Appleseed Alpha

• Japonsko Appleseed α (více)

Tvůrce série Ghost in the Shell a režisér filmu Appleseed uvádí strhující post-apokalyptický prequel Appleseed: Alpha. Dva námezdní vojáci, Deunan a její partner – kyborg Briareos, kteří přežili světovou válku, jsou vysláni na misi do odlehlé části válkou rozbitého města. Během jejich operace narazí na Iris a Olsona, obyvatele utopického města Olymp, kteří možná znají způsob, jak zachránit svět. Ovšem bezcitný Talos a intrikářský vojenský vůdce Two Horns mají své vlastní plány a Deunan a Briareos musí ochránit své nové spojence, aby lidstvo nepřišlo o svou poslední naději. (Bontonfilm)

strikeman

Třetí díl série Appleseed je sice (což je logické) technicky nejvyspělejší, ale dokonalým vizuálem výčet jeho kladných stránek končí. Béčkový příběh, úsměvně přiblblé dialogy, akční scény se nevyrovnají těm o roky starším, naprosto nelogická provázanost s předchozími díly. Kdy se jako má tento příběh odehrávat? Celé se to tváří jako prequel prvního dílu, ale to by Briareos musel být ještě kyborg, že ano ... 45% ()

ptsd

Deunan a Brie se vrací v prequelu a opět ukazují jak skvělý tým jsou. Tentokrát v lepším vizuálu i dějem s rychlým spádem jak už Aramaki umí. ()

papaguy

Od Esenece života (2001) ušla CGI animace zase kus cesty. Ale i tady se vlní vlasy jenom hlavní hrdince (na to, jaký má kozatá válečná veteránka lolitka Deunan krátký sestřih se možná vlní až moc):-). Oproti vyspělému CGI a tvarům Deunan, což jsou hlavní devizi skoro všech Appleseedů, mě Alpha ničím dalším moc neuchvátila. Chybí totiž hlavní - zajímavý příběh. Empatická a svému poslání až za hrob oddaná biorobotka pocházející z mýty opředeného Olympu to sama neutáhne. Celý film by mnohem lépe fungoval ve zkrácené podobě jako díl seriálu. ()

vikino1

Vizuálně krásné, post-apokalipticko-válečný svět má své kouzlo. Jen tam mělo být víc akce a hlavně - přestřelky měly být daleko líp ozvučeny. Příběh se dal taky trošku vyšperkovat. Hvězdnou pěchotu od Armakiho považuji za daleko zdařilejší. ()

dwbmb

V rámci žánru nadprůměrný kousek. Obrazem, zvukem, anglickým dabingem i rovnoměrně dávkovanými akčními scénami, s neodmyslitelným bossem na závěr. Opravdu parádní podívaná. ()

papadoce

Miestami nudné, avšak vizuálne viac ako podarené 87 minútové demo ku počítačovej hre so skvelými (anti)hrdinami na všetkých úrovniach. A keďže som bývalý závislák na hrách tak to oceňujem na 3,5 hviezdy. ()

Zombiepod

Najslabší článok filmovej série. Appleseed Alpha je jeden z tých filmov, kde sa divák nechá v prvých momentoch ohúriť a unášať úžasným vizuálnym spracovaním, no nadšenie pomaly upadá spolu s dejovým postupom. Jednoduchý, nezáživný príbeh trochu sklame, no povestný japonský zmysel pre detail a technický perfekcionizmus sa ho každou chvíľou snaží vykryť. Vo filme je stále menej a menej filozofovania a viac akcie, ktorá však často nie je príliš zručne postrihaná, a animácie postáv trochu pokrivkávajú v porovnaní s pokročilou grafikou. Alpha nie je vôbec zlým filmom, práve naopak, je skvelým príkladom technicky kvalitného postapokalyptického sci-fi, v ktorom si fanúšikovia série nájdu to svoje. Diváka, ktorý sa doteraz nestretol s príbehmi Deunan a Briareosa, však okrem obrazu, žiaľ, nemá veľmi čím osloviť. ()

