Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

Martin29

Dám 4 hvězdy, ale, že bych z toho byl nějak extra potěšený to ne. Na to jak jsem se na to vyloženě těšil jsem čekal něco jiného navíc ke konci přichází zvraty, které mě tam nesedly a navíc se to hodně táhne. Do toho to co některé postavy přežijí by nepřežil Rambo s Seagalem a Van Dammem dohromady. Naopak cením si scény ve tmě v tom skladu ta je parádní (těch scén tam mělo být více) místy i brutalita jde pochválit a celkově i herci (i když zde není komu fandit) 80 procent třeba tohle mě bavilo vyloženě více http://www.csfd.cz/film/418916-zhasni-a-zemres/komentare/ na druhou stranu jeden z těch lepších hororů. ()

cica

Tešila som sa na dobrý film, ono zas ani nebol zlý, ale chválospevy si určite nezaslúži. Už dopredu sa ospravedlňujem za spoiler, ale naozaj sa to bez toho nedá. Klasické rozvrhnutie postáv dobrý, zlý, Popoluška a zloduch. Predvídateľný dej, prichytila som sa, ako si v duchu hovorím, tak už to konečne urob... No a scéna s insemináciou ma dojala, a film padol, začala som sa smiať, čím sa stratila atmosféra a už som len čakala na happy end. ()

kapitan007

Perfektne spracovane,mrazive,napinave do konca,nazov v angictine to dokonale vystihol "dont breathe" az do konca,v kine s kvalitnym zvukom to paradne umocnuje ()

tXtX

Výborné. Alvarez nesklamal. Dojem mi len kazili adolescentní zmrdi s trápnymi hláškami, ktorých nabudúce z toho kina vydrbem cez zavreté dvere.. Videl "bohužiaľ" v kine Korzo Prievidza, v ktorom to včera vyzeralo, akoby mali deti v škole veľkú prestávku.. Tam už nikdy viac.. Ale film dobrý, budem si ho ale musieť pozrieť ešte raz. P.S. Existuje niekde sála pre ľudí minimálne 25r+? ()

dark.knight

Jedno z príjemných prekvapení tohto roka, vynikajúci thriller s dusnou atmosférou ktorý ani nachvíľu nepoľaví zo svojho tempa. Výberom Stephena Langa do úlohy slepého veterána trafili do čierneho. ()

majorzeman13

Určitě jde o nadprůměr v rámci žánru. Napětí,atmosféra,lekačky + skvělá Jane Levy a především perfektní,super "záporák" Stephena Langa ! Stopáž filmu necelých 90 minut je také fajn,pohodě,takže film uteče...... ()

Oxytocin

Spodina společnosti v podobě mladých výrostků vykrádá domy, aby si přilepšila na živobytí. Zajímavý lup se nabízí v domě slepého válečného veterána odlehlého od sousedů. Mělo by tam být tolik peněz, že si splní svoje plány, aby nemuseli pracovat, přestože ani nyní nepracují. Jasný... v Detroitu si práci nenajdete, tak to lze obhájit. Pohodička pro zkušené, ne?, Důchodce se však přitáhne na hrazdě jistě vícekrát než tato banda a navíc má posílené smyslové vnímání. Napínavé scény, spousty zvratů, ... film mi přijde jako polemika toho, kdo páchá větší zlo. Jestli zlodějové nebo sám veterán, který se ukáže být "americkou verzí rakouského sklepmistra Fritzla". Proto tedy není zcela jasné, kdo je zápornou postavou ve filmu. ()

stevkoI

Velmi solidny napinak. Na svoj zaner original tema a nadpriemer. Poriadne ani neviem komu som drzal viac palce v boji o zivot, frackom alebo veteranovi. Nikto z nich nebol svaty, uz len to stoji za zamyslenie sa, ze na koho strane clovek nakoniec je... Len dufam ze nebude aj dvojka :-) ()

