Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

bizz_mjc

Spousta věcí, spousta. Nechci říct jen ne zdravého rozumu, ale Inferno nejen snahou o dynamiku někdy působí až amatérsky, což si říkám při duu Howard a Hanks úplně ne dává smysl. Ale což, ne vše se vždy podaří, nicméně "najít a hledat" se mi v tomhle filmu už chtít nebude. ()

Sany33

Po vynikajúcej jednotke a dobrej dvojke prichádza na radu priemerná trojka. Pripadá mi to tak, že najpútavejšie témy súvisiace s konšpiračnými teóriami Európy sú už vybúchané a tak sa topiaci slamky chytá. V podstate sa autor predlohy oprel o najikonickejšieho autora Florentskej histórie. Danteho Inferno je fenomenálne dielo, ktoré udivuje ľudí, ktorý ho videli dodnes. Smer celého príbehu je teda dobre zvolený akurát tá finálna zápletka s biobombou, ktorý vyhubí polovicu populácie je dosť pritiahnutá za vlasy. V podstate sa stretávame tretí krát so symbológom Robertom Lagdonom ale celý film je ako z rýchlika, nasilu pospájané súvislosti, ktorým bol v knihe venovaný oveľa väčší priestor. Potom celý film vyzerá ako naháňačka ústrednej dvojice či už s políciou alebo s aktérmi genocídy. Za mňa veľmi priemerný film, lebo vecí, ktoré na Danovi Brownovi mám rád tam bolo pramálo a film sa mení na klasický akčný thriller, ktorých je na tomto svete už dosť aj bez Inferna. 57% ()

lykan9

Předchozí dva filmy byly ještě slušné, ale Inferno spadlo až do brutální průměrnosti. Langdonovi snové vize mě doslova rozčilovaly a vůbec celé pojetí mě nijak nebralo. Za to třeba David Koepp nemůže, třeba by se mi ani kniha nelíbila. Kamenem úrazu, aspoň z mé strany, bylo to, že těch šifer na vyluštění bylo podle mě mnohem méně a vytratil se tím punc konspirace. V Infernu se prostě snažili jen zastavit teroristu a tím Inferno oproti předchozím filmům ztratilo kouzlo. ()

Magniel

Velmi podobné šifře nebo andělům. Hanks pořád jenom utíká, vedle něho pěkná holka, které, ikdyž nemá ani vteřinu nazmar, rád vše vysvětlí a objasní veškerá tajemství i hádanky. A jako bonus vám na konci filmu docvakne, že v knížce to vlastně skončilo úplně jinak... A líp. ()

blackJag

Další poznávací zájezd v hustém a dementním stylu. Dějové twisty á la Dan Brown jsou neuvěřitelně hloupé, samoúčelně šifrované a zbytečné. To je materiál pro filmaře typu Uwe Boll, proč s něčím takovým ztrácí čas Howard nebo Hanks? Jo, vlastně už vím, money, money, jenže už ani ti Amíci tenhle burger žrát nechtějí (v USA doslova trapné tržby)... Ale titulní myšlenka (sice nepůvodní) přesto nosná :-) 50% ()

ghatos

Zápletka je fakt béčková. Navíc je to béčkově zrežírované a už od začátku se strašně tlačí na pilu. Hned jsem fandil tomu bohatému pánovi. Měla to být více mysteriózní a ne akční jízda. Přihlouplé dobrodrůžo + podprůměrný Hanks = 40%. ()

Killda

Některé předlohy by nikdy neměly být zprzněny filmovou adaptací. Jak může, jinak kvalitní režisér, Ron Howard po tomhle "díle" vůbec vyjít na červený koberec? Kam padlo 75 milionů dolarů, když to vypadá jako laciný televizní seriál? Dokonce i jinak maximálně výrazný Zimmer tady teď strádá. Vše je špatně, a vrcholem pak zůstane ta neuvěřitelná drzost změnit konec předlohy ve prospěch Hollywoodského pozlátka... plivu na filmové Inferno! ()

drackula

Zo všetkých sfilmovaných Brownov suverénne najhoršie. Stratilo to svoje kúzlo, aj keď lokácie boli ako vždy skvelé a dýchali históriou. Komerčnému výbuchu sa nedivím. Toto fakt nevyšlo. 50% ()

