Proti vlastní krvi

• Velká Británie Trespass Against Us (více)

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství Gloucestershire. V jedné z nejbohatších části Británie bydlí v karavanovém táboře a svůj čas vyplňují bezcílným poflakováním, občasným pytláctvím, příležitostnými zlodějinami, plánovanými loupežemi a potyčkami s každým, kdo se jim nelíbí. Neustále se pohybují za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele klanu Cutlerů stojí Colby (Brendan Gleeson) a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád časem předal své vůdcovství synovi Chadovi (Michael Fassbender), ale ten z této vidiny není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá i jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a s tím spojeným drsným životním stylem a touhou se z tohoto vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život a budoucnost. S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje loupežnou akci, jejímž cílem je honosný dům plný cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou... (CinemArt)

Tosi

Na analfabeta sice vypadal Fassbender moc inteligentně, ale bez něj by byl film plochej jak baterka. Na první pohled syrové, špinavé drama o bandě lidí pohybujíc se na hraně zákona, na ten druhý překvapivě citlivý příběh o otcích a synech. A je fajn vidět Fassbendera v nějakém malém filmu, tak akorát za pěkný tři hvězdičky. ()

terunka003

Britské, rodinné, uzavřené, komunitní, volné, nezávislé. Příběh o vztahu mezi otcem a synem uprostřed takové bílé čisté cikánské komunity. Do práce tam snad nechodil nikdo, všichni se živili menšími krádežemi. Problém nastane v situaci, kdy se chce syn trhnout a žít vlastní život jen se svojí rodinou mimo vliv svého otce. Herecky parádní, Brendan nezklamal, Michael překvapil. Evropská kinematografie, to bych mohla pořád. ..žít si takhle v lese, v přívěsu, o nic se nestarat. Jo, aspoň týden bych si to užila.. ()

elanius

(87/2017) / Spolu s Moonlightom film roka 2017 so far. Adam Smith na to, že dotereraz sa k filmovaniu dostal len cez klipy, kraťase a pár seriálov, ukázal ako sa debutuje v nezávislom filme a vypýtal si vstupenku do prvej ligy. Film perfektne pracuje s tempom a po akčnejších resp. drsnejších scénach dáva priestor postavám a hlavne divákom aby videné sprocesovali do psychológie postáv a ich vývoja. Odporúčam ak je možné dať volume na max. pretože OST pripravili slávny The Chemical Brothers a je to cítiť. Lúpežná scéna je akčným vrcholom filmu a možno aj tohto roka. Dokonalý zážitok z hutného, ťažkého filmu dokonali Gleeson s Fassbenderom a servírujú momentálny top. Pozor ale na sklamanie, žiadny super rýchly cool zážitok tu nikoho nečaká, a film sa v plnej kráse ukáže len trpezlivému oku. (9/10) ()

klima777

Nejde o Podfu(c)k. Naštěstí. Leč, jakkoliv se Fassbender s Gleesonem snaží, tento film žíly netrhá. Je příliš uhlazený, příliš hodný. (2,5*) ()

Tft

Atmosféricky je Tresspass Against Us velmi dobré, ale chybí tomu lépe zorganizovaná dějová zápletka, lepší režie a hlavně by to chtělo proměnit snahu v dosažení morální hloubky filmu ve skutečnost. Michael Fassbender ať hraje sebe líp, nedokáže pozvednout snímek natolik, aby fungoval a tak se v tom chudák nějak plácá ač to není vyloženě jeho vina. Ono totiž po skončení filmu jde těžko říct o co se celou dobu vlastně Adam Smith na režisérké židli snažil. Snímek vypráví příběh Chada, který se svou rodinou žije v karavanu ve společnosti dalších odpadlíků, kterým velí jeho otec, živí se krádežemi a Chad se snaží se svou rodinou z toho života vymanit. Samo o sobě to zní jako dobrá zápletka, film jí ale používá pouze jako páteř a z ní se vydává do několika slepých uliček, které jsou naprosto zbytečné. To má za následek zmatený film, který se každou chvíli snaží o něco jiného a nakonec tak nedosáhne vlastně ničeho. Adam Smith se do toho nějak zamotal, měl k dispozici skvělý herecký sbor, poměrně zajímavý scénář, nádherné kulisy a nadprůměrný soundtrack od The Chemical Brothers. Všechny ingredience byly správné o to víc nedokážu pochopit Smithův výsledný film. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo v rukou někoho schopnějšího, protože Tresspass Against Us se v této podobě nedá nazvat ničím jiným než zklamáním. Jednou větou: Všechno dobré až na finální výsledek. 48% ()

