poster

Ilsa: vlčice SS (festivalový název)

 • anglický

  Ilsa, She Wolf of the SS

Horor / Válečný / Erotický

Kanada, 1975, 96 min

Režie:

Don Edmonds

Kamera:

Glenn Roland

Producenti:

David F. Friedman

Scénografie:

Jackson De Govia
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (107)

 • POMO
  *

  Slávna šokáreň, ktorá ale nie je ani zďaleka tak šokujúca, než sa proklamuje. Sexu je v nej požehnane a dosť otvoreného (čo poteší), ale násilie a krvavosť, akože sú taktiež zastúpené v hojnom počte, moc nepošteklia. Príčina - film ako taký je strašne naivný, amatérsky a nudný. Špatné herecké výkony a neschopná réžia neumožňujú vliezť pod kožu hlavnej ani vedľajším postavám na opačnej strane barikády a čo do atmosféry je na dvore lágru rovnako prázdno ako na dvore mojej babičky. Scenáristicky by to celkom ušlo - striedma stopáž a hustota násilia a sexu by určite vystačila na slušnú porciu zvrhlej zábavy. Ale to by to musel natočiť napríklad Pasolini. Krásny dôkaz toho, že natočenie pôsobivej úchylárne si vyžaduje taktiež filmárske schopnosti.(10.1.2003)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Viděl jsem UNCUT DVD verzi a první co mne uchvátilo, byl krásný čistý obraz! Nechápu to, protože film je z roku 1974 (uvedeno na konci filmu!) Některé filmy z roku 2008 se nemohou takové kvalitě vyrovnat! Co se týče obsahu film, několikrát jsem byl v šoku. Jaké brutální scény si dovolili už v roce 1974 natočit. Např. Ucvaknutí prstů, kastrace, vaření lidí při 90´C, vaginální elektrošoky a jiné pochutiny. A scéna, kdy se prasečí generál nechá pomočit, byla třešničkou na dortu. Mám jediné mínus k filmu a to, že krev byla více oranžová, než červená! No, ale dá se to odpustit :-) Rozhodně jsem se při filmu nenudil!(24.8.2008)

 • Karlos80
  ****

  Klasa mezi nazisploitation movies! Pervezní, soft, zvrácený, krutý, drsný, prostě asi nejslavnější film tohoto subžánru se vším všudy, i když dějové schéma u těhletěch filmů většinou zůstává neměnné. Co bych filmu vytkl? Tak asi nějakou tu ohlazenost, čistotu, uniformy, ta generálova vypadala spíš jako nějaká americká (vyznamenání apod). Jinak je to rozhodně koukatelný film v hl. roli s Ilsou alias Dyanne Thorne, která si touto rolí zajistila jistý kultovní status! ps: Jen mi trošku není jasný to, že když tu vlastně Ilsa nakonec zemře, točí se s ní i další filmy, v tomhle si měli tvůrci udělat trochu víc jasno:-) Hodnotím ale i tak přes nějaké ty nejasnosti vysoko, zejména díky nepopíratelné kultovnosti a faktu že tento snímek mě de facto uvedl do džungle filmů s taliánským žánrovým zaměřením nazis-sexploit-shocksploitation.(21.12.2006)

 • Flipnic
  ****

  Takový ten "učesaný" explotation, který si bere do huby na začátku filmu ještě ubohé poselství jen proto, aby omluvil své vyprávění v tolik kontroverzním prostředí, jako je nacistický tábor. Myslím, že nacismus a jeho důsledky a historie si takovéto v podstatě ptákoviny nezaslouží. Ale jak to poberem je věc etiky a názoru každého z nás... Filmu se opravdu nemůže upřít odvaha ukázat toho hodně, ale nemyslím tím hodně na kameru, ale hodně věcí, které exploťáky obsahují. Do půlky je to ještě takové jako by se herci a celá ta parta lidí, co to natáčela, rozehřívali. Přiznám, že od půlky je to pak docela nářez a i já jsem byl mírně zaskočen, co všechno v roce 1975 dokázali natočit a ukázat. Každopádně se asi lidem líbilo, když vzniklo několik volných pokračování, že ... Tohle je exploťák, který se dá vydržet. Nevěříme obětem jejich utrpení, stejně jako nevěříme vetšině mučitelům požitek z týrání druhých. "Ploché" herecké výkony a něco, co jaksi drží diváka stále nad vodou nám brání se propadnout do něčeho tak totálně zvráceného a beznadějného, jako je "Salo 120 dní Sodomy" (Salo jsem jaksi jako jeden z mála filmů trochu "nezvládl", ale taky se nejedná o explotation). Tady je spousta nahoty, nějaké to mučení, dost sexu díky nadržené Ilse atd. Prostě starý, ale velmi dobrý exploťák pro začátečníky s tímto žánrem ...(21.10.2008)

