• Maďarsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

• Allien.9

"What if you were told that if you flipped a switch, you would kill half the world’s population? What if you were told that if you didn’t flip that switch right now, the human race would be extinct in the next hundred years. Would you flip it then?” Také mám jedno "kdyby". Kdyby nedošlo k problémům se scénářem a nebyl vypuštěn "The Lost Symbol", jehož premiéra byla původně naplánována na rok 2012, dopadlo by "Inferno" lépe? Těžko říct, minimálně bych si teď ale neříkala 7 let čekám na pokračování a dostanu jenom tohle. Zápletka se smrtícím virem je fajn, tyhle věci mě baví, od začátku je vám ale jasné, že ho prostě NEvypustí. Postavy jsou - až na "šíleného" multimilionáře - nezáživné a chybí známější xichty. Hudba není špatná, ale místo toho, aby dále gradovala (viz "Andělé a démoni"), tak nenápadně odumře. Chybí tajemno, přes všechno to běhaní není čas na hádanky a jelikož je vám celé dění tak nějak fuk, "zvraty" přejdete s nezaujatým hmm. Jediným opravdovým plusem jsou pro mě Langdonovy halucinace, neboť kvalitní zobrazení Pekla na Zemi, aby člověk ve světové kinematografii hledal lupou. P.S.: Vizionářský Zobrist byl vlastně nepochopený hrdina.xD(24.10.2016)

I ti pomalejší již tuší, že rámec je daný. Tomík se zaplete s nějakou církví, protože co už může být tajemnější, než vydrolení demagogičtí tajnůstkáři s patentem na věčnou pravdu, vyfasuje kundičku, aby bylo na co čumět a motá se po tom historickém městečku, které pisálkovi z fondu podpory turistiky poskytlo nejlepší rauty a rozkuřovačky. A protože to již víme, není proč být znechucen, když se tak děje, že? Poslední díl je asi nejkřečovitější, neb se čerstvoučká frnda v půlce mění za dost odřený model a Tomovi to i jinak moc nemyslí. No - ale těch UNESCOvesnic zase prolezou více, takže... furt je čím se inspirovat.(1.3.2017)

Dejom priamočiarejší film, než predošlé kusy. A ajkeď sú tam nečakané zvraty, pôsobilo to na mňa až príliž jednoducho. Zo začiatku podarene deprimujúci vizuál, ktorý sa k druhej pólke vytratí, a mení sa na jednoduchý thriller. Jemný nadpriemer, ktorej najsilnejšiou stránkou je hudba Zimmera, ktorú som už ale v Angels and Demons počul, a takmer bez zmeny.(8.1.2017)

• Malarkey

Ať už to byla Šifra nebo Andělé a démoni, tak pokaždé se jednalo o dobrodružné filmy, u kterých jsem měl pocit, že respektují původní knižní předlohu. Inferno si s ní ale ledatak vytírá prdel a vůbec nechápu, jak je možný, že to Ron Howard mohl dopustit. Vždyť ty předchozí filmy tu myšlenku knihy v podstatě dodržely. Tady nejenom, že jí nedodržely, ještě jí v podstatě celou obrátily tak, aby se to hodilo samotnému filmu. A mrzí mě to, opravdu hodně mě to mrzí. Felicity Jones tu totiž má naprosto skvělou postavu. A možná, že to vnímám i proto, že jsem si jí jako herečku prostě oblíbil. Jako celek ale nemůžu jinak, než si stěžovat. Inferno není dobrý film. A stejně tak by byl vysloveně průměrný, když bych neznal předlohu. Střih mi vadil. Vadilo mi to, že kostra příběhu je v podstatě stejná jako u předchozích filmů a absolutně jsem nepochopil, proč se film odkazuje na Danteho Božskou komedii, když to na hlavní myšlenku nemá, dle filmu, vůbec žádný vliv. A jestli jo, tak hodně okrajový. Osobně si tedy myslím, že Inferno je nejhůř zfilmovaná kniha, kterou jsem kdy viděl. A o to horší to je, když vidím, kdo všechno za tímto filmem stojí.(7.2.2017)

• xxmartinxx

Vyplavený uhynulý vorvaň se probudí uprostřed videoklipu Tonyho Scotta a jde po něm elitní zabijácký tým Světové zdravotnické organizace. Z nějakého důvodu to obnáší pobíhání po památkách a je to ještě hloupější, než to zní. Jak jde vůbec z tohohle udělat nuda k nesnesení? No jde to. Nejzbytečnější filmová série se vrací v plné síle.(13.10.2016)

• - Spoiler: Ve filmu je ozbrojená jednotka představena jako Světová zdravotnická organizace. V knize patří tato jednotka do Konsorcia. (MekGajvr)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 7. (Stanley619)

• - Inferno (2016) je treťou filmovou adaptáciou, ale ide o štvrtú knihu.Vynechaná bola tretia s podtitulom "Stratený symbol". Podľa spisovateľa Dana Browna se filmárom nepodarilo prísť na to, ako urobiť záporáka dostatočne výrazným. Filmová série tiež stavia na medzinárodných trhoch a "Stratený symbol" je na USA príliš úzko zameraný. Preto sa rovno prešlo k Infernu, ktoré je zasadené do Talianska a Turecka, kde sa venuje globálnej hrozbe. Podľa Entertainment Weekly, román nebol dostatočne vhodný na sfilmovanie nakoľko jedným z vrcholov knihy je naháňačka, ktorá sa celá odohráva v temnote, čo sa na plátne ukazuje špatne. Režisér Ron Howard už v minulosti uviedol, že vzniklo niekoľko verzií scenára, ale žiadna nebola uspokojivá. (Paldiny)