Smrt ve tmě

USA, 2016, 88 min

Fede Alvarez

Pedro Luque

Roque Baños

,,NEBÝT VAŠÍ LOUPEŽE… PONESEŠ ZA TO ZODPOVĚDNOST!...“ /// Sympatickou záležitostí je tahle návštěva partičky adolescentů u slepýho veterána. Zvlášť když (alespoň se to zdá) je dědek na rozdíl vod nich kapku inteligentní. A tak (často) ve slepeckým módu dostávám reálnej příběh, ve kterým parchanti trpěj a často se přistihnu, že to kurva prožívám s nima! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, do čeho vrazil prachy Sam Raimi. 2.) V blízkosti slepcova baráku je slyšet řetěz. 3.) Thx za titule „.Bac.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(22.10.2016)

Myslím, že táto kombinácia hororu s thrillerom sa veľmi vydarila. Čistým hororom by som to nenazval, ale film má atmosféru a napätie na rozdávanie. Jednoduchý príbeh by sa v krátkosti dal zhrnúť do jednej vety, ale dôležité je ako k tomu režisér pristúpi. Z pohľadu zlodejov je bývalý slepý mariňák pekný hajzel, ktorý im ide po krku, ale z nestranného pohľadu sa chová tak, ako by sa zachoval asi každý odvážnejší chlap, jednoducho si chráni svoj dom a majetok. Film má krátku stopáž, je napínavý, svižný, stále sa niečo deje a to aj v momentoch keď sa slepý mariňák iba istým smerom "zadíva" a nastraží uši...Film obsahuje pomerne veľa tmavých scén, preto neodporúčam film sťahovať v pochybnej kvalite, ale počkať na kvalitu alebo na vydanie blueray alebo dvd. 80%.(2.10.2016)

Aniž bych s tím chtěl začínat já, tak jelikož se této diskuzi stejně ani v tomto případě nevyhneme, tak pro mě je Don't Breathe mnohem více thrillerem než-li hororem. Hranice je tenká a vlastně ani ne podstatná, ale kdyby někdo očekával nějaký děs, tak je úplně vedle. To jen tak mimochodem, kdyby se měl opakovat hate, jako byl u The Witch. K obsahu samotného filmu není třeba moc spoilerovat, postačí informace, že se jedná o inteligentně napsaný, lehce zvrácený, zvratovitý a viceméně nekončící nervák. Vystupňovanou infarktovou podívanou podporuje vynikající kamera a hrstka vyhecovaných herců, kteří ždímou své možnosti na maximum. Marně přemýšlým nad nějakou stejně povedenou starší či novější žánrovkou, a i když mě jedna, dvě, tři napadají, žádná se téhle nevyrovná. Alvarez je borec, fakt že jo. Btw. co tahle paralelka? Doporučuju, tohle bude určitě v první pětce letošní drsné filmařiny!(7.9.2016)

Posledních 15 až 20 minut mě trošku zklamalo, ale do té doby naprosto famózní napínák tak, jak se sluší a patří. Atmosféra by se dala krájet, zpracování na jedničku s hvězdičkou, prostě konečně nějaký subžánr hororu, který si zaslouží pozornost. Normálně bych dal asi 4 hvězdy, ale já ten konec zkousnu a dám maximum. Prostě se mi to líbilo :)(15.1.2017)

Konečne vysoko napäťový strašidelný barák bez duchov. A jednou ľakačkou na infarkt. Koľko divákov si uvedomí, že mäsiara tu hrá slávny hlavný záporák z Avatara? Mladíci tiež áčkoví, ako celá produkcia. Sam Raimi je zárukou. Do lokalít creepy detroitského ghost-townu ich zrejme zlákala nedávna delikatesa It Follows. Neustále hádzanie klackov pod nohy hlavným hrdinom, z ktorého sa potí (a krváca) nejedno žánrové klišé. Pointa nedomyslená, ale to prepáčime, pravda.(5.10.2016)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - Spoiler: Slepec (Stephen Lang) poté, co omylem zastřelí dívku, kterou drží násilím, ji vezme do náruče a umaže si od její krve celé levé rameno u nátělníku. Po celý zbytek filmu má však nátělník na levé straně čistě bílý. (SsgtJira)

• - Stephen Lang nosil v roli slepce speciální kontaktní čočky, které skutečně značně omezovaly jeho zrak. Herci hrající zloděje zase nosili čočky, kvůli kterým vypadali, že mají rozšířené zorničky při natáčení scén v temném sklepě. (-bad-mad-wolf-)