Reklama

Reklama

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (716)

verbal 

všechny recenze uživatele

Po opravdu, ale opravdu bolestivém kurvení řecké mytologie Prsy Džexnem jsem byl značně tutenskeptický. A do jisté míry kleoprávněně. Do digitálního mrdníku pastelově vybarvičkovaných Sdružených barev Egypta tu taky napochodoval vyhřátý homopanteon nilských božstev, aby pubescentnímu vytlemenci ukázal, zač je toho MTv, a připravil mu žužu dobrodružstvíččččko, při kterém by nejeden egyptolog intenzivně dumal, jak v hieroglyfech napsat „slaboduchý pičus“. Nicméně… Ten náctiletý buznič je tam tentokráte spíše jen do počtu a film si pro sebe urvali slizce mačistický Žérár Řiťler a hlavně spanilý Mikuláš Zelinář – Aules, na němž paradoxně s potěchou spočine i oko zarytého odpůrce brázdění mužských rekt. A tihle kočkující se bohové jsou tak nějak docela odsejpající, sem tam i nápadití a poměrně dost akční, až jeden zapomene na homofobní předsudky a ten kýbl popkornu u toho sežere vcelku bez dávení. Prostě takový přiblble zábavný Souboj mumií, něco, jako když hodíte kupírovanému Anubisovi do podsvětí Cheopsovu stehenní kost a on ji s rozverným vrtěním zbytku šakalího ocasu aportuje. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem peklo, dostal jsem snesitelný průměr. A především potvrzení, že Alex Proyas zvládne solidně jakoukoliv látku. 140 mega je na filmu vidět, výprava je skutečně opulentní a celé to vypadá mnohem zajímavěji a působí atmosféričtěji než v trailerech, bohužel mizerná kvalita triků zůstává. Potěší i fakt, že Bohové Egypta jsou nakonec spíš pohádka než drsná a seriózně se tvářící fantasy, takže se jim dá odpustit jistá naivita a občasná nelogičnost. Příběh odsýpá překvapivě rychle nejen díky tomu, že se každou chvíli s mění prostředí nebo se objeví nějaká nová a obvykle vydařená potvora, ale i díky sympatickým hrdinům a v rámci možností dobrým hercům. Butlerův záporák je fajn, Waldau je jako hodný bůh, který musí trošku dospět, ještě lepší, a navíc se tu motá pár moc pěkných hereček. Takže nestydím se říct, že jsem se celkem bavil. Nebudu tvrdit, že to je dobrý film, ale jako velkolepý výplach v kině poslouží bez problémů. ()

Reklama

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Občas, ale nazaj len občas, si treba amputovať polovicu mozgu a pozrieť takýto zábavný klystír. Po dopozeraní zase treba týždeň oddychovať, lebo toto bola fakt šialená jazda, niečo sa dialo asi každú sekundu. Som rada, že tento film si nakoniec na seba zarobil (ďakujem za túto info negramotnému užívateľovi T2), lebo skvostná egyptská mytológia si zaslúži propagáciu v akejkoľvek podobe. Potešilo ma stvárnenie môjho miláčika Anubisa a tiež obrovského Apofisa, naopak Thovta by som stvárnila úplne inak a aspoň na chvíľu dala vyniknúť jeho hlave vtáka ibisa. ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů, a to mnohem lepších. Film je to dobrý, dobře se na něj dívá a děj odsýpá. Nenabídne ovšem nic nového, protože většinu už jste viděli někde jinde. To z něj dělá jeden z těch bijáků, kterej nijak zvlášť nenadchne, ale taky vůbec neurazí. Nicméně to trochu ukazuje, že z tohohle tématu už se toho moc vycucat nedá. U dobrodružného filmu bych čekal mnohem výraznější výpravu, ale tady bije do očí zelené plátno a všechno se zdá až moc předigitalizované. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Důkladná lekce z přemrštěných ambicí a defektu přepáleného vizuálu na charakter diváckého prožitku. Málokterý soudobý film ve mně tak rozvířil dilema, zda-li Hollywood od diváků požaduje, aby šli na jeho drahé, vysoce marketingové produkty do kina kvůli tomu, o čem vypovídají, nebo proto, jakým způsobem vypovídají - Bohové Egypta od (dříve) áčkového režiséra aplikují na zformování dějové kostry obrovské množství klišé a žánrové jistoty, jen abychom si mohli bez přemýšlení užít vzhledem k hodnotě rozpočtu neadekvátně vyhlížející efekty, neemocionální bojové či romantické vsuvky, dvě slavné herecké tváře a hromadu béčkově nazpomalovaných či naopak zrychlených scén, což je spíše kontraproduktivní a ve vztahu k příběhu často nezajímavé a nepodstatné. Co ale filmu lze přičíst k dobru, je určitě jeho akční audiovizuální drajv, který z něj po celých překvapivě krátkých 120 minut činí minimálně důstojný produkt nenáročné a bezmyšlenkové filmové zábavy. Nikoli v tom stylu jako loňský Šílený Max, který manévroval na daleko celistvější a přitom daleko méně okoukané dějové plošině, ale spíše coby formálně nespoutaná onanie svého tvůrce, který viděl hodně podobných fantasy a pokusil se pro ně, za více peněz a ve větším tempu, stvořit nejmodernějšího a nejpoctivějšího sourozence... Co by například Wachowští loni za něco takového na poli sci-fi dali... 60 % ()

Galerie (82)

Zajímavosti (14)

  • Kvůli kritice zejména z řad afroamerických recenzentů bylo nutné jednoho ze dvou původně bílých pouštních hadů nákladně digitálně přebarvit na černo ještě před plánovaným uvedením do kin. Vše se včas stihlo opravit a nebylo nutné odložit datum premiéry. (Frajer42)

Související novinky

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (více)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (více)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)

Reklama

Reklama