Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Kalimero13

Na Sicario oceňuji, krom faktu, že jde o atmosferický nářez co spolehlivě propotí triko, že uhne z cesty pokaždé, když čekáte nějakou tu Hollywoodskou šablonu, akt hrdinství, spravedlnost, načančanou akci. Díky tomu nikdy nevíte, co od další minuty čekat, včetně samotného závěru. Ten byť není o epické závěrečné scéně, souboji, bossovi (dosaď jakoukoliv blbost), zobrazuje něco s epickými dopady, jen pomocí skromné scény. ()

Primavera

Okrem počasia ma dávno nič tak nezobralo ako tento rok tento film. Téma - strašne silná a pravdivá. Spracovanie - neuveriteľne reálne. Odkaz pre diváčky - babule, neblbnite, nebude tam láska, lebo v tejto realite zlyháva aj tá k blížnemu svojmu, nieže ešte k nejakému chlapovi..... Odkaz pre zvyšok ľudstva - nenadávajte na skazenosť sveta, všetci sme jeho súčasťou. Pokiaľ bude 20 percent ľudstva drogovať, bude sa pre drogy zabíjať a budú kartely a policajti, ktorí budú podporovať černotu, len si vyberú, ktorá je vhodnejšia. Všetci totiž chceme vidieť menej mŕtvol, lebo sa nám potom svet zdá čistejší, hygienickejší, veriacim dokonca aj krajší...a najradšej volíme tých, čo robia hocičo, len nech nevidieť mŕtvoly. Pritom najväčšou mŕtvolou je morálka sveta. ()

Badmarshall

Super drsný a syrový film s pečlivě budovanou atmosférou, perfektní režií, kamerou, spíš zajímavé ruchy než hudba a přesnými herci. Blunt se mi začíná líbit víc a víc a to nemyslím krásou, ale zajímavým a pečlivým výběrem rolí. Beník Del Toro opět zahrál rozporuplnou roli, které mu jdou náramě a Brolin se sem taky hodil, až jsem se bavil stejně jako on při drsných výsleších. Film neměl zběsilé tempo, ale nebyl ani nějak pomalý a stále se něco zajímavého dělo a když už došlo na akci byla přesně dávkovaná. Po skvělém Zmizení od Villeneuva, je to jeho další pecka a budu ho muset dál sledovat a těšit se, jakou další bombu vytáhne. Už teď se nemůžu dočkat !!! ()

fichty91

Pro mě zajímavý téma, skvělej výkon Del Tora a celej film podpořenej výbornou hudbou, která vás vtáhne do děje a ještě víc nastíní temnou atmosféru mexickýho podsvětí. Super ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Pekný záběry, slušný tempo a vybornej originální sountrack (podivný, až hororový industry zvuky fungujou skvele). Ale hlavní postavy strašně nesympatický a bylo mi úplně jedno, jak to skončí.. průměr, 3/5* ()

billinus

Velice záludný film. Poměrně jednoduchá storka o pomstě obalená v nekompromisním boji proti drogovému kartelu, kde je dovoleno vlastně úplně vše. V čem je film hodně záludný je právě postava Emily Blunt, protože skrze ni můžeme (ale nemusíme) nahlížet na svinstva na obou stranách této nekonečné války, kde neexistují hranice ani rozdíly a účel světí všechny prostředky. Ne, není to realistická sonda, spíše je to hodně depresivní meditace o hranicích, za které jsme, pro "naši" věc, ochotni zajít. Tedy pokud nějaké hranice vůbec máme. A navíc v luxusním audiovizuálním hávu. (pozn z jiného světa: pokud bude zachována kombinace Villeneuve-Deakins-Jóhannsson u Blade Runnera......) ()

PavelU

Sicario patří k těm filmům, kde méně znamená více. Ať už jde o děj, název filmu nebo očekávání. Atmosféra je zvládnutá velmi dobře, nechybí jí velkolepost, napětí, uvolnění. Co vlastně ten pojem z názvu znamená, to se divák hned dozví. Český dovětek tam být tedy nemusel. S tím souvisí také fakt, že pokud někdo o filmu absolutně nic neví, příběh, herci, stopáž, vyznění, užije si jej neporovnatelně lépe, jak ti, kteří před sledováním cokoli z dostupného infa postřehli. Vůbec největším zabijákem je v tomto případě nálož dostupných trailerů, ukazujících příliš mnoho. Ale moc mi to v konečném důsledku nevadilo. Je tu jakási paralela s hlavním hrdinou původního Bodu zlomu, ačkoli si oba filmy nijak podobné nejsou. Kolik Emily Blunt zde vlastně zabila lidí? Bylo by lepší, kdyby jí scénář dovolil se zachovat jinak? Kdyby závěr vyzněl odlišněji, než se udál? Na to ať si divák odpoví sám, já ale zklamán rozhodně nebyl. ()

degster

Prvotriedne remeslo a rola hodná démona Del Tora, ale TO tomu stále chýba. Je to film o nej, o ňom, o nich oboch? ()

Sweat55

Ó Mexico, ta krásná země. Jen tak trochu plná drogovejch dealerů, zbraní a korupce. No, kdo by se tam nechtěl odstěhovat, že jo. Jinak film je pecka, to jste ale asi z toho hodnocení poznali. ()

zberatel

Zakony nefunguju vsade a na kazdeho rovnako. Pomsta nemusi koncit smrtou pomstitela (SABOTAGE). Proti zlu sa neda bojovat fer a podla pravidiel, tie ta skor dostanu do hrobu, nez ta ochrania. Ani ten najidealistickejsi hrdina nedokaze ostat na svojej ceste pravdy a nevybocit, ked si prejde tym cim nasa Kate... ()

