Reklama

Reklama

The Last of Us

(seriál)
  • USA The Last of Us
Trailer 1
USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Hrají:

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (429)

AllShallFall 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dlouho očekávaný seriál o světové pandemii ala konkurence na The Walking Dead, není zase takový vytřelzrak seriál. Po většinou jen cestujeme, kecáme a koukáme, jak debilní lidstvo jde samo proti sobě, místo toho, aby se sjednotilo, když už je svět v píči. Žádné hordy nakažených nečekejte. Snad jen 2x tak byla akce pořádných hord s jedním hlavorozšklebovačem. Ten se mi moc líbil. Ale chudák dostal prostor asi tak 10 vteřin. A to možná přehráním. Takže co jsme místo toho viděli? Nějaký dvě buzny, které si na sklonku světa prošťouchávají anály, pár vyšinutých lidojedů, co našli boha, no a to je asi tak vše. Jako postapokalyptický national geographic dobrý. Jinak docela zklamání. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Jo, jedná se o jednu z nejlepších videoherních adaptací převedených na filmové plátno (ale popravdě...konkurence není zas tak široká :D). Spolupráce Druckmanna, duchovního otce původní hry, a Mazina, autora dokonalého Černobylu, fakt obstála...Ale dá se říct, že výsledný produkt je bezchybný? To bohužel ne...Ale pěkně po pořádku...Vizuálně seriál jednoduše nemá konkurenci. Tak věrné vyobrazení postapokalyptického světa jsem dlouho neviděl, je vidět, že na nynější vlajkové lodi své streamovací stanice HBO vůbec nešetřilo. Po stránce kastingu též nemám problém....Pascala jsem si jako Joela zamiloval, to je fakt ze hry přenesení 1:1. A i Bella Ramsey postupem času přirostla k srdci. Co mě ale malinko vykolejilo byl nedostatek nakažených. Jako chápu, nepotřebuji je mít na obrazovce stále, ale v posledních epizodách se jim nedostalo skoro žádného prostoru (taková škoda, když si člověk uvědomí, že makeup a celkově vše si zakládalo na praktických efektech). A též zamrzely výplňové díly, jež trochu zpomalily výsledné tempo. Každopádně...Na druhou řadu se velice těším, vím, jaký v tom světě vězí potenciál a nemohu se dočkat, jak se s tím autoři poperou. Za mě slušných 8/10 ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejlepších variací zombíků, což je docela impozantní s přihlédnutím k faktu, že origin pochází ze slavné hry, jejichž zpracování je obvykle dost na hraně, vzpomeňme třeba na Maxe Paynea, Assasins Creed a tak podobně. Tvůrcům se ale podařilo parádně trefit atmosféru, skvěle rozvíjí postavy, pomocí flashbacků a aktuálního dění chytře budují příběh a casting by zasloužil s ústředním duem jedničku s hvězdičkou. Pro fanoušky hry je tam údajně velké množství replik a pro neznalce je to parádní filmařská látka která má naprostou většinu proprietů zajišťující plnohodnotnou podívanou. Zatímco jednička byla spíše komorní a rozjezdová, dvojku očekávám patřičně epickou. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. SÉRIEPrvní i druhá epizoda jsou z hlediska quality TV a production values absolutní strop, který nastavil laťku a divácké očekávání hodně vysoko [v mhoha ohledech až moc]. A o to víc mě zarazilo, jak kvalitativně nekonzistentní zbytek seriálu vlastně je.... Nutno podotknout, že herní Last of Us je dost narativně přímočaré, přesto velmi výrazně pracuje s rozměrem filmového vyprávění. Laicky řečeno, jde o zombie road-movie, jež je jednou intenzivní emocionální jízdou skrze post-apokalyptické končiny USA, a mapující vývoj vztahu