 • Slasher
  *****

  Even the SS feared her! Dominantní sexuchtivá vedoucí menšího nacistického tábora, blonďatá panička s kozama za dvě - to je Ilsa. Prostě Mengele v ženském podání. Pod záštitou říše koná své zvrhlé, rádoby vědecké experimenty a snaží se dokázat svojí teorii, že žena vydrží více bolesti než muž. Vyměkne jedině před výkonným samečkem, jehož má zrovna na 'skladě' a kterého si dopřává ve volném čase. Ilsa není až tak odlehčený film jak jsem myslel, místy dosahuje až takové působivosti jako Saló a není to nejhezčí podívaná. Po filmové stránce šaškárna, bez větších gore efektů a s krví barvy rajčat, navíc s nefalšovaným matrixovským bullet timem:) Za zmínku stojí excelentně prasečí generál co přijede na inspekci a nechá se pochcat. Celkově samozřejmě chuťovka. Takže, ať žije nazisexploitation!(28.12.2007)

 • Zeck
  *

  Naprostá sračka, kterou jsem si stáhnul na základě zdejší galerie. Scénář na hovno, herecké výkony k zblití, alespoň, že ty dudy byly fakt k nakousnutí. Pokud bych měl tento film brát vážně - historicky, tak bych narval tvůrcům jejich hovna do huby a pochcal bych je. Skvělé porno, pro fetišistický-sado-masochysty 70. let. 15% 02.08. 2010(2.8.2010)

 • EdaS
  **

  Kdybych to viděl ve třinácti, byl bych asi na vrcholu blaha - ve filmu je každou chvíli nějaká nahá ženská, případně nahá ženská, kterou někdo mučí. Místy je to opravdu velká legrace, občas se to hodně vleče. Docela bych se divil, kdyby se mi o Ilse nezdálo. Jestli si budu shánět i další díly téhle totálně ujeté série ještě nevím... každopádně bizarní bizarnost.(4.3.2006)

 • zelvopyr

  Když už jsou ty ženy nahé, proč tedy aspoň nejsou ke koukání? (bez hodnocení)(1.8.2007)

 • petero
  *

  Scenár a spracovanie tupé ako sa na daný brak patrí, bohužiaľ neobsahuje ani dostatok erotických scén (ani dostatok ani erotických) ani krvavých scén (asi pri jednej to už vyzeralo nádejne hnusne ale skončila skôr ako som sa nazdal) a o nejakú hororovú atmosféru sa tu nikto ani nesnažil.(27.9.2008)

 • paascha
  ***

  Zase tolik sexu, jak tu všichni píšou, tam není, pár lechtivých scén a přímých záběrů na velmi pěkná prsa přísné Ilsy. Film má své klady i zápory. Hlavní klad je milé prostředí a vlídná atmosféra pokusného tábora s velmi přísným dozorem, záporem je někdy až pohádkové pojetí mučících scén. Jinak super:-) 2 jefff: násilÝ??? Asi jsi měl velmi tvrdý zážitek:-)) Ale pak byli záběry, to už jsi zase změklo, co, milé děcko?(3.5.2006)

 • playboxguest
  ***

  Říkám si, včera jsme udělali první zářez do tromy, tak dneska do starýho grindhousu, no jo no, trocha mučeníčka byla, dokoukat se to dalo, ale zaplnit třetinu filmu ojížděním americkýho zajatce, kde kromě ilsyných výstavních koz stejně nejni nic vidět a ještě to její ne ne hekání trhá uši, no to je bída, alespoň se tam šmikaly prstíky tupejma nůžkama, či co to bylo, jo to na mě platí, madam (ještě tak trhání nehtů, či vlasů a měla bych z toho snad i noční můry). Scény mučení nebyly nejhorší, docela mi navodily husinu, jinak si ale říkám, zlatý peklo v řetězech 2, který se tímhle kouskem jistojistě inspirovalo.(30.3.2011)

 • Ruut
  **

  Žánr: horor, válečný, akční ... ale kdeže. Je to čistokrevné gore s přemírou sexu a rafinovaných způsobů mučení. To že to je strašně naivní vůbec nevadí. Spíš vidim problém v tom že se film bere strašně vážně a to jej zabíjí. Místy hodně nudí. Ale vyvažuje to zase celkem dost toho gore i nahoty.(25.4.2006)

 • hladass
  ***

  Pro mě po všech stránkách průměrný film...(27.10.2009)