V.Silver

První půlka pro mě byla příjemné překvapení - svižná, plná nápadů a zvratů, jenže pak spadlo tempo a začalo to být překombinované (zase), přičemž závěr byla úplná zbytečnost. Škoda, ale i tak se to dalo přežít :) 50 % ()

vyfuk

Tak to jsem se lekl. Jakože opravdu jsem málem chytl pepku a klepl mne psotník. Prvních asi dvacet minut je chaotických jak indický pornofilm. Celý film se tvářil jakoby ho točil nějaký amatér, který by scénář psal na toaletní papír po trávení chése khaké v kavárně a prachy na efekty si musel vyžebrat provozováním prodeje sebe sama. A přitom to má na svědomí Ron Howard a David Koepp, což je dvojka, která by zde měla silně kralovat. Ale ono vás to silně přivede do rozpaků. Ty probliky, co tam Hanks má jsou jako z nějakýho opravdu špatnýho filmu, no a tím, bych celkově tento film i mohl hodnotit. Ale já jsem zase tolik zklamaný nebyl. Film se dokázal rozjet a opět to bylo v jistém ohledu jako koukat na Andělé a démony a nebo Šifru mistra Leonarda. Jednoznačně chápu rozhorčenější a negativnější hodnocení. Ale jednoznačně bych zde nemluvil o katastrofě. Ale je to obrovská škoda. ()

cross

Celá tahle série je pro mě dokonalou záhadou, kterou by snad ani Mr. Langdon nedokázal dešifrovat...Šifra mě oproti knize nechala naprosto chladným, Andělé mě neskutečně bavili a Inferno? Slátanina bez nápadu s přehrávajícími herci, umrlým průběhem a iritujícím zpracováním...Snad ani v Dantově pekle bych netrpěl víc...a to jsem se tak těšil! ()

Autogram

Keď pozerám na rok vzniku a dnešné časy, tak ide o celkom vizionársky projekt. Nápad v záujme ľudstva vyhubiť polovicu populácie vírusom nie je asi nový, ale Tom Hanks mal tú česť vo filme a o štyri roky aj naozaj. Len teraz zistiť, na akej strane stojí WHO vo filme a v reále. Inak celkom priemerný thriller, ale hlavne na začiatku aj celkom napínavý. –––– Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, ktorí v časoch morálnej krízy neurobia nič. –––– Zdá sa vám, že je vo svete málo ľudí? A koľko ďalších sa ich ešte narodí? –––– Aerosoly. Takže sa bude šíriť vzduchom! ()

KASUGI

Tohle psal dospělý člověk? Jeden z nejprodávanějších spisovatelů planety?!!! Fakt jsem právě viděl film, kde chce terorista virem vyhladit půlku lidstva, ale své přítelkyni to zašifruje do (pěst na oko) hádanek, aby tam prostě byla nějaká zápletka? A ještě spáchá sebevraždu, takže se nedozví, jestli uspěla, tak proč to všechno? Jako by to psalo nějaké patnáctileté dítě, které sice má jakýsi - takýsi smysl pro dramatičnost a napětí, ale jeho mentalita je natolik nezralá, že to nedokáže slepit, aby to působilo dospělácky. Typickým příkladem je závěrečný zvrat, který vypadá, jako by měl spisovatel napsanou téměř celou knihu a na konci ho napadlo, že tam dá plot twist a teď se rychle vracel zpátky a koumal jak se  z té šlamastiky dostat ven a než by to celé přepsal znova, raději začne infantilně vysvětlovat, že tohle bylo tak a tak, protože tohleto a támhleto. Jako u většiny filmů s šokujícím zvratem, které si pustíte znova a všechno vám sedí, tady se děle přesně opak. Každá věc vám připadá směšná a v kontextu toho závěru pózerská, nesmyslná a na sílu. Ron Howard solidní vyhoření, takový brak. ()

