Appleseed Alpha

• Japonsko Appleseed α (více)

Tvůrce série Ghost in the Shell a režisér filmu Appleseed uvádí strhující post-apokalyptický prequel Appleseed: Alpha. Dva námezdní vojáci, Deunan a její partner – kyborg Briareos, kteří přežili světovou válku, jsou vysláni na misi do odlehlé části válkou rozbitého města. Během jejich operace narazí na Iris a Olsona, obyvatele utopického města Olymp, kteří možná znají způsob, jak zachránit svět. Ovšem bezcitný Talos a intrikářský vojenský vůdce Two Horns mají své vlastní plány a Deunan a Briareos musí ochránit své nové spojence, aby lidstvo nepřišlo o svou poslední naději. (Bontonfilm)

FritoleXx

Slabší scénář, dvě nové postavy jsou vcelku nudné, ale naopak překvapí záporáci, jinak solidní akce jako u dvojky bez dalších myšlenek. Hvězdičku navíc ale přihodím za skvělý soundtrack a hlavně vizuální stránku, která je dovedena k dokonalosti a občas to vypadá jako hraný film. Změnilo se také prostředí, od kyberpunkové atmosféry Olympu se přesouváme k poválečné postapokalypse, což je i příjemná změna. Jako prequel to nedává moc smysl, takže k tomu člověk musí přistupovat asi jako k takové podivné odbočce. ()

Ryuuhei

Prequel k originálnímu Appleseedu (ne, žádný sequel, jak tu někdo tvrdí) mě zvlášť nezaujal. Fajnová post-apo atmosféra a celkem charismatická úhlavní dvojice, ale příběh nic moc. Nějaká prvoplánová mise zabránit útoku na město, nějací záporáci bez charakteru a akorát spousta nových otázek. Většinu času jsem se nebavil a jen čekal, čím mě film překvapí - nakonec ničím. Bylo to nijaké. Určitě si dám sérii do hledáčku a zjistím si o ní víc, tady dávám těžký průměr. ()

ywo666

Digitálny look, cyborgovia, postapokaliptická budúcnosť. Dobre sa na to pozerá. Ale dialógy sú slabé, príbeh o ničon. Prvé dva Appleseedy boli niečo viac. Toto sú len technologické orgie pre nerdov. Ale je pekné vidieť kam to súčastná počítačová grafika dotiahla. 3* ()

venison

Postapokalyptická akční sci-finka, která se svým výtvarným zpracováním a skvěle promakanou charakteristikou postav tváří velmi zajímavě, ale bohužel děj tomu nakonec moc nenasvědčuje.. Konec hezky otevřený pro další pokračování :-) ()

Monoxid

Kdo by čekal, že na něco takového narazím v letadle evropských aerolinek... Nechápu zdejší nízké hodnocení. Neměla jsem šanci usnout. Pro mě to mělo vše, co má akční sci-fi mít. Byl to první Appleseed film, který jsem (já barbar!) viděla, ale ani náhodou poslední. Nebudu to nijak filosoficky rozpitvávat, není co. Máte rádi sci-fi? Máte rádi kyborgy? Akční scény? 3D animaci? Záchnranu světa? Drsné hlavní hrdiny? Slizké záporáky? Tak se na to koukejte kouknout. ()

Pump

Jako milovník sci-fi jsem plesal a byl ochoten mhouřit očkem nad horšími animacemi nebo mi tyto jen nesedí. ()

fefee

Parádna postapo-virtual sci-fi s geniálnymi prvkami hraničiacimi s realitou a technológiou ktorá konkuruje SW. Super, takéto vecičky ja môžem, mňam. ()

VanTom

Přestože se nakonec gigantický pavoukorobot vydal srovnat se zemí kompletní (polorozbořený) New York, stejně působil příběh s minimem postav veskrze lokálně, jen jako běžná epizoda z cest vytržená z kontextu (jde o 3. snímek v sérii, předchozí si nepamatuju). Každopádně mě dvakrát nezaujal, ani nevýrazná režie nepředvedla žádné extra kousky jak v akci, tak v emotivních momentech. Na válkou zničený, vyprahlý svět (pouště, ruiny měst) se nicméně koukalo hezky, animace (snad s výjimkou fyziky aut) se pohybovala na vysoké úrovni. ()

kenkaku

Oproti předchozím Appleseedům je to obrovská změna. Graficky skok nahoru. Dějově skok dolů. Žádná převratné myšlenka nebo cokoliv co nutí se nad filmem zamyslet. Co mě osobně dost překvapilo je informace ze jde o prequel. Vůbec mi to do sebe nezapadá. Tohle že se odehrává před prvním appleseedem??? Navíc ušatý polorobůtek vypadá opět malinko jinak (nejdřív oči červené, potom zelené a teď nemají žádnou. No v tomto směru trochu zklamání. Zklamání číslo dva u mě nastalo se soundtrackem... ale to je jen o vkusu a číslo tři s jazykem. Kam se poděla Japonština? Tedy hodně se sází na vizuál. Ostatní šlo na druhou kolej. A to je škoda. ()

Firebug

Zatím posledním přírůstkem do série Appleseed tvůrci potvrdili, že největším tahákem jejich filmů je technická (grafická) stránka a zaměření na akci. S nějakým příběhem si nikdo moc hlavu neláme. Zvláštní, že Alpha by o dost lépe fungovala jako samostatná akční jednohubka, které bych pro mou slabost k animaci klidně šoupnul i 3*. Jako prequel to však nedává nejmenší smysl a vlastně staví dobrou polovinu prvního Appleseedu (kde jde o sbližování Deunan se cyber-verzí jejího dávno ztraceného parťáka Briareose) na hlavu. Nu což. Akce je docela fajn ale bez napětí. Technická stránka je parádní, ale k dokonalosti má pořád daleko (hlavně zvláštní pohyb postav občas zamrzí). Navíc mi byla bližší grafická stylizace snímku Appleseed: Ex Machina. 2,5* ()

Seti

Zatím poslední příspěvek do Appleseed univerza představuje ústřední hrdiny v trochu odlišné poloze, vržené do poměrně jednoduchého příběhu s malým nádechem falloutovské atmosféry, s čímž jsem já osobně neměl žádný problém. Tvůrci nám jako obvykle servírují velmi solidní akci, kterou navíc prezentují v naprosto famózní audiovizuální podobě. Jen je problém v tom, že Alpha mi jako prequel do celkového sledu Appleseed událostí moc nesedí. ()

iXtr3m3

AudioVizuálne orgie na tretiu? Nie. Jasné, po technickej stránke to znovu poskočilo, ale už to nie je tak dobré. Ale Briareos je stále borec. ()

Krabak

Klidně bych uvítal pokračování. Efekty suprové, Twohorse je taky boží týpek a...celkově se mi vizuální zpracování tohoto filmu líbilo. Nejspíš je to dáno i tím, že moc takto animovaných filmů neznám, tak nemohu srovnávat. --->80% ()

F.W.Colqhoun

Appleseed z roku 2004 jsem viděl a možná právě proto, že o anime běžně nezavadím, jak je rok dlouhý, se mi zamlouval: nenáročná utopická pohádka se slušnou animací. Z předchozího hodnocení lze pro Alphu použít pouze jediný přívlastek - nenáročný. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že sleduji 1.5-hodinový slepenec průměrných herních animací. Hra samotná nebyla přibalena. Kamenem úrazu je samozřejmě "pokrok" ve výtvarném zpracování. I Appleseed koketoval s CGI [a příspěvek z roku 2007 šel asi ještě dál], jednalo se ale o koukavé doplňky běžné animace - perspektivu, akční efekty, animace pozadí apod. Úplné odpárání anime manýry zbavuje film kouzla a možnosti cítit s postavami, což umocňuje hlavně strašně mizerná práce s mimikou postav. Skutečnost, že Aramaki zapomněl vybavit tohle vehikulum výtvarného pokroku pozornostihodným příběhem, bakelitovému produktu nepřidává. Dosti hloupá nuda. ()

mota

Lepsi 3D herni render post-apokalyptickeho sveta. Parecek valecnych vyslouzilcu. Hledani smyslu za co polozit zivot. Zoldacti cyborgove. Vtipkujici zaporak. Velky zaporak. Male mesto pro dva bosse. ()

Jayem

Tretí diel série, ktorý prevyšuje predchádzajúce filmy snaď len dobre spravenou počitačovou animáciou. Dejovo zaostáva a akcia je dosť bezduchá. ()

merigieren

to si dělají srandu? O jedničce sem napsal, že na začátku obsahuje nejlepší akční scénu, co sem kdy viděl, Tohle obsahuje všechny akční scény stejné nudné a smutné, záběr na rotačák, co střílí moře kulek za vteřinu, ale nic netrefí a čekání na to, až se někdo slituje a párkrát do toho střelí aby to bouchlo... Potvory z principu nesmrtelný (můžou je zabít kolikrát chtějí, oni se stejně postaví na nohy, oklepou a jdou dál...), tak aby po celý film vydržela původní sestava a pomlátili se až na konci. Hudba otřesná, jediný co by se dalo pochválit je 3D grafika, s tím si dali hodně práce, ale to co věnovali grafice zase ubrali na příběhu, jak já se nudil při těch dvou debatách co měly nahradit děj v 1,5h filmu. ()

Hapretor

Obstojné. Jen trochu jednotvárné. Neuškodila by větší rozmanitost prostředí. Myslím jako větší prostor. Dyť oni všude snad došli jen pěšky. Trochu nedomyšlené. Jinak postavy, look, atmosféra, animace - velmi povedené. Jen ten konec nemusel být tak strašně filozoblbický. To si určitě prosadili Japonci. Ti mají na filozoblbické, dramatické, nesrozumitelné konce patent. ()