 • Jordan
  ***

  Ilsa je zaujímavý film: zvrátená feministická béčková sexploitation zvrhlôstka na jednej strane ponúkajúca všetky možné elementy, ktorými vyhovie fajnšmekrom žánru nazi-sexploitation (prsaté blondíny v ss uniformách, niekedy prekvapivo realistické a kvalitné gore), no zároveň nie je bezducho amatérskou, naopak miestami sofistikovane filmársky zručne urobenou vecou, ktorá pracuje aj s detailom, druhým plánom, zvukovou dramaturgiou a istou historicitou (ktorej deformáciu úvodným titulkom pre účely fikcie priznáva); o to viac prekvapí občasná nedôslednosť - niektoré krvavé a gore efekty sú na vyššej úrovni (drvenie prstov kliešťami, rozširujúci sa syfilis na tváre Kally) a občas nižšej (oranžová krv, bičovanie); záverečná akčná scéna prekvapí svojou výpravnosťou, inak je film čo do výpravy komorný - no na tomto komornom priestore dotiahnutý do uspokojivého výsledku;(28.7.2014)

 • dr.horrible
  ****

  Tie štyri hviezdy sú samozrejme hodne nadnesené; v skutočnosti je to tupá sračka s príšernými hereckými výkonmi, hodná tak dvoch hviezdičiek (menej nie).Keď mám ale hodnotiť dojem, akým na mňa film pôsobil, neustále to bolo niekde medzi tri až päť.Je to totiž neskutočná sranda!Teda ak sú všetky tie filmy takéto, Nazisexploitation je potom suverénne najvtipnejší žáner vôbec.Chápem, že to bolo asi myslené vážne (Edmonds samozrejme ani netušil akú dobrú komédiu natočil), ale brať sa to vážne nedá.Len škoda tej angličtiny, v nemčine by to asi vyznelo lepšie. PS: Už viem, kde bral Frank Miller inšpiráciu :)(6.10.2012)

 • HAL
  **

  ale vtipnost tomu nechybí...(3.1.2011)

 • darkrobyk
  ***

  Ačkoliv jsem viděl uncut verzi, tak jsem nijak překvapen nebyl. Jistě, celý film je postaven na nahotě a mučení, ale vše je tak nějak kašírované a příliš krotké. Sex skončil u lehkého soft a klíčové momenty mučení se dějí mimo kameru. Pak mi ovšem uniká, proč tenhle film vlastně vznikl. Nějaké cvaknutí prstíků, vaření ve vodě nebo bičování, které vidíte jakoby za rohem, dnes působí více než krotce. Dvě hvězdy si tak zaslouží jen Dyanne Thornerová a její zbrojní pasy, jednu film jako celek. Závěrečný masakr je jedna velká bžunda - tvůrci snad nikdy neviděli zastřelení člověka. A co mě dostalo? Červi v otevřené noze! Jo, poučený by tam nasypal muší larvy (tzv.kostní červy), jenže tady se zmítají drátovci, což jsou larvy kovaříků, které se živí zeleninou!!! (no, Herz v Zastihla mě noc měl jako poradce skutečné odborníky). Tím jsem skončil s nazi explotation. Jako informace dostačující a pokud by člověk chtěl vidět maso, pak i Saw či Texaské masakry nabídnou mnohem více.(5.7.2013)

 • Hellblazer
  ****

  Konečne som si našiel čas na jeden zo základných kameňov hororového subžánru nazi-sex-ploitation. Šéfka nacistického tábora Ilsa je presvedčená, že ženy majú vyšší prach bolesti a preto na nich vykonáva rozličné pokusy, navyše je sexuálne neukojená a preto počas večerov súloží s väzňami a pokiaľ sa jej nedostane patričného uspokojenia nasleduje kastrácia, avšak do tábora sa dostáva Wolf, ktorý má ohromnú výdrž a tým pádom dokáže Ilsu uspokojiť, ktorá má teda o sex postarané a medzitým sexom a mučením plánujú väzni útek. Čo si budeme nahovárať, príbeh je to strašný a slúži prakticky len na to aby sme sa mohli presunúť z jedného mučenia k druhému, prípadne si odskočiť k sexu, ale tak kto pozerá takýto film kvôli príbehu? Čo sa týka sexu tak je to veľmi decentné a pomálo, ale nahoty si človek užije až, až. Mučenie má prakticky vždy erotický podtón a väzenkyne sú väčšinou "full frontal", no a Ilsa s jej pomocníčkami zase polonahé. Aby som nezabudol, herci sú príšerní, ale tak, čakal snáď niekto niečo iné? Našťastie sa film neberie príliš vážne a pokiaľ k nemu budete pristupovať podobne, tak sa rozhodne zabavíte.(7.4.2007)

 • sochoking
  odpad!

  Neskutočná hovadina, cez ktorú som sa prekusával tri dni!!!(23.9.2009)

 • bassator
  odpad!

  36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Půlnoční delikatesy (Ilsa, She Wolf of the SS / ILSA, SHE WOLF OF THE SS / Ilsa, vlčice SS) - NIKDY JSEM NEVIDĚL SMĚŠNĚJŠÍ FILM NEŽ BYL TENTO... Trapný od prvního obrazu, od prvního slova, od neskutečně stupidních dialogů a scén až po "VRCHOLNÝ" HAPPY END... - 1. 8. 2010 - kino Hvězda - Uherské Hradiště - 5%(3.8.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace