• jhrasko

Zvláštny patvar. Žánrovo nevyrovnaný, postavený na silnom a veľmi chcenom presvedčení, že Jennifer Aniston má na viac než "len" komédie. Slabý scenár, nevyrovnaná dramaturgia a všetky absurdne koncipované scény s Annou Kendrick (akokoľvek majú mať svoj význam) mu podrážajú nohy a inokedy výborní herci nemajú vlastne čo hrať (viz cameo, ak sa dá tak nazvať, Williama H.Macyho). Z celých 98 minút si tak odnášam vlastne pomerne smutné zistenie, že viac než vývoj hlavnej postavy ma bavili scény s jej opatrovateľkou - Adriana Barraza je vynikajúca.(18.1.2015)

Cake nabídnul Jennifer Anniston vynikající hereckou příležitost a ona ji využila na sto procent. Nejlepší výkon její kariéry, který prokázal, že vedle komediálních rolí umí střihnout i vážnější notu. Komorní, psychologické drama, které neomračuje akcí, zvraty nebo napětím, nýbrž sondou do života lidí, již si prošli osobní tragédií, s níž se nemusí do konce života vyrovnat. Já bych přece jen uvítal trochu více thrilleru, napětí a nějaký ten zvrat, ale respektuji, že to tvůrci uchovali v civilní a poklidné rovině. Po dlouhé době jsem zase viděl Sama Worthingtona, připadá mi, jako by zmizel z povrchu filmového.(1.6.2015)

Jste cynici a otravují vás přeslazené filmy o ztraumatizovaných lidech, kteří strašlivě trpí a pak se jim naservíruje zásahem shůry smíření, uzdravení, nový partner a na konci happy end, že běžíte zvracet do kyblíku? Cake je výborný příklad, jak natočit takový temný film správně. Hlavní hrdinka (trefně obsazená Anistonová, zjizvená a neatraktivně nalíčená/nenalíčená) prožívá těžkou deziluzi, je na lidi kolem sebe příjemná, jen když potřebuje napsat prášky na bolesti, na kterých je závislá, jinak je nepříjemná a sarkastická a vlastně ani svojí situaci "jsem v prdeli" nijak neřeší. Z apatie a uvažování nad sebevraždou jí pak vytrhne zdařilá tragická sebevražda jiné ženy z komunitní skupiny, o jejíž život před smrtí se začne zajímat a nabídne jí to určitě rozptýlení, ale vyjde z toho i nějaká záchrana? Film vyvíjí poměrně nepředvídatelně, z Anistonové se nestává lepší člověk a není vůbec jisté, jestli dospěje k nějaké spáse, což hodnotím strašně pozitivně. Závažné téma filmu nijak nebrání momentům příjemné sarkastické komedie, kterým se možná řada lidí vůbec nebude smát. Strašně mě potěšilo, jak se snímek vyhýbá patosu a provařeným klišé. Máte chuť na kultivovanou depresi a jste tak trochu zlí a otrávení životem? Berte.(18.11.2017)

Jedna z najlepších rolí Jennifer Aniston v postave cynickej, ale hlavne životom zlomenej ženy trpiacej chronickou bolesťou. Podobné melancholicky ladené drámy majú tendenciu skĺznuť k obyčajnej citovej vydieračke. Cake, napriek zvolenej téme, nijako nevydiera, ba naopak ešte sa filmu podarilo vyhnúť množstvom klišé spojených s takouto látkou. Avšak keby k tomu niekto napísal aj slušný scenár mohol tu byť zaujímavý film. Bohužiaľ všetky motívy tak nejako vyplynú úplne do prázdna, ani jeden nie je poriadne rozpracovaný a okrem postavy Jennifer Aniston sú tu všetci ostatní pomerne nepodstatní. Postava (ex-)manžela a jedna odbočka s ním zbytočná, rovnako ako postava Sama Worthington, ktorá sa javí pre dej prínosná, no v druhej polovici je namiesto rozvíjania ústredného vzťahu odprataná na druhú koľaj a film sa venuje nepodstatným, krátkym odbočkám ako napríklad ten s postavou teenagerky, ktorá napečie titulný „cake“, ale pre samotný príbeh nemá význam. A čo sa týka halucinácií s Annou Kendrick tie než by umocňovali psychický stav, v ktorom sa hlavná hrdinka nachádza, skôr pôsobia absurdne. Vo výsledku to tak ako dráma nijako nestrhne, zo začiatku sa síce tvári pomerne tajomne, aby nakoniec mohol byť výsledok nanajvýš očakávaný. Tá pol hodinka s filmom síce nijako neurazí a Aniston s jej sarkastickou postavou to celé hravo utiahne, ale Cake rozhodne nie je žiadnou zásadnou „Oscarovkou“. CELKOVO: 3* (6/10)(10.4.2015)

Psychologické drama o překonávání bolesti. Claire Bennett (Jennifer Aniston) nemluví o svém trápení. Se svou hospodyní Silvanou (Adriana Barraza) řeší jedině, jak sehnat další léky na utišení své chronické bolesti páteře. Až sebevražda Niny Collinsové (Anna Kendrick) z její podpůrné skupiny přinutí Claire vzpomenout si, co Nina říkala na sezeních a proč byly tak odlišné. Claire se vyhýbá kontaktu s lidmi s výjimkou svého manžela Jasona (Chris Messina). Rozhodne se však navštívit Ninin dům a spozná jejího muže Roye (Sam Worthington) a syna Caseyho (Evan O´Toole). Až postupně se dovíme, že Claire při autonehodě ztratila syna a nemůže se vyrovnat s jeho ztrátou a trápí se výčitkami, že nebyla dobrou matkou. Jennifer Anniston se představuje v novém světle. Celý film stojí na její postavě a jejím herectví. Bez makeupu, ztrhaná od věčné bolesti a nevyspání, bez nálady, vzteklá, zuřivá, stále napnutá a vyčerpaná. Neustále pociťuje dvě bolesti – psychickou a fyzickou. Tu fyzickou se snaží utlumit léky, ale myšlenky na syna a Ninu se k ní vracejí i ve snech. Uvědomí si však, že když se pokusí vyrovnat se se ztrátou syna, bude schopná přijmout pomoc od lidí kolem sebe a bude si moci poradit i s fyzickou bolestí a dokáže dále žít pro jiné.(14.4.2015)

• - S výnimkou falošných jaziev nemá Jennifer Aniston (Claire) počas celého filmu na sebe vôbec žiadny mejkap. (milealelia)