Kocourek

Jedním slovem dechberoucí thriller. Stejně tak jako hlavní hrdince se vám při sledování nebude dostávat dechu. Dokonalé zvuky, atmosférická hudba, precizní režie a obsazení, naprosto skvělá Emily Blunt. Jeden z nejlepších filmů roku. ()

West

Sicario je syrový thriller o mexickém kartellu, se skvělou kamerou a démonickým soundtrackem.. Del Toro vynikající.. Do první poloviny má děj výborně našlápnuto, ale od druhé , se jakoby zastaví na místě, a táhne se jako hlen 80´ letého tuberáka.. (a v podstatě začíná nudit). Bohužel konec, na kterém buduje celá část filmu atmosféru, nemá žádné vyvrcholení, či katarzi, a tak vám nezbyde nic jiného, než koukat jak bezzubej na vořech, s velkým nepochopením a zklamáním zároveň.. ()

Anayka

Pro mě naprosto nepřehledné, divné a vcelku i nudné (ale ta úvodní scéna ok, ta byla dobrá). Budu tomu muset věnovat druhé zhlédnutí, neb mi vzhledem k celkovému hodnocení zřejmě cosi uniká. ()

Mira90

Nevíte dne ani večera. Ať už bydlíte v Ciudad Juárez (což nechcete), nebo se díváte na Sicario (což rozhodně chcete). Jde o drogy? Hory drog? Kdo je vlastně hlavní postava? Emily Blunt? Josh Brolin? Benicio del Toro? Všichni totiž hrají přímo skvěle a vy fakt dlouho netušíte, jak to celé skončí. A k tomu ta hudba!!! Nepamatuju si kdy naposled (snad u Drive) byl soundtrack vyloženě spolutvůrcem děje. Jednoduché melodie (místy znějící jak Čelisti) vás jen o to více přikovají k obrazovce a vy ani nedutáte... Protože nic není černobílé a často se nejede podle pravidel ()

Mik_e

Výborně obsazená exkurze do mexických slumů a americko-mexického pohraničí, kde ne že by neplatily žádné zákony - naopak, platí tam přesně jeden. První část na mě působila lehce utahaně, druhá byla ovšem výborná a závěr byl skvělý, a především příhodný. Emily Blunt byla dobrá jako vždy...já si ovšem budu pamatovat Brolina a zejména pak, démonického Beníčia. A nepochybuji o tom, že ostatní to budou mít stejně..Na současnou holyvůdskou produkci se jedná o jasný nadprůměr, a možná někoho zklamu, ale...skutečně se na konci neobjeví skautíci Kapitán Amerika s Batmanem, aby vytrestali všechny zloduchy..bohužel. ()

Franc1s

Čekal jsem dost od Villeneuva a dostal jsem i něco navíc... Akce, mrazivá temná atmosféra, pomalý rozjezd, ano ano, tohle se mi páčilo.. A Toro-Brolin, není potřeba mluvit... To je jiná liga... Zde si nic a nikdo na nic nehraje, možná se nebude líbit každému, ale za kouknutí stojí!! 8,5/10 ()

mira.l

Těžko hodnotit, toto... Kdyby to viděl Michal Tučný, asi by už nikdy nezpíval "Všichni jsou už v Mexiku, buenas dias, já taky jdu, aspoň si poslechnu pěknou muziku, co se hraje v Mexiku." Páč tahle muzika není ani trochu pěkná a bude asi realitě hodně podobná, na mexicko-americké hranici bych teda zahrádku mít nechtěl. Ale k hodnocení. Čím víc nad tím uvažuju, tím mi klesá (hodnocení). Ne že by to zahrála špatně, hrála zřejmě to, co vyžadoval scénář, ale já mám Emily Blunt zaškatulkovanou spíš někam jinam. A tady mi do toho prostředí prostě žena nezapadá tak nějak z principu. Tak nějak mi nebylo moc jasný ani to, proč tam vlastně je, proč jí ta protidrogová jednotka trpí mezi sebou, chovala se tam tak nějak jak malý děcko, celou dobu se tvářila, že to chápe asi jako já. Docela mě pobavila už ta úvodní scéna s převážením vězně kolonou aut po dálnici, kdy všichni najednou uvíznou v zácpě přesně tam, kde potřebují - na jednom místě. To je panečku náhodička. Atakdále, atakdále, ono už to tu bylo popsáno nejednou, stačí zabrousit mezi komentáře s nižším hodnocením. Mnozí tady opěvují geniální/skvělý/úžasný závěr - no já nevím, možná jsem se jenom v té tmě špatně díval, špatně to celý pochopil anebo je to tak správně s následujícím závěrem: že v této špinavé drogové hře nelze věřit asi nikomu a nikdy vlastně nikdo neví, na čí straně kdo je, to za prvé, a za druhé bylo třeba schrastit jeden podpis, že všechno bylo v rámci zákona..."jo vy nám to mladá paní nepodepíšete?? No, čeho jsme schopní a jak to mezi náma chodí, to jste viděla, takže mám vás vodprásknout já nebo se vám stane nějaká nepěkná nehoda?" Co je na tom překvapivého?? Spíš se divím, že po tom, co Kate na konci viděla, dostala "pozdrav" blíže neurčené ráže jenom do neprůstřené vesty. A krom toho já tak nějak celkově nejsem úplně typem diváka pro tento žánr, takže ač to má velmi syrovou, ponurou atmosféru, mě to na zadek neposadilo. A taky nemám moc rád, když koukám na tmu a víceméně si jen domýšlím, co se tam asi tak děje. S hodnocením váhám někde mezi 2 a 3 *. No, za Emily dám teda za tři. Ale až se na ní budu chtít podívat příště, tak si jistě pustím něco roztomilejšího, kde aspoň vypadá jako ženská. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)