• Maďarsko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Maďarsko, 2016, 121 min

Predloha je exkrement, to je jasné. Ale film je z existujúcej trojice brownoviek najlepší. To vysvetľovanie a odhaľovanie motivácií bolo síce miestami na hrane znesiteľnosti, ale inak slušný triler. Stále však Howarda nechápem, že všetky langdonovky točí akoby šlo o lacné televízne filmy - kým v ANJELOCH A DÉMONOCH občas ešte zapracoval na pár vizuálne zaujímavých scénach, tu pôsobí vizuál strašne lacno a tie snové či vnútorné obrazy sú fakt trápne (pozerám sa na obraz, kde je zachytený boj armád a v duchu si predstavým boj armád... ach bože môj). Dementný záver knihy je našťastie zmenený, takže postavy nevyzerajú ako idioti a vo finálnej akcii im držíte palce... Aj napriek tomu, že na Hanksa je každým rokom žalostnejší pohľad...(10.2.2017)

• honajz

Od filmu podle Dana Browna asi nejde nic moc zajímavého čekat, ale přece jen tentokrát divákům předkládá hezký výukový program o jisté osobě jménem Dante, kde žil, koho miloval, co namaloval - jako interaktivní průvodce dějinami a místy je film skvělý. Problém je, že se tam někdo pokusil vpašovat i cosi tak děsivého jako dějová linka. Ono vůbec se zorientovat v tom, o co komu jde a proč, je problém, ať má Langdon anamnézu nebo ne, a na konci to stejně nedá smysl. Tedy kromě toho, že by bylo podle některých fajn vyvraždit polovinu obyvatel Země, abychom se zas měli skvěle a eňo nuňo. Zajímavé, že hlavní a ve filmu mrtvý padouch chce zabíjet v Turecku, a ne třeba v Číně, kde by jeho virus měl asi daleko větší odbyt. Nu dobrá, ale i přes naprostou absenci logiky a charakteristik postav je zase důvod někde běhat, odněkud někam, prchat, chodit podzemními tunely, využívat ty nejnemožnější průchody, aby bylo jako na co koukat. Škoda, že nesehnali nějaké hezké herečky typu Audrey Tautou, na tyhle se moc libě nedívalo.(12.11.2016)

Zase takovou tragédii bych z Inferna nedělal. Co mi ale dost vadilo, byla na můj vkus samotná mysteriozita z počátku filmu. Ikdyž jsem knižní předlohu nečetl, tak se zápletka založena na docela aktuálním celosvětovým problému dala docela brzy prokouknout. Co se týče skvělého Toma Hankse, tak si myslím, že je ho škoda na tyto průměrné Béčkové filmy...65%(13.10.2016)

• Tetsuo

Naprostá ptákovina tvářící se smrtelně vážně a balancující na hranici sebeparodie. Fascinují je, jak na těch filmech podle Browna není téměř nic filmově atraktivního. Tento se snaží o trochu vynalézavější vizualitu oproti předchozím dílům a má lehce zkomplikovaný způsob vyprávění kvůli amnézii hlavní postavy a jednomu narativnímu twistu - takže už je to skoro normální thriller, zatímco přechozí díly byly nudné odpady, jimž se každý člověk, který trochu rozumí dějinám umění, musí smát.(13.10.2016)

Tak kniha bola o dosť lepšia, ale ani film príliš nesklamal. Tom Hanks robil čo mohol a ostatní herci mu aspoň dôstojne sekundovali. Páčila sa mi hlavne kamera, ale strih mi prišiel niekdy dosť divný. Dôležité bolo, že sa tu stále niečo dialo alebo riešilo, bolo to rýchle a dynamické, takže tu nebol priestor na nudu. Celkovo ide o takú príjemnú, pukancovú zábavu, ale nič viac. 65/100(17.1.2017)

• - Ačkoliv je tento film nejkratší (120 min.), má nejdelší soundtrack z celé série (17 skladeb). Andělé a Démoni (2009) mají 8 skladeb se stopáží filmu 130 min. A Šifra mistra Leonarda (2006) 14 skladeb se stopáží filmu 150 min. (mrborn2lose)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 7. (Stanley619)

• - Pôvodne stanovilo štúdio Sony premiéru filmu na 18.12.2015, neskôr ju však kvôli silnej konkurencii v podobe Star Wars: The Force Awakens presunulo na 14.10.2016. Nakoniec, na začiatku roku 2016 sa premiéra posunula posledný krát a to o 2 týždne neskôr, na  28.10.2016. (beso74)