• Olík

Nevím jestli přímo andílka, ale něco na nervy to rozhodně chtělo! Mohl by mi někdo zasvěcený prozradit tajemství, proč se ještě v dnešní době točí podobné "taškařice"? Ani Troška ani rak....možná zkusit trochu zariskovat a pojmout to stylem americké středoškolské vaty ala mladá Amanda Bynes nebo Lindsay Lohan - to sice také nejsou žádné osmé divy světa, ale člověk alespoň ví na čem je. U podobných tuzemských rádoby lidových komedií (a je jedno zda jde o celovečerní film nebo například televizní seriál) mi na první dobrou naskakuje jednoduchá otázka: "jaká sorta obyvatelstva nalezne při sledování uspokojení?". Dokážu pochopit, že někdo ujíždí na Slunci, senu.., reality-show, Hřebejkovy nebo třeba nekonečných seriálech....ale kdo přesně je cílová kategorie podobných "veleděl"? Potom je mi líto herců, které mám jinak v oblibě jako Rybové nebo Vladyky, kteří také platí složenky a musí překousnout přítomnost "vtipných strejdů" Knora či Jablonského.(28.11.2016)

• honajz

Jako bych koukal na levnější verzi Doktorů z počátků nebo jakéhokoliv podobného "vesnického" seriálu. Celé je to vyloženě televizní, jestli to šlo do kin, tak chudáci diváci. Mizerná výprava, a jako lokace stačil jeden statek, kde si filmaři asi užili hezké prázdniny. Bez nápadu, bez stylu, bez vtipu, s trapnými dialogy a hláškami a sociální pracovnicí, která kdoví proč je Slovenka (!) - kam se hrabe na Zubatou z Kolji! Řezníček zde hraje na půl plynu, nebo možná drží dokonce celou dobu nohu na spojce a jede na jedničku, je úplně bez života, povrchní je až hrůza. Celé to vlastně nejde hodnotit, protože film to není, spíš jeden díl televizního nekonečného seriálu.(6.11.2015)

• bearmeedek

Koukám, že oproti včerejšímu celkovému hodnocení spadnul průměr pod 40%. Až tak dramaticky bych to neviděl. Neuchvátí ale ani neuškodí. Film musel být v kinech pěkný propadák, protože přeskočil posloupnost a místo na DVD šel rovnou do televize. A zde je další problém. Zasraná dávka debilních reklam (asi 40 minut!). Reklamy zabraly asi 40% z délky filmu, nebo 30% z celkového vysílacího času. Je toto normální, dělat si takovou velkou řiť z diváka? To rozhodně nepřidalo na dojmu z filmu. Ať si TV omílájí, že musí žít z reklam, ale pak ať si na své krávoviny čumí sami. Pro film kino, DVD nebo kouknout na starý francouzský film na ČT. K Andílkovi mě přivedly právě velké rozdíly v hodnocení a statut cz film. Ve filmech se logice většinou leccos odpouští, ale rekonstrukce domu zde proběhla opravdu rychle. Naopak teenage kontakt s okolím a dávání na vědomí, že žiji, pouze přes net, bylo dost in. Téma příběhu nebylo nic nového, ale bohužel některá zahraniční zpracování vyzněla lépe.(7.11.2015)

Venkovský život z pohledu nafintěné městské bloggerky. Tou je čtrnáctiletá Viktorie, která je po náhlé smrti své mámy, svěřena do péče svého otce, veterináře Jakuba, se kterým se až dosud neznala. Ten s výchovou dcery nemá prakticky žádné zkušenosti, rozumí jen zvířatům ve své ordinaci, Viktorii ale ne. Mezi nimi vznikají časté generační střety. O nic lépe nevyznívá konfrontace zhýčkané fifleny s venkovským způsobem života. Viktorie si uvědomuje, že je zde zahrabaná. A samozřejmě o všem pilně informuje fanoušky na svém blogu. Přesto se stane zázrak. Slečna rozmazlená se postupně změní a pokusí se zapadnout do prostředí, kterým silně pohrdá. Kde by film byl, kdyby v něm nehrála kráska Anna Kadeřávková. Byl by úplně v prdeli. Všechno v tom filmu vyznívá nepřirozeně, vtipy na hovno, dokonce i internet má podobu, která tvůrce dostává někam, kde být asi nechtěli. To nikdy neviděli, jak vypadá plocha pro chatování a skype?! Známá bloggerka Dominika Myslivcová, co hraje kamarádku hlavní hrdinky, je zde nepřirozeně předabována René Slováčkovou. Vteřina záběru, ve kterém není Anna, a film šel silně do kopru. Film se odhodlal nahlédnout i do dramatičtější polohy. Otec je například nucen svést boj s nepříliš přátelsky nakloněnou sociálkou, která mu chce dceru odejmout za to, že její výchova neprobíhá zdárně. A Anna je nucena vrhat zamilované pohledy na slizkého Adama Mišíka. No, chudák holka. To si nezasloužila. Tak talentovaná herečka by si zasloužila mnohem kvalitnější snímek, který bude disponovat režií, která nenaseká jen křečovitě vtipné a dojemné scénky, respektive funkční a nefunkční mix, ale dokáže natočit celistvý film. Tohle může někomu lézt pěkně na nervy svým amatérským zpracováním, které obsahuje jen špatné herectví. Anna vás naštěstí vždy a včas ošuká pohledem. A námět i několik situací bylo neotřelých. 50%(7.11.2015)

Po pěti minutách jsem věděl, že to bude velký nápor na mé nervy. Pak dobrou hodinu mě pravá ruka svrběla, jak jsem měl chuť každou chvíli prolískat toho rozmazleného a nevychovaného spratka. Předvídatelný děj pak přišel do fáze, kdy se hrany mezi otcem a Viktorkou začínají obrušovat a nakonec nepřekvapivě se z nesnesitelné dcery stane docela sympatická holka. " Andílek" je alternativou Troškovým Babovřeskám. Dialogy jsou kultivovanější, vtipy lepší a méně trapné. Tato komedie jistě nepatří mezi skvosty, ale na rozdíl od těch Babovřesk jsem se na konci nestyděl a necítil se uražen. P. S. Adam Mišík svému otci moc dobrou reklamu neudělal (tedy ne, že by ji Vladimír potřeboval).(27.12.2015)