poster

Smrt ve tmě

 • USA

  Don't Breathe

 • USA

  A Man in the Dark

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Muž v temnote

 • Nový Zéland

  Don't Breathe

 • Austrálie

  Don't Breathe

 • Velká Británie

  Don't Breathe

Horor / Krimi / Thriller

USA, 2016, 88 min

Režie:

Fede Alvarez

Kamera:

Pedro Luque

Hudba:

Roque Baños
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  Rip-off Ulice Cloverfield 10? Všetko je možné. Ale asi nie. Každopádne, Jane Levy je "naked nude sex", Stephen Lang si s chuťou (a odvahou - ejakulát) strihol jedného z najvydarenejších filmových magorov roka a rozhodne poteší pár drastických, značne drsných (ale nie samoúčelných) scén. Potešila ma i odpudivá, zimomriavková atmosféra opustenej štvrte v opustenom meste, kde môžete kričať uprostred ulici a nikto vám nepomôže, buď tam nikto nebýva alebo sa do toho nechce starať a radšej zvýši zvuk na televízore. Občas je to ukážkové klišé (dvaja bojujúci muži, z nich jeden sa z posledných síl načahuje po na zemi ležiacej zbrani), ale ako celok som si túto trilerovú jazdu užil. Scenár dokáže prekvapiť (tajomstvo v pivnici).(15.11.2016)

 • Shakers
  ****

  Konečne horor ale thriller, ktorý dokáže prekvapiť a zaujať postavami a aj príbehom, v ktorom sú len zlý a ešte horší. Napriek tomu je tu výborne namiešaná atmosféra, pekne natočená tma, v ktorej sa človek nestratí a fantastický Stephen Lang. Fede Alvarez natočil až prekvapivo dobrý film a možno je to aj preto, že mal za chrbtom producenta Sama Raimiho. 75% - 4*(12.6.2017)

 • -OverLord-
  *****

  Napětí, strach, akce, násilí. Všechno namixované do hodiny a půl ostré jízdy, kde všechno funguje přesně tak, jak má. Děj se komplikuje každým okamžikem stále víc, zvratů přibývá a Lang je každou minutou víc a víc ve formě - zahráno na jedničku. Jedna scéna byla dokonce tak originální, dokonalá a nechutná zároveň, že jsem skoro koukal skrz prsty. Tohle se vážně často nevidí. Ačkoli by se nějaké mouchy našly, netřeba jich hledat, tohle je prostě mazec.(2.9.2016)

 • salahadin
  ***

  Tolika volty jsem dlouho nedostal šlehu. Brigáda na lístky na vlak nikoli za pultem supermarketu, ale za dveřmi jednoho opancéřovaného domu, v jehož útrobách žije semenoplodec krátkozraký. Po výtce nesmrtelný ochránce panenství zbaveného sejfu je nebezpečnější než ajc, všudypřítomnější než lidská blbost a otravnější než daně. Občas na nás mrkal nějaký ten nonsens a cosi za vlasy přitaženého, ale ty volty, ty volty tam byly! A mně z nehtů zbyly okousané pahýlky, což manikúra asi nezachrání.(8.11.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $9,9miliónaTržby USA $89,217,875Tržby Celosvetovo $157,100,845Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,076,161Tržby za predaj DVD v USA $5,258,007║ ďalší s tých kvalitnejších thrillerov, s výbornou atmosférou, fúrou kvalitných lakačiek, dobre dopasovanou hudbou a s obstojnými hercami, škoda že ten záver je až tak nenormálne klasický obohraný, kde si takmer obete idú ťapnúť na uzmierenie s despotou, škoda /75%/(8.2.2017)

 • - Stephen Lang nosil v roli slepce speciální kontaktní čočky, které skutečně značně omezovaly jeho zrak. Herci hrající zloděje zase nosili čočky, kvůli kterým vypadali, že mají rozšířené zorničky při natáčení scén v temném sklepě. (-bad-mad-wolf-)

 • - Když Rocky (Jane Levy) a Alexe (Dylan Minnette) zažene slepcův pes do pokoje v patře, zjistí, že jim v útěku oknem brání mříže. Jakmile se ale pes do místnosti dostane, zaútočí na Alexe a ten zmíněným oknem proletí a vypadne ven. (Guilemot)

 • - Rotvajlera ve filmu hráli celkem tři různí psi - nesli jména Athos, Astor a Nomad. (-bad-mad-wolf-)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace