Mariňák 2: Bitevní pole

Kes Bonnet

Kostýmy:

Nikolai Kirilov
  • PROCESOR

Tak tohle se hodně nepovedlo. Začátek akce je brutálně rychlej asi 4x hodiny se čeká na pyrotechniky, kteří se nedostaví, tak si budou muset, se strašidelnou igelitkou ze který čouhaj dráty, poradit sami. Po hlavní přestřelce se dostaví i jakýž takýs napětí při klusání po horách a změnou priority zásobovacího konvoje, na doručení zásilky v podobě v.i.p. osoby Afganské opozice. Pak už se sype další nálož hoven a náborový video ke strýčku Samovi může začít. S jedničkou to nemá nic společnýho, děkuji za pozornost.(29.4.2016)

• JohnSmith

V Universalu vzali jeden starší výborný kousek a řekli si, že by mohli na pokračování vytřískat nějaký ten dolar. Takže Mariňák 2 má s původním filmem společné jen to, že se děj točí kolem příslušníků USMC. Jinak je to naprosto klasický příklad béčkových filmů typu Delta Force, Navy Seals, atd. jen poněkud slabší. Nebýt cool Hausera, tak bych nedal ani ty dvě hvězdy.(12.9.2014)

|50%| Videobéčko nesoucí název Marinák 2 ? No, jak už jsem zminoval v komentu původního snímku, toto není pokračování, ani další film s označením Marinák 3. No, zezačátku tohoto filmu je jasné, že se to trochu snaží kopírovat scény z původního Marináka, jen trochu teda. Postavy? Nezaujaly mě - ani trochu, bohužel. Hlavní hrdina je dost nevýrazný, stejně jako zbytek herců kromě herce Cole Hauser. Ten je zde tak asi 30-40 minut, ale dost to zachraňoval. Z něho jsem cítil respekt a roli marináka. Škoda, že tu nebyl déle. Byla zde akce a bylo jí dost. Tvořená především přestřelky, které byly celkem štavnaté, výborně natočené, takže tu je o nějaké reálnosti co říct. Finále mě až tak moc už nebavilo, bylo tu pár hloupých scén, ikdyž akce – přestřelky – to vše bylo furt dobře natočeno. Takže díky té akci dávám s odř.ušima tu 3 hvězdičku. Víckrát se k tomu už nevrátím. Není to špatné béčko, ale bomba také ne.(2.3.2016)

A teraz ako jak? Chcelo to nadviazať na jednotku? Chcelo sa to vydať vlastným smerom pod značkou jednotky?? Od rutinéra to prebral zatiaľ B-čkový režisér, ktorý chcel potešiť divákov, preto to podal akčným štýlom. Fajn, ale pri pohľade na jednotku tu zase chýbalo to emočno, práca s postavami a celkovo hlbší feeling. On tam v konečnom dôsledku na pozadí je, ale .... Prinieslo to iný pohľad, ale prinieslo to aj "náhodné" situácie, mrte nepriateľov a happyend. Preto je to ťažko hodnotiť, lebo z pohľadu jednotky sa to nechytá, ale ako samostatne stojaci vojnový film, by to bolo slušné B-čko. Aspoň že im nevelil neger. Slabé 3 z 5(21.11.2014)

To je tak, když do boje nasadíte Kanta, Voltaira, Luthera Kinga a Hypatii proti Burhánuddínu Rabbánínovi a jeho partě upřímných MILFek (Moro Islamic Liberation Front). Prožvaní vám celý film! Nejdřív začne nově jmenovaný poručík Voltaire. Opírá se ve své řeči o význam rodiny a státu, kontruje mu Luther King postulátem o svých snech plných 100% čokolády, načež vše završí svou tirádou lesbička Hypatia a zakuklenýmu čuramedánovi Rabbánínovi na pouti vystřelí srdce z hrudníku - předtím, než jim vyžvaní díru do hlavy citacemi z třeskutě vtipného Hodži Nasreddina. A tím končííí tato komééédie, zlo prohrává a dobro žije! No, nasmál jsem se. Ale není to vůbec blbě natočené. Chvílemi se to kecání dokonce přeruší pěknými přestřelkami.(12.12.2015)

• - V úvodní scéně při útoku na základnu je zabit velitel střelou z RPG. V dalším záběru na něj z ptačí perspektivy lze však zřetelně spatřit, že postava stále dýchá. (Topper.H)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v Bulharsku. (MikaelSVK)