Výborná kamera, fungujúca atmósféra, zaujímavé postavy a velice atraktívne universum, ale pokryvkávajúca dramatugia s odfláknutým finále, ktoré z celého filmu spravilo triviálny pilot k neexistujúcému seriálu. "A to je všetko? Really?" Žial (bo som tomu strašne fandil), ale nestrhol ma Villeneuve a po divnom Enemy, začínam pochybovať či je Hollywood miesto kde dokáže byť tento talentovaný chalan štastný. Najväčším kráľom tejto dvojhodinovky ostáva famózne temný Jóhann Jóhannsson. 70%(15.10.2015)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $46,889,293Tržby Celosvetovo $84,872,444 Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,281,098Tržby za predaj DVD v USA $6,095,254║ dá sa povedať že tu je precízne klasický Denis Villeneuve(pre tých čo ho už trošku poznajú), ktorý sa sústreďuje na postavy a ich podfarbenie, nič dejovo neprifarbuje, nechá nás tápať spoločne z hlavnou postavou v špinavých hrách zvrhlých vypočítavých agentov, dialógy na mieru, žiadny zbytočný balast, nič zvrátene nepridáva aj keď by mohol pri daných drogových zverstvách, skôr to necháva na otvorenú predstavivosť diváka, kde stačí skôr o nechutnostiach vyprávať než ich vidieť a akcia tu ide na vedľajšej koľaji, takže určite príde pre niektorých nadšencov akcie na mierne sklamanie, lebo ide v určitom pohľade o minimalistický snímok v maximálnej hereckej rozpínavosti ústrednej trojice(Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin), kde i skôr o hru citov v obkolesení dusnej atmosféry, kamera a jej nálety sú dych berúce v doprovode s elektrizujúcou dynamickou hudbou, niekedy je menej viac /videl v kine: 95%/(20.10.2015)

Nebolo to zlé, ale mohlo to byť aj lepšie. Bavila ma Emily Blunt už od začiatku a ďalší drsný hoši (Del Toro, Brolin) jej skvelo nahrávajú po celý film, no na rozpätí dvoch hodín som mal pocit ako keby sa príbeh trochu vliekol. Alebo to je možno len štýl Villeneuvea, ktorý znova potvrdzuje, že dokáže budovať atmosféru. Tak či tak som sa nenudil a Denis Villeneuve by sa mohol aj naďalej zaoberať týmto žánrom. 80% - 4*(3.4.2016)

Sicario popisuje s chirurgickou precizností fatální a krvavou profanaci Mexika za dlouhé Cartel War. Perfektně natočené, úžasně obsazené, temně atmosférické, znepokojivé, brutální i solidně vypointované toť Sicario bezesporu nabízí. Jako Highlighty bych vyzdvihl mocného Del Tora, který si finále krade celé pro sebe, drtivý soundtrack, který se zažere divákovi pod kůži a perfektní atmosférická scéna z nočním termo viděním ( zcela něco nového). K dokonalosti bych pouze přidal na tempu, které je vlažnější a rozhodně bych přidal více mrtvých těl ( Scéna, kde z mostu visí 4 lidé nazí vzhůru nohama bez končetin potěší nejedno hororové oko) A to je ve zdejším městě údajně na denním pořádku!! Skvělá práce. 80%(1.11.2015)

Velmi drsný a syrový film. Třeba při výpravě do Juárezu se tvůrcům podařilo velmi efektivně vybudovat atmosféru, při které lehce mrazí po zádech a přitom se nic velkého nic neděje. Především díky hudbě a a kameře. Mexická válka je pěkné ošklivá záležitost, kde oficiální instituce mohou těžko mohou hledat spojence. Protože ne vždy platí nepřítel mého nepřítele je můj přítel a když ano tak je otázkou na jak dlouho.(30.7.2018)

• - Keď sa komando vyberá do tunelu, používajú útočné pušky M4, avšak v skutočnosti by kvôli efektivite použili buď samopal MP5 alebo brokovnice Mossberg. (Sexy_Beast)

• - Herec Josh Brolin pracoval počas natáčania súbežne aj na svojom ďalšom filme, Everest (2015). (MikaelSVK)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2015. (Terva)