Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Maniik88

Za tie 2hod sa udialo podľa mňa strašne málo a miestami som sa nudil. Nudu mi trochu spríjemňovala Emily, no v tomto filme akosi nesedela. Jej postava bola taká nejaká uplakaná a neprišla mil že je tam nejako dôležitá. Zato Del Toro si zahral mega drsňáka, ktorý vraždí všetkých bez mihnutia brvy. Bolo tam miestami napätie, bol tam fajnový soundtrack, boli dobrí herci, ale podľa mňa hodne slabý príbeh s hodne slabučkým hlavným hrdinom, teda lepšie povedané hrdinkou. A celé to nechá akurát tak nepríjemný pocit, že si tí amíci môžu prísť kam chcú a zabiť koho chcú. V podstate zlo bojovalo proti zlu. ()

Bube1

Tímto filmem si u mě Denis Villeneuve definitivně vysloužil pozici v kategorii ''Oblíbení režiséři''. Sicario je prostě bomba! Ukazuje nám, že válka s kartely opravdu nemůže být vedená čistě a když to vezme do rukou režisér, který se nebojí špatných konců, vznikne z toho takováhle řemeslně precizní pecka. Atmosféra a napětí jsou tu (jako u všech Villeneuvových filmů) vyšponované na maximum a podíl na tom má hlavně perfektně temný soundtrack spolu s vybroušenou kamerou. Ústřední herecké trio se skvěle doplňuje a především Benicio del Toro tu má roli šitou na míru k jeho ďábelskému zjevu. Osobně bych celý děj víc obtočil kolem něj než kolem ustrašené Emily Blunt, ale to je bezvýznamný kaz na jinak skvělém krimi dramatu. ()

Anomiska

Zaujímavo natočené. Človek občas nevedel, čo si myslieť, či je to taktika alebo je to tak, ako to je prezentované. ()

Godhaj

,,Nothing will make sense to your american ears. And you will doubt everything that we do.“ Villeneuve s Deakinsem stvořili velmi podmanivé a hypnotické dílo. Ač je příběh poměrně originální, tak to byla právě režie a hlavně kamera, co mi na tomto filmu nejvíce učarovalo. Každý záběr a každá scéna má promyšlenou kompozici a párkrát za film se objeví tak vytříbený a neotřelý záběr, že jsem jen zahučel úžasem. Režisér velmi odvážně dal doprostřed dění Emily Bluntovou, ale spíš než aby ona hýbala dějem, tak děj hýbe s ní, a to dost nepříjemně. Ona hraje výborně a bez sebemenšího zaváhání. Ale mě se tu nejvíce líbil Del Toro, který dostal pořádnou postavu, kterou si užil. Pozitivně mě překvapilo i vyústění celého příběhu, které rozhodně není divácky vděčné, ale vyhýbá se veškerým žánrovým klišé. Celé toto dílo v tom nejlepším trochu připomíná film Tahle země není pro starý, což je solidní kompliment. ()

DaveSmith

Film, kterej je v červenejch číslech a hraje v něm Emily Blunt? Jasně! A když se k tomu přidá mysterickej Benicio Del Toro a Josh Brolin, kterýho mám čím dál radši, najednou koukám, Emilka tu hraje třetí housle. A to je co říct. Je pravda, že film po úvodu a výpravě do Juárezu ztrácí temto a maličko kulhá na jednu nožičku. Naštěstí tenhle stav netrvá dlouho a hlavně závěr pak nemá chybu. Vřele doporučuju. ()

playboy_05

Film, ktery se z traileru tvari jako akcnak roku...bohuzel po hodine vam dojde, ze to tak uplne neni...velka skoda, trailer i hodnoceni me navnadilo tak, ze jsem si pripadne zklamani ani nepripoustel...remeslne je to fantasticke, prace s kamerou brilantni, ale vzhledem k pomale rezii a prehnane filosofujicim postavam se zadna ocekavana jizda nekona...Villeneuve je pro me hodne rozporuplnym reziserem...umi si vybrat namet, kam se ten jeho rozvlacny rezisersky styl vylozene hodi - Zmizeni, Prichozi...ale bohuzel zaroven i Sicario nebo novy Blade Runner, kde to divaka vylozene sere ()

joelly01

Paradni jizda, za me nadseni prevelike! Trosku mi to pripominalo takovy ohodne akcnejsi a vubec lepcejsi "Clear and Present Danger" a to ja take velmi rada. Herci famozni, muj oblibenec Josh Brolin zde za jedna (pravda, na pana Vilema sice nema, ale take je patricne charismaticky!) a hudba... no vzdy kdyz zacala hrat hudba tak jsem se vnitrne uplne napjala a jen jsem valila oci zase. Nejlepcejsi co v roce 2015 Hole Vody dodaly! ()

dkas

Intenzivně mrazivé, syrově realistické, temné kriminální drama. Některé scény, zvláště ty z Juarézu jsou vážně excelentní. Celkově hodně dobré, s vynikající hudbou, která prohlubuje napětí. ()