Vykuk

Dost zklamání, dá se na to dívat, není to vyloženě špatné, ale chybí tomu šťáva a to těžce, celé je to jako né moc dobře zvládnutý filmeček ke hře. Nic moc se tam neděje, začátek je jak rozplyzlé rajče, prostředí postapo příjemné, ale celé je to moc umělé, hudba na japonský animák taky děs. Škoda, předchozí dva díly byly sakra lepší. ()

Pharlap

Mam rad, velmi japonske anime. V podstate jsem na nich odkojenej. Ale ziskavam pocit posledni dobou, ze se mi z poslednich par shlednutych nejak vytraci "cosi". To co mne bavilo v rámci série Ghost in the shell . Pribeh, ktery by mne "vzal" a uchvatil. Po strance animace nemam vyhrad, i kdyz bych cekal v roce 2014 od japoncu uz trosku "zivejsi" pohyby postav. Co se tyce zbytku filmu, jsem zklaman. Dalsi porce nic nerikajici akce, hloupych dialogu, coz pro dalsi pokracovani a nalezeni Olympu, neni dobra startovni cara. ()

DaweForeman

No asi bych začal grafikou jako první, kdy je rozhodně vidět mnohem lepší zpracování oproti původním dvoum filmům. Rozhodně se na to kouká lépe, ale pořád je zde co vylepšovat, kdy především mi připadal obličej Deunan naprosto robotický - to už Two Horns byl lépe zpracovanej (a to je cyborg). Co se týče děje, tak nevím - je to prostě slabota. Nějaký velký napětí tam není a akce není dostatečná. Poté taky nejasné zařazení, kdy je časová linka upravená. Když si to člověk vezme, tak se to děje, před oněma dvěma filmama, ale Briarios se stane cyborgem až později a ještě k tomu v nepřítomnosti Deunan, která se to o něm dozví až po probuzení v Olympu. Nemusím samozřejmě zmiňovat i úpravu Hitomy. ()

xzajox

Jediné, čo som z AS série videl bola Saga, ktorá sa odohrávala až po tomto. Myslím, že alpha by sa v pohode dala pozrieť aj ako prvá. Som takmer úplne spokojný, animácia, zvuk, príbeh, prostredie. Trafilo sa mi to do chuti. A páči sa mi, že typický "zápach" japonskej tvorby tu nie je takmer vôbec cítiť. Zbožňujem post-apo prostredie (občas mi to pripomínalo PC hru Fallout), zbožňujem mechov a robotov a cyborgov. Jediné, čo by som mohol vytknúť je animácia postáv. Ale ešte nikomu sa myslím nepodarilo animovať ľudské pohyby tak, aby vyzneli prirodzene. Veľké plus majú animátori za mimiku robotických tvárí (dvojRoh). Ešte koniec mohli možno trochu predĺžiť, aspoň o jeden súboj. Veru dúfam, že toto jabĺčkové semienko ešte neskončilo a dočkám sa ďalšieho podobného skvostu. 94% - 5* ()

chrustie

Slušně koukatelné animované scifi. Škoda jen té kostrbaté animace, která je na úrovní 5 let starých in-game videí. ()

kramatos

Ještě chvíli potrvá než se Japonci naučej dělat evropany. A pro fanoušky Warhammer 40k nutnost, je to teprve druhý film, kde uvidíte Tau - tentokrát v helmě. ()

spawnxp

Jediný mínus týhle exhibice je fakt, že to připomíná slabší díl z (dobrýho!) seriálu. Scénář je opravdu trochu "chudej", je to takovej sci-fi western, skoro bez přesahu, kterej měly předchozí části série. Ovšem vizuál to hodně - a to hodně - vylepšuje. Velice slušná zábava... ()

Paserak

Zcela hypnotický jsem se nechal naprosto uchvátit dokonalým PC postapokaliptickým světem. Já to žral zcela bez zábran. Zapomněl na okolní svět. Co na tom, že je to prostoduché. Čekali jste snad utkání v šachu? Takže Briare, rozpal to. Musím dát 5 hvězd. Prostě musím! ()