• Maďarsko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

• BoPo

Šifra mistra Leonarda a ani Andělé a démoni neboli filmy, ktoré by nadchli. Mali svoj špecifický štýl príbehového posunu, ktorý sa vyznačoval prekombinovanou puzzle logikou. Neustále sa niečo riešilo, nové objavovalo. Neudialo sa tam nikdy nič úžasného, ale človek bol zvedavý na výsledok. Inferno už túto prekombinovasť nemá dostatočne zaujímavo zabalenú. Felicity Jones nemá šarm Audrey Tautou (som zvedavý ako zvládla Rogue One: Star Wars Story). Chýba tu niekto typu Ian McKellen či Ewan McGregor. Celé to proste pôsobí ako béčko samého seba.(22.1.2017)

Další z mnoha filmů, týkajících se záchrany naší planety země je tady. On totiž milenec Sienny na tom videu předkládal skutečná fakta a byl to podstatný moment celého filmu. Co bude dál, kam spěje lidstvo, co se s naší zemí děje a jak neudržitelně spěje ke skutečnému konci. Ale co, že jo, po nás potopa, takže blbinka, která nestojí za řeč. Já jsem proti a i když to bylo pro mě místy těžko stravitelné, tak to stojí za zhlédnutí už jen z toho důvodu, že lidé jsou schopni skutečně všeho, dokonce něčeho tak nemožného jako je zničení lidstva pro záchranu dalších generací. Mysteriózní, že by.........? Co kdyby..............A Toma já můžu vidět ve všech polohách jeho fimů, opět nádhera.(22.12.2016)

Howardova cesta za osvětou po tolika letech dopadla až na otravný začátek podobně jako předchozí díly. Záleží jestli člověk inklinuje k Brownově populistické literatuře a asborbuje Hanksova stárnoucího Langdona, který tentokrát po většinu není mozkem celé té honby za pokladem (tedy skoro). Tím je půvabná Felicity Jones, která se sice nestala soňáckou Felicií Hardy, ovšem zde jí to sedlo perfektně. Ten poslední díl si už jen ke zkompletování celé série rád dám a ačkoliv se i nadále stojím za tím, že ačkoliv mě 1 knížka velice bavila, filmy za pochybnou kvalitou předloh nezaostávají, ovšem jiný režisér by to možná zvládl o něco mýtičtěji...7/10(15.10.2016)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $34,343,574Tržby Celosvetovo $220,021,259Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak opäť len taká ľahšia detektívka o neustálom naháňaní, zauzleného len minimum nemá to moc veľké grády, prevedením pripominajúca skôr TV prevedenie, dalo sa to pozrieť ale viac než priemer to nedá /60%/(22.1.2017)

super draha, prijemne obsadena, jemnucko temna a desiva rozpravocka pre dospelych, ktora nenudi. Dan Brown pise skvelo, samozrejme, do jedneho filmu vsetky historicke fakty a caro jeho uzasneho rozpravania neprenesieme ani keby sme sa rozkrajali a tym padom pribeh trpi. ale who cares. po Da Vinciho kode a Anjeloch a demonoch velmi prijemne prekvapco.(2.1.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. října 2016 ve Florencii. (Varan)

• - Inferno je síce štvrtou časťou série s Robertom Langdonom, ale len treťou, ktorá sa dostala na filmové plátno. Tretia kniha s názvom  "The Lost Symbol" sa zatiaľ sfilmovania nedočkala. (beso74)

• - Ačkoliv je tento film nejkratší (120 min.), má nejdelší soundtrack z celé série (17 skladeb). Andělé a Démoni (2009) mají 8 skladeb se stopáží filmu 130 min. A Šifra mistra Leonarda (2006) 14 skladeb se stopáží filmu 150 min. (mrborn2lose)