blackJag

Film, který měl zaděláno na skvělé generační pnutí, v netradičním prostředí a se skvělými herci. Spousta z těchto atributů je ve filmu obsaženo a asi jsem byl nakonec i rád, že se to celé nějak bolestně nezvrhlo, přesto zážitek z filmu mi po jeho skončení přišel nekompletní. 60% ()

JohnSmith

Přehlídka anglické špíny,žijící v karavench a dělající jen bordel a zase bordel. Takový celovečerák o cikánech z Ritchieho Podfucku, akorát s tím rozdílem, že to není vůbec zajímavé. ()

MaMitti

Strašný film. Nebylo snadné M. Fassbenderovi a L. Marshal uvěřit jejich role, přestože hráli výborně. Jen na ty typy lidí prostě nevypadají. ()

Lukoboss

Hodinu a půl se dívat na obyčejnou, nepřizpůsobivou a divokou kočovnou rodinu mě teda vůbec ale vůbec nebavilo. Celou dobu se chovají jak jebnutí do palice (někteří víc, někteří míň), provokujou, dělají problémy a pak se diví, že mají problémy. Jenže ono se tam přitom neděje nic zajímavýho, chvílema jsem se dokonce přistihnul, že ani moc nedávám pozor. Nějak jsem to prostě sfouknul a za chvíli už ani nebudu vědět, že jsem to viděl a o čem to bylo. No na druhý podívání to pro mě není teda. ()

Hanys_

Kočovná rodinka z karavanu, která si přivydělává různými neleálními činnostmi. Další skvělá role pro Fassyho, z Gleesona šel fakt strach, ale celkově to celé vyznívá tak nějak do ztracena. ()

SpaceOdyseus

Mam moc rad britska nezavisla dramata a toto je paradni, spinave hrubozrne, kousave, vyborne obsazene, resi super temata a moc dobre odsypa. Muzu jen doporucit. ()

JohnyD

Fassy a Gleason perfektní, škoda, že nemajú čo hrať a nemôžu zo seba vymáčknuť viac. Skvelá surovosť z toho srší na 100 honov. Skvelý rozjazd, ale niekde v polovici sa zasekne prevodovka a Chad nemôže zaradiť o jeden rýchlostný stupeň viac. Vrcholná konfrontácia medzi synom a otcom je tak nezvládnutá až beda. Ten horko-sladký až parodický koniec mi tiež úplne nesadol ako aj hlavný predstaviteľ na strane zákona. Má to však premakaný soundtrack od Chemical Brothers, titulnú pieseň Forgive Me, ktorú si hmkám už dva dni a jednu skvelú automobilovú naháňačku. Škoda, že to do rúk nedostal niekto skúsenejší, pretože to mohla byť fakt pecka, takto iba za 7/10. ()

