• runner85

Neuveriteľné ako môžu niektoré filmy pôsobiť neskutočne otravne či už po scenáristickej stránke ale i po hereckej. Dej sa nielen neskutočne vlečie ale dlho blúdite v kruhu čo sa to tam vlastne deje. Prečo jej zdravotný stav odpovedá aj tomu psychickému. Prečo halucinácie... Navyše neukončený vedľajší príbeh ktorý mal byť hlavným. Suma sumárum je to nuda, jdu blejt velebnosti ...(9.12.2015)

Neuvěřitelně křehký, bolestivý příběh o ztrátě toho nejdražšího co v životě máte s naprosto (herecky) odzbrojující, cynickou, sarkastickou, jízlivou, zlomenou, nenalíčenou a úžasnou Jennifer Aniston. Nebudu se více zabývat bolestí a smutnou atmosférou - to se povedlo popsat v komentářích jiným a dle mého to dokázali mnohem lépe, než kdybych se o to pokoušel já sám. Od uhrančivé Jennifer po famózně obsazené vedlejší, malé, až miniaturní role. Daniel Barnz se u mě tímto zapisuje na list nadějných adeptů, kteří v budoucnu mohou ještě hodně překvapit.(3.4.2015)

Zjizvená Jennifer Aniston ve velkých fyzických a psychických bolestech protrpí film bez větších výkyvů až na konec. Aniston po nehodě, při které zemřel její syn, a po rozvodu začne navštěvovat podpůrnou skupinu pro podobně postižené lidi. Anna Kendrick skupinu navštěvovala taky, ale ta ji asi dostatečně nepodpořila, takže radši skočila na nejbližší projíždějící auto z mostu. Aniston víc než truchlení po Anně zajímají pohnutky a okolnosti sebevraždy, což se neslučuje s chováním skupiny a tak je taktně vyloučena. Kromě lahví alkoholu, prášků, příležitostného sexu se zahradníkem a mexické pomocnice v domácnosti se Jennifer nudí a utápí ve svém smutku a tak začne stalkovat manžela zasebevražděné Anny. Jemu to nevadí a tak to bez velkých námluv skončí v posteli. Duchovi Anny se to samozřejmě nelíbí a tak se občas Jennifer zjeví, aby jí vynadala a nenápadně nasměrovala taky k sebevraždě. Jennifer ale odolá a nějak se postupně vyrovnává sama se sebou a se všemi životníma ránami. Cake je to bez náplně, ne moc sladký. Jennifer se ale fakt snaží, hází výrazy plné bolesti a vše dokresluje bolestným skučením a docela jí to jde, ale na Oscara to nevidím. Zbytek herců nemá moc prostoru se projevit, ale nejzajímavějším charakterem je asi mexická pomocnice. Caku chybělo víc šťávy a možná víc hlubších dialogů a myšlenek. Nejvíc se mnou hnula asi scéna, kdy se na prahu jejího domu objeví viník její tragické nehody se svým pocitem viny a Jennifer ujedou nervy.(22.1.2015)

Vážná poloha poloha Jen Aniston velmi sluší a svým výkonem celý snímek táhne. Hořkosladkých dramat ala Cake jsme všichni viděli desítky, ale když vezmeme v potaz, že Jennifer doplňují další zajímaví herci ve vedlejších rolích jako třeba moje srdcovka, Chris Messina, nebo od Avatara vcelku neexistující Aussie, Sam Worthington (tady dobrej), tak máme v důsledku chutný dortík, který připomene, že život umí bolet, a že Amerika je hodně jiný svět. 75%(14.6.2020)

Je pre mňa veľmi ťažké hodnotiť "Cake" pretože na jednej strane tento film obdivujem, no na druhej strane to nie je zrovna príjemné sledovanie. Povedzme si najprv dobré momenty. Jennifer Aniston po hereckej stránke je v tomto filme absolútne fantastická. Človek jej verí všetky bolesti, ktoré svojej postave dáva a aj jej povaha je veľmi zaujímavá. Scénky, kde vidí ducha svojej známej Niny (v podaní Anny Kendrick) sú tie absolútne najlepšie a je to komické a desivé súčasne. Príbeh a hlavná myšlienka sú rovnako zaujímavé, no potom sú tu aj body, v ktorých film padá a to je najmä podanie príbehu. Je to jeden veľmi deprimujúci film, v ktorom je samovražda asi ešte viac zastúpená než vo filme "Skeleton Twins" a miestami to už nie je veľmi príjemné ani ľahko stráviteľné. Je dosť možné, že vám tento film skôr privodí depku, než čokoľvek iné. Napriek tomu, že Jennifer Aniston je skvelá, myslím si, že film nemal tak veľmi tlačiť na emócie a možno mohol priniesť aspoň pár pozitívnejších miest. Toto bolo trošku moc násilné. Hodnotenie: C+(19.2.2015)