PEZ

Robert Zemeckis vie. The Walk je podľa skutočného príbehu, ktorý bol už sfilmovaný kraťasom, aj dokumentom (oceneným Oscarom), knihou atď. Napriek tomu natočil príjemný film o výnimočnom človeku tak, že to človeka vtiahne. Joseph Gordon-Levitt zahral Petita výborne. A tentokrát sa určite oplatilo ísť na IMAX, pretože ten 3D zážitok stál za to. Navyše je to aj pekná pocta dnes už neexistujúcim dvojičkám. 8/10 ()

tranquill

"Možná mu hrabe, ale nevzdá to. Nikdy to nevzdá!" O téhle události jsem tedy nevěděl. Sympatická podívaná v době, kdy se znovu ozývají skupiny, které zapříčinily, že se tento film nemohl natáčet v reálu. ()

nwx

Poezie. Ten pravý film, po letech, který uctil památku twin towers tím nejlepším možným způsobem. Dokument Man on Wire je taktéž dokonalý. ()

PedroPo

Ben Kingsley, aaaach. To je první wau. Druhé pak kamera a všechny ty pohledy ze kterých se tají dech. Troufl bych si říct, že nemám strach z výšek (ale ocamcaď pocamcaď, jasný), ale tohle mě pokaždé vráželo víc a víc do sedačky v kině, protože sem se snažil držet něčeho pevného. Proto taky čtyři hvězdy. Jinak o tom, jak moc napínavé mi to přišlo by mohly svědčit ty absolutně zpocené ruce, které jsem měl od momentu, kdy Petit vylezl na své lano. Až takhle jsem o něj měl strach (i když jsem věděl, jak to dopadne:) ()

Veronica27

Není nic krásnějšího, než když si člověk splní svůj sen a pocit naplnění je nepopsatelný.Tenhle film byl jednoduše nádherný a kdo se vcítí a pochopí, nebude litovat. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)