Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

jerry12

30%. 7 Days in Hell je bezpochyby zajímavým konceptem dokumentárně-filmové tvorby, kdy se vytvoří fiktivní "skutečný" příběh a na jeho téma se natočí skutečný "fiktivní" dokument. Je plný humorných scének, gagů, hlášek a dialogů, které však míří na velmi, velmi, velmi specifickou cílovou skupinu a určitě nejsou pro každého. Pokud se vám líbí záměrně absurdní, vykonstruovaný, sofistikovaný a účelově stupidní humor Sacha Baron Cohena, budete se s největší pravděpodobností trhat smíchy i u 7 Days in Hell. Je-li vám však vlastní chytrý, nenásilný a decentně absurdní, ale ovladatelný a elegantní humor např. typu Richarda Curtise, pak vám tento snímek může klidně uniknout. ()

Tommassi3

"Byla by to nesmírná tragédie, kdyby to byli fotbalisti nebo basketbalisti.. Ale byli to tenisti !! Koho to zajímá.." ;) ()

JohnCZ

Místy hodně vtipná, místy přehnaně sexistická parodie na sportovní přenosy, ale abych pravdu řekl, na lopatky mě to zas tak moc nepoložilo. Možná proto, že nejsem fanda sportu, ale taky i možná proto, že tohle je dost specifický styl humoru a ta salva vtípků nacpaných do 40 minut mi sedla tak z poloviny. Bez Kita Haringtona a geniálních hlášek Davida Copperfielda bych nejspíš hodnotil ještě níže. ()

kareen

Spíš než z tenisu si to střílí hlavně z Británie, švédského právního řádu a ano i z toho, ne pro všechny akceptovatelného, fekálního humoru teenagerských amerických komedií, ale celkový výsledek této parodické všehochuti je docela fajn. Ne všechny vtipy fungují na 100% a zábavnější pro mě byla spíš až druhá polovina, ale sympaťáka Andyho Samberga mám ráda už z Brooklyn 99 a potěšila i účast na krátko ostříhané Karen Gillan, výtečného Martina Sheena (který jako by do děje vpadnul rovnou z nějakého montypythonovského skeče) a kouzelníka Davida Copperfielda, jenž tam měl bezkonkurenčně nejlepší frky. A když už jsme u toho tenisu, ta infarktová hra v leže u sítě tomu dodala zcela nový rozměr. NEPOCHYBNĚ. ()

Paxxx.cz

V dnešní době nevtipných komedií, mi konečně bylo dopručeno kamarádem něco, u čeho jsemse kralovsky pobavil. Pokud máte rádi tvrdší hůmor tak směle do toho - způsob jakým si zde vystřelili z Anglické kralovny a vévody z Kentu - epic...8/10. ()

kobejn odpad!

a jéje, tak tady máme zase další rádoby kultovní objev roku. Hádám, že to vysoký hodnocení to má proto, že valná většina lidí prdlajz rozumí tomu, co je vtipný a co je trapný. Omylem se totiž pokládá trapnost za vtipnost a naopak. A nebo to má vysoký jen proto, že to posvětil papá verbal a všichni skáčou, tak jak píská, což je micmochodem přesně to co po čem touží. Ne, todle je trapárna. To že tam je hromada sprosťáren z toho kvalitní zábavu fakt nedělá. a jak tomu může někdo přisuzovat něco montypythonovského jako segrestor, tak to taky nechápu. s montypythony to má společnýho jen to, že tam týpek má "tupátko" a redaktor je lehce úchylnej, jenže pajtni to dělali tisíkrát líp. todle je slabá sodička. a prostě jen málo vtipná nevtipná kaše břečka. ani za komentář to nestojí. zbytečně tomu věnuju tolik slov. Takže krátce: slabota. Slušně řečeno, protože to byla totální píčovina. ()

ArsenalEagle

Naprosto geniální, nebýt scén s varlaty, řekl bych, že Amíci s tím nemají téměř nic společného. Kreativita, která čpí z každé sekundy, u které jsem probrečel dobrou polovinu snímku smíchy, je naprosto fantastická. Tohle je něco, co si pustím klidně znovu a znovu se u toho rozbrečím smíchy. Dokonalý britský humor. S cameem Sereny jsem začal pochybovat a zkoušel jsem najít reálný záznam na netu (marně). :D ()

Alementina

po 20 minutach jsem se stale nezasmala... a jeste ted nechapu, kde se bere to vysoke hodnoceni, proste tohle neni muj styl humuru. ()

Rakosnicek77

Tak tohle byl fakt úlet nic tak dokonale zábavného jsem neviděl minimálně poslední půlrok. Naprosto úžasný a věrohodný dokument, týkající se už ne tak věrohodného sedmidenního zápasu, na Wimbledonském trávníku. Neuvěřitelně autentická záležitost, plná maximálně vtipných situací. To královnino lynčování ve výtahu, to byl teda mazec o sexu na všechny způsoby a dalším, se radši ani nebudu zmiňovat. Prostě každému doporučuji, každému kdo se chce pobavit a kdo si myslí že už ve filmu viděl všechno. ()

Maq

Pro pracovníky v hornictví a živočišné výrobě. (Pozn.: V Česku pro všechny bez rozdílu. Vždyť trenky s dírou pro koule je něco tak ohromně vtipného a originálního! K popukání!) ()

Colby Sawyer

Kravina, strašná kravina a zároveň nejzábavnější tenisový zápas vůbec. Velice jeblý mockument s mým oblíbencem Andym Sambergem, který rozhodně není standartní komedií, ale