• Maďarsko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

Dobre. Ale dobre je iba za tri. Predošlé diely ma viac bavili. Tom Hanks stále hra to isté a stále mu to sedí, tento krát mu dobre sekunduje aj Felicity Jones. Príbeh je tiež celkom zaujímavý, pár dobrých zvratov, flashbackov a vysvetľovačiek, zaujme a znova je to fajn detektívka, ktorá sa odohráva na zaujímavých miestach, akurát že predošlé diely mi prišli trošku viac zaujímavejšie a hlavne napínavejšie. Tu až nefunguje ani Zimmerova hudba, ktorá ako keby tu ani nebola. 70% - 3*(23.1.2017)

Předlohu jsem nečetl, takže v tomto mě to nijak neomezivalo užít si film bez srovnávání. Líbila se mi akční stránka svým vizuálem, realističnost neřeším, ta je obvykle mimo. Toma Hankse úplně moc nemusím, a tady se mi dost nelíbil, ale zase tu je Felicity, kterou můžu a v tomhle rozpoležení její postavy jsem ji asi ještě neviděl, bylo to fajn. Ovšem příběhově to bylo ne úplně táhnoucí, možná se to snažilo v lecčems moc držet předlohy a ztrácelo to spád, napětí, nebo atmosféru vůbec. Než o výpravě filmu obrazem (přestože toho prošli hodně) je zde spíše výprava skrze dialogy, kde toho zazní zase docela dost zajímavého. Ale ověřovat si jednotlivé údaje nehodlám, takže mě netrápí jejich realističnost. Ty počáteční vize, halucinace se mi líbily hodně dávaly tomu něco navíc, jenže pak se to proměnilo v moc velkou akční klasiku o boj s časem, než se stane... A ta už tak dobrá nebyla. Potěšil mě Irrfan, který si zase zahrál mimo Indii. Byla to fajn oddechovka, na kterou se dalo dívat.(26.1.2017)

Popravdě nečekal jsem mnoho. Šifra mistra Leonarda i Andělé a démoni měli něco do sebe, avšak o nadprůměrné snímky se rozhodně nejednalo. Nebyl tedy jediný důvod, proč by se to právě s Infernem mělo nějak razantně zlomit. Šifru si již tolik nepamatuji, tak se k ní nebudu vracet, ovšem druhý díl mě svého času během premiéry značně zaujal a bavil, ale celkový dojem rapidně snížil závěr. Inferno mě možná od samého počátku nebavilo tolik, ovšem dojem z něj byl správně vyvážený a i díky tomu budu hodnotit o hvězdičku lépe.(27.12.2016)

Inferno je variáciou na predchádzajúce príbehy. Miera zaujímavých faktov je tu podaná už laxne a bez záujmu, hoci stále si to udržuje istú úroveň. Howard je zručný režisér a vie vytvárať dynamiku aj napätie takpovediac z ničoho. Ale Anjeli a démoni sú neprekonaný. Hoci Irrfan Khan si tu strihol asi najzaujímavejšiu postavu za veľmi dlhý čas. Hanks v pohode, ale to vieme a Zimmer skôr variuje než prekvapuje. Čo je po výbornom soundtracku k Anjelom a démonom veľkým sklamaním. Kniha sa mi nepáčila až na koniec... ten totiž veľmi krásne vyriešil celú globálnu krízu. Film ma oproti tomu bavil, až na koniec, ktorý je iný a viacej z neho cítiť zásah štúdia. Čo naozaj zamrzí. Ak by koniec zostal verný knihe, bolo by to opäť za 4. Takto hodnotenie znižujem. Pozerateľné, ale ako sérií( či už knižnej, alebo filmovej), tomu začína riadne dochádzať dych.(1.11.2016)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $34,343,574Tržby Celosvetovo $220,021,259Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak opäť len taká ľahšia detektívka o neustálom naháňaní, zauzleného len minimum nemá to moc veľké grády, prevedením pripominajúca skôr TV prevedenie, dalo sa to pozrieť ale viac než priemer to nedá /60%/(22.1.2017)

• - Inferno (2016) je treťou filmovou adaptáciou, ale ide o štvrtú knihu.Vynechaná bola tretia s podtitulom "Stratený symbol". Podľa spisovateľa Dana Browna se filmárom nepodarilo prísť na to, ako urobiť záporáka dostatočne výrazným. Filmová série tiež stavia na medzinárodných trhoch a "Stratený symbol" je na USA príliš úzko zameraný. Preto sa rovno prešlo k Infernu, ktoré je zasadené do Talianska a Turecka, kde sa venuje globálnej hrozbe. Podľa Entertainment Weekly, román nebol dostatočne vhodný na sfilmovanie nakoľko jedným z vrcholov knihy je naháňačka, ktorá sa celá odohráva v temnote, čo sa na plátne ukazuje špatne. Režisér Ron Howard už v minulosti uviedol, že vzniklo niekoľko verzií scenára, ale žiadna nebola uspokojivá. (Paldiny)

• - Na nakrútenie Langdonovej vízie pekla bolo použitých 9000 litrov falošnej cukrovej krvi. (Zdroj: ITAfilm)

• - Počas jeho pobytu vo Florencii obdaroval Rona Howarda florentský starosta kľúčmi od mesta. V starodávnych časoch, keď boli mestá v Európe ešte obohnané hradbami, dostávali vzácne návštevy ako gesto dôvery a láskavosti práve tento dar. (Zdroj: ITAfilm)