Bohové Egypta

Bohovia Egypta

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Austrálie, 2016, 126 min

• Gilmour93

Připravil jsem se na Anubise dalmatina, Rea jakožto vlastníka vzducholodě na solární pohon i pyramidy ve tvaru krychle, takže mě nějaký ten drobný historický nonsens či mytologická nesrovnalost nemohly rozhodit. Zatímco poprsí špulící křoví mě docela oslovilo (od toho tam ostatně je), charismatu skoupý Lannister z Trocnova či Leonidas hrající si na Xerxese nikoliv a u chmatáka Thwaitese jsem si dokonce přál, aby sestoupil Apofis a udělal s ním to, co hladová krajta dělá potkanům. Nevadil mi scénář, který neměl ani cenu papyru, na kterém byl vytištěný. Skousl jsem i Proyasovu snahu vytáhnout mi měděnými dráty trikového bordelu mozek z dutiny lebeční. Vlastně v zásadě proti té pohádce nic nemám, jen mě ti různí starověcí bohové v moderních hollywoodských sandálech už poněkud unavují..(8.4.2016)

Klystír mozgu ružovým olejom, mimoriadne zábavný, svižný, nebolestivý a voňavý ale predsa klystír, ktorého najväčším problémom je, že neznalí egyptskej mytológie nepoberú niektoré súvislosti (Apop, podsvetie) a znalých ten klystír bude bolieť viac než neznalých. Originálny príbeh je predsa len lepší (golden penises and semen trial including). 6/10(21.3.2016)

• AppleCore

Tomu, že jsou Bohové Egypta nejepičtější fail stříbrnýho plátna za posledních asi dvacet let, napovídá fakt, že jsem nebyl schopnej film sledovat ani s promilí alkoholu v krvi. A to klidně máchnu rukou nad tím, že se film odehrává v dobách, kdy země byla ještě placatá a ve vesmíru se dalo dýchat (what the fuck?!!). Že to má vyšší hodnocení, než třeba High-Rise, nebo The VVitch (byť jsou to filmy úplně jiný), musí bejt vážně důkazem idiocie našeho národa. Film bez jakýkoli esence, atmosféry, nebo alespoň dobrých efektů, který nefunguje ani jako pohádka, ani jako fantasy a dokonce ani jako komedie. Tohle si fakt užijí maximálně jenom děti, nebo lidi po lobotomii.(21.5.2016)

Čekal jsem peklo, dostal jsem snesitelný průměr. A především potvrzení, že Alex Proyas zvládne solidně jakoukoliv látku. 140 mega je na filmu vidět, výprava je skutečně opulentní a celé to vypadá mnohem zajímavěji a působí atmosféričtěji než v trailerech, bohužel mizerná kvalita triků zůstává. Potěší i fakt, že Bohové Egypta jsou nakonec spíš pohádka než drsná a seriózně se tvářící fantasy, takže se jim dá odpustit jistá naivita a občasná nelogičnost. Příběh odsýpá překvapivě rychle nejen díky tomu, že se každou chvíli s mění prostředí nebo se objeví nějaká nová a obvykle vydařená potvora, ale i díky sympatickým hrdinům a v rámci možností dobrým hercům. Butlerův záporák je fajn, Waldau je jako hodný bůh, který musí trošku dospět, ještě lepší, a navíc se tu motá pár moc pěkných hereček. Takže nestydím se říct, že jsem se celkem bavil. Nebudu tvrdit, že to je dobrý film, ale jako velkolepý výplach v kině poslouží bez problémů.(15.5.2017)

• lesumir

Jako když si koupíte levnej shit, po kterých všechno vidíte moc barevně, trsáte na zasraně odpornou muziku a je vám to úplně jedno. Přijdete domů, sežerete sklenici chemické marmelády, jejiž chuť připomíná višeň. Zapijete to litrem Coly. A myslíte si, že jdete spát. Nejdete, dalších pět hodin budete čumět na Horsa Fuchse, jak se vám snaží prodat kráječ. ... Tak asi takhle jsem se cítil při tomhle filmu.(6.1.2019)