poster

The Last of Us (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2021, 50 min

Zajímavosti k TV seriálu (5)

  • - Cordyceps, který způsobí ve filmu apokalypsu, je ve skutečnosti druhem houby používaném v čínské medicíně. V moderní medicíně je stále předmětem zkoumání, ale je prokázáno, že podporuje imunitu, působí proti zánětům, infekcím a podporuje funkce ledvin a jater. (TheMilda)

  • - Ve hře a ve filmu se podle tvůrců nevyskytují klasičtí zombie, ale lidé, kteří jsou napadeni houbovitým parazitem. Tvůrci se inspirovali dokumentem ze stanice BBC, který popisuje jak houba Ophiocordyceps unilateralis napadne mravence, a to konkrétně mozek, a tím pádem ovládá celé jeho tělo. (Drakersss)

  • - Neil Druckmann po sepsání druhého scénáře potvrdil, že film bude obsahovat drobné změny oproti hře, protože vtěsnat 12hodinový herní příběh do filmového zpracování nebylo podle něj jednoduché. (Drakersss)

  • - Scenárista filmu Neil Druckmann napsal scénář také pro stejnojmennou videohru pro Playstation, kterou je film inspirován. Za scénář k této hře získal několik ocenění, včetně prestižní ceny BAFTA Games Award v kategorii nejlepší příběh a Writers Guild of America Award za přínos ve videoherním psaní. (Zdroj: en.wikipedia.org) (Jifo)

  • - Film byl natočen podle stejnojmenného herního hitu. Hra vyšla na konzoli PlayStation 3, později byla předělaná i na Next Gen konzoli Playstation 4. Hra získala řadu ocenění, včetně prestižních cen Bafta a Dice pro nejlepší hru roku 2013. (Babba)