poster

Smrt ve tmě

 • USA

  Don't Breathe

 • USA

  A Man in the Dark

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Muž v temnote

 • Nizozemsko

  Don't Breathe

Horor / Krimi / Thriller

USA, 2016, 88 min

Režie:

Fede Alvarez

Kamera:

Pedro Luque

Hudba:

Roque Baños
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Smrt ve tmě je přesně ten typ hororu, který umí potěšit. Na malém prostoru se rozehraje boj o přežití, do něhož nemusejí zasahovat duchové ani jiné nadpřirozené síly. Příběh si vystačí s trojicí mladých zlodějíčků a jedním veteránem, jakožto obětí jejich vloupání. Velkou část filmu jsem fandil právě okrádanému slepci, neboť se pouze bránil. Když se ovšem tvůrci rozhodli jeho postavu překlopit k zápornému pólu, mé fandění se začalo neutralizovat, až nakonec přešlo k držení palců Rocky a Alexovi. Snímku nelze upřít parádní atmosféra, dávka napětí a celková působivost.(26.10.2016)

 • Pepinec
  ****

  V reálu by sranda skončila už před barákem, protože entrée těch tří darmožroutů by vzbudilo i hluchoně, natož sleponě, který musí slyšet když se na Měsíci pohne vlajka. Jenže ono koukat na němý thriller asi nebude zrovna bingo, takže se musí uznat, že si s tím Alvarez nakonec poradil líp, než jak by to dokázal kritik Pepinec. Zvratů a překvápek tu máme jako na Světovém poháru a dokonce i nekončící konec je dokončen dokonale. Sečteno a podtrženo, pokud budu v kině zažívat víc takových smrtí, vůbec mně to nebude vadit.(27.9.2016)

 • novoten
  ****

  Alvarezovi jsem kdysi hodně věřil, po Lesním duchovi ho poslal ke všem čertům - a teď ho opatrně beru zpátky. Ve tmě se totiž kromě smrti neschovává žádná očekávaná lacinost, s výjimkou konkrétní sklepní epizody ani nechutnost, ale na žánrové poměry se ve zlověstném stavení skládá až překvapivě ambiciózní skladba. Ta hra s diváckým očekáváním, kdy se mi vztah k postavám opakovaně velmi zásadně mění, nemá totiž obdoby. V kombinaci s vzhledem k prostředí přirozenou gradací lekaček a až nesnesitelně intenzivní scéně v absolutní tmě rád přimhouřím oko nad několika momenty, kdy by si divák se zálibou v hledání logických chyb mohl i trochu smlsnout.(8.7.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Povedený thriller (horror ne) nepřináší sice originální nápad - vloupaček do domů plných pastí, zabijáků či nedejbože duchů a monster je ve filmech spousty, avšak má dobrou atmosféru. Mé hodnocení sráží vpodstatě jen pár věcí - chybějící kladná postava (takže ať klidně pro mě za mě zhebnou všichni, bylo mi to jedno), postavy mají více životů než kočka, dostat se potmě z bludiště sklepení by asi nebylo hned a ač byl dědek veterán, tak pochybuji, že by tak rychle k autu doběhl...po slepu... Všechny mé výtky mnohonásobně převážilo napětí. Atmosféru a spád podpořily výborná kamera, skvělá hudba a spousty zvuků a ruchů. Konec jsem ale čekal lepší...(25.12.2016)

 • JohnnyD
  *****

  Thriller formálne nakrútený ako horor. Po krátkom asi desaťminútovom úvode je to nonstop adrenalínová akcia až do konca. Na to ako minimalisticky je to poňaté (80% filmu sa odohráva v jednom dome) je to do maximálnej miery vierohodné a nie sú tu v podstate žiadne deus ex machina zvraty. A v neposlednom rade má to ledva hodinu dvadsať, no postavy to má lepšie načrtnuté ako niektoré dvojhodinové filmy. Masterpiece!(6.11.2018)

 • - Rotvajlera ve filmu hráli celkem tři různí psi - nesli jména Athos, Astor a Nomad. (-bad-mad-wolf-)

 • - Kód trezoru, v němž má slepec (Stephen Lang) ukryty peníze, je 2978. Číslo odkazuje k datu narození režiséra Fede Alvareze (9. únor 1978). (-bad-mad-wolf-)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace