Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

halberdier

Letošní rok je na kvalitní horrory celkem plodný (The Witch, Lights Out) a režisér Fede Alvarez přináší další kvalitní kousek. Jeho předchozí film - remake Evil Dead se spoustě lidí nelíbil, ale s uplynulým časem můžu říct, že vlastně nebyl vůbec špatný. A s Don't Breathe si ještě zlepšil reputaci. Pro toho, kdo viděl již viděl spoustu horrorů, možná není Don't Breathe až tak originální, ale běžný filmový divák bude nejspíš spokojený, ne-li nadšený. Film si vystačí v podstatě se 4 herci a skvěle buduje atmosféru stísněnosti ve ztemnělém domě, do kterého se vloupá trojice zlodějíčků. Podobně jako efektně využíval Lights Out světla, je zde využita práce se zvukem a záporákovou slepotou. Jedinou menší slabinu vidím v několikrát nastavovaném finále a možná by neškodilo přidat trochu víc brutality. ()

Foogas

Máš chuť někomu vykrást barák? V pořádku, tady máš motivační materiál. Atmosféra, napětí a thrillerová jízda až do konce. Skvěle natočeno, osvěžující režijní nápady a scénář plný zvratů. Takže? Solidní žánrový kousek. ()

Tomko87

Až na pár múch to bol solídny napínavý thiller kde sa hralo na slepú mačku a jebnuté myšky . Ako fakt Stephen Lang v úlohe obrancu svojho majetku bol perfektný. Nekompromisný , psychopatický a temný. Čo ale sa nedalo povedať o ústrednej zlodejskej trojici. Kurva sa čudujem, že ich už dávne nechytili. Celkovo vzaté, celú stoáž som bol napnutý ako taká struna. Dokonca boli aj príbehové a situačné zvraty ,,,Ďalšie hviezda k dobru. ()

Tony.Frisco

Nedalo mi nekomentovať tento skvelý film , skôr mrazivý thriller než horror avšak skvelá práca , výborné zvraty celý čas tempo smerom hore , jednoznačne si 5 hviezd zaslúži . ()

Optical

Zbytečně nadhodnocená žánrová průměrnost, které se nedá upřít zajímavý námět a herecké obsazení. Mluvit zde o hororu nemá smysl, ledaže vás k smrti děsí slepci a rafani. Jako thriller si snímek vede lépe. ()

DmKK

Parádní horor , opravdu mě to bavilo , což se mi u hororů moc nestává. Zajímavý námět byl proveden skvěle! ()

argo.smile

Dalsie velmi mile prekvapenie tohoto roku. Napinava hra rozohrata od zaciatku az po koniec. Vsetko vo filme ma hlavu aj patu. Atmosfera sa da miestami krajat a Stephen Lang ma moj velky obdiv za stvarnenie slepeho manika, taky Blind Bastard Macabre Movie roku. ()

hony23

Tak předně, když si pustím film, rád bych na obrazovce viděl víc, než tmu. Na můj vkus totiž těch záběrů, kdy prakticky nic nebylo vidět, bylo moc. Příběh samotný až tak špatný nebyl, sledovat skupinku asociálů okrádajících slepého válečného veterána, to sice jednomu hne žlučí, naštěstí však onen stařík není až tak bezmocný a tak hra na slepou bábu solidně vygraduje. ()

SuperXero

Alvarezov perfektný atmosférický thriller, ktorý zaujme značnou dávkou napätia hned po úvodnom objasnení príbehu. Detroitská opustená štvrť, starý vojnový veterán, ktorý pozná po pamäti takmer každý kúsok svojho domu a banda, ktorá pri vykrádaní sa ocitne uväznená v jeho dome. Toto všetko spôsobí, že pri pozeraní prestanete dýchať aj vy. Aj napriek kúsku vtipnej uchýlarny v závere filmu,ktorá tak trochu narušila seriózny dojem, dávam 5*. ()

maluti

Zatím nejlepší film roku 2016. Od začátku do konce se pořád něco děje, velmi zajímavý příběh, postavy sympatické, neustále napětí, pár lekaček, doporučuji! ()

safixxx

Tak tohle byl doslova nářez, nejlepší thriller za tenhle rok. Mrazící atmosféra po celou dobu filmu udržuje diváka v neustálém napětí. Nástup začíná těměř ihned, bez zbytečných úvodních okecávaček a intenzita napětí pak už graduje. Slepý psychopat se začíná nelítostně zbavovat všech zlodějů, kteří ho přišli okrást. Po totální sra**e Evil Dead od Alvareze konečně "hit the bull’s eye" ! Jen takovýchto home invasions více! ()

