Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

Facerr

Něco jako Borat v tenisovým a ještě dokumentárnějším provedení. Chvilkama absurdní, ale celkem prča. Když se k tomu přidá ta krátká stopáž, tohle doporučuju omrknout. Stojí to za to i pro některý megavtipný scénky. ()

EggO odpad!

ani jednou jsem se nezasmal a jestli je tohle anglicky humor, tak ja potom pochazim nekde z Afriky. Takovou sracku mohou natocit jen Amici... ()

Blazis34

Hezky si vzali tvůrci na paškál nejslavnější tenisový turnaj. Všechny zásady, pravidla a zvyklosti degradovali a s osobitým černým humorem mě bavily. Nejvíce chválím zapojení reálných postav a wimbledonského centrál kurtu. Dávám 75%, čtyři hvězdy. ()

diccon

Povedenej majstrstyk z dilny Andyho Samberga a Murraye Millera. Prvni vybormy sportovni mockumentary (pred Tour de Doping). Nema cenu popisovat - musi se videt! ()

Olbi

Až si zase půjdu zahrát tenis se svým sparingpartnerem,budu se muset kontrolovat,abych si na tento snímek nevzpoměl...:) ()

mr.twizta

Oukej, nektere falicke forky jsou pres caru, ale koho to urazi, at tohle vypne a pusti si Kutila Tima nebo neco laskave humorneho. Tenhle strednemetrazni grand slam vazne stoji za to a uprimne diky HBO za odvahu realizovat Sambergovu vizi v takovem rozsahu. Kit Harrington je famozni a nektere forky (soudni kreslir!) maji kultovni kalibr. Nejzajimavejsi na cele tehle silenosti mi ale prijde stopaz - mam totiz pocit, ze na podhodinovem pudorysu se daji svizne a zabavne odvypravet zajimave veci a pevne doufam, ze dalsi tvurci nezustanou dlouho stranou. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Asketi, britska kralovska rodina a vsichni, co si mysli, ze se tenis neda hrat v riflovych sortkach. ()

hony23

Fiktivní dokument z Wimbledonu, ve kterém si střihli menší role současné i bývale tenisové hvězdy. No co k tomu říci, tvůrci se nezastavili naprosto před ničím a namíchali zajímavý koktejl vtipu a cílené trapnosti. ()

papadropolis

Po shlédnutí byl můj obličej ve stejnym stavu jako po pár koulích. Totálně v křeči z neustálýho smíchu! Být to o fous delší, tak mi ten škleb zůstane už nadosmrti. ()

Eruwen

Skvělý smysl pro humor. Bavilo mě to - a to prakticky nepřetržitě po celou dobu filmu. Obdivuji, jakou si ze sebe herci i neherci dokáží udělat srandu. Vyzdvihnu skvělé momenty s Haringtonovým (začátek spoileru) "nepochybně" a pak naprosto odzbrojující chvíli, kdy po telefonátu od opilé královny jen zoufale stojí čelem ke zdi (konec spoileru). Ale skvělých momentů tam bylo víc, mnohem víc. Nicméně tleskám nápadu natočit to jako dokument. To byl prostě geniální tah a jak tu již bylo zmíněno v jiných komentářích, bylo to opravdu Pythonovské a to je na tom to skvělé, zvláště u amerického počinu. Btw, Sheenova postava mě totálně zabila :) ()

bmx6

Takový kousky,kde se skoro bez přestání jenom směju a směju mám jednou za čas rád a tohle je vážně pecka,takže koukejte,koukejte. ()

Hopeman

Dokonale zpracovaný film podle skutečných úžasně zdokumentovaných reálných událostí , které se vážně staly a jeden z nejdramatičtějších tenisových soubojů na naší planetě, když jsem tento snímek viděl poprvé nechtěl jsem tomu ani věřit, až po následném shlédnutí na podruhé, potřetí a počtvrté jsem si všímal niancí a detailů jenž potvrzují pravdivost a autenticitu tohoto dokumentu, jakož i oddanost a odhodlanost s jakou oba soupeři vstoupily na kurt jako do síní Valhally. ()

tomino28

Když přistoupíte na to, že je to pořádná ptákovina, tak je možné se velice dobře bavit! Za mě tedy bohužel ne nonstop, ale jen místy. Některé vtipy se mi zdály geniální, některé zase až moc blbé a trapné. Ono to není vlastně ani chyba, do tohoto dílka to patří. Jen to lehce ubíralo na nadšení při sledování. Ale pořád palec nahoru všem zúčastněným, kteří do toho šli! ()

u.mojitko

Nářez, na kocovinu (i tu morální) ideální podívaná. Pozn.: fousatej týpek v růžovým saku byl v HIMYM jako Randy, Barneyho wingman, co se mu zpustila krev z nosu, když dostal erekci (What do you like the most on koala bears...they meet is delicious.) ()

DrifterSoul

Ta 1 star je za inteligentní parodii. Pokud by tam nebyly nechutnosti (například penis in natura ani v 3D image opravdu vidět nemusím), pak bych asi dal hvězdičky 3 (za IQ v těch různých politicky nekorektních narážkách :-). ()

Danixxx

Nikdy jsem netušil, že Kit Harington umí hrát. Vlastně neumí, ale v tomto snímku je to jedno. Byla to asi první jeho role, při které se nemusel snažit nic předstírat. Vypatlaný blbeček je totiž něco, co mu dokonale sedí. Dokonce jsem režii začal podezřívat, že část filmu splácali z nějakých domácích videí z dob, kdy byl Kit ještě malým Kiťátkem. Všichni víme, že tenis je nuda. Kromě nevybouřených vzdychů spocených pálkistů se tam vlastně ani nic moc neděje a kdo tvrdí něco jiného, ten je buď snob anebo si na něj hraje. Film si je toho moc dobře vědom a proto nám servíruje přesně to, co nám v tenise chybí. Bisexuální soulož, vraždu, rituální dešťové tance a nasraného Džona Sněha - to všechno pohodlně na jednom kurtu. Délka snímku zaručuje, že se nezačnete nudit a na tuhle Szymanskiho srandu jen tak nezapomenete. ()

Lockdown

Tvůrcům není nic milé a tak si bez problémů mohou utahovat jak z královské rodiny, tak i se samotným Copperfieldem. Během těch 40 minut mi nedovolili ani jednou pořádně vydechnout a pálí na vás skvělé hlášky v kombinaci se sexem na tenisovém dvorci, protože proč ne ? Kit Harrington se mi konečně zalíbil i v něčem jiném než jen ve Hře o trůny a Samberg, ten je na tydle peachoviny specialista. Takže za mě velký palec hore! Teď musím rychle utíkat sehnat ty super švédské trenýrky Svobodná varlata. 85% ()