VOD (1)

Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

Trailer 1

emma53

Jedna z nejlepších hereckých rolí Jennifer ve smutném dramatu o tragické ztrátě nejen svých blízkých, ale v souvislosti s tím i sebe samotné. Nabízí se jí pomoc v mnoha podobách, které Clarie vnitřně odmítá, až na jeden moment, který jí utkví z psychoterapeutického sezení, ten jí nedá zapomenout a to je možná její poslední odrazový můstek k alespoň malému zacelení velké rány její duše. Pomůže jí to opravdu? Přenést tu přemíru bolesti, zoufalství, apatie a bylo toho daleko víc, na filmové plátno, aby jste se s tou osobou dokázali ztotožnit a nebo cítit velkou dávku empatie, je nesmírně obtížné. Já bych možná v něčem trochu ubrala, protože jsem byla tím jejím stavem až moc ubitá a těch odlehčujících momentů tam bylo velmi málo. A co se týká těch jejich halucinací, které se zdají někomu až absurdní, tak jen vím, že když jsem chodívala navštívit svou přítelkyni v posledním stadiu rakoviny do nemocnice a byla už pod velkým vlivem prášků, ukazovala mně krávy na stropě a smála se tomu, za chvíli tam viděla zase něco jiného a mně nezbývalo nic jiného než se smát s ní i když to bylo ve skutečnosti strašně smutné........ale pro ní v tu chvíli úlevně vysvobozující od strašných bolestí........ ()

Pepinec

Nepřitažlivá Jennifer v dramatické roli... Dinosauři vymírají častěji, než se vidí tohle. Je mi záhadou, proč je to její jediné čistokrevné drámo v playlistu, protože kdyby jako ona tady hrál o víkendu Berdych na Laver Cupu, mohli by si Nadal s Federerem vzít volno a jít na procházku po nábřeží. Příběh je i zajímavě vystavěn, oproti americkým zvyklostem jsem nedostal všechno na podnose jako kdybych byl zproštěn samostatného uvažování. Vadu na kráse Dort ale má, protože mi přišlo, že trval tak dva dny a ne hodinu čtyřicet. ()

evanka

Zjizvená Jennifer Aniston ve velkých fyzických a psychických bolestech protrpí film bez větších výkyvů až na konec. Aniston po nehodě, při které zemřel její syn, a po rozvodu začne navštěvovat podpůrnou skupinu pro podobně postižené lidi. Anna Kendrick skupinu navštěvovala taky, ale ta ji asi dostatečně nepodpořila, takže radši skočila na nejbližší projíždějící auto z mostu. Aniston víc než truchlení po Anně zajímají pohnutky a okolnosti sebevraždy, což se neslučuje s chováním skupiny a tak je taktně vyloučena. Kromě lahví alkoholu, prášků, příležitostného sexu se zahradníkem a mexické pomocnice v domácnosti se Jennifer nudí a utápí ve svém smutku a tak začne stalkovat manžela zasebevražděné Anny. Jemu to nevadí a tak to bez velkých námluv skončí v posteli. Duchovi Anny se to samozřejmě nelíbí a tak se občas Jennifer zjeví, aby jí vynadala a nenápadně nasměrovala taky k sebevraždě. Jennifer ale odolá a nějak se postupně vyrovnává sama se sebou a se všemi životníma ránami. Cake je to bez náplně, ne moc sladký. Jennifer se ale fakt snaží, hází výrazy plné bolesti a vše dokresluje bolestným skučením a docela jí to jde, ale na Oscara to nevidím. Zbytek herců nemá moc prostoru se projevit, ale nejzajímavějším charakterem je asi mexická pomocnice. Caku chybělo víc šťávy a možná víc hlubších dialogů a myšlenek. Nejvíc se mnou hnula asi scéna, kdy se na prahu jejího domu objeví viník její tragické nehody se svým pocitem viny a Jennifer ujedou nervy. ()

Necrotongue

Dnes jsem si po dlouhé době zreprízoval Dort, a hned potom jsem na něm zapálil pátou svíčku. Bez mučení se přiznávám, že jde z mé strany o hodnocení čistě subjektivní, protože kdyby tvůrci vybírali diváky do cílové skupiny, se mnou by udělali terno. Do emocí hlavní hrdinky jsem se dokázal vcítit dokonale, přestože máme každý jinou diagnózu, ale my mrzáci si holt rozumíme:-) Jennifer Aniston sehrála svou roli podle mého názoru parádně a já jsem se (na rozdíl od valné většiny diváků) po celou dobu bavil stejně dobře jako u akčního filmu. Tvůrci dokázali (pro mě překvapivě) potlačit patos a velmi správně vystihli, že se nám kriplům možná mnoha věcí nedostává, ale pořád nám zbývá náš sžíravý sarkasmus a těm šťastnějším z nás i cynismus. / Poučení: Nenacpávej se farmaky a dej si pokec s vačicí. ()

luka4615

Cake má rozhodně velký potenciál stát se milníkem v herecké kariéře Jennifer Aniston, nicméně plnohodnotný úspěch jí kazí zbytečně roztahaná první polovina filmu, která na mě osobně působila uspávajícím dojmem. Snímek tedy alespoň pro mě, odstartoval až v polovině stopáže a od té chvíle nepostrádal spád, emoce a patřičnou gradaci. Bohužel, vzhledem k nezvládnutému tempu se Cake řadí do řady spíše průměrných filmů. Ale už kvůli skvělé Jennifer Aniston, která zde předvádí patrně svůj nejlepší výkon vůbec, se film vyplatí dokoukat až do konce. ()

• V desiatej sérii časti 4 seriálu Priatelia s názvom O torte, objedná Rachel (Jennifer Aniston) pre dcéru tortu s čokoládovou polevou. Rovnakú dá urobiť vo filme Becky v jeho závere. (megajalec)
  • V jednom interview Jennifer Aniston spomenula, že nebola prvou voľbou pre hlavnú rolu. Odmietla ju vraj iná herečka po prečítaní scenáru. Ktorá, nespresnila. (megajalec)