axcris

Nadpriemerne podívaná. Vyťažiť sa dalo ale viacej. Potešilo, že horor je zo šálky, ktorá pochádza z nášho sveta. Je možná, predstaviteľná. Scenár vystraší, sem tam veru aj prekvapí. Uspokojí menej. Stále ale viac, ako jeho kolegovia. Zneistí, znechutí, olíže. Škoda, že nemá vysoko položenú latku. Ak radi počúvate svoj dych v nemej atmosfére, Dont Breathe Vám to umožní. Najlepšie by bolo ponorenia sa do neho s nevedomým, čo má pre vás pripravené. ()

brasek

Snímok má zaujímavé recenzie a slušné hodnotenia, lenže nie je až taký super. Po necelej hodine som sa nudil, príbeh nie je dostatočne okorenený napätím. Herecké výkony sú slušné, veril som im... ale celé sa mi to zdá nejaké jednotvárne, prekvapivé momenty nie sú prekvapivé, vygradovanie deja ma nechytí za srdce. ()

Goumen

No napínavý to bylo pěkně, sem tam nějaká lekačka, ale ke konci mě už vadilo neustále se opakující schéma utěk-náhlé objevení slepce-zajetí. O tom v podstatě byla celá druhá polovina filmu. Na druhou stranu se mi líbilo, že tam nebylo nic nadpřirozeného a nebo naprosto přehnaného. I když nutno uznat, že slepec toho vydržel opravdu hodně. ()

MiniRecenze

Řekněme si to narovinu.F.Alvarez Vás postaví do morálního dilema.Kdy budete sami v sobě hledat,které straně vlastně fandíte. Scénář je dobře napsaný a každá z postav dostává svojí stopáž s mírou a tak aby jste věděli o koho jde.I přesto,že je zápletka ve své podstatě jednoduchá,tak režie připravila atmosféru při které nebudete napětím ani dýchat.Lekaček moc zde není,ale když už,tak pořádně(kinosál nadskakoval celý :-D ).Je to jednoduchý thriller s maximálním napětím. NAPÍNAVÉ!!! ()

The_Misfit

Tento film ma celkom prekvapil. Celý čas som ho sledovala v napätí čo sa stane ďalej. A síce, nezaraďovala by som tento snímok medzi horory, i keď to niektoré prvky spĺňalo. Zakončenie filmu a vlastne priebeh kde sa tak viacmenej vysvetľovali veci mi prišiel dosť psycho. Každopádne 80%. ()

Maraboy

Ujetý věci se vždy dělaj nejlépe po tmě a když jste bejvalej veterán tak pomocí chvatů a chmatů ve tmě sbalíte kde koho. ()

v.indruchova

Poctivá lekačka, a "samozřejmě" debilní chování postav. Ze začátku mi to přišlo jako teenagerovský film, oddechla jsem si, když jsem zjistila, že jediné co s tím má společný věk je, že hlavní aktéři, kteří vypadají, jako by je právě vzali na střední zaplatí za svou hloupost. Spoiler! Akorád jsem byla rozesmutnělá z toho, kdo to přežil! :(, což dává ke konci naprostý smysl. Bavte se a radši se nedívejte v noci, sami. :) ()

LadyRainier

Aneb jak Lady objevila Stephena Langa (ne neviděla jsem donedávna ani Avatar :-D) Za něj jsem chtěla dát pět, ale ta druhá půlka mi zkazila dojem (ano, byla to hlavně spermoidní scéna). Jinak to odsejpalo slušně, dá se říct, že i po překvápku jsem stejně fandila staroušovi. Scény se psem byly skvělý, scény ve sklepě byly ještě lepší. Kratší stopáž, takže žádná nuda. Jen to chtělo proložit nějakýma dědovo hláškama, kterýma by ty hajzlíky ještě kapku vydusil. Obecně spokojenost u mne nadmíru. Ohlášeno je pokračování, tak snad to Fede zopákne v podobným duchu ...Jo a Mr.Slang si tímhle vybušil místo v mojí TOP 10 :-D, neuvěřitelnej výkon a skvělá kondice v jeho letech ... ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016