Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Angelika, markýza andělů je první část pětidílné ságy o krásné Angelice a její cestou za láskou k hraběti de Peyrac. Do Angeliky, zchudlé šlechtičny, se zamiloval už v jejím dětství venkovan Nicolas, ale protože v den její svatby kvůli Angelice zabil správce, musel uprchnout. Angelika náhodou odhalila intriky proti králi, stala se nebezpečnou královým nepřátelům, kteří ji dali zavřít do kláštera. Vysvobodil ji až sňatek s bohatým hrabětem, kterého však Angelika znala jen podle řečí, které o něm kolovaly. Po prudké nenávisti přišla láska na život a na smrt. Hrabě de Peyrac byl však příliš bohatý, vzdělaný a odvážný. Nikdo a v ničem nesmí zastínit krále… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (273)

Sašenka165 

všechny recenze uživatele

Miluji Angeliku! Ale mám "malý" problém... Miluji odvážnou, laskavou a obětavou ženu z knížky. Co naopak nesnáším je ta, s prominutím, děvka, kterou z ní udělali ve filmu (V markýze andělů to sice ještě není naplno, ale...) ----- Abych si to odbyla už tady a nemusela se opakovat u ostatních dílů, řeknu svůj celkový názor teď. Jak už jsem řekla, filmové pojetí se od toho knižního zásadně liší, a to nejen charakterem hlavní hrdinky, ale i dějem (osobně si myslím, že by byla leckterá filmová divačka - i divák - velmi překvapena, jak moc. ----- O výběru herců titulních rolí bych nejraději pomlčela, avšak okolnosti mi to nedovolují - prostě mám potřebu se k tomu vyjádřit. Mercierová je Angelika asi do takové míry, jako je například takový kus dřeva železobetonová stěna. Prostě není Angelika ani omylem a zdaleka nedosahuje její krásy a duševní velikosti. Navíc není vůbec typově podobná legendární Poitevance. Hossein mi tolik nevadí, ale popravdě, s Peyrakem má společnou tak akorát jizvu. ----- V celém tomhle díle mi vadí tolik věcí, jako snad nikde jinde a v mé roli zapálené fanynky knižní předlohy je nemohu opomenout. Vadí mi překrucování děje, charakterů postav (mnoha), zbytečné smrti několika důležitých postav (nevím kolik jich je přesně, ale jistě nejméně tři), zničení celé podstaty díla Mme Golon a hory do očí bijících nesmyslů. ----- Jedinou věcí, která mi na filmu imponuje je úžasná hudba Michela Magne a nádherné kostýmy a lokality. Už kvůli tomu to stojí za shlédnutí (alespoň jedno). ----- Markýza andělů je bezkonkurenčně nejlepším filmovým dílem, který se nejvíce drží předlohy. Proto nemohu pořád jen kritizovat. Dobře si uvědomuji, že je filmová Angelika jedním ze symbolů šedesátých let a nemám to zapotřebí měnit. Filmem mého srdce však, z již uvedených důvodu, nikdy nebude. ----- No a když jsem si už dala takovou práci a napsala tenhle pekelně dlouhý komentář, ještě bych chtěla upozornit všechny opravdové fanynky a fanoušky Angeliky (v jakékoli formě), aby se mrkli na stránku www.angelique.cz, kde najdou úplně všechno o historii této série a třeba se i zapojí do naší plamenné diskuze :-)... a možná místo čekání na další a další televizní opakování raději investujte peníze do nového knižního vydání... ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak na tu romantiku já nikdy moc nebyl, tohle jsou spíš ženský filmy, ale i po letech musím uznat, že nějakou tu filmařskou kvalitu Angelika rozhodně má. Pravda první polovina není žádnej zázrak, ta love story mě taky zrovna nezaujala, ale od druhý půlky se to pěkně rozjede. Proces z Peyracem je pak celkem dobře a realisticky natočenej a ukazuje co nastane, když se dá moc do rukou hloupým a závistivým lidem. V tomhle mi film trochu připomenul můj oblíbený kousek Kladivo na čarodějnice.55% ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

"Z lásky ke svému de Peyracovi opíchám celou Francii." I přes obrovskou kýčovitost musím uznat, že jsem na to v dobách svého dětství s klidem koukal. Bylo to velmi dobře výpravně zvládnuté a celkově zajímavé. Konec konců, je to jedna z nejlepších romanticko-historických ság co znám. Proto možná trochu vybočím a malinko hodnocení přilepším. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Chcem podotknut, ze Angeliku som prvykrat videl asi pred 19-timi rokmi v obdobi, ked v telke dali dobry film naozaj len raz za cas, ale vtedy ma nezaujimali tie romanticke obkecavacky, ale hlavne zivotunebezpecne sceny. Kolkokrat uz chceli Angeliku zabit, znasilnit alebo zbicovat? Z mojho pohladu je to film predovsetkym pre neznejsie pohlavia, avsak po niekolkych rokoch som si z nostalgie tento film opät pozrel a taktiez aj vdaka prekrasnej hudbe Michela Magneho. V tejto casti bolo zaujimave to, za akeho "netvora" Peyraca sa to ma Angelika vydat...14.12.2008 ____ Michele Mercier - (Angelika) +++ Robert Hossein - (Jeoffrey de Peyrac) +++ Jean Rochefort - (Desgrez) +++ Claude Giraud - (Philippe de Plessis-Bellieres) +++ Giuliano Gemma - (Nicolas) +++ Hudba: Michel Magne +++ ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

kupodivu to nebylo tak špatné, jak bych čekal. Jistě, Michele Mercierová není zdaleka taková kráska, jak z ní ve filmu dělají, ale z Roberta Hosseina charisma doslova prýští. A král byl velmi dobře úlisný. I scény ze Škopkovic kuchyně jsem se dočkal. K tomu na tu dobu relativně odvážné scény - jak tu někdo psal, sexuální revoluce se drala i do filmů. Tři hvězdy a vůbec se za to nestydím. ()

Galerie (92)

Zajímavosti (30)

  • Natáčení probíhalo v mestečku Montbard, které se nachází přbližně 62 km severozápadně od Dijonu, a na zámcích Marigny-le-Cahouët, Château de Tanlay i Château d'Esclimont. Divákům se nabízí také překrásný pohled na francouzské zámky Tanlay, Esclimont a Versailles nebo na cisterciácké opatství Abbaye de Fontenay. (Cucina_Rc)
  • Postava Joffreye de Peyraca nebyla jen výplodem bujné fantazie autorky knižní předlohy Anne Golon, ale zakládala se na skutečné osobě. Inspirovala se svým manželem Goloubinoffem, který byl sice původem Rus, ale narodil se v Persii. Právě proto si Peyraca zahrál herec Robert Hossein, který měl rovněž ruské kořeny. (raininface)

Související novinky

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

V poslední den nelehkého roku 2020 odešel francouzský filmový i divadelní herec, scenárista a v neposlední řadě také režisér, Robert Hossein. Právě včera přitom veterán evropské kinematografie… (více)

Oscaři – dvojitý úder

Oscaři – dvojitý úder

27.06.2009

Dnes pro vás máme hned dvě zajímavé zprávy, souvisící s Cenami Akademie – první o zásadní změně ve vyhlašování Oscarů, druhou o tom, že oscarový film můžete použít jako zbraň v politickém boji. Ale… (více)

Reklama

Reklama