Reklama

Reklama

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (712)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $140miliónovTržby USA $31,153,464Tržby Celosvetovo $150,680,864Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,336,841Tržby za predaj DVD v USA $8,002,664║ utrpenie, po prvej hodine som už uvažoval či si pri tom radšej nezdriemnem, ach, takýto tuctový béčkový mišung som nečakal, dosť mi to pripomenulo dejovú prázdnotu Transformers 4 ale tu ešte na vrch nefungovalo vôbec nič, herci bez iskry, zápalu ani Butler moc nepomohol, plus triky ako z béčkového filmu, asi najhoršie čo som kedy videl na poli Ačkových filmov s vysokým rozpočtom cez $100 milliónov /videl v kine: 25%/ ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Teď bych docela rád začal tím, co je na Bozích Egypta dobré, jenže v tom je problém, onu tu vlastně není dobrého nic, jen některé věci jsou tu méně špatné, je to brakový, béčkový film, kterému někdo nasolil áčkový rozpočet, který bohužel padl na tunu mnohdy zbytečného cgi a zjevně nezbylo na lepšího scénáristu, než na toho, co zjevně trpí vrozenou neschopností napsat dobrej dialog, korunováno českým překladem, kde se bohové loučí slovy "sbohem" - geniální. OK, je to barevná ptákovina, kde se mezi sebou rubou bozi, scénář vem čert, ať je tedy dobrá akce, alespoň! Jenže i tak je zoufale průměrná a horší, než například u takového zremakovaného souboje titánů. Navíc nevím, jak se to štábu povedlo, ale přestože jsou v hlavních rolích ikony fantasy žánru (aneb 300 a hra o trůny), mají oba charisma na bodu 33° Fahrenheitovy stupnice! Přesto to není film, jen nehorázně podprůměrný, což je s takovým rozpočtem obrovská hanba kdysi tak talentovaného režiséra, jen má to štěstí, že není vyloženě odporný, jako třebas Poslední lovec čarodejnic. je poměrně zábavné, že bozi jsou zde asi o metr vyšší, než smrtelníci, ale když se společně brodí vodou, je bohům i lidem hladina sotva po lítka ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Proyas je bohužel režisér sestupný a doplácí na to i film. Bohové Egypta měli poměrně potenciál, poněvadž Egyptská mytologie je více než zajímavá a správně mysteriózní, ale zbytečný a né příliš hezky vypadající Digi bordel kazí z filmu dojem. Místy se film tváří až moc naivně a vše prvoplánově vychází, tak jak se tvůrcům hodí, nad čím moudrý divák pouze zakýve hlavou, ale objevil jsem si zde i plusy. Scéna s hádankou, s pastmi, velkými červy, či svůdná " Elektra" a sympatický " Jaime" nikoli king slayer, ale lion slayer, určitě potěší znalce seriálů. Naštěstí je film dostatečně zábavný a nedochází k nudě, přesto docela šedý průměr. Potěší i Butler, kterému záporné role sedí. 55% ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Bohové Egypta nejsou úplně boží, ale vůbec nejsou špatní a dokonce jsou v některých částech i nečekaně vtipní. Na začátek vám vypravěč elegantně vysvětlí, proč příběh neladí plně s egyptskými bájemi a pověstmi. Stylem se film podobá, jak už tu napsali i další uživatele, Souboji Titánů. Horus (Nikolaj Coster-Waldau) tu hraje o trůn nebo trůny. Seth (Gerard Butler) si od Peršanů (ne koberců) půjčil Nesmrtelné, jen je hodil do červené a dal jim jiné masky. Možná si od spekulativního prapotomka Leonidase ze Sparty půjčil hua pokřik ze 300. Ateista a zloděj Bek je sympatické doplnění příběhu. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Snímek, který se absolutně nemohl trefit divákovi do nálady, ale samozřejmě netvrdím že skončí v naprostém propadlišti dějin. Koukat se na to rozhodně dalo. Butler si svého záporáka zahrál s chutí. Škoda že jeho protějšek podobné charisma postrádá. Tím vůbec nenaznačuju že by Butler byl nějaká hvězda. Toho herce zase tolik nemusím a tady rozhodně nepředvedl nic mimořádného, jen prostě zahrál svého hajzlíka věrohodně. Příběhově fajn, triky slabší, ale vzhledem k rozpočtu pochopitelné. Proyas jde kvalitou stále dolů. 60% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (14)

  • Ve Spojených arabských emirátech a Egyptě se film distribuoval pod názvem „Kings of Egypt“ (Králové Egypta). (ArsenalEagle)
  • Režisér Alex Proyas se narodil v Egyptě, ale řeckým rodičům. Když mu byly 3 roky, tak se rodina odstěhovala do Austrálie. (ArsenalEagle)

Související novinky

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (více)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (více)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)

Reklama

Reklama