Reklama

Reklama

Smrt ve tmě

  • USA Don't Breathe (více)
Trailer 1

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (778)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak nakonec to bylo celkem koukatelné. Pro mně bylo přínosem hlavně to, že se barákem neproháněl žádný bubák. Občas se u hororů díky tomu neubráním smíchu. Tady to bylo celkem uvěřitelné. Samozřejmě až na pár věcí. Sice téma není nijak originální, nevidomá Audrey Hupburn nám v Čekej do tmy už ve filmovém pravěku ukázala jak nebezpečný umí být slepec v prostředí bez světla je-li ohrožen a jak blbě se tam náhle pohybuje útočník. Naštěstí film nezůstal jen u honiček ve zhasnutém sklepě a ke konci divákům připravil nemalé překvapení. Mně tedy osobně přijde krapet zvláštní jak moc jistě se slepec v domě jenž by se rozhodně nedal nazvat bezbariérový pohyboval. Lang slepce zahrál docela dobře a párkrát jsem se jej i lekl. U filmu si člověk také uvědomí jak tvrdě dopadla krize na automobilové město Detroit. Ty opuštěné celé čtvrti domů tam opravdu jsou. Za mně solidní průměr a dávám za tři zamčené zámky. * * * ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Traja mladí feťáci (Rocky, Money, Alex) z Michiganu vykrádajú domy. Otec jedného z nich prevádzkuje bezpečnostnú službu (Liminal Home Security), ktorá má v strážení viacero súkromných objektov. To využívajú ku tomu, aby do nich vnikali. Celkom sa im to darí, až do chvíle, kedy sa vlámu do domu starého slepého vojnového veterána. Žije sám vo vybývanej predmestskej štvrti. Bez rodiny a bez susedov. Myslia si, že to bude jednoduchá vlúpačka. To sa však kruto zmýlili. Šliapli do poriadného hovna. Zaumienili si okradnúť nesprávneho človeka. Zo zdanlivo bezbrannej obete sa vykľuje nebezpečný predátor. *** ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jsem trochu v rozpacích z chválené letošní Alvarézovy novinky. Don´t Breath si získal jak mne tak i většinu fanoušků svým stylovým trailerem a film byť je dobrý, tak mne nedokázal příliš strhnout. Špičkový vizuál a svižné tempo jsem zde pokládal za samozřejmost, tedy tohle jako plusové body neberu, překládají spíš drobné negativa, které mne při sledování rušily. Stephen Lang byť působí vzhledově drsně a jde z něj respekt, tak za celý film téměř nepromluví, což mi vadilo, mohli si pohrát s dráždivými dialogy, kterými by vyhrožoval zlodějům. Dále by si facku zasloužil chlap, co se staral o zvuk, který alespoň mne připravil o jump scares( viz scéna se psem,kterého vidíme o 3 sekundy dřív než zaštěká, což ve mne ztrácelo efekt) Brutální film není téměř vůbec, oproti Evil Dead se film drží velmi při zemi, což mne taky iritovalo. Ani jedno úmrtí není efektivní a zajímavé a vlastně mi zde i chyběla nějaká pamětihodná scéna, kvůli které bych si rád film pustil znova. Ten jeden zvrat, který se mihne v průběhu také příliš nezaujme. Ve výsledku tedy zábavný a místy i napínavý Home Invasion, který svou obyčejnost maskuje originálním záporákem, ale Evil Dead jízda mi hold byla k srdci mnohem bližší. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 2/10, Vizuál 8/10, Akce 6/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 1/10. 70%. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Mám v píči co je thriller a co horor a kde je hranice, tohle je jedno stejně jako to druhý, a jdu z kina s tím, že snad nevzpomínám kdy jsem viděl lepší hororothriller. Oběti nejsou na usnutí nebo na ránu, zápletka není extrémně ohraná a je to takový home invasion naruby, záporák je vlastně chudák co je v právu. Zbytek se mi nechce pitvat, podstatný (a super) ale je, že vás to drží v napětí snad od začátku do konce a není tu nic nad čím bych kroutil hlavou. "Don't Breathe is a master class in creating tension." ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Konečne horor alebo thriller, ktorý dokáže prekvapiť a zaujať postavami a aj príbehom, v ktorom sú len zlý a ešte horší. Napriek tomu je tu výborne namiešaná atmosféra, pekne natočená tma, v ktorej sa človek nestratí a fantastický Stephen Lang. Fede Alvarez natočil až prekvapivo dobrý film a možno je to aj preto, že mal za chrbtom producenta Sama Raimiho. 75% - 4* ()

Galerie (69)

Zajímavosti (17)

  • Když Alex (Dylan Minnette) propadne oknem a leží na střešním okně, vznikají na něm pomalu praskliny. Když potom oknem proletí, je jasně vidět, že se jedná o bezpečnostní sklo a tudíž na něm praskliny vznikat nemohou. Ihned by se roztříštilo. (notozjano)
  • Ke konci filmu, kdy Rocky (Jane Levy) chce nastoupit do auta a napadne ji rotvajler, který jí strhne batoh s penězi hned vedle auta. V záběru, kdy pes stojí na autě, ale batoh vůbec není. (Chundys)

Související novinky

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Horor Smrt ve tmě z roku 2016 režiséra Fedeho Alvareze (Dívka v pavoučí síti) sklidilo relativní úspěch jak u kritiků, tak u diváků – což se posléze promítlo na tržbách. Snímek proměnil 10milionový… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016

Fede Alvarez na sebe upozornil už remakem Lesního ducha z roku 2013, letos se pak díky Smrti ve tmě postavil na vlastního nohy. Jeho novinku pochválili diváci i kritici a tržby se zastavily u 140… (více)

Reklama

Reklama