Marty7CZ

Denis je král filmový noir temnoty, Emilka Bluntovic je prostě nová hvězda, Benicio dostal konečně roli přímo na tělo, Brolin je tradičně vynikající. Velmi temná atmoška o mexickým narkobordelu, kdy by tam člověk nechtěl bejt ani nano sekundu s nima...85% ()

neo250

Prvých 20min veľmi zaujímavý film s dobrý dejstvom, no postupne dej stagnoval až som sa dostal do štádia, že to asi vypnem a pozriem neskôr. Dosť mi tam prekážala agentka FBI na začiatku drsnáčka a v strede filmu pomaly ani zbraň nevedela vytiahnúť. Očakával som od filmu viac. ()

bedyl

Mám pocit, že se režisér zasnil u filmu Tahle země není pro starý. Poté se probudil a řekl: "To dám". Bohužel nedal! ()

departed

Já slyšel z každý strany samou chválu, hype, že by i Avatar záviděl, ale to co jsem viděl já byl asi jinej film. Kde je ta akční pecka 2015? Kde je to úderný kulervoucí finále? Neříkám, že jsem zklamanej, ale podle ohlasů jsem čekal něco úplně jinýho. Přístup k látce je rozhodně jinej, než u žánrově a tématicky stejný konkurence. Tohle je ale pomalejší, rozvleklejší, s dlouhým rozjezdem a směřující k chladnému neúdernému konci, kde vás sice jedna konkrétní situace zaskočí, ale pak naběhne titulek SICARIO a vy se jen zmůžete na povzdechnutí, že to už je jako konec?! Škoda no, čekal jsem víc. ()

TaNya_

Převratné dílo, skvělý děj... Asi mě to minulo, a možná to taky bylo tím že jsem se na to koukala rozkouskovaně, protože jsem prakticky nepochopila co se v tom filmu mělo stát. Pořád se čekalo kdy už se něco začne dít a v tom: závěrečný TITULKY! Něco takovýho se mi teda už dlouho, prakticky nikdy, nestalo. Uprostřed scény kdy se prodírali tunelama jsem bohužel málem usnula. Nechci dát odpad!, protože si to ten film určitě nezaslouží, ale co se mě týče, tak se mi absolutně nelíbil a nenašla jsem v něm jedinej zajímavej moment. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Po prvním půlhodinovém napětí jsem se těšil, jak bude atmosféra gradovat - nestalo se. Byl jsem zmatený víc, než ta agentka. ()

Marfab

prvních 20 minut bylo luxusních. hudba, akce atd. ale pak najednou konec a bylo po všem. už se jen žvanilo a žvanilo ()

Blutarg

Líbí se mi, že ten týpek na konci sejme celou rodinu (že to režisér neojeb*l nějakou společensky upravenou verzí). Oko za oko... ()

Newman_xf

Výborně zfilmované. Za poslední dobu jeden z nejlepších filmů, co jsem letos viděl. Otázka střídá otázku. Na konci jsem opravdu netušil, jak vše dopadne. Snad nejsem moc naivní, když mám představu o tom, že takhle nějak (ne-li hůř) to opravdu funguje.. ()

misar3

Nemohu tvrdit, že by film byl špatný... Člověk by skoro i uvěřil, že to takhle může v Top tajných bojových jednotkách fungovat. Kamera, hudba, perfektně vykreslené prostředí a postavy, filmaři museli mít i značnou znalost okolo armádního sektoru. Ale mě to zkrátka nechytlo. Nemám na tom co zkritizovat, nic mi nepřišlo přemrštěné, film se tvářil realisticky do poslední chvíle a obyčejný člověk může trochu více nahlédnout pod pokličku tomu, co se děje na opačné straně světa. Rozhodně to není film pro každého, ale špatný není v žádném ohledu. ()

MAAUZ

Výborný thriller, řekl bych podle skutečné události. Tahle určitá regulace ohledně drog podle mě fakt existuje. Mě se to teda jak vizuelně, tak tajemným soundtrackem moc líbilo. I napodruhé doma. Hitman byl hodně hustej. Kate trochu hysterická, ale na to měla právo. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)