Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

PP66

Divoká studie naší divokosti, agresivity, neústupnosti, pomstychtivosti aneb španělský býk citů v aréně světa. A ten jejich temperament obdivuji;o) ()

radektejkal

Tohle nás samozřejmě musí všechny oslovit. V době, kdy fyzické vykořisťování už dávno změnilo na psychické, si zde můžeme oddechnout. Filmaři nás vyvedou ze společensého stresu, aniž bychom museli hnout prstem. Co si jen v nitru dokážeme představit, se nám zde zjeví v celé své nahotě a hrůze. Příběh (4) "Bombička" jsem předvídal krok za krokem, (5) "Návrh" už překračuje meze - ale kdy a které?, (6) "Dokud nás smrt nerozdělí" sice nemá sociální podtext, ale o to větší bitka je to v jiné oblasti. Povídky to nejsou o rupání nervů, ale o lidech zahnaných "aparátem" do slepé uličky. ()

kajas

Asi jeden z nejlepších povídkových filmů, který jsem viděla. Úvodní a zároveň nejkratší příběh dá tušit, že tohle nebude podívaná pro diváky Bakalářů. Problém jsem neměla s žádnou ze šesti povídek, některé byly ale logicky lepší než jiné. Nejvíce mě asi zasáhla třetí (dva řidiči) a pátá (boháč zachraňující syna zločince) z historek. ()

GILLWANDER

Argentínsko-Španielsky "Night on Earth", krvavejší a cynickejší vo svojom obsahu. Šestica divokých historiek nám otvára dvere do bežnej spoločnosti, kde človek figuruje len ako súčiastka a málokto si to všimne, a keď to už vieme a upozorňujeme na to, sme za násilníkov v takpovediac bezchybnom systéme. Vo filme je kopec irónie, kopec zábavy. Autový súboj dvoch psychopaticky nevyrovnaných chlapíkov je drsný, zábavný a v neposlednom rade aj krvavý a prepečený. Historka s bohatou rodinou, kde si chlapec zrazí tehotnú ženu je až moc vážna a bez prísunu ľahkej vtipnej otvorenosti. No stále krimi zábavná. Možno len skritizujem poslednú historku, mladých svadobčanov, ktorí sa medzi sebou pomstievajú ako na kolesi šťastia. No krv nechýba, jednotlivé pomsty majú šmrnc a všetko napokon po viacerých psychických kolapsov dopadne dobre. Mne sa zahraničný Wild Tales nesmierne páčil, nonstop som sa bavil. Už len treba vyladiť pár nedostatkov a urobiť americké remake, ktoré by podľa mňa nebolo to ono no na Oscara by to stačilo. 85% ()

stuntmanMIKE

Toto je presne jeden z tych filmov, ktory sa nepotrebuje na nic hrat...nepotrebuje velkolepe efekty...nepotrebuje zname tvare a je jednoducho genialny. Kazdy jeden z pribehov ma myslienku, stipku humoru, a hlavne vychadza zo situacii, ktore si vie kazdy z nas predstavit alebo ktore nejakych sposobom zazil. A v tom je ta sila. Ta kreativita, ktora sa tu predviedla je fenomenalna a aj ked nie vsetky pribehy su rovnako silne, tak jednoducho uz len za napad nemozem ist pod 5 !!! ()

dee-key

Tuhle vrchovatou dávku černého, drsného a bezskrupulózního humoru jsem sháněl hodně dlouho a dost se na ní těšil, byť jsem v podstatě nevěděl, o čem to bude. Fakt, že se jedná o samostatně stojící příběhy mě trochu zklamalo, ale kvalita jednotlivých historek mé filmové očekávání záhy dokonale uspokojila. Snad s výjimkou poslední, jejíž protagonistku si film dal do hlavního plakátu. Závěrečný příběh mi přišel nejslabší a nedotažený, proto nedávám pět. ()

Eldrick

Více či méně nápaditý povídky, jejichž společným námětem je "když se to sere, tak se to sere pořádně!". V hlavě mi uvízly hlavně 2 historky, o upálených řidičích zaživa, to jsem chcal smíchy a pak o židovskym inženýrovi, co se rozhodl, že bude prostě chcát proti větru a jako následek si dojebe zbytek života kvůli svojí zabředlý tvrdohlavosti. U svatby jsem spíš protáčel oči, protože výkyvy nálad postav nekorespondovaly s vývojem děje. Ale jinak určitě nečekaný překvapení ze strany Španěláků. ()

fmash

Série svým způsobem (civilně) hororových příběhů, která neurazí a nejenže nenudí, dokonce chvílemi dost potěší (závěrečná řeč staré kuchařky, když dokončuje svou práci v jídelně, nebo třeba krásně surreálná scéna nevěsty s kuchařem na střeše). ()

Beagle

Černohumorné, mísící latino temperament s Tarantinovsky absurdními situacemi. A ta svatba na závěr všemu dokonale nasadila korunu (parohy?). ()

TheDon

Spusta lidí tomu dalo pět hvězd, nechápu za co. Dvě povídky z šesti stály opravdu za to, hned první letadlová a třetí fight o život. U těch dvou jsem se opravdu bavil. Co se týče ostatních, tak magor, kterej neumí parkovat, nevěsta, která si to rozdá na své svatbě s kuchařem a tatínek, kterej za syna všechno vyřeší, mě nudili k smrti. Dvě hvězdy za dvě povídky, zbytek odpad. 40% ()

Valsadora

Povídkové filmy mám ráda. Ať už do sebe zapadají příběhem nebo jak u tohoto snímku motivem. Motivem tak absurdně vyhrocených situací, že to může vymyslet jen sám život. Zde platí motto: Když se sere, tak pořádně. Když si člověk myslí, že už není víc, co se může posrat (drama) tak zjistí, že se šeredně mýlil a nezbývá jiné východisko, než se celé situaci zasmát (komedie). Některé povídky o krapek lepší, než ostatní, ale souhlasím s plakátem s nevěstou, protože to byla podle mě nejlepší povídka ze všech a vdávat se v brzké době po jejím shlédnutí bych rozhodně nechtěla 😄 8\10* ()

easaque

tento černohumorný povídkový film si mě získal hned prvním příběhem, který je tak krásně absurdní. To neznamená, že ostatní by byly horší, jen ten jejich humor byl tak surový a reálný, že bych se nedivil, kdyby byly opravdu ze života - o to však působily děsivěji než aby bylo do smíchu. Hodně se v nich dloubalo do současných nešvarů společnosti a vztahů mezi lidmi. Psychologie postav byly vystiženy dostatečně a jejich chování nebylo nepochopitelné - jen extra přibarveno. Slabší čtyři hvězdičky dostane a kromě prvního příběhu byla pro mě výborná historka o dopravní nehodě. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

iHyik

No tak moc nevím, kdy mělo přijít to slibované plácání do kolen smíchy, ale nevadí. I za těch pár uchechtnutí to stálo. Velmi dobře provedené i povedené. Závěrečná nevěsta a drama u mostu jsou top. ()

kagemush

Vztek a nenávist jako hybatel (nejen filmového) děje. Většinou je to cesta do pekel, sem tam očišťující. Tak jako v reálu. A ten černohumorný nátisk tomu sedí jak prdel na hrnci. Velmi dobrý film. ()

honajz2

Je dost zajímavé, že u mě kvalita jednotlivých povídek šla sestupně - to nejlepší bylo na začátku a to nejslabší na konci. A nějaké jejich pořadí bych měl skutečně skoro stejné jako to, v jakém šly za sebou. Holt letadlo, restaurace, souboj dvou řidičů a odtahovka byly na celém filmu tím nejlepším, co mělo skvělou atmosférou, zajímavě vygradovaný příběh, dobrý nápad a samozřejmě i humor. Tam to fungovalo opravdu skvěle a už jsem si myslel, jak budu přemýšlet i nad plný počtem když to tak půjde dál, jenže pak přišlo vyšetřování případu a svatba, povídky dvakrát tak delší než předešlé a tam už mě to začínalo nudit. Vyšetřování mi aspoň místy připomnělo Hanekeho a vzdáleně i jeho Bennyho video, jenže Svatba mi přišla úplně zbytečně rozvleklá a kromě skvělého výběru hudby (dokonce i Titanium od Davida Guetty tu zaznělo!) mě moc neoslovila a nezaujala. Byť to chce být strašně šílené, ale celkově mi to přišlo spíš jen šílené než vtipné. Což mě celkem štve, když to měl - soudě podle plakátu - být vrchol filmu. To mi poněkud shodilo dojmy dolů, ale spokojený jsem i tak a určitě se mi to líbilo. Jenom to teda při případném druhém zhlédnutí asi v půlce vypnu, když už nejlepší budu mít za sebou :D Slabé 4* ()

LaRhette

Film v šesti nesouvisejících historkách. Propojuje je vlastně jenom to, že jsou divoké a ve třech výrazně figuruje auto a skoro ve všech odplata. Člověk by marně čekal, že budou mít společného více a že snad budou dokonce některými prvky provázané. Nejsou, přestože první a asi nejkratší historka vypadá jako úvodní. Právě u té jsem se taky bavila nejvíce, historky uprostřed pak mají oproti rámujícím kolísavou zábavnost. Usnula jsem však jenom u historky o přejeté těhotné, nejspíš, protože je nejméně dynamická, hlavně se tam mluví, než že by se něco dělo. Oceňuji i neočekávaný happyend na konci, který odhaluje efektivnost italských domácností se španělskou vášní. Většina historek s komických nadhledem nabádá, jak se chovat v určitých životních momentech - jak vyřešit problémy s okolím a sebou samým najednou, jak využít problém ve svůj prospěch a stát se hrdinou, jak se stavět k pobytu ve vězení atd. Vlastně poučné. ()

Aljak

Pekná kolekcia poviedok s ironizujúcou formou, v ktorej boli prostredníctvom jednoduchých príbehov vystihnuté čoraz dominantnejšie ľudské vlastnosti ako sú pomstychtivosť, vypočítavosť a chamtivosť. Práve tieto vlastnosti plnohodnotne vyplnili celé 2 hodiny pútavého divadla. Niektoré príbehy boli lepšie, iné trochu zaostávali, ale ako celok to rozhodne stálo za to. Aj keď mi občas prekážalo, že vcelku kvalitný čierny humor občas prerastal až do absurdna, čo bola pre mňa asi najväčšia slabina celej kolekcie Relatos salvajes. Ale inak zaujímavé a v mnohom aj výstižné, s morálnym ponaučením (alebo nemorálnym?). ()

johny89

Tak tohle mě náramně pobavilo. Šesti lidem vybouchly saze ve chvílích, kdy by se většina lidí zachovala "normálně". Každodenní stresíky a byrokratické nasrávačky jsou zde vyvedeny do extrému. Za vůbec nejlepší považuji příběh o chlapíkovi s Audi a úvod filmu. Nicméně i ostatní 4 příběhy jsou na jedničku! Film byl velké překvapení, i přes to že jsem čekal, že bude dobrý. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let