Je mi sympatické, jak rozmanitými cestami Villeneuve přistupuje k tématu mužských a ženských světů. Očividně je to i šikovný filmař, na druhou stranu u něj postrádám skutečný tah na branku (v tomhle směru jsem asi zmlsaný nekompromisním Trierovým přístupem). Spočítal někdo, v kolika exemplářích se ve zdejších komentářích objevuje slůvko "procedurál" (česky "postupák")? P.S.: POMOvi bych za ty slinty nechal zrušit účet: Byť šéfom teamu v tejto vojne, okamžite ju vyhodím, aby zbytočne nebrzdila dejový vývin potenciálne nezabudnuteľnej filmovej jazdy a neodkláňala pozornosť od toho podstatného v nej.(23.12.2015)

Sicario je malinko podvratný v tom, že ač svým úvodem slibuje akci s drsnou vojandou v hlavní roli, vypráví vlastně o někom a něčem jiném. Tento přístup postupné změny hlediska vyprávění se mi zamlouvá. Precizní Denis Villeneuve metodicky vykresluje drsný svět boje s drogovými kartely a ukazuje, že někdy ani ti hodně zkušení nemají na tento pomyslně nejvyšší level žaludek... Zkrátka skvělá režie i skvělí herci, už chybí jen kriminální případ s jasnějšími konturami. 8/10(5.1.2016)

"Spýtaj sa ich o čo tu ide?" Sicario je chytrý film, ktorý si 3/4 filmu pohráva s divákom a v podstate je na tom rovnako ako Emily Blunt, ktorá sa dala nahovoriť spoluprácu, ale veľmi dlho jej trvalo, kým sa zorientovala a pochopila do čoho sa to namočila. Sicario má výbornú atmosféru a nechápavý i zvedavý pohľad E. Blunt udržiava diváka v napätí. Tiež si tak v duchu vravím, ako ten "magor" Benicio DelToro, inak rovnako skvelý ako vždy, môže spať pri tak dôležitom stretnutí, kde sa preberajú detaily akčného zásahu. Neskôr to všetko dáva zmysel a záverečná polhodina je výborná. Myslím, že v prostrednej časti filmu režisér trochu povolil a aj preto zatiaľ nejdem do plného počtu. Pozriem ešte raz na blueray a uvidíme. Zatiaľ silné štyri hviezdy. 80%.(13.2.2016)

Villeneuve dává slovu napětí nový význam a nutí mě v křeči drtit opěradla sedačky nebo sledovat střechy, jestli nezahlédnu nevítaný pohyb. Nejde ale jen o syrovou akci nebo nepříjemné dialogy, kterým vévodí všechna jako břitvy ostrá prohlášení Benicia Del Tora. Stačí ta nejbanálnější situace, jízda autem nebo obyčejný pohled do mexické krajiny, kam by nikdo z nás nechtěl a vím to. Vím, že tohle je válka, ve které se nevyhrává a dvě hodiny v ní byly dost na celý život - abych je zároveň chtěl prožít nejednou znovu.(6.11.2015)

Intenzivní procedurálka, jenž tahá ze všech složek ten nejlepší možný koncentrát, který v kině vtáhne audiovizuální palbou, a s odstupem několika dní nechá dozrát i šťavnaté myšlenkové pochody, důmyslně se schovávající za strohou historku o střetu mladé idealistky a protřelých pardálů protidrogového boje; takhle sešněrovaných sto procent parádní filmařiny se vidí málokdy, hned bych tomu začal házet lopatou nablýskané sošky.(4.11.2015)

• - Termálne zábery neboli pridané v postprodukcii, nakrúcali sa termálnou kamerou FLIR SC8300. (Wargoo)

• - Herec Josh Brolin pracoval počas natáčania súbežne aj na svojom ďalšom filme, Everest (2015). (MikaelSVK)

• - Keď sa komando vyberá do tunelu, používajú útočné pušky M4, avšak v skutočnosti by kvôli efektivite použili buď samopal MP5 alebo brokovnice Mossberg. (Sexy_Beast)