Třetí díl povídkové série V/H/S sleduje skupinu teenagerů, kteří se nevědomě stali další senzací internetu. Jako u předchozích dílů je film rozdělen na několik částí. Mezi ně patří například příběh nepříčetného iluzionisty, který získá magický předmět velké síly. Nebo domácí stroj, který otevírá dveře do paralelního světa. Příběh dospívajícího bruslaře, který se nechtěně stal terčem mexické organizace, která sleduje sériového vraha. Části jsou pojmenovány "Dante the Great", "Bonestorm", "Vicious Circles", "Parallel Monsters" a "Gorgeous Vortex". Za každou částí stojí jiný režisér a každý si svůj příběh pojal po svém. (Nivenx)

maddy

Asi budem jeden z mála z tunajšieho osadenstva, ale nakoniec nie až také sklamanie ako sa podľa prvotných ohlasov môže zdať. Samozrejme, po slušnej dvojke, ktorá vzbudila nádeje, že to s touto sériou nemusí byť také márne sa jedná rozhodne o kvalitatívny posun smerom nadol, ale to sa dalo už vopred čakať vzhľadom na mená režisérov, ktorí vo Viral adaptujú jednotlivé poviedky. Stále to však dopadlo o niečo lepšie ako prvá podpriemerné VHSka. Plne kvitujem, že tvorcovia zväčša upustili od otrepaného, sileného found footage konceptu a väčšina poviedok je natočená štandardnou, len mierne rozklepanou kamerou. Škoda však je, že opustili aj od konceptu nájdených mysterióznych VHS kaziet a tento krát celú túto antológiu vo Viral rámuje úplne zmätená naháňačka zmrzlinárskeho auta („Vicious Circles - 3/10“), ktorá je síce občas správne brutálna (ťahanie za autom a odretie nôh), ale nezmyselný záver následne dokoná dielo skazy. Navyše pri tom nedáva žiaden zmysel ako, kedy, prečo vlastne sú na ňu nastrihané jednotlivé poviedky! / Prvý prichádza na rad „Dante the Great“ (6/10) – o kúzelníkovi, ktorý vďaka plášťu získa nadprirodzené schopnosti, avšak kvôli tomu ho musí pravidelne kŕmiť ľudskými obeťami. V tomto prípade sa síce nejedná o horor, ale skôr o taký drsnejší superhrdinský origin, ale osobne mi to vôbec nevadilo. Príspevok ma slušný vizuál, podarené efekty, strhujúce tempo od začiatku a navyše je to aj nanajvýš prehľadné. Na tých cca 20 min. plne postačujúce. / Druhá a najlepšia poviedka je „Parallel Monsters“ (7/10), v ktorej režisér Timecrimes nezaprie svoj záujem v sci-fi tématike. Opäť využíva prvky sci-fi, aby mohol rozohrať originálny príbeh o paralelnom vesmíre, kde ústredný hrdina stretne svoje druhé ja, svoju druhú manželku, navštívi svoj dom, avšak všetko nie je tak ako na prvý pohľad vyzerá. Príspevok má nápad, neistú atmosféru, drží diváka v napätí ako sa bude ďalej vyvíjať a v závere je to aj správne zvrhlé (tie zmutované penisy a vagíny však nemusia sadnúť všetkým). Škoda akurát slabších trikov (svietiace tváre), no toto by som pokojne videl rád aj v celovečernej stopáži. / Na záver prichádza chabý a úplne zbytočný príspevok „Bonestone“ (1/10) od režisérov Resolution, v ktorom sa však uchýlili len k samoúčelnému masakru, pri ktorom trojica skejťákov na ihrisku pobije akýsi podivný kult. Bez príbehu, bez jediného nápadu, s otrasnými maskami. Toto by natočil akýkoľvek nímand bez štipky talentu aj u nás. / Vo výsledku tak veľmi nevyvážené, až som nadobudol pocit, že Viral niekto pozliepal bez rozmyslu a bez toho, aby jednotlivé príspevky vôbec videl: dve veľmi slabé, až vyslovene zlé poviedky, ktoré sú jednými z najhorších počinov za celú VHS trilógiu doplnené dvomi solídnymi (a v jednom prípade až veľmi dobrým) príspevkami, ktoré však vyslovene hororových fandov nepotešia (Dante nie je hororom takmer vôbec a Parallel Monsters môže byť pre mnohých zvrhlý tým nesprávnym smerom), takže chápem to vlažné prijatie. Keď to však spriemerujem a prižmúrim všetky oči, tak tie veľmi slabé dve hviezdy mi z toho stále vychádzajú (a nadhodnocujem hlavne kvôli tým Parallel Monsters). Nádeje, že by táto séria mohla stáť za to sú síce po prekvapivo slušnej dvojke nenávratne preč, ale aspoň sa neopakuje až taká slabota ako v prípade prvej VHSky, kde ma osobne nezaujal ani jeden príspevok. () (méně) (více)