Hollohlaway

Plytká zápletka, slabá dramatičnost a dýchavičné rádoby honičky. Hanks je tradičně slušný, ale snad ani on nevěřil tomu co vypouští z úst a nikdo jiný to bohužel nezvedne na áčkovou úroveň. Děj má těžko uvěřitelné zvraty, Langdon mizící v různých městech za obrazy v tajných chodbách jako by se nechumelilo vyloudí úsměv na tváři. A závěrečná bitka, kdy v hale plné policistů se v jednom rohu vesele vraždí nožem aniž by si toho kdokoliv všiml a o box s virem se přetahují bez jakéhokoliv vyrušení... Romantické dvě linie spíš ruší, než aby děj obohatily a Langdonova ztráta paměti a následné hledání a postupné vzpomínání na věci minulé je vysloveně laciné. A to co diváka zajímá, hledání klíčů a postupné objevování dalších stop, je tu zredukováno na naprosté základní minimum. ()

ilonaho

Řemeslně skvělé, jen když nejde o nic menšího než o záchranu celého lidstva, jako by šlo tak nějak o méně... ()

LondonGirl

Dlho som rozmýšľala, či dám 3 alebo 4 hviezdičky. Po prvých minútach som sa sama seba pýtala, že čo za kravinu to vlastne pozerám. Potom to bolo okay, nakoniec nastal zvrat, ktorý všetko zmenil. Málokedy sa stane, že ma film prekvapí a Inferno bolo naozaj niečo. Toto hodnotenie píšem asi tretí raz, lebo sa stále niečo kazí, tak skúsim stručne vystihnúť, čo som mala rozpísané predtým. Neskutočne Geniálny (s veľkým G), aj keď trochu zostarnutý Tom Hanks zvláda svoju úlohu na jednotku. Aj ostatní herci boli skvelí, obrovské plus je za dĺžku filmu, keďže niektoré majú dentenciu byť čo najdlhšie, pritom pri Inferne si nemusíte lámať hlavu nad tým, kedy pôjdete na záchod, lebo sa to dá všetko pekne zvládnuť. Dan Brown, režisér a hlavní predstavitelia tento film posúvajú inde, no napriek tomu sa nemôžem zbaviť pocitu, že to mohlo byť o čosi lepšie. ()

jefff

První polovina mi přišla vážně moc dobrá. Vize Danteho pekla byla zpracována pěkně a následné pátrání mělo švih a napětí. Druhá polovina však byla utahanější a tempo bylo vláčnější, navíc konec byl trapně předvídatelný (pro čtenáře zase překvapivý). Také mi chybělo luštění hádanek, rébusů...Inferno bylo spíš akčním snímkem nežli dobrodružným. ()

Hugo01

Po shlédnutí Rogue One, kde mě nijak neuchvátila, mě Felicity Jones velmi příjemně překvapila v Howardově další adaptaci známé prózy. Výkon Toma Hankse asi nijak komentovat nemusím, ten byl super, jako vždycky. Škoda, že Ben Foster nedostal tolik prostoru, kolik bych mu přál, ale i tak stihnul být docela fajn. Nevím, jestli to je čistě můj názor, ale hádanky se mi zdály poněkud jednodušší, než byla třeba v jedničce, ale je taky možné, že už si to přesně nepamatuju. To ale neubírá na kvalitě filmu, rozhodně doporučuju na večerní rodinnou pohodu do obýváku nebo si to klidně pusťte ve vlaku, jako já. ()

jenik71

Jednoznačně nejslabší díl ze série. Zatímco na první díl se rád někdy znovu podívám, tohle mi stačilo jen jednou. Přesto tomu dám 3 hvězdy, i když hodně umírající. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno