Mariňák 2: Bitevní pole

Jarhead 2: Field of Fire

Mariňák 2

Akční

USA, 2014, 103 min

Problém vidim v tom, že si sakra už ani nepamatuju, jaké to ve mě zanechalo dojmy. Mám pocit, že se jedná o řemeslně odvedené béčko, ve kterém neabsentují krvavé přestřelky, trapné kecy mariňáků a televizní look. Voják ze Seals mě zaujal, pak ještě lesbička. Hlavní postava a ten zbytek nejsou ničim zajímavý. Pokud film přehlédnete, o nic nepřijdete. I Kaufmanův počin byl o třídu lepší a ačkoliv není moc válečných flicků z moderní doby, tak bych tohle doporučil maximálně tak hardcore béčkovým/military fans, kteří i přes mnohé nedostatky, takovým filmům nepohrdaj. Soundtrack pěkný.(2.4.2017)

• Shakers

S Mandesovým Mariňákom to ma akurát tak spoločné uniformy a púšť. Celý film rovnako ako herci, príbeh, postavy, scenár a podobne stojí za prd okrem akcii. Tie jediné sa tu podarili a sú celkom pozeratelné. Inak je to film len o tom, že chlapci s USA prišli konať dobro do krajiny, kde vládnu Alah, Taliban a zakuklenci tvrdou rukou. Tak ako vždy, všetko skončí dobre a aj mŕtvy sú hrdinovia samozrejme. 45% - 2*(30.3.2015)

• RAFT

Sračka jak brno.Fakt nechápu ,že todle je 2 .díl marináka.První díl u mě vítězí jako dosti nejlépe zpracovanej film,tohle pokračování stojí za hovno ,no měli by spíš změnit název .Všichni béčkoví herci co sáhnou po každé kravině a scénáři co jim padne do ruky.No budiž doba je zlá a každý potřebuje vydělat každou korunu.30%(10.9.2014)

Po srackoidnych videopokracovaniach Behind Enemy Lines som si pustil dalsie videopokracovanie A-ckove filmu. A aj ked ho natocil reziser, ktory pochoval kinokarieru Stevena Seagala, tak ma vysledok prijemne prekvapil. Akcie je dostatok, dockame sa rôznorodých prestreliek, ktore su solidne prevedene a prehladne natocene. O krv tiez nie je nudza. Este viac ma ale prekvapilo, ze funguju aj postavy. Su to sice klasicke, namachrovane, vymlete, zelene mozgy, ale cely cas su zabavne. A dokonca funguju aj obcasne vazne sceny v ktorych spominaju na domov, takze ma ich osud zaujimal. Herecke obsadenie sa tiez vydarilo. Prim hraju no name xichty, ale typovo su dobre zvolene. Ako bonus sa tu na chvilu mihne aj Stephen Lang ako prisny velitel, Cole Hauser ako drsny vojak alebo Esai Morales, ktory bol, no celkom nevyuzity. Najlepsi bol ale rasisticky Bokeem Woodbine a lesba marinacka. Zapletka mi pripadala kompetentna, takze ani v tomto ohlade som netrpel a prekvapivo mi vynimocne nevadili ani Bulharske exteriery. Takze vysledkom je nadpriemerny akcny film s dostatkom solidnej akcie, ktory ani na chvilu nenudi. 6/10.(7.2.2016)

• Wacoslav1

Tak když pominu fakt, že celý film od začátku až do konce působí jako náborové video do US Army, tak už toho nemá moc co nabídnout. Jo a všichni co jebete do Lone Survivora, Zero dark thirty a podobných filmů, že to jsou propagandistický sračky, tak se podívejte radši na tohle aby jste viděli jak taková propagandistická vymejvárna mozků made in USA ve skutečnosti vypadá. No, ale dobrý neposral bych se z toho. Zase na druhou stranu je to hlavně akční film nemá to nějakej smysluplnej příběh ono to vlastně nemá vůbec žádnej příběh spíš je to taková ukázka běžného pracovního dne běžného émerického vojáka v Afghanistánu nic víc nic míň. Ok, ale jak jsem uvedl je to akční film, tak tedy ohodnoťme akci. No a akce je bohužel děsně nezajímavá, rutinní a celkově stokrát viděná v jiných filmech. Takže když to vezmu kolem a kolem tak moje hodnocení je tak nějak odpovídající. Není to nic úplně zavrženíhodného, ale víc si to nezaslouží ani omylem.35%(7.9.2014)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v Bulharsku. (MikaelSVK)

• - V úvodní scéně při útoku na základnu je zabit velitel střelou z RPG. V dalším záběru na něj z ptačí perspektivy lze však zřetelně spatřit, že postava stále dýchá. (Topper.H)