kaylin

Ani povídka se snahou natočit něco skvělého, ani povídka ze skateparku vás nevytrhnou a film by fungoval i bez nich, možná ještě lépe. Nemyslím si ale, že je to až takový průser, jen ty filmy celkově prostě nevynikají. Není zde žádná pecka, která by vás ohromila, vše je spíše průměrné až podprůměrné. A právě v takovém duchu je i film „V/H/S: Viral“ jako celek, kdy vás prostě nechytne. ()

Hamaradža

Až tak zlé to nebolo. Dante a paralelný vesmír sú skutočne originálne príspevky. S druhými dvoma historkami už je to trochu horšie. ()

Dexter1

Found footage mám pomerne rád a preto som mierne sklamaný, čo sa stalo s dobrou antológiou. Po prekvapivej jednotke a skvelej dvojke prichádza sklamanie. V prom rade sa absolútne vyhodil spájajúci motív, teda samotné V/H/S-ky, miesto čoho je vlastne nič. Sarmientova poviedka (od ktorej som čakal skutočne veľa) je nezmyselne rozstrihaná a nedáva zmysel, skrátka neviem čo sa snažil básnik povedať. Príbeh o kúzelníkovy mal zaujímavý nápad, peknú záverečnú rúbanicu, ale s found footage to má pramálo spoločné. Vrchol filmu prináša Nacho Vigalondo, ktorý ma neskutočne bavil a neprekážalo by mi ani celovečerné spracovanie. Záverečný masaker bez zmyslu je skôr na pobavenie. Keď si to zhrniem, tak môžem povedať, že Viral je zrejme nešťastná bodka za sériou V/H/S a dúfam, že to nie je labutia pieseň celého found footageu. Škoda no. ()

Rodriguez

Jediné co bylo na filmu super, tak byly povídky. Ale hlavní poentu se zmrzlinářským vozem jsem nějak nepobral. A rozhodně je to lepší jak předchozí dva díly, které dělají sérii ostudu! 30% ()

humanbeing

Po naprosto skvělé S/V/H/S, kterou jsem si pustil několikrát (včetně projekce ve Varech) a pokaždé se výborně bavil, je Viral opravdovým zklamáním. Ono, řemeslně to není vůbec špatné a náměty taktéž ujdou - minimálně ten o kouzelném plášti a paralelním světě jsou výborné. Provedení je už horší. Měl jsem pocit, že režiséři to místy řídili dost nešikovně a nějaké problémy ve scénářích by se taky našly. Problémy mají s překvapením úplně všechny části antologie - včetně té se super pomalým zmrzlinářským autem, na které je dopravní policie zřejmě krátká (nebo možná v té době textovali?). Mám z toho pocit, jako kdyby to někdo natočil přes víkend a tím pádem nebyl čas na delší postprodukci, přetáčky ap., které by výsledný dojem zvýšily aspoň o jednu hvězdičku. ()

dubinak

Trapnost nad trapnost. Myslím, že to vezmu zkrátka, protože se mi u téhle kokotiny nechce plýtvat slovy. Koukám, že první dva díly VHS série zatím ani nejsou napsány tady v souvisejících filmech. No, všichni víme proč. Tu jednu hvězdu dávám jen za příběh s kouzelníkem, který měl šikovně udělané efekty a docela chytlavý děj. Pak bych asi ješě zmínila povídku Parallel Monsters, která byla vcelku zajímavá až do chvíle, kdy přišla debilní pointa na entou a zkazila mi celý dojem. Jinak ty ostatní shity, které měly být jako hororové, s tím už si ze mě fakt někdo musí střílet. Z fleku vám napíšu lepší scénář a ani mi za to nemusíte platit. ()

Nivenx

Nevím co se poslední dobu děje se sériemi, kde byli díly dobré a byl jsem fanda série, jako u V/H/S. Jenže po povedeném prvním a druhém díle přišlo tohle. Rozepisovat po povídkách jako u minulých dílů se mi ani nechce, jelikož moje očekávání at' bylo jakékoli, tak rozhodně nebylo až takhle nízké. U série Wrong Turn už se počítá s tím, že to bude sračka. U PA také nic neočekávám, ale u oblíbené série to zabolí více. Prostě zbytečnost a totální hrůza. Díky povídkám "Parallel Monsters" a "Bonestorm", které se drželi průměru nedávám úplný odpad. 35% ()

