Bohové Egypta

Bohovia Egypta

Gods of Egypt

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Austrálie, 2016, 126 min

Očekávání naplněno. Šel jsem na nablblý fantasy, dostal jsem nablblý fantasy. Komerčně čuju, že bude tenhle film kapitální průser a Proyas už se asi hned tak k dalšímu kino filmu nedostane, ale úplnej odjeb není na místě. Pokud jste ochotní nechat mozek doma a užívat si ty moc pěkný barvičky, nejrůznější příšery a samozřejmě i nějaký ty bitvy plus nechybí nezbytná dávka romantiky, tak jste na správný adrese. Tohle je nenáročná vizuálně moc pěkná pohádka který by snad jenom neuškodilo menší zkrácení, protože po pravdě velmi triviální a nijak extra originální příběh tu dvouhodinovou délku úplně neutáhne, ale zatím co třeba u Exodusu jsem se vyloženě nudil, tak tady jsem filmem proplul v pohodě občas s upřímným pobaveným úsměvem na tváři. Ústřední duo Waldau, Thwaites pravda nejsou extra bombarďáci, ale ani mě vyloženě neiritovali. Koho jsem si naopak užil byl Butler kterýmu záporák parádně sednul a kdykoliv byl Seth na scéně, tak jsem se tetelil blahem. Tenhle charizmatickej tvrďák už klepe na dveře mojí topky a v jeho podání to byl rozhodně chutný předkrm před očekávaným London Has Falen. Takže není to žádná bomba, ale na pohodový pobavení postačí.60%(25.2.2016)

• Ainy

U Horova oka! Tak si Amíci opět uplácali příběh podle sebe. Co na tom, že větší kravinu svět neviděl (i když možná viděl, ale momentálně mě nenapadá žádné přirovnání) a s největší pravděpodobností díky tomu, že oni nezavadili svým pohledem alespoň o google, kde by se dočetli o egyptské mytologii, o historii Starověkého Egypta. Jediné, co jim něco říkalo, byla jména. S těmi si pak škodolibě pohráli a zplodili sice vizuálně ohromující, velkolepou, výpravnou, akční hru plnou ohně, ale zakládající se pouze na fantazii tvůrců. Mnohdy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, a to i díky přehnaným digitálním efektům.(18.7.2016)

Ano, je to neskutečná pí*ovina, ano, má se to odehrávat v Egyptě, a přitom tam není jediný Egypťan, a to, že se jedná o historický mega-shit, taky vím. Ale nebýt tří věcí, které ignorovat prostě nemůžu, napálila bych plný počet a vůbec bych si při tom nepřišla blbě. Prvním problémem je rozpočet. Proč někdo točí film založený na efektech, když na něj nemá dostatek finančních prostředků?!? Uvolnit 200 mil. $ namísto necelé stovky a půl (a udělat tomu pořádnou reklamu), mohlo to být EPICKÉ. Neříkám, že je celý film udělaný špatně, ale vedle scény s obřími hady, které nemám, co vytknout, jsou nám titéž lidé schopni naservírovat napůl rozostřené souboje jak vystřižené z počítačové hry, nebo nedej bože plátno pohybující se za herci (WHAT THE F**K?!?), což je ve filmu, který jde do kin pod nálepkou A, vážně brutální... Druhým problémem je *spoiler* happy-end *spoiler*. Ještě 10 minut před koncem jsem plesala, protože ač by to byl taky happy-end, tak ne úplný (kdo viděl, chápe), a oni to na poslední chvíli takhle podělají. Posledním problémem je délka. Tohle je asi poprvé, co něco takového říkám, ale chtělo to dva filmy. Na to, co všechno tam scénáristé narvali, jsou dvě hodiny prostě málo. Ale jak už jsem zmínila v úvodu, nebýt těchhle tří věcí, dám klidně i 5*. Postavy ploché až hrůza, nikoli však nesympatické, (pouštní) hudební motiv mi nejednou připomněl "Mumii", ale jako celek to nebylo vůbec špatné. Holt jednotlivé komponenty... Nejvíce se mi líbila ta rescue scéna na věži. Miluju zpomalené záběry v kombinaci s dramatickou hudbou při snaze někoho zachránit.:-))(1.3.2016)

Bohové Egypta v sobě kombinují Mumii, Pána prstenů, Avengers, snad i Spartaka a nevím, co ještě. Navzdory vizuálnímu zpracování a neomezeným možnostem "barevných omalovánek" CGI mi příběh přišel nevyužitý a postupem času mi začal připadat nezáživný. Vydržela jsem sledovat asi tak hodinu, ale pak mě monotónnost děje začala pomalu uspávat. "Leading Ladies" slouží vyloženě jako nastrčené sexy postavičky, kde jsou jejich kvality úměrné kvalitám hlubokého výstřihu a kyprého poprsí. Prsa ven a jde se na to:) Možná, kdyby byla stopáž o něco kratší, příběh by se nějak rovnoměrně rozprostřel, výsledek by byl o něco lepší. Ale co, nešlo o nic jiného, než o jednoduchou, nenáročnou, blockbusterovou podívanou. Ale i tak jsem od Gods of Egypt čekala přece jen něco o trochu více.(30.4.2017)

• Psychor

Totální fiasko. Snímek Gods of Egypt jde cestou superhrdinských filmů poslední doby a vévodí mu tak naprosto prostoduchý scénář, který se alespoň trochu snaží vylepšít pomocí trikových orgií. Leč nezdařilo se. CGI je používáno opravdu hojně a v takové míře, že tím divák naopak začne být otráven. Navíc není ani příliš kvalitní a většina efektů má tak mnohem blíže obyčejné počítačové hře než filmu. Na snímek jsem se podíval jen z toho důvodu, že jsem velký znalec egyptské mytologie a zajímalo mě tak, jak si s jejím ztvárněním tvůrci poradí. Z tohoto hlediska se zas o takový propadák nejednalo, i když nad charaktery některých bohů jsem přesto musel kroutit hlavou. Ve výsledku tedy není příliš co pochválit a Gods of Egypt může být za jednu hvězdu.(21.5.2016)