Reklama

Reklama

Epizody(22)

Obsahy(1)

Po industriální revoluci se v 18. století pokoušely vyspělé evropské země pod záštitou politického ideologismu kolonizovat vzdálené kontinenty a země. Po takřka kompletní kolonizaci afrického kontinentu se mnohé evropské velmoci tlačily do daleké Indie a východní Asie. Mnohým se podařilo dostat se až do Japonska, kde se po jejich příchodu objevily výdobytky moderních technologií. V rukou tehdejších obyvatel se objevily palné zbraně, které měly jednou a provždy překonat sílu meče. Když se ale zbraně začaly i přes veškerou izolovanost v roce 1876 objevovat i na Korejském poloostrově, měly za následek úpadek důvěry v tradiční válečné zbraně. A protože se Korea po několik desetiletí tvrdohlavě bránila obchodním aktivitám s Američany a Francouzi, byla politická síla země rozdělena do dvou majoritních skupin, zastávajících odlišní názor. Politická frakce Sugu (konzervativci) tvrdohlavě lpěla na tradičních hodnotách a izolovanosti země, zato frakce Kaehwa (liberalisté) byla nakloněna k modernizaci země. K permanentním neshodám se přidaly zkazky o zradě ze strany Japonského císařství a jedna frakce začala postupně eliminovat frakci druhou. Jednou za pomoci politických lstí, podruhé za pomoci násilí. V ten okamžik se ke slovu dostaly palné zbraně z evropských zemí, které v rukou agresivních liberalistů likvidovaly jednoho člena konzervativní strany za druhým. Všemi případy násilných úmrtí se zabýval tehdejší velitel královské stráže, Jin-han Park (Jae-seong Choi). Ale jen krátce po tom, co se Jin-han dostal na stopu strůjcům celého komplotu, byl i on sám připraven o život. V ten okamžik si politická strana Sugu nevědomky vytvořila mnohem horšího nepřítele. A nebyl jim nikdo jiný než sebevědomý syn svého otce, Yoon-kang Park (Joon-ki Lee). Mladý a bouřlivý muž, v jehož žilách kolovala krev inteligentního válečníka, schopného adaptovat se cizímu prostředí i moderním technologiím. Yoon-kang vyměnil svůj meč za palnou zbraň, pušku .357 Rossi Lever-Action, a vykonával tak to, co jeho otec vykonat již nestihl. Začal eliminoval zlo. (Conspi)

(více)

Recenze (7)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Bohužel, příběh mě nezaujal, herecké výkony mě nepřesvědčily, že je to něco nadprůměrného. Ačkoliv je to zajímavé, když v zemi, kde do té doby vládly jen meče, přichází postupně střelný prach a pistole, jenomže pořád je to jeden z mnoha korejských historických seriálů, který pro mě nemá to navíc, abych ho mohla ohodnotit lépe. Na jednu stranu je to hrozně naivní, na druhou stranu tam můžeme vidět složité propletence tehdejší politické i mezinárodní situace. V podstatě na jedné straně máme disneyoho pohádkový pár a na druhé straně máme Jistě, pane mistře bez humoru a Sira Humphreyho. Pro mě strašně nevyvážený seriál, díky čemuž jsem se podstatnou část nudila. Přeloženo. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Dost dlouho jsem si říkala, že to není úplně ono. Ale nakonec jo, ani nevím, kdy se to překlopilo. Prostě mi ten seriál sedl. Byl úplně jiný, než jsem čekala. Když začínal, tak jsem se bála, že přichází nový Iljimae a ono to tak ze začátku i vypadalo. Děj měl v podstatě tři fáze a každá se lišila od té předchodzí. To, že se smyšlený příběh odehrával na pozadí skutečných událostí, mi naprosto vyhovovalo. Soundtrack nebyl tentokrát nijak výrazný, přesto se tam našla místa, která naprosto dokonale zapadala do kontextu a nedala se přeslechnout. Ve své domovině patřil Střelec většinou v daném čase na první příčku sledovanosti a na čínských streamových webech měl stovky miliónů shlédnutí. Takže pokud máte chuť na kousek joseonské historie, s chutí do toho. 4,5* ()

Reklama

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Já nevím, asi jsem čekala víc akce, Lee Joon Ki je můj nejoblíbenější herec, ale prostě to nebylo úplně ono. Já ani nevím, co mi tam chybělo, nebo možná přebývalo. Něčím mi to prostě nesedlo, takže proto nedokážu jít s hodnocením výš. Seriál jsem měla rozkoukaný hodně dlouho a pořád jsem se nemohla dohrabat konce, prostě mi nevadilo, že nevidím další díl. Ani teď, s odstupem času, prostě nedokážu přijít na to, co mi tam tak vadilo. Nicméně je to zlatá střední cesta, takže určitě je dobré tomu dát šanci, třeba to i další chytne tak jako některé jiné. Musím souhlasit s Pethuskou, že mě více zaujali postavy záporné a člověk je někdy ani jako záporáky nebere (obchodník a jeho dcera). Soundtrack tentokrát nic moc výjimečného, nic, co by mě zaujalo. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Do dílu 12 výborný akčně historický seriál, který je velice dospělý, hlavní hrdina (Joon-gi Lee) dovede být nejen okouzlující playboy, ale také nesmlouvavý bojovník, který se s protivníky vůbec nepárá. Akční scény (souboje meči, tělo na tělo, pušky, jezdectví) jsou na velice vysoké úrovni a zejména Joon-gi předvádí asi svůj nej. výkon v kariéře. Jenže scénaristicky to děsně upadá. Jako by jste sledovali dva seriály v jednom, do dílu 16 honění hlavního záporáka a pak vše přehlušuje velká politika, která byla vždycky v seriálu přítomna, ale působí to hrozně násilně, nedomyšleně. Je to příliš vykonstruované. Na jednu stranu fajn historická snaha, ukázat problémy osvícené politiky, pokroku v Koreji 19. století. Výborný herec záporáka Yu Oh-Seong jako ostřelovač Choi Won-Shin. Nam Sang-Mi tentokrát jen standartní výkon, ale může za to taky scénář, ze začátku super, měla hodně prostoru pro ztvárnění silné nezávislé hrdinky, pak už to sklouzlo do generického teary charakteru. Stejně ale všechny přehrává Ahn Seok-Hwan jako místopředseda vlády Kim Byung Je. Hudba seděla, byť nic výrazně nadprůměr. Škoda, byl tady potenciál navíc, ale to by musel scénarista obě části série nějak více logicky a smysluplně provázat. Navíc si stále myslí, že Korejci až na výjimky neumí scénaristicky utáhnout série nad 16 dílů. Přesto to hodnocení berte jako 3,5*. Tenhle seriál si chci kvůli cool Joon-gimu a té nehorázně našlapané akci archivovat, ale nej. seriál roku, to se ještě rozhodne holt mezi jinými tituly. Ostrostřelec, přeskočil na koni akorát nadprůměrně vysokou překážku... ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nestává se mi to často, ale na celém seriálu mě nejvíc zaujala kamera. Hlavně v prvních dílech byly některé záběry přímo dechberoucí. Co se týká děje, byl napínavý, strhující a plný velkých zvratů, takže na nudu fakt nebyl čas. Po herecké stránce mě zaujala hlavně Sang Mi Nam, která se mi tu líbila ještě víc než v Time between dog and wolf. Úplně nejzajímavější postavou pro mě byl ale obchodník Choi. Vlastně jsem ho občas nevnímala ani jako záporáka. Stejně tak Hye Bin Jeon v roli jeho dcery byla vynikající. Na nervy mi naopak lezl král, který byl, tak jako ve většině historických seriálů, jen bezbrannou loutkou. Hodně silné 4* ()

Zajímavosti (2)

  • Young-jae Ryoo, seriálový choreograf bojových scén a vedoucí oddílů tvůrců speciálních bojových efektů, se nechal slyšet, že veškeré zbraně použité během natáčení používaly jen slepé náboje. A to z prostého důvodu, neboť Jižní Korea nedovoluje během natáčení použití reálných zbraní, stejně jako nedovoluje následné komerční vysílání takových snímků. Všechny zbraně, i přes svoji zcela funkční kondici, byly produkční společností zapůjčeny z Hongkongu a po celou dobu natáčení byly uchovávány na policejní stanici, kde si je každý natáčecí den mohl štáb vyzvednout. Young-jae na samotný závěr ještě dodává, že si je vědom historických nepřesností, týkajících se použitých zbraní, avšak za veškerou vyvinutou snahu o co nejrealističtější provedení očekává ze strany diváků pochopení. (Conspi)
  • Seriálová postava Yoon-kang Park (Joon-ki Lee) používá identickou zbraň, kterou ve filmovém snímku 'The Good, The Bad, The Weird' používal jihokorejský herec Woo-seong Jeong, tedy upravenou pušku .357 Rossi Lever-Action Rifle. Zbraň o hmotnosti 4.3 kg a s délkou 125 cm patří do série modelů M92 a pochází z dílny americké společnosti Colt's Manufacturing Company. Zato třiceticentimetrový revolver, který Yoon-kang třímá o něco později, se nazývá .38spl Röhm RG69 ME a pochází od německého výrobce zbraní Röhm Gesellschaft. Miniaturní zbraň seriálové postavy Soon-in Jeong (Sang-mi Nam) se nazývá 32ACP Davis Industries D-32 a neváží víc, než malá plastová láhev naplněná vodou. Jihokorejský herec Oh-seong Yoo, seriálový obchodník a nájemný vrah Won-shin Choi, zase používá upravenou pušku 7.7 mm japonského typu 99 Rifle. (Conspi)

Reklama

Reklama