Deyw odpad!

tyjo..nejak tu serii mam rad, ale tohle byl kurevskej omyl..absolutne nechapu proc to vzniklo..odpadak ()

Aargh

Vicious Circles **, Dante the Great ****, Parallel Monsters ****, Bonestorm **. V průměru tři body a jeden navrch jako bonus, protože se ostatní hodnotící asi zbláznili. ()

Khumbac

Jednu kouzelnému plášťi Houdiního v Danteho režii, a druhou dávám za španělskou hvězdnou bránu do démonického světa. Zbytek jsou virální sračky. Nicméně chci čtyřku. Stále mám v živé paměti příběh z druhého dílu o démonech..brrr ()

mrx.friend

Ať žije slavnostní 1 700. hodnocení! Je možný, že jsem prakticky ani u jednoho příběhu nepochopil jeho záměr, smysl, pointu? Škoda, první dvě antalogie dokazují, že tenhle projekt nápad a jiskru má. Třetí díl se mezi diváky nebude šířit jako viral, ale jako virus! :-/ ()

zolo23

Všetko je to o réžii!! Len si pozrite mená v prvých dvoch častiach a pochopíte : talentovaní chlapci na čele s Ti Westom. Vo "Virale" samý babráci. Najhoršie na všetkom je, že som ani v jednej poviedke nepocítil ten pravý strach alebo hnus, čo zdobilo hlavne teda prvú časť. Títo chlapci niečo nepochopili. Mohla to byť pohodová séria, takto nám ostáva veriť, že si svoj projekt pôvodný "rejžovia" dokážu ustrážiť a dotyčným amatérom dajú pár po papuli. ()

PfefferSalz

Odpad tomu nedám jenom kvůli celkem fajn příběhu o paralelním vesmíru, jinak je to jedno velké roztřepané, rozostřené, rozšuměné (pardon, ale aby záznam nahrávaný na mobil vhskovitě šuměl 6 vteřin z 10, tak to už je opravdu moc - a takhle to probíhalo po celý film) a chaotické cosi, které nejen že nedovede vybudovat atmosféru, jaká by se na horor slušela, ale servíruje "wtf" momenty jeden za druhým. Jedním slovem chaos. Tu ruka, tu noha, kolo, pád z mostu, mobil, Mexičani. Like what?? Logika nepokulhává, ta tady pro jistotu ani žádné nohy nemá. "Dante the Great" - Podle recenzentů nejsvětlejší moment celé třetí véháesky. Pro Boha prečo a načo? Efekty mi tu připadaly, jako by si někdo doma sedl k Pinnacle studiu. A co je nejhorší, všechno se to děje tak rychle, že se divák ani nestihne zasadit do prostředí, kde se děj právě odehrává a v dalším momentě už je někde úplně jinde. "Parallel Monsters" - Kvůli tomuhle ten odpad nedám. Časové rozmezí, které tomuto segmentu tvůrci vymezili, bylo skvěle využito do poslední vteřiny, přičemž konečně přišlo to kýžené postupné budování atmosféry (v rámci možností). Kdyby to takhle vypadalo celé, možná by to nebyl takový průser. Oni to ti Španělé fakt umí. "Bonestorm" - Celkem mě překvapilo, v jak parádním klídku byly hlavní postavy, když začala hlavní mela. Na to, co se kolem nich dělo, si chlapci zachovávali docela chladnou hlavu, což mi, vzhledem k okolnostem, připadalo mírně řečeno nelogické. A když se blížil konec a začalo to vypadat slibně, tak to usekli a hovno nula - zase nic. "Gorgeous Vortex" -- tento segment ve filmu chyběl -- "Vicious Circles" - Aneb "omáčka" kolem všech těch příběhů. Přítel vyjede hledat svoji unesenou přítelkyni a nezapomene si vzít kameru na mobilu, na přilbě a dokonce má jednu namontovanou i na samotném kole (!). Musím se přiznat, že tento segment mě sral ze všeho nejvíc. Nevím, jestli to mělo působit tak debilně a chaoticky, každopádně jsem přesvědčený o tom, že Sarmiento je idiot a to je tak asi tečka. Sérii V/H/S bych připodobnil k dortu. "Přízemí" je perfektní, "první patro" sice od jiného kuchaře, ale uděláno se stejnou snahou. No a V/H/S Viral je kuchař, který měl ten dort nazdobit. Místo zdobení ho laxně polil kýblem projímadla a mrdnul ho kladivem. Rozhodně to není žádné důstojné zakončení trilogie a jestli si ještě někdy někdo do parády troufne vzít čtyřku (o čemž po shlédnutí tohoto výplodu pochybuju), doufám, že se ponese v duchu prvních dvou. Hotovo, stačí. ()

