Jizvy po celém těle, nehojící se duše. Ztráta bolí. Psa, partnera, dítěte. Překročit ji, je snad ještě bolestnější. Claire přišla o syna. A vzápětí i o manžela. Truchlí, kleje, zobe prášky, chlastá, roztahuje nohy dělníkovi, fláká rehabilitace, vysmívá se podpůrné skupině. Podobné látky zavání velkým množstvím klišé, stejně jako laciným topení se v prvoplánové depresi. Tady se pohybujeme tak nějak na hraně. Scénář rozhodně není vybroušený, režie je poměrně sterilní a nijak nápaditá. Naštěstí dává vyniknout hercům, respektive ústřední sarkastické hvězdě, která si nominaci na Zlatý glóbus zřejmě zaslouží. Víc už ale ani ránu. Na ostatní postavy se už moc nemyslí, příběh nestrhne, výsledek je až moc očekávaný. Zanevřela na svět – a co? Filmová historie se kvůli Cake určitě přepisovat nebude, ta hodinka a půl s ním ovšem neurazí.(4.2.2015)

• rikitiki

Jennifer Aniston podává překvapivě silný herecký výkon koncentrovaného fyzického i psychického utrpení, jež zvládá většinou důstojně. S jednou jedinou, ale dobře do filmu zapasovanou, scénou nekontrolovaného výbuchu emocí. Kdyby ji k tomu napsal někdo taky slušný scénář, bylo by na co se dívat. ____ Místo toho sledujeme bezúčelné bloumání a nepodložené zjevování se sebevražedkyně, která za živa patrně neměla pro Claire téměř žádný význam. Takže její role je hodně vachrlatá a moc mě nepřesvědčila, že má ve filmu vůbec co dělat - kromě jediného - dát aspoň bloudění hlavní hrdinky jakýs takýs důvod. Chabé. /31. 3. 15./(31.3.2015)

Nelíbilo se mi, co tu jiní chválí - že více méně celý film nevíme, co se vlastně hrdince stalo a čí vinou. Na druhou stranu by film mohl sloužit jako instruktážní video, že za každou cynickou krávou se schovává příběh, který může (ale nemusí) její chování ospravedlnit. Důležité je však vyznění, že každá pomocná ruka se nachází na konci vlastní paže a každé léčení začíná v hlavě.(28.2.2018)

Film s veľmi dobrým základom, ktorý mal nakročené k pozoruhodnému príbehu. Ale bohužiaľ, nejako to celé pôsobilo až príliš mdlo a príbeh napokon vôbec nedokázal ťažiť z toho perspektívneho základu. Traumatizovaná hlavná postava v podaní Jennifer Aniston sa správala naozaj nevyrovnane, už som ani nevedel, čo od nej vlastne čakať. Takéto deprimujúce zápletky mám rád, ale toto na mňa nejako nezabralo a po scenáristickej stránke to bolo také dosť premárnené. Ale aspoň Jennifer ukázala, že dokáže zahrať aj dramatickú rolu, a veruže vcelku hodnoverne.(25.1.2015)

Srovnávání se se ztrátou nejbližších vždycky zavání citovou vydíračkou a toho jsem se bál i tady. Obavy ale byly, díky Bohu, plané. Postava hlavní hrdinky byla napsaná tak, že jakékoliv účelové hraní na emoce bylo vyloučené a když pak na nějaké vzedmutí citů došlo, působilo to přirozeně. Jenniffer Aniston si tu vystřihla zatím svou nejlepší roli a nějakým záhadným způsobem jí to seklo i nenalíčené, zjizvené a potácející se v cynické depresi. 75%(1.8.2015)

• - S výnimkou falošných jaziev nemá Jennifer Aniston (Claire) počas celého filmu na sebe vôbec žiadny mejkap. (milealelia)