Mariňák 2: Bitevní pole

Mariňák 2

Akční

USA, 2014, 103 min

• bloodcountes

Pěkné akce, dobře natočené. Standardní přehlídka typizovaných postav (no dobře, lesba zase tak častá není) a nadlidského hrdinství a dokonalosti amerických vojáků (překvapivě ale i dost mrtvol). A neskutečně hovadský řeči kolem války a proč se vede a mě už s tím vymejváním mozků američani mrtě serete a za tu vaši sluníčkovou propagandu dolů dvě hvězdy.(15.6.2016)

• PROCESOR

Tak tohle se hodně nepovedlo. Začátek akce je brutálně rychlej asi 4x hodiny se čeká na pyrotechniky, kteří se nedostaví, tak si budou muset, se strašidelnou igelitkou ze který čouhaj dráty, poradit sami. Po hlavní přestřelce se dostaví i jakýž takýs napětí při klusání po horách a změnou priority zásobovacího konvoje, na doručení zásilky v podobě v.i.p. osoby Afganské opozice. Pak už se sype další nálož hoven a náborový video ke strýčku Samovi může začít. S jedničkou to nemá nic společnýho, děkuji za pozornost.(29.4.2016)

Film som už dopredu odpísal, už len kvôli neprítomnosti Gyllenhaala. Vedel som že vo filme nieje žiadna postava, ktorá by ťahala celý film a bola to aj pravda. Lenže film prekvapil. Bolo to úplne o niečom inom než jednotka. Tu si už hlavná postava aj vystrelila a celé to bolo ostrejšie, zaujímavá akcia aj celá misia, ale zase chýbal kvalitný príbeh a puto k hlavnej postave. Takže ako samostatný film a ak ste nevideli jednotku, by to nadšencov vojnových filmov v Afganistane mohlo zaujať. Ale prvý diel nasadil latku veľmi vysoko.(30.9.2014)

Po srackoidnych videopokracovaniach Behind Enemy Lines som si pustil dalsie videopokracovanie A-ckove filmu. A aj ked ho natocil reziser, ktory pochoval kinokarieru Stevena Seagala, tak ma vysledok prijemne prekvapil. Akcie je dostatok, dockame sa rôznorodých prestreliek, ktore su solidne prevedene a prehladne natocene. O krv tiez nie je nudza. Este viac ma ale prekvapilo, ze funguju aj postavy. Su to sice klasicke, namachrovane, vymlete, zelene mozgy, ale cely cas su zabavne. A dokonca funguju aj obcasne vazne sceny v ktorych spominaju na domov, takze ma ich osud zaujimal. Herecke obsadenie sa tiez vydarilo. Prim hraju no name xichty, ale typovo su dobre zvolene. Ako bonus sa tu na chvilu mihne aj Stephen Lang ako prisny velitel, Cole Hauser ako drsny vojak alebo Esai Morales, ktory bol, no celkom nevyuzity. Najlepsi bol ale rasisticky Bokeem Woodbine a lesba marinacka. Zapletka mi pripadala kompetentna, takze ani v tomto ohlade som netrpel a prekvapivo mi vynimocne nevadili ani Bulharske exteriery. Takze vysledkom je nadpriemerny akcny film s dostatkom solidnej akcie, ktory ani na chvilu nenudi. 6/10.(7.2.2016)

A teraz ako jak? Chcelo to nadviazať na jednotku? Chcelo sa to vydať vlastným smerom pod značkou jednotky?? Od rutinéra to prebral zatiaľ B-čkový režisér, ktorý chcel potešiť divákov, preto to podal akčným štýlom. Fajn, ale pri pohľade na jednotku tu zase chýbalo to emočno, práca s postavami a celkovo hlbší feeling. On tam v konečnom dôsledku na pozadí je, ale .... Prinieslo to iný pohľad, ale prinieslo to aj "náhodné" situácie, mrte nepriateľov a happyend. Preto je to ťažko hodnotiť, lebo z pohľadu jednotky sa to nechytá, ale ako samostatne stojaci vojnový film, by to bolo slušné B-čko. Aspoň že im nevelil neger. Slabé 3 z 5(21.11.2014)

• - V úvodní scéně při útoku na základnu je zabit velitel střelou z RPG. V dalším záběru na něj z ptačí perspektivy lze však zřetelně spatřit, že postava stále dýchá. (Topper.H)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v Bulharsku. (MikaelSVK)