Světlo mezi oceány

• Nový Zéland

• Austrálie

USA / Nový Zéland / Velká Británie, 2016, 130 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $12,545,979Tržby Celosvetovo $25,975,621▐ Herecky výborné, tam nie je čo riešiť. Troška je škoda že to má dosť dlhý rozbeh, pokiaľ sa začne niečo zaujímavejšie diať, druhá polovica filmu je dosť smutná dráma. /60%/(5.2.2018)

Silný staromilsky pojatý příběh o tom, že rodina začíná počtem tři, dva jsou na ni málo...a rovněž o tom, že svědomí se dá jen těžko umlčet. Pomalé tempo vyprávění, krásná hudba, vynikající kamera a silný melodramatický prvek, který je zároveň i Achillovou patou filmového běhu věcí, jelikož několik okolností a motivací i životních voleb jsem hrdinům (respektive tedy hlavně hrdinkám) nevěřil...zvláště ke (smířlivému) konci snímku... Zajímavá je okolnost, že tvůrci filmu byli výhradně muži, jelikož mi celý snímek přišel coby ryze ženský, postavený na ženském vnímání a prožívání světa...ten vjem byl opravdu silný...režisér a scénarista Derek Cianfrance skutečně unikátně převedl do filmové adaptace původní knižní předlohu M.L. Stedmanové a zachoval v ní onen původní ženský princip vnímání...percepce...prožitku...a zároveň starosvětsky jednoduché podání příběhu... Michael Fassbender je opět zárukou umělecky dokonalého hereckého výkonu...a maják ve filmu i knize dokonale symbolická proprieta...(11.1.2017)

Filmy Dereka Cainfrance mám moc ráda. Vždy nechává celý film pomalu a strašně lehce plynout. U jeho filmů mám vždy pocit, že sleduji něco skutečného, skvěle dokáže vykreslit postavy. Teď se mu do ruky dostala další opravdu silná látka a tu dokázal vytěžit na maximum. Postavy opět působí velice opravdově, je to jeden z těch filmů, kdy dokonale chápete všechny motivy postav, se všemi soucítíte a nedokážete plně rozhodnout, co je vlastně správné a co ne. Ve filmu se řeší spousta morálních dilemat a čím více se blíží závěr, tím moc dobře víte, že tohle zkrátka musí skončit se spoustou slz. To vše podtrhují výborné herecké výkony, ale to, že Michael Fassbender a Alicia Vikander jsou výborní herci, už všichni dávno víme.(17.12.2016)

Melodrama s psychodramatem s náladou konce světa na mořském pobřeží u opuštěného majáku. Musí se to sledovat jako pohádka bez zapojení rozumu. Občas padají perly jako z červené knihovny - milá se ptá nápadníka: "Jaká jsou vaše přání?" Odpověď "Žít, to mi úplně postačí". Není to oslňující film, ale na velké plátno patří.(4.12.2017)

Verbal to popsal opravdu přesně. The Light Between Oceans je naprosto technicky skvěle natočená a výborně zahraná dobová nuda, jak Fassbender a Vikander na odlehlém ostrově vychovají ''ukradené dítě'', načež se dostanou do konfrontace s právoplatnou matkou kukaččího dítěte. Opravdu po herecké nebo technické stránce byste hledali chyby marně, ale bože to je taková nuda. Nepřekvapí u podobných filmů klasická více než dvou hodinová stopáž. Dobová červená knihovna, která rozhodně není pro mě.(14.3.2017)

• - Postavu Lucy/Grace hralo celkom 5 osôb: dvojičky Elliot Newbery a Evangeline Newbery ako bábätko; Georgie Gascoigne ako jednoročné dieťa; Florence Clery ako štvorročné dieťa a Caren Pistorius v dospelosti. (Astonko)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)

• - Film se natáčel v Austrálii, Novém Zélandu (v Port Charmsy a v Marlborough), Tasmánii (v Stanley), USA a Velké Británii. (Varan)