Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (Cinemart)

Hyenodhon

Špatný film. Záměr tvůrců je jednoduchý "srdci neporučíš, i když jde o lotra". Jenže, aby se tohoto záměru dosáhlo, musí se pokroutit vše co jde. Goebels vlastně asi nebyl tak špatný, když v předmětném období, jednou řečnil, jednou se navážel do židů a jinak se jen tak promenoval. Zřejmě vrcholná scéna Křišťálové noci je nevěrohodná i pro laika., Hitler je takový kašpárek atd... Současně se vynechají některé historické aspekty, které se filmu nehodí, např. že Baarová, uprchla před koncem války do Německa, odkud byla vydána Američany. Místo milosti bylo její řízení zastaveno atd. Takže z toho vznikne melodrama ze současnosti v historicky nevěrohodných kulisách, které stačí vidět jednou. ()

adaben

Mne to vcelku bavilo, i když obsazení ne všech herců se povedlo /G.Frohlich například/ a některé scény také nebyly zrovna dobré. Z herců mne zaujali Procházková, Vlasáková, Mádl, K.Dobrý, ale přijal jsem i P.Kříže a K.Markovicse. Mrzí mne nevěrohodnost scény z Pankráce s milostí, takhle to myslím nebylo. A zajímalo by mne, jestli scenáristé čerpali jen z pamětí a všech možných rozhovorů Baarové či i jiných pramenů? Vím, že paměti napsal i G.Frohlich a možná i další němečtí filmaři, kteří s Baarovou v Německu točili. Pořád si nejsem jistý, jestli Baarová to přece jen nezveličuje, jak chytila Goebbelse i Hitlera, jestli pro ně nebyla jen jednou z několika v řadě a pak zas další. Z pohledu našeho národa ale pravda nikdo z našinců tak blízko k těmto "osobnostem" za celých dvanáct let se nedostal, tam nebohý primát drží. ()

Answear

Za Táňu Pauhofovou 2 hvězdy a za Pavla kříže 1 hvězdu. Pavel Kříž v roli Hitlera mě velice příjemně překvapil a nebyl vůbec špatný. Za to Markovitz v roli Goeblse, to byla opravdu tragédie, vůbec nevím jak takového herce mohli vybrat. ()

kratajirka odpad!

Herecký projev pana Markovicse a starobylé krásné Bávo jsou dvě věci, díky kterým nemůžu říct, že tenhle film patří do škatulky "Braky taky". Už když jsem si přečetl, který management stojí za tímhle filmem, věděl jsem, že to bude propast. A ano - Baarovou nechali propadnout do německého pekla. A co na tom, že to Bávo bylo fakt luxusní a Karl ztělesňoval Džousefa velice emotivně a nadmíru přesvědčivě. Ona ani Pauhofová nebyla špatnou volbou do role hlavní protagonistkyVíceKurvyNěmecké, jenže jí zbrzdil FildazRanče. Základní informace: Lída Baarová je pouze pseoudonym - kde to jako kurva zaznělo? Proč měla pseudonym? Kdo byla její matka? Ten film prostě pouze a jen 70minut cílil na to, až se Táňa svlíkne a Josef jí vošuká pěkně po árijsku. To je škoda!!! S tímhle si měl řežisér a scénárista víc vyhrát!! Tohle měl být velkofilm z české produkce. Výsledek? Céčkofilm, na který se hodně rychle zapomene .... a zapomene ... a zapomene :) ()

nickrgwrsz

Od filmu jsem mnoho nečekal, ale přece mě malinko zklamal. První zklamání přišlo v podobě postavy Adolfa Hitlera, ztvárněné Pavlem Křížem. Ten hrál nejspíš tak jak vyžadovala režie, ve které byl problém. Bruno Ganz je jednoznačně nejlepší Hitler všech dob, nikdo nemůže chtít aby se mu u nás někdo vyrovnal, ale s trochou snahy by se dala vytvořit postava, která bude ke skutečnému AH o něco blíže. Další kritika zaznívá v hojné míře. Táňa Pauhofová super :) ()

katikka

Celé stvárnenie príbehu mi prišlo byť neautentické. Simona Stašová ako Lídina matka pôsobila, ako keby si odbehla z retro komédie o socíku a zabudla, že teraz točí drámu. Napriek tomu, že ju mám rada, tak jej obsadenie bol najhorší výber. Osobne sa mi nepozdával ani rozpačitý Hitler, ktorý našťastie nedostal toľko filmového priestoru. Keď som zbadala Mádla, bolo mi jasné, že sa jedná o komédiu. No a nakoniec sa dostávam ku samotnej Líde. Táňa Pauhófová je krásna a talentovaná herečka, preto chápem, že je často obsadzovaná, ale naozaj nerozumiem tomu, prečo nemohli vybrať herečku aspoň trochu podobnú skutočnej Líde. To je ako keď typického európana obsadia do úlohy džingischána. Jednoducho je tam absolútna fyzická odlišnosť a účes ani makeup to nezachránia. Netuším či je to len preto, alebo to bolo aj samotným hereckým prejavom Táni Pauhófovej, ale ja som jej tú Lídu nejako nezožrala. Stále sa mi tam prebíjala tá potmehúdska ryšavka. Film na mňa takmer vôbec nepôsobil ako dráma a nevyvolal skoro žiadne emócie. Snáď jeden krát sa mi zovrelo hrdlo a to, keď Lídin otec s jednou nohou prišiel za ňou do väzenia. Milostnú scénu zobrazenú v ohni snáď už ani netreba spomínať, tu bolo zjavne každému za samotných tvorcov trápne. Obrovská škoda, že z takéhoto tragického príbehu, aký prežila Lída, nebol režisér schopný vytrieskať jednu srdcervúcu drámu. Omnoho viac emócií som prežívala pri dokumentárnom filme so skutočnou Lídou, ktorá svoj život prerozprávala a musím sa priznať, že niekedy som jej mala problém rozumieť. A po jeho vzhlianutí mi bolo smutno. Presne tento pocit mal dosiahnuť tento film, nestalo sa. ()

pCCb

Zvláštní hodnocení, zdá se, že je to hodně předpojaté. Já se na to díval jako na filmové zpracování života herečky, která mi nikdy nepřipadala hezká, dobrá ani nijak zajímavá. Jen byla zřejmě cílevědomá a jak se zdá, podle filmu, hlavně díky matce. A jaký bych dal podtitul? Opravdový příběh Popelky. Nejde přeci jenom o nic jiného, než o obyčejnou mladou holku, která věří, že si jí nejdřív pro její krásu vybral princ a potom i král. Nic jiného ji nezajímá. Což film předvedl vcelku dobře a přitom se nijak nepřehánělo v emocích. Taky proč? Ty hlavní postavy totiž nebyly vůbec běžní lidé, jinak by vůbec nebyly na takových místech. To, že některé scény vypadaly jako karikatury, to odpovídá tomu, jak působily na hlavní postavu a co v ní zanechaly. ()

arit

Jeden z mála filmů, kde mi nic nevadilo. Snad jenom ke konci vyprávění bych vynechal Zločin a Trest. Žila ve své době, se vším co k ní patřilo. ()

Ross86

Osobně nerozumím proč má film až takové množství kritiky. Mě osobně se film moc líbil, na české poměry si myslím víc než slušný. Úžasný příběh české herečky, která se nebála jít za úspěchem i za cenu velkého rizika. Příběh plný napětí, dramatu, lásky i lehké erotiky, dobových aut a kostýmů. Pavel Kříž jako Adolf H. super! Nejsem žádný kvalifikovaný kritik a hodnotím z pohledu běžného uživatele, který miluje filmy z období nacismu. Větší rozpočet by asi neuškodil např. pro kvalitnější zpracování Křištálové noci. Z Hollywoodskou produkcí se to srovnávat nedá, ale na české poměry skvělý snímek ! ()

Zipper

Bylo mnoho ne moc pozitivních kritik a tak jsem od filmu mnoho nečekala a mohla jsem být jen překvapená... ale nebyla. Film je jaksi nedotažený, historicky ledacos úplně nesedí (ale to by se dalo i zkousnout), ale některé dialogy jsou jako by šité horkou jehlou... působí trapně. Trapně působí i Kříž v roli Hitlera, nezdá se to příliš autentické. Jeden z největších průšvihů je hlavní role a její obsazení, čímž nechci ani tak zpochybnit herecký výkon Pauhofové (je to skvělá herečka, např. Hořící keř) , ale typově je Baarová úplně, ale úplně někde jinde... takže to nepůsobí důvěryhodně... je to jiný člověk. Vzhledem k tomu, že mám to období ráda, tak jsem film viděla už 2x, ale nejde prostě film ohodnotit jinak, než jako podprůměrný. Je to škoda, že tak velké téma přišlo o skvělý zpracování. ()

Blind307

...ako si tak človek číta české komenty, mám pocit že Renčovi dávajú zabrať nielen pre jeho umenie alebo ak chcete "umenie" filmu...skôr v tom cítiť akúsi "mágiu" jeho postavy v súčasných dejinách (asi bulvár, politické názory, sympatie a pod.) a cítiť aj isté "hollywood"-ske nazeranie na film čo vznikol v strede Európy čo nie je zrovna šťastné aj napriek veľkému rozpočtu...inak k filmom s ČR a SR mám vždy taký čudný vzťah (musím sa k nim trochu nútiť), ale k filmu len toľko že ma príjemne prekvapili najmä TP a KM...kasový trhák to nie je, ale v zásade to odpad rozhodne nie je a dobré je "nemať veľké očakávanie"...na 3* mi to stačilo, nečakal som totiž vojnový príbeh a lá Steven Spielberg... ()

Macamica

Na tento film jsem se těšila a ráda v médiích sledovala, jak se točí, Táňa Pauhofová se mi do role velmi líbila. Pak přišel do kin a kolem se rozjel takový kolotoč... že jsem na něj odmítla jít. A nejspíš jsem dobře udělala, protože jsem se tedy donutila zkouknout ho v televizi a nebavilo mě to. Celou dobu jsem si říkala, že život Lídy Baarové má velký potenciál ke zfilmování, ale že to nebude jednoduché vzhledem ke kontroverzím, které v něm jsou, ale natočeno to bylo.. tak nějak buď přepjatě nebo naopak plytce. A podkreslení scén hudbou to kolikrát úplně zabíjelo, protože pak ty scény působily jak z nějkého héroického velkofilmu měnícího světové dějiny a ne jako z v podstatě intimního životního příběhu jedné kdysi uznávané herečky.. proč? Proč se tomu filmu tak nějak násilně vnutil ten punc historického velkofilmu? Bylo to opravdu nutné? Kór když se to nakonec nepovedlo a vlastně ani nemohlo povést...? Líbila se mi Táňa Pauhofová, i když kolikrát její postava dost v dění zanikala, celkem se mi líbil i Pavel Kříž jako Hitler, i když kde bylo zjištěno, že soukromé rozhovory s ním probíhaly takhle? Pravda.. se ženami to měl problematické, ale jinak co jsem zjistila, tak civilní projev míval celkem normální a co jsem četla o jeho setkání s Lídou, tak "spolu hovořili jako staří známí"... takhle si to režisér Renč nebo scénárista představoval? Vždyť působil jak robot... Zajímavě ale byla zahraná i Marta Goebbelsová Lenkou Vlasákovou, Burkhard budiž, Markovics... nevím, jaké měl zadání, ale působil na mě v mezích možností taky dobře. Celkově jsem ale prostě byla zklamaná, byla to taková po povrchu klouzající fraška, která si hraje na něco, co není.... ()

ciapok

k Renčovej práci som získal veľmi silnú skepsu kvôli zbabranej seriálovej klasike Sanitka. Lída Baarová vyzerala podľa proma atraktívne, ale meno Renč ma tak odradilo, že som sa ešte pred videním filmu začal prikláňať k početnej kritike filmu. Z hlúpej zlomyseľnosti som sa do neho nakoniec pustil s vidinou odpadového hodnotenia ... Renčovi toto však sadlo ako nôž do púzdra. Bolo to také aké malo byť. Strojené, pompézne, obrazové, sugestívne. Komplet celý komparz výborný, Táňa skvelá, Huba pri zemi, ale s rešpektom, Kříž strohú, ale náročnú úlohu zvládol, ujo z Rexa absolútny Goebbels a pani Zdenka Procházková to sprevádzala a uzavrela s gráciou. Rád uznávam svoju obmedzenú predpojatosť a dávam Líde Baarovej 80% (Scénu z výletu Lídy s mamou v Berlíne skúsim vytesniť a tváriť sa že sa nestala) ()

pecolik

Z mého pohledu to byl lepší průměr. Velmi dobře propracované byly postavy obou hlavních nácků, Kříž byl výborný. Jinak v Pauhofové ale Lídu Baarovou nepoznávám. Pauhofová působí trochu jako puťka, kdežto Baarové bylo všude plno. ()

Moco

Trochu jsem váhal dát 4 hvězdičky, když jsem viděl jak ostatní film hodnotí, ale to je běžná reakce lidí, kteří nemají vlastní názor, nebo si ho neudrží pod tlakem veřejného mínění. Ale vlastně nechci svůj názor ani obhajovat. Namísto toho, jak to na mě zapůsobilo. Myslím, že je to vynikající film. Skvělá myšlenka prolínání rozhovoru se starou osmdesátiletou Baarovou a událostmi, o kterých mluví. Fungovalo to skvěle. Velké plusy mají ode mne čeští herci - ale samozřejmě celý filmový štáb, režisér... Pavel Kříž v roli Hitlera - překvapující, ale sedlo mu to a zahrál to skvěle. Gedeon Burkhard jako Gustav Fröhlich byl vynikající. Karl Markovics jako Goebells byl rovněž perfektní. Samozřejmě Táňa Pauhofová, získává klid a jistotu a vyzrává, takovou hlavní roli dostat a uhrát je už samo o sobě pocta. Mám z filmu dojem, že Češi dokáží psát a točit vynikající snímky o vlastní historii. Film jsem viděl dlouho po jeho premiéře, takže už se všechno to napětí z prvního dojmu utřáslo. Pokud bude chtít mladá generace vědět něco o historii, tohle je skvělý vhled. A to je důležité, mít vlastní historii, abychom pochopili kdo jsme. Za tenhle snímek se autoři ani herci podle mě nemusejí stydět a já bych doporučil každému, aby se na něj podíval. Ztráta času to rozhodně není. Možná pro ty, kteří hledají lacinou akční podívanou a každý dialog ve filmu považují za "hluché místo". ()

Emillia

Filmu nelze uprit snahu drzet se historickych faktu, ale pro me je absolutnim selhanim vyber hlavni predstavitelky- proti Pauhofove nic nemam, ale charismaticka Lida Baarova to proste neni ! Je znamo, ze Goebbelse i Hitlera zaujal jeji slovansky oblicej (Hitlerovi pripominala jeho neter Geli), a proto je pro me nepochopitelne, proc Renc obsadil herecku, ktera, pardon, ma konsky oblicej. To proste nemuzu Rencovi odpustit, na to, ze pry film pripravoval 14 let, mi to prijde jako naprosty amaterismus a ignorovani faktu. Takova Anna Fialova, predstavitelka sestry Zorky, by po prebarveni natmavo byla mnohem vhodnejsi predstavitelkou. Mozna to nekomu prijde jako detail a nepodstatne, ale ten, kdo ma nactena fakta a historicke prameny vi, o cem mluvim a jakou roli vzhled Baarove v celem pribehu hral. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /Goebbels s hlasem Preisse byl asi pokus o vtip, který ale dopadl dost špatně a překonává ho jen Pavel Kříž jakožto hodný Hitler s děsně drsným výrazem, mimochodem Táňa má k Lídě asi tak stejně blízko jako Štěpán Šafránek k vůdci, celé takové zkratkovité - šup sem, šup tam, jedna epizoda, druhá epizoda a konec, nevyužitý potenciál a neustálé chození kolem kaše, úpravy - Lída přijala bavorák, Gustav Fröhlich nepekl s nacisty a scéna milosti 4 minuty před popravou měla asi probudit klimbající diváky, či co/, + /když Lídu hrála zrovna Táňa a Lída měla teda bejt naivní a kompletně ve vleku svý kariéry, tak aspoň Táňa naivně vypadala a hrála, Karl a Gedeon hráli slušně, ikdyž se Gedeon moc nehodil, navíc o dost starší, než by měl být/, hodnocení - jakýsi takový průměrný, nedotažený film s dosti nevyužitým potenciálem a nejhezčím Hitlerem, co jsem kdy viděl, nic moc, po těch letech příprav, s tím rozpočtem, průměr jen tak tak, je to jakási naše velmi moderní představa, jak to asi bylo a ještě s mnoha úpravami ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady