• Maďarsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

Rozpočet $75miliónovTržby USA $34,343,574Tržby Celosvetovo $220,021,259Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak opäť len taká ľahšia detektívka o neustálom naháňaní, zauzleného len minimum nemá to moc veľké grády, prevedením pripominajúca skôr TV prevedenie, dalo sa to pozrieť ale viac než priemer to nedá /60%/(22.1.2017)

Predloha je exkrement, to je jasné. Ale film je z existujúcej trojice brownoviek najlepší. To vysvetľovanie a odhaľovanie motivácií bolo síce miestami na hrane znesiteľnosti, ale inak slušný triler. Stále však Howarda nechápem, že všetky langdonovky točí akoby šlo o lacné televízne filmy - kým v ANJELOCH A DÉMONOCH občas ešte zapracoval na pár vizuálne zaujímavých scénach, tu pôsobí vizuál strašne lacno a tie snové či vnútorné obrazy sú fakt trápne (pozerám sa na obraz, kde je zachytený boj armád a v duchu si predstavým boj armád... ach bože môj). Dementný záver knihy je našťastie zmenený, takže postavy nevyzerajú ako idioti a vo finálnej akcii im držíte palce... Aj napriek tomu, že na Hanksa je každým rokom žalostnejší pohľad...(10.2.2017)

Běhá Tomáš okolo, dokud není hotovo. Takhle náročný den má leda tak bagr na stavbě, profesor Langdon se nezastavil ani když omdlel. Doufám, že si na film zajdou všichni remcalové, kteří by strašně moc cestovali, ale nemají čas. Přitom jen jižní Evropa se dá očividně v klidu sfouknout za půlden. K filmu samotnému bych měl napsat asi něco ve smyslu, že když si ho dva dny po projekci musím připomínat v galerii, mám buď já na krku stejný vpich jako Langdon anebo si Hauvárd plete film s kombinačním slalomem.(14.10.2016)

A potřetí se podíváme do geniální mysli Dana Browna. Ovšem zatímco filmová Šifra (2006) s Anděli (2009) to natřeli Infernu na celé čáře, tak knihu považuji za opravdu povedenou. Dokonce lepší než samotnou Šifru. (Andělé a démoni pořád považuji za Brownův masterpiece. A Ztracený symbol komentovat nebudu) Musím říct, že jsem byl velmi nadšený, že se Ron Howard vrací, aby natočil další pokračování téhle dobrodružné thrillerové jízdě. Viděl jsem první fotografie a říkám si: "Páni. Tentokrát se i Robert Langdon podívá na stejná místa jako já." Pak jsem viděl trailer a říkám: "Hmm to nebude zas taková jízda jako v knize." A víte co? Opravdu není. Je sice hezké, že režisér vtěsnal důležité momenty do dvou hodin a nechce po nás, abychom seděli v kině déle, než je nutné. Nicméně u některých scén by neuškodilo, kdyby je trošku prodloužil. Nehledě o věcech, které vypustil z filmu úplně. Hanks je v roli Roberta samozřejmě skvělý jako již dvakrát předtím. Ale největší zklamání přichází se soundtrackem. Zimmer jakoby neměl potenciál skládat další epický nádech scén. Hudba po vzoru přechozích dílu negraduje a často vyznívá do ztracena. Opět nehledě na to, že ty nejslavnější (a nejlepší) motivy, na které jsem se těšil z předchozích dílu, tu nejsou. Závěrečné titulky nepočítám. Akce je rychlá a útěk skrz Florencii a Benátky potěší. Pro čtenáře ale nečeká žádné překvapení. Zvraty už čtenáři ví, a tak je zcela nic nepřekvapí. Převeliká škoda. Inferno mělo potenciál uzavřít skvěle trilogii. Takhle je to již potřetí to samé a již viděné. Kniha je napínavá, tajemná, nečekaná a skvěle se čte. Film takový není. Jako fanoušek říkám nadprůměr, protože i když film nepřináší nic nového, tak pořád je to kvalitní zábava. Film mě bavil. Říkám to však s těžkým srdcem, jsem totiž ten který čekal Inferno jako skvělý roční filmový zážitek. [Csfd projekce18] (77 %)(13.10.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Dříve jste profesora znala, že? Důvěrně. Máte ho ráda. Natolik, abyste se spojila s bezcharakterním tvorem, jako jsem já, k jeho záchraně." Probošt mě hodně bavil, ale byl v tom poměrně osamocen. Snad jen oči paní doktorky mu v tom v jednu chvíli zdárně sekundovaly. A taky mě trošku vyděsily výpočty milionáře Zobrista o osídlení naší planety, protože jsou-li správné, tak se tady brzy sežereme, což úplně nekoresponduje s mou představou budoucnosti. Nakonec jsem z toho všeho poměrně zklamán, protože Inferno nevyužilo své solidní téma, mozkovna Langdon se trapně ztrácel ve svých vzpomínkách a agenti Světové zdravotnické organizace mě až rozesmívali svými neomezenými pravomocemi kdekoli po světě. Tohle se prostě mělo natočit napínavěji a koukatelněji.(9.5.2017)

• - Počas nakrúcania vo Florencii produkcia poskytla dotáciu palácu Palazzo Vecchio. Táto dotácia poslúži na obnovenie miesta, kde je uložená skutočná posmrtná maska Danteho Alighieriho. (Zdroj: ITAfilm)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. října 2016 ve Florencii. (Varan)

• - Ačkoliv je tento film nejkratší (120 min.), má nejdelší soundtrack z celé série (17 skladeb). Andělé a Démoni (2009) mají 8 skladeb se stopáží filmu 130 min. A Šifra mistra Leonarda (2006) 14 skladeb se stopáží filmu 150 min. (mrborn2lose)