JamesSi

SPOILERY: Prolog: Nevím, proč tak nízká hodnocení - je to jedna z nejlepších komedií léta páně 2014. Celý film vypráví o tom, že je velkoměsto ve kterém se každý snaží natočit svoje virální video, jelikož nemají na práci nic jiného a tak pobíhají po taxících a domy nahých babiček. Jednoho krásného dne (nebo noci) se však stane něco magického - jako z pohádky se zde objeví brutální zabiják ve tvaru multifunkčního zmrzlinářského vozu. A najednou se začne přestříhávat mezi povídkami. Dante the Great - Čarokněžník Chris "určite ne" Angel získá nový kabátek a okouzlí s ním nejen jeho asistentku, ale i policii. Efekty jsou slušné a dokonce se i kabátek pěkně napapá. Parallel Monsters" - Občas se člověk vydá do paralelní dimenze, kterou ovládají nacističtí satanisté a mají místo penisu penisoruce a místo vagíny ústa. Nastává veselá rodinná taškařice o tom, kdo je čí manžel. Gorgeous Vortex - Nejslabší část. Nějaké hipsterské skateboardové děti bojují se španělskými démoni, nejspíše jde o alegorii na problémy s imigrací. Epitaf: Celý film končí tím, že se dozvíme, že zmrzlinářem byla žena hlavní postavy, která potřebuje nahrát do počítače VHS kazety. Namísto toho, aby si to udělala sama, tak se začne mlátit do hlavy, podobně jako člen našeho IT teamu, když mu řeknu, že jsem opět smazal SYSTEM32. To nebyla komedie? No nic, i přesto jsem se zasmál. ()

iXtr3m3

Už dvojka nebola zázrak, ale stále bola celkom fajn, ale tuná to šlo kvalitou dolu rovnako ako v Paranormal activity. ()

Corpsegrinder

Bohužel slušně najetá série je timhle naprosto zkurvená. První příběh o kouzelníkovi hrozná píčovina, navíc ke konci už ani nedávalo smysl odkud to kdo točí takže to bylo skoro jako normální film. Druhej příběh taky naprostá blbost což se podle režiséra dalo čekat, neboť paralelní svět kde je vše obráceně má velkej potenciál ale španěláci to samozřejmě využijou na obří zubatý péra a kundy. Třetí příběh byla totální komedie protože asi 10 minut člověk sleduje bitku skejťáků a mexickejch skeletonů kde je vše od rozmlácenejch palic skateboardem a utrženejch rukou po vybuchující kostry a raketovou palbu rachejtlema. Spojující nanukovej příběh nesmyslná kokotina, né provedením ale celkovou pointou, kdy to slibně začalo ale to "vyvrcholení" dávalo smysl asi jako iPhone 6. ()

666Carnage odpad!

Tak tohle je nejhorší díl V/H/S co jsem viděl. Hlavní příběh je sakra o čem? Co to mělo znamenat, proč tam zase neni , že někdo najde kazety nebo něco podobnýho? A ty 3 dilý samotný? No to byla hrůza ani jeden se mi nelíbil bylo to jen přehnaně debilní, nevtipný, nehororový prostě nic. Jak jsem se po traileru těšil tak jsme teď akorád zklamanej. Opravdu hrozný. Díl s kouzelníkem byl pěkný akorád, když tam vrthlo komando a on je rozmetal. Druhý díl byl naprosto mimo mísu, jako zmutovaný penisy a vagíny? A co se to tam vlastně vůbec dělo? Naprosto nevim nic a jsem asi i rád. A třetí o partě skejtáku co jsou tak hustý, že vystřílí X sektařů a umlátí pár kostlivců? A ten konec? Divný. No a celkový konec stál za pěkný hovno. Škoda, velká škoda. Odpad% ()

jurasino

Tak tyhle hodnoceni a komentare na csfd fakt nechapu !!!!! Tu to ma 28% (melo to 27% pred mym hodnocenim :)) a na imdb 46%? I to je malo protoze tenhle kousek je fakt jeden z nejlepsich horroru roku 2014!!! Ale neni to pro kazdeho, je to pro uzke publikum, a me tohle sedlo naprosto perfektne. Oba predchozi V/H/S byli skvele, ale tohle je mozna uplne nejlepsi. Nechci rikat zadne spoilery tak obsah necham na kazdem divakovi, proste se na to musite podivat. Pribeh jmenem "Parallel Monsters" byl naprosto unikatni. Tohle je proste pecka tenhle film, na to se hned tak nezapomene ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu