• Maďarsko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

• Jinny

50 % Inferno nemá moc co originálního říct a bohužel je vidět, že tohle všichni dělají jenom pro prachy. Začátek není špatný a postupné odhalování toho, o co tu vlastně jde, celkem zábavné. Vydrží to zhruba do chvíle, než postavy opustí Florencii. Pak už následuje jen výplach o tom, jak několik postav je vlastně na jiné straně, než se zdálo. Přinejmenším ale oceňuju, že tentokrát do příběhu nejsou zapletené dávnověké konspirační plány. Přesto je nelepší na celém filmu výlet do fešné Florencie a jejího Starého paláce (Palazzo Vecchio). Ovšem ten výlet do Benátek, jenom aby tvůrci ukázali Benátky, byl zbytečný a nejspíš i drahý. Plán hlavního antagonisty vlastně připomíná Watchmen, kde je hlavní antagonista ochotný zabít miliony lidí, aby zachránil miliardy. I tady je tenhle plán do určité míry ponechaný jako ambivalentní a jeho tvůrce není megalomanský šílenec ale boháč, který dospěl k extrémnímu řešení, jak zachránit lidstvo a svému plánu a lidstvu jako celku je taky naprosto oddaný. Jenže na rozdíl od Wachmen tady jasně převažuje přístup humanismu bez promyšlených následků. Zkrátka vás film nenechá na pochybách, kdo je na "dobré" straně. Chápu, že černobílá moralita půjde na vrub předloze Dana Browna a filmové studio si to tak nejspíš stejně vyžádalo, přesto je škoda, že počínání "dobrých" postav není jedinkrát zpochybněno, protože tak mohl vzniknout zajímavější film než pouhý trip po Florencii, Benátkách a Istanbulu.(13.10.2016)

• Gilmour93

VANADIHO. Není to anagram? Ano, je to anagram..! Howard se snažil absenci kvalitní látky vyvážit vizuálními nápady a intenzivnější akcí, ale proti větrem poháněným lopatkám nezáživné fabulace neměl sebemenší šanci (obzvláště když si vzal do hlavy, že krom Langdona trpí amnézií i divák). Zaplaťpánbůh za indické stéblo Irrfan Khan, které mě tahalo z rezervoáru, v němž ekoteroristé místo pragmatičnosti volí okázalost a virus neplodnosti přenechává místo kečupovému moru.. Úplně vidím, jak producent vysvětluje Danu Brownovi, že jestli se nepodepíše pod Koeppův vyšperkovaný scénář, dostane jen 2,5% ze zisku namísto 3% a to by mohlo nejeden běžný účet mrzet..(25.1.2017)

• hrona

Kdo četl knížku měl určitou výhodu, jelikož obraz od Danteho Inferno je v ní docela dobře rozebrán a popsán, tím pádem i čtenář dostane informaci o výjevech obrazu a s tím související děj. Film to ovšem švihne letem světem a tak je z toho pouho pouhá akční jízda, která, alespoň pro mojí personu postrádá šťávu a hlavně napětí a tajemno, jenž tento výjev nabízí. Ovšem kde není předloha, není ani pořádný film, a kniha od pana Browna rozhodně žádný zázrak není. Je mi trošku líto Hankse, jelikož si myslím, že si takovouto praštěnou postavu, která stihne otřes mozku, procestovat 3 země a ještě k tomu se úplně uzdravit během jediného dne, moc nezaslouží. Zkrátka do dnes pořádně netuším zda to Dan Brown myslí s dějem vážně a vytváří kriminálky, anebo akční nářezy. Stylizací totiž Langdon představuje spíše agenta 007, než reálného hrdinu. Kdo četl Ztracený Symbol už musí vědět do čeho bude chudák herec uvrtán v dalším díle a to mu osobně vůbec nezávidím. Opět parádní hudba páně Zimmera.(13.10.2016)

Ron Howard nám přináší další díl této šílené série podle knih Dana Browna. Profesor Robert Langdon se opět vydává na další honbu za luštěním tajemství, které může ohrozit celý svět. Většinu filmu mu pomáhá pohledná doktorka Sienna Brooks v podání Felicity Jones. Opět se to celé zamotá a postavy neustále střídají strany. Profesor nevím, komu může věřit. Svět je totiž v nebezpečí a doba vypuštění smrtícího viru, který má vyhubit půlku lidské populace, se nebezpečně blíží. Profesor musí rozluštit hromadu hádanek, aby tomu všemu přišel na kloub. Ještě k tomu ho trápí drobná amnézie. Prostředí Itálie je ale dost kouzelné a pro tento film se velmi hodí. Akorát si teroristická strana opět vybrala ten nejsložitější způsob k dosažení svého cíle. A to nás ještě čeká pokračování... "Nechoď na mě s Dantem."(21.2.2017)

super draha, prijemne obsadena, jemnucko temna a desiva rozpravocka pre dospelych, ktora nenudi. Dan Brown pise skvelo, samozrejme, do jedneho filmu vsetky historicke fakty a caro jeho uzasneho rozpravania neprenesieme ani keby sme sa rozkrajali a tym padom pribeh trpi. ale who cares. po Da Vinciho kode a Anjeloch a demonoch velmi prijemne prekvapco.(2.1.2017)

• - Počas nakrúcania vo Florencii produkcia poskytla dotáciu palácu Palazzo Vecchio. Táto dotácia poslúži na obnovenie miesta, kde je uložená skutočná posmrtná maska Danteho Alighieriho. (Zdroj: ITAfilm)

• - Ačkoliv je tento film nejkratší (120 min.), má nejdelší soundtrack z celé série (17 skladeb). Andělé a Démoni (2009) mají 8 skladeb se stopáží filmu 130 min. A Šifra mistra Leonarda (2006) 14 skladeb se stopáží filmu 150 min. (OrlandoBloom)

• - Spoiler: Akční scéna s bombou v kníze není a Siena tedy nezemřela jako atentátnice. Našla sáček s morem dříve, než Langdon a ostatní, ale zjistila, že mor se již 6 dní šířil mezi lidmi. Datum zveřejnění Zobristova videa mělo být pouze oznámení o dokonání jeho záměru. Podstata viru (moru) nespočívala v rychlém vyhubení části lidské populace, ale ve sterilizaci části lidstva na genetické úrovni, aby se nemohlo tak rychle množit a tím se snížila celková populace. Siena se následně podílela na hledání protilátky, která by účinek viru zvrátila. (Calwen22)