Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

XXXXXXXX

Z poslední věty popisku filmu, by divák snad mohl získat mylný dojem, že snad Emily bude nucena někoho zastřelit nebo co. Tedy ne, že by se ke slovu její zbraň nedostala, ale prim tu hraje jiný herec. Bohužel, jsem se místy brutálně nudil, protože, ač jde dle anotace, o primárně akční snímek, akce zabírá jen ccc 2/5 z celého filmu. Zbytek je satanžel bohapustá nuda, ve které se divák bez potíží brzo ztratí a už jen přemýšlí. Proč jsou tam tak často záběry hispánského policisty? Jak vlastně vláda celou operaci dala dohromady? A hlavně: Co se nám snímkem tvůrci snažili sdělit? Netuším. Vím jen to, že kdyby akce naplnila neakční část, mohl z toho být docela odlišný zážitek. Bohužel se tak nestalo. ()

kubilov

Extrémně kvalitní kriminálka z prostředí, které zdánlivě už ve velkém filmu nemůže nic nového nabídnout.. jak jsem se tímto neuváženým soudem mýlil! Ciudad Juárez je džungle, džungle uprostřed pouště a Sicario perfektní kriminálka s dokonalou technickou stránkou (Villeneuve & Deakins & Jóhannsson válí), taktéž velice kvalitní hereckou (bezchybný Benicio Del Toro, super Emily Blunt a i Josh Brolin s tím svým věčným intrikováním mě dost bavil). Má to všechno, co má typická žánrovka z tohoto prostředí, tedy kartely, gangy, mrtvoly, drogy atd. Ale díky výše zmíněnému to povyšuje na daleko vyšší úroveň, takže vzniká skvělé pomalé intenzivní a chladné mistrovské dílo. Villeneuve směle míří do top 10. ()

RafaKrakal

Pozitivní překvapení roku. Denis Villeneuve je dokonalý vypravěč, který svým pomalým tempem vyprávění dělá z filmu jedinečnou záležitost. Vyzdvihnout lze i herecké obsazení, kdy zejména Benicio del Toro naprosto exceluje. Naprosto nadšen jsem byl rovněž z popření veškerých zákonitostí světa filmu, kdy právě postava Benicia Del Tora si na závěr filmu dovolí věc, která jde zcela proti takřka všem zásadám filmu, a to je jedině dobře, jelikož z již tak vyjímečného filmu dělá film zcela mimořádný. Obrovské nadšení, 90% ()

moznazitra

Taková škoda. Proč to musel být film o Emily místo Benicia, který by si zaslouží film, kde by hrál hlavní roli tohoto konzultanta. ()

Kanalizato

Velmi dlouhe a umorne :( Podle traileru a po zacatku jsem mel pocit, ze to bude neco na zpusob CoD: Black Ops, ktery mel vsak narozdil od tohohle super pribeh a akci. Tady se jen blbe vykecavaj a hlavni hrdinka se vetsinu casu riti do prus* nebo se sebelituje...proste, je to dlouhy a nema to stavu. Pro slunickare to musi byt strasnej Thriller, protoze beuzhonna agentka FBI se priplete do neautorizovatelnych akci CIA, ale pro nas ostatni - bez falesnych iluzi, je to slusne natocene, avsak nudne. ()

Ludo444

Waaaaau, teraz som skončil a riadne to rozdýchavam. Neskutočne plynulá réžia s vychytanýmí zábermi a scénami. ktorá spomalí presne keď to treba aby riadne vygradovala záver. Surový meisterstück! ()

iz67

Vypadá to jako realistický film. Určitě dobrý akčňák, nicméně jsem tam za sebe ty novatorsko / alternativní věci nenašel. Možná proto, že mě drsné způsoby na straně zákona asi moc nepohorusji - na drsný pytel drsná záplata. Z druhé strany - dokud budou drogy mimo zákon, tak to jinak vypadat nebude ()

lucka603

Sicario je pro mě film, který je někde mezi akčákem a dramatem. V hlavních rolích jsou obsazení výborní Josh Brolin, Benicio Del Toro a Emily Blunt. Příběh o pronásledování drogového bosse je vcelku jednoduchý a předvídatelný, přesto to však neznamená, že by se člověk u filmu nudil, naopak. Hned v úvodních minutách je scéna průjezdu mexickým městem Juaréz – neuvěřitelné. Špinavé a nebezpečné ulice Juarézu, ozbrojení kolemjdoucí a vynikající nervy drásající hudba dávají dohromady jednu z nejsilnějších scén nejen v tomto filmu, ale celkově v poslední době ve všech filmech. Po této scéně, pravda, je film poněkud slabší, závěr je však opět famózní a v lecčems i překvapující. Takže celkově jde o velice povedený, napínavý snímek, který divákovi v jistých okamžicích přivodí husí kůži a mrazení v zádech. ()

Dinsberg

Nechal jsem se zpitomět trailerem i pochvalnými recenzemi. Del Torova postava měla ohromný potenciál, ale bohužel se příliš soustředilo na Emily Blunt. Film mohl klidně nabýt na stopáži, pokud by motivace postav byl lépe vysvětleny a ozřejměny. Bohužel film přestal být zajímavý, po opětovném překročením hranic do USA. Bezpráví se přece v USA neděje. A na potírání mexických drogových kartelů si najímá kolumbijské zabijáky, aby si neušpinila ruce. Pořád jsem čekal něco převratného nebo filmově šokujícího. Ale bohužel využití osobní pomsty k vyšším cílům aneb účel světí prostředky mi přišlo uhozené. ()

Alpo

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl. Perfektně namixovaný koktejl hereckých výkonů / hudebního..tady spíš zvukového podkresu / a dokonale gradujícího děje. Jen víc takových filmů. Top 10. ()

jayman

Po tunajších komentároch som čakal absolútnu bombu - teda ani neviem, čo som presne čakal. Niečo veľké. Možno to veľké aj bolo, ale nie pre mňa. Typický "that is way above you rank, soldier" koncept, povinný zvrat na konci, Benicio s jednou dobrou scénou, ktorú by zvládol zahrať priemerný herec s unavenými očami, dokelu, videli sme rovnaký film, ja a všetci títo ČSFD hodnotitelia? Som sklamaný, nie z filmu, ale z hypu okolo neho, ktorý ma namotal a toto sklamanie spôsobil. Posledná otázka, ktorú vystrelím do vzduchu: čo tu bolo mysteriózne? (viď popis) ()

juditik

Dios mío...tak toto je rola pre Benicia. Posledná pol hodinka bola pod jeho taktovkou, si, si... Prvotne som dala 4*, ale vyspala som sa na to a Benicio si zaslúži jednu celú * len a len pre seba...muy bien, Benicio, muy bien... ()

dzberry

Vybraná romantika servírovaná s jalapeños a démonickým Del Torem (třikrát hurá mu!!). Pálivé na jazyku, šimravé v bříšku. Jen ta poBluntělá Emily byla nějaká upjatá. Zřejmě zažívací problémy... To asi ty papričky. ()

johnsnow odpad!

Do piče to čo bolo? Kurva fix tak ja čakám super film a dostanem takúto pičovinu. Fúúúúúúúj. Nič čo by stálo, za pochvalu teda ak nerátam tú krátku prestrelku na hraniciach ale tá to z prdele nevytiahne, zo začiatku ešte ako tak, čím ďalej to šlo tak sa to horšilo ale tak tie 3 hviezdy som chcel dať ale tá pointa, tak o bola fakt sila. Nevravím, možno to tak je ale čakal som tisíckrát lepší film. Takže toto je odpad, arrival je pičovina to vidím už z traileru a keď toto dilino posere aj Blade Runner tak ide v mojom hodnotený zarovno s Uwe Boltom. Nekukať, darmo dobre hodnotené. A pokiaľ sa na to tešíte ako ja, budete nasraný dvojnásobne. ()

SAINTS

Vynikajuci film o boji proti mexickym drogovym kartelom.Sicario ma skvele herecke obsadenie,kameru ,hudbu a preciznu režiu.Divak je vtahovany do nelutostneho sveta ,kde sa stieraju hranice medzi zločinom a zakonom.Sicario je žanrovy nadpriemer ktory odkryva svet vojny proti drogam.Drsny realisticky film so skvelou atmosferou. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)