Mateskimos

Tak jsem z toho poněkud na rozpacích. Docela jsem se na to těšil. Parádní hodnocení na ČSFD, kladný komentáře a v neposlední řadě i 5* od verbal (díky němu/ní jsem ušetřil spoustu času koukáním na koko*iny mimochodem.Díky.) Ale po shlédnutí? No nic moc! Nevím, asi jsem od toho, díky tomu všemu, čekal víc...A už mě taky sere, jak se ve většině filmech v situaci, kde jde o život, lidi chovají. Já bych asi proskočil zdí, vždyť v USA jsou domy skoro z lepenky, tak proč kurva ta výprava ze sklepa na půdu? Nebo bych bojoval, vždyť byl slepej a oni byli tři. Bože! Sice to byl po dlouhé době horor, kterej je dost možnej a reálnej, ale stejně...Jo, jasný, je to pěkně natočený a je to pěkně vymyšlený i ten pes hrál dobře a byl přesvědčivej. Za mě 3*, ale vzhledem k tomu, že v kině na tom byla se mnou moje přítelkyně, který se to líbilo moc a která mi pak vlastně vysvětlila, že se mi to taky moc líbilo, měním ze tří na 4*. ()

andydufrsn

Škoda, přeškoda toho motivu s unesenou ženou! Proč tvůrci potřebovali z toho slepce udělal daleko většího zločince než byla parta zlodějíčků? Kdyby ho nechali, jako obyčejnou oběť vloupání, vypořádat se (klidně brutálně) se zloději takby fim vyzněl mnohem lépe. O zpracování by asi bylo lepší ne nezmiňovat – spousta nelogičností a hlavně pak, slepcova orientace a schopnosti byly, si myslím, hodně, ale hodně nadsazené! ()

Patriarch

Viděno v kině. Atmosféra byla smíšená, protože na horrory leze čím dál víc děcek a člověk si přijde potom, jak kdyby navštívil premiéru nějaké komedie. Občas otravné chychotání vycházející z holčiček, které ještě ani žádnou stresující situaci nezažili, ale hlavně že z toho maj největší prdel :-) .... Horrory sleduji rád a tenhle kousek určitě stojí za vidění. Je to originální. Žádný duchové či démoni tam nejsou a i tak je to místy horrorově vzrušující. ()

kudryj

No na to jak je to strašně přechválený, jsem se z toho neposral, je to slušný, má to náboj, ale ten přehnanej konec to zase zabil, ale budiž jako jednohubka dobrý ()

Kaylar

V rámci filmů uváděných do distribuce v České republice v roce 2016 film hodnotím jako nadprůměrný. Přiznám se, že jsem po celý film nepokrytě držela palce slepému válečnému veteránovi a naopak těm třem příživníkům jsem přála, aby dostali řádně za vyučenou. Oceňuji rychlý nástup akce, absenci hluchých míst a děj, který není tak zcela odhadnutelný a má ten správný spád. Zkrátka, hodinka a půl v kině uběhne jako nic. ()

ArMvdD odpad!

Takhle jsem se naposledy nudila .. ne, já se nenudila, to bylo něco mnohem horšího ... u Ghoula. Opět jsem již od půlky filmu sváděla vnitřní boj, zda vůbec vydržím do konce. Nakonec jsem vydržela a taky se rozhodla, že nikdy už to nepodstoupím, protože ten promrhaný čas mi nikdo už nikdy nevrátí. Slepý americký veterán se schopnostmi superhrdiny, je všude ve vteřině a není před ním úniku a pokud vás nezvládá naprosto nadlidsky pronásledovat on, obstará to jeho supercvičený, superrychlý, supersilný a superinteligentní pes. Za takovou kravinu by mě měli ještě finančně odškodnit. ()

Maratonec

Třetí pětihvězdičkový hororový zářez tohoto roku(2016) mají na svědomí třicátníci z Uruguaye.Po V zajetí démonu 2 a Zhasni a zemřeš je tu Smrt ve tmě.O tom,že velkého napětí lze navodit bez digitálních efektů nás přesvědčí tato talentovaná jihoamerická trojka(Alvarez,Sayagues,Luque).Úvodní patnáctiminutovka nás celkem rychle dostane do centra dění,kde se odehrají podstatné scény,které vystřelí tento film z průměru výše .Víc prozrazovat nebudu,tohle je lepší vidět na rozdíl od slepce(Stephen Lang). ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016