Smrt ve tmě

USA, 2016, 88 min

Fede Alvarez

Pedro Luque

Roque Baños

Rip-off Ulice Cloverfield 10? Všetko je možné. Ale asi nie. Každopádne, Jane Levy je "naked nude sex", Stephen Lang si s chuťou (a odvahou - ejakulát) strihol jedného z najvydarenejších filmových magorov roka a rozhodne poteší pár drastických, značne drsných (ale nie samoúčelných) scén. Potešila ma i odpudivá, zimomriavková atmosféra opustenej štvrte v opustenom meste, kde môžete kričať uprostred ulici a nikto vám nepomôže, buď tam nikto nebýva alebo sa do toho nechce starať a radšej zvýši zvuk na televízore. Občas je to ukážkové klišé (dvaja bojujúci muži, z nich jeden sa z posledných síl načahuje po na zemi ležiacej zbrani), ale ako celok som si túto trilerovú jazdu užil. Scenár dokáže prekvapiť (tajomstvo v pivnici).(15.11.2016)

Konečne horor ale thriller, ktorý dokáže prekvapiť a zaujať postavami a aj príbehom, v ktorom sú len zlý a ešte horší. Napriek tomu je tu výborne namiešaná atmosféra, pekne natočená tma, v ktorej sa človek nestratí a fantastický Stephen Lang. Fede Alvarez natočil až prekvapivo dobrý film a možno je to aj preto, že mal za chrbtom producenta Sama Raimiho. 75% - 4*(12.6.2017)

Napětí, strach, akce, násilí. Všechno namixované do hodiny a půl ostré jízdy, kde všechno funguje přesně tak, jak má. Děj se komplikuje každým okamžikem stále víc, zvratů přibývá a Lang je každou minutou víc a víc ve formě - zahráno na jedničku. Jedna scéna byla dokonce tak originální, dokonalá a nechutná zároveň, že jsem skoro koukal skrz prsty. Tohle se vážně často nevidí. Ačkoli by se nějaké mouchy našly, netřeba jich hledat, tohle je prostě mazec.(2.9.2016)

Tolika volty jsem dlouho nedostal šlehu. Brigáda na lístky na vlak nikoli za pultem supermarketu, ale za dveřmi jednoho opancéřovaného domu, v jehož útrobách žije semenoplodec krátkozraký. Po výtce nesmrtelný ochránce panenství zbaveného sejfu je nebezpečnější než ajc, všudypřítomnější než lidská blbost a otravnější než daně. Občas na nás mrkal nějaký ten nonsens a cosi za vlasy přitaženého, ale ty volty, ty volty tam byly! A mně z nehtů zbyly okousané pahýlky, což manikúra asi nezachrání.(8.11.2017)

Rozpočet $9,9miliónaTržby USA $89,217,875Tržby Celosvetovo $157,100,845Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,076,161Tržby za predaj DVD v USA $5,258,007║ ďalší s tých kvalitnejších thrillerov, s výbornou atmosférou, fúrou kvalitných lakačiek, dobre dopasovanou hudbou a s obstojnými hercami, škoda že ten záver je až tak nenormálne klasický obohraný, kde si takmer obete idú ťapnúť na uzmierenie s despotou, škoda /75%/(8.2.2017)

• - Stephen Lang nosil v roli slepce speciální kontaktní čočky, které skutečně značně omezovaly jeho zrak. Herci hrající zloděje zase nosili čočky, kvůli kterým vypadali, že mají rozšířené zorničky při natáčení scén v temném sklepě. (-bad-mad-wolf-)

• - Když Rocky (Jane Levy) a Alexe (Dylan Minnette) zažene slepcův pes do pokoje v patře, zjistí, že jim v útěku oknem brání mříže. Jakmile se ale pes do místnosti dostane, zaútočí na Alexe a ten zmíněným oknem proletí a vypadne ven. (Guilemot)

• - Rotvajlera ve filmu hráli celkem tři různí psi - nesli jména Athos, Astor a Nomad. (-bad-mad-wolf-)