• Maďarsko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

• Allien.9

"What if you were told that if you flipped a switch, you would kill half the world’s population? What if you were told that if you didn’t flip that switch right now, the human race would be extinct in the next hundred years. Would you flip it then?” Také mám jedno "kdyby". Kdyby nedošlo k problémům se scénářem a nebyl vypuštěn "The Lost Symbol", jehož premiéra byla původně naplánována na rok 2012, dopadlo by "Inferno" lépe? Těžko říct, minimálně bych si teď ale neříkala 7 let čekám na pokračování a dostanu jenom tohle. Zápletka se smrtícím virem je fajn, tyhle věci mě baví, od začátku je vám ale jasné, že ho prostě NEvypustí. Postavy jsou - až na "šíleného" multimilionáře - nezáživné a chybí známější xichty. Hudba není špatná, ale místo toho, aby dále gradovala (viz "Andělé a démoni"), tak nenápadně odumře. Chybí tajemno, přes všechno to běhaní není čas na hádanky a jelikož je vám celé dění tak nějak fuk, "zvraty" přejdete s nezaujatým hmm. Jediným opravdovým plusem jsou pro mě Langdonovy halucinace, neboť kvalitní zobrazení Pekla na Zemi, aby člověk ve světové kinematografii hledal lupou. P.S.: Vizionářský Zobrist byl vlastně nepochopený hrdina.xD(24.10.2016)

• Tom_Lachtan

Tohle bylo hodně špatný a to ríkám jako člověk, pro kterého jsou Langdonovky hodně velké guilty plesure, ty knížky (i filmy) jsou prostě fajn v tom, že se jedná o nepříliš složité čtení o profesoru, který je takovou modernější verzí Indiany Jonese, až na to, že se Langdon chová jako profesor, co má historii a umělecká díla rád a hrobky nevykrádá a když, tak s nechutí. Takže jsem zklamanej o to víc. Pravda, tady byla mimo i předloha (nečetl jsem, jen poslouchal audioknihu) ze které si filmová adaptace vzala to špatné a nepřidala téměř nic dobrého, Toma Hankse to evidentně velmi nudilo a tak už tak dost tupý děj dostal novou úroveň nudy. Ono to totiž na place evidentně nebavilo nikoho, tohle je film, který téměř nikdo nechtěl a tržby v kinech to ukázali docela jasně. PS: proč je pro mě nejlepší ze série Da Vinciho kód? Je pomalý, děj se odehrává na větší ploše a je tam mnohem větší prostor pro myšlenkové pochody, jakkoliv přitažené za vlasy, česový pres totiž titulní postavě nesvědčí (25.12.2016)

Popravdě nečekal jsem mnoho. Šifra mistra Leonarda i Andělé a démoni měli něco do sebe, avšak o nadprůměrné snímky se rozhodně nejednalo. Nebyl tedy jediný důvod, proč by se to právě s Infernem mělo nějak razantně zlomit. Šifru si již tolik nepamatuji, tak se k ní nebudu vracet, ovšem druhý díl mě svého času během premiéry značně zaujal a bavil, ale celkový dojem rapidně snížil závěr. Inferno mě možná od samého počátku nebavilo tolik, ovšem dojem z něj byl správně vyvážený a i díky tomu budu hodnotit o hvězdičku lépe.(27.12.2016)

Předchozí dva filmy si takřka nepamatuji. Vím, že první jsem hodnotil 3* a druhý 1*, ale těžko říct co bych na ně říkal dneska. Na tohle jsem vyrazit původně neplánoval, ale když už byla po dlouhý době projekce na Černým Mostě, tak jsem si řekl proč ne a vyrazil jsem. No a je to určitě slušný řemeslo které Hanks i Howard rozhodně ovládají, ale zase, že by mě to posadilo na prdel to ne. První půlka mě bavila byla svižná furt se v ní něco dělo a hlavně po počátečních zmatcích se tu nastavila jedna dějová linka které se film držel. Bohužel krátce po polovině filmu přichází docela šílený twist, který popírá prakticky veškeré dění v první polovině a staví ho na hlavu. Na to se pak už nabalují další a další zvraty a nevytrhne to ani nevýrazné finále u kterého stejně víte předem jak dopadne ať už jste četli předlohu nebo ne a pro mě postrádalo jakékoliv napětí. Takže takhle víc jak z půlky solidní film, ale v tý druhý zbytečně překombinovanej. 4* by byli asi moc, zůstaneme u tý lepší trojky. Zase tvrdit, že něco podobnýho a líp udělanýho už tu nebylo předtím by byl nesmysl.65%(13.10.2016)

Dobre. Ale dobre je iba za tri. Predošlé diely ma viac bavili. Tom Hanks stále hra to isté a stále mu to sedí, tento krát mu dobre sekunduje aj Felicity Jones. Príbeh je tiež celkom zaujímavý, pár dobrých zvratov, flashbackov a vysvetľovačiek, zaujme a znova je to fajn detektívka, ktorá sa odohráva na zaujímavých miestach, akurát že predošlé diely mi prišli trošku viac zaujímavejšie a hlavne napínavejšie. Tu až nefunguje ani Zimmerova hudba, ktorá ako keby tu ani nebola. 70% - 3*(23.1.2017)

• - K nakrúteniu znepokojivého Zobristoveho YouTube videa o tom, že preľudnenie povedie k vyhynutiu ľudstva, pomohol Ronovi Howardovi filozof a futurista Jason Silva. (Zdroj: ITAfilm)

• - Točilo se mimo jiné ve Florencii, v Benátkách, v Budapešti a také v Turecku. Natáčelo se od 27. dubna do 21. července 2015. (rakovnik)

• - Inferno je síce štvrtou časťou série s Robertom Langdonom, ale len treťou, ktorá sa dostala na filmové plátno. Tretia kniha s názvom  "The Lost Symbol" sa zatiaľ sfilmovania nedočkala. (beso74)