Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

Trailer 1

Pepinec

Nepřitažlivá Jennifer v dramatické roli... Dinosauři vymírají častěji, než se vidí tohle. Je mi záhadou, proč je to její jediné čistokrevné drámo v playlistu, protože kdyby jako ona tady hrál o víkendu Berdych na Laver Cupu, mohli by si Nadal s Federerem vzít volno a jít na procházku po nábřeží. Příběh je i zajímavě vystavěn, oproti americkým zvyklostem jsem nedostal všechno na podnose jako kdybych byl zproštěn samostatného uvažování. Vadu na kráse Dort ale má, protože mi přišlo, že trval tak dva dny a ne hodinu čtyřicet. ()

Aknah

Výborné drama, kde Jennifer Aniston předvádí nejlepší výkon své kariéry. Skvěle vypjaté scény a emoční výbuchy. Co se mi líbilo, bylo že první hodinu filmu nevíte, co se Claire stalo a o to víc mě zajímalo, co nám režišér dál nabídne a poodkreje. A poslední scéna je přesně taková ta třešnička na Caku :) ()

castor

Jizvy po celém těle, nehojící se duše. Ztráta bolí. Psa, partnera, dítěte. Překročit ji, je snad ještě bolestnější. Claire přišla o syna. A vzápětí i o manžela. Truchlí, kleje, zobe prášky, chlastá, roztahuje nohy dělníkovi, fláká rehabilitace, vysmívá se podpůrné skupině. Podobné látky zavání velkým množstvím klišé, stejně jako laciným topení se v prvoplánové depresi. Tady se pohybujeme tak nějak na hraně. Scénář rozhodně není vybroušený, režie je poměrně sterilní a nijak nápaditá. Naštěstí dává vyniknout hercům, respektive ústřední sarkastické hvězdě, která si nominaci na Zlatý glóbus zřejmě zaslouží. Víc už ale ani ránu. Na ostatní postavy se už moc nemyslí, příběh nestrhne, výsledek je až moc očekávaný. Zanevřela na svět – a co? Filmová historie se kvůli Cake určitě přepisovat nebude, ta hodinka a půl s ním ovšem neurazí. ()

emma53

Jedna z nejlepších hereckých rolí Jennifer ve smutném dramatu o tragické ztrátě nejen svých blízkých, ale v souvislosti s tím i sebe samotné. Nabízí se jí pomoc v mnoha podobách, které Clarie vnitřně odmítá, až na jeden moment, který jí utkví z psychoterapeutického sezení, ten jí nedá zapomenout a to je možná její poslední odrazový můstek k alespoň malému zacelení velké rány její duše. Pomůže jí to opravdu? Přenést tu přemíru bolesti, zoufalství, apatie a bylo toho daleko víc, na filmové plátno, aby jste se s tou osobou dokázali ztotožnit a nebo cítit velkou dávku empatie, je nesmírně obtížné. Já bych možná v něčem trochu ubrala, protože jsem byla tím jejím stavem až moc ubitá a těch odlehčujících momentů tam bylo velmi málo. A co se týká těch jejich halucinací, které se zdají někomu až absurdní, tak jen vím, že když jsem chodívala navštívit svou přítelkyni v posledním stadiu rakoviny do nemocnice a byla už pod velkým vlivem prášků, ukazovala mně krávy na stropě a smála se tomu, za chvíli tam viděla zase něco jiného a mně nezbývalo nic jiného než se smát s ní i když to bylo ve skutečnosti strašně smutné........ale pro ní v tu chvíli úlevně vysvobozující od strašných bolestí........ ()

misterz

Aj napriek silnému príbehu ma to nechalo pomerne chladným. Možno to chcelo vložiť do toho herectva viac kumštu, neviem. Postava Claire ma však bavila, sem tam sa podarila aj nejaká zaujímavejšia situácia. Najviac ma oslovila práca maskérov, ich výsledok stál naozaj za to. Ani hudba nebola zlá. Na druhú stranu ale záver mi prišiel ako taký telemarketing z Hallmarku. Chcelo to niečo razantnejšie, jedným alebo druhým smerom. Priemer. 60/100 ()

• V desiatej sérii časti 4 seriálu Priatelia s názvom O torte, objedná Rachel (Jennifer Aniston) pre dcéru tortu s čokoládovou polevou. Rovnakú dá urobiť vo filme Becky v jeho závere. (megajalec)