mezi dvěma lidmi [pesimistickým Joelem a čtrnáctiletou Ellie], jež jsou si vzájemně víc podobní, než by se na první pohled mohlo zdát – tudíž ono převedení do seriálové podoby mělo unikátní potenciál využít tyto aspekty a dát jim mnohem komplexnější ráz.... Co se týká toho jak tvůrci operují s příběhem téhle seriálové adaptace, je v mnoha ohledech až příliš zkratkovitý, a obsahuje spoustu hluchých míst a bezvýznamných dialogů o ničem. Největším kamenem úrazu je zde však to, jak tvůrci nakládají s reáliemi onoho fikčního světa – jelikož právě jeho prozkoumávání bylo hlavní devizou hry. S čímž se pojí i naprosto minimální konfrontace s infikovanými – jelikož jde nejen o primární hrozbu, ale i pomyslný přírodní živel onoho fikčního světa, který svým způsobem figuruje i jako katalyzátor napětí, gradace a tím pádem i motivuje hlavní zápletku [a v těchto ohledech umělo prvních 6 řad The Walking Dead s těmito prvky pracovat mnohem poutavěji, inovativněji, a celkově vzato líp]. Ten hororový element – s nímž se pojí i ten neskutečně tísnivý a nepříjemný pocit nebezpečí, který mne neustále doprovázel při průchodu samotné hry – tu akutně chybí. V důsledku toho tak seriálový fikční svět Last of Us působí dost pustě, a z hlediska svého žánrového podhoubí neatraktivně.... Závěrem, hra je nepřekonatelná a kvalitativně nesrovnatelná, seriálové Last of Us je však věrohodnou [ač právě zbytečně zkratkovitou] adaptací, která si bezpochyby zaslouží širší diváckou pozornost. Přeci jen, jde o zajímavou lekci z mykologie. No a Pedro daddy Pascal i Bella Ramsey jsou top notch castingová volba, tady není čem. Jsem zvědav na druhou sérii.... VERDIKT: 8,2 houbiček z 10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nepoznám PC hru, ale z toho, čo som videl je mi jasné, že tam sú len zombíci (tých ale za 9 častí prvej série vidíme veľmi málo) a potom proti plodnosti orientovaní jedinci s dúhou v zadku, čo ľudstvu nedáva vysoké šance na prežitie v postapokalyptickom svete. Atmosféru, ktorú to chytilo aspoň trochu na začiatku to stráca pomerne rýchlo a niektoré časti sú úplne zbytočné, až vtlačené do deja, len aby sa splnili emisné kvóty rektaloskopcov. A aby to bolo úplne jasné, na ktorej strane predpeklia stojíme, hlavnú úlohu dostáva slečna, pardon mládenec, vlastne ONO Bella Ramsey s pol-yardovým čelom, ktorá/é/ý sa považuje za nebinárnu osobu, hoci v tom istom rozhovore povie, že preferuje zámeno ona a že seriál vypovedá o o sile hrania žien . Tak sa do šľaka už rozhodni. Si žena (nevyzeráš), alebo nie si? Alebo sa iba hráš, že nie si to, čo v skutočnosti si, aby boli roly za tučné honoráre? A ako čúraš? ()

Galerie (323)

Zajímavosti (132)

  • Merle Dandridge je jedinou herečkou z castingu, která svoji postavu ztvárnila jak v původní hře, tak i v seriálu. (Punisher)
  • Tvůrci seriálu po obsazení Pedro Pascala (Joel) a Belly Ramsey (Ellie) poprosili herce, aby hru „The Last Of Us“ nehráli. Chtěli, aby herci ztvárnili tyto postavy po svém. Ukázalo se však, že herci tuto prosbu nedodrželi a hru si zahráli. Tvůrci seriálu nakonec toto „neuposlechnutí“ ocenili, protože oba herci, dle slov tvůrců, ztvárnili tyto postavy dokonale. (TurboEdmund)

Související novinky

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) má v posledních letech poměrně turbulentní období. Po soudních tahanicích se svou bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman a ztracené království), z… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

Reklama

Reklama