Santino7

Britský nezávislák, ku ktorému ani presne neviem ako som sa dostal, avšak (napriek "len" priemernému hodnoteniu, ktoré som udelil) vonkoncom neľutujem. Páčila sa mi tématika kočovného spôsobu života uzavretej komunity (čo je téma vcelku neokukaná a pomerne málo premietnutá na filmové plátno) s vlastnými hodnotami a svojským životným štýlom, večný boj proti polícii, a samozrejme luxusné obsadenie. Fassbender a Gleeson sú nepochybne vynikajúci, obom ich stvárnené role sadli, pričom ale najmä Gleesonova postava Colbyho si pýtala o čosi viac priestoru (možno napríklad nejaký temnejší výbuch agresie či násilia), nech sa môže plne prejaviť, inak však moc nemám čo vytknúť. Celé sa to nieslo v komornejšom duchu, a daná stopáž nebola nijak otravná, plynulo to pekne. Ale ako vravím, pýtalo by si to celé nejakú pridanú hodnotu, pretože takto to bolo síce - ako som už písal - fajn, ale koniec koncov je to snímka, ktorá mi pravdepodobne veľmi ľahko (a rýchlo) vyšumí z hlavy. Zvažoval som aj také slabšie štyri (najmä kvôli výkonom onej spomínanej dvojice), ale nakoniec som sa predsalen rozhodol pre ohodnotenie nižšie. 70% ()

ink flo

Tenhle příběh o rodině, která žije světským stylem života v karavanech a živí se různýma krádežema je celkem zajímavej v tom, jak originálním způsobem se to nepovedlo. Začíná to jako rozvernej gangsta film, kde Fassbender zcela nesmyslně dráždí policajty během úprku z čórky. Aby to pak zamrzlo na nějakým pokusu to celý zvážnit a udělat z toho drama o vztahu otce a syna, potažmo syna a jeho manželky a dětí. Asi jeden z nejbizarnějších filmů Fassbendera, ale jako dá se na to koukat hlavně kvůli tomu prostředí, kde se to odehrává. ()

Hapretor

Kouknul jsem na to jen kvůli Fassbenderovi. Dějově nic moc. Ale Fássek mě opět utvrdil, že je to nejen pohledný chlap, ale sakra schopný a inteligentní herec. Ta irská angličtina byla perfektní. To nejde už lépe namluvit. ()

anatheman

Ani špatný, ani něčím výjimečný film. Tedy kromě dvou věcí - tou první je veliká přemíra fuckolálie, tou druhou skutečnost, že zde Gleeson vypadá jako Trump. Toť vše. :-) ()

GOREGASM

Vynikající herci a dravá režie dělají z této sondy do života zlodějské kočovné rodiny nečekaně mimořádný a syrový zážitek, který kombinuje kriminální elementy se sociálním dramatem a skutečně nechává vyniknout nejen jako vždy famózního Fassbendera a Gleesona, ale i ostatní herecké talenty. postupně eskalovaný konflikt otce a syna má díky dvěma zmíněným borcům velmi údernou dynamiku a udržuje napětí až do koncovky, která nemusí uspokojit každého, rozhodně ale nekazí pocit z prémiové nemainstreamové degustace. 85% ()

Biopler

Film, v ktorom sa poriadne nič neudeje a v ktorom sa hodne a špinavo nadáva. Kočovný rod, ktorý rabuje a ktorý čudne kapituluje v závere keď predtým sa mu všetko prepieklo. Pre mňa je zarážajúce, že Fassbender, ktorý je kvalitný herec, kývol na túto maškarádu. ()

PEZ

Návrat do reality po šialenom FF8. Ostrá britská dráma o kočovníkoch v modernej dobe. Aneb o súčasnej chamradi. Výborní Fassbender, Gleeson, Kinnear, Harris, Lyndsey Marschal. Casting proste vyšiel. A hlavne parádny režisérsky debut Adama Smitha. Ale ten už v roku 2004 zabil svojím klipom k Blinded by Lights (The Streets). Potom potrénoval pri pár seriáloch (vrátane Doctor Who), natočil ešte zopár klipov (napr. The Chemical Brothers) a nakoniec sa vytiahol s týmto filmom. Veľká spokojnosť. PS: Hudbu spravil Tom Rowlands (zo spomínaných The Chemical Brothers). 8/10 ()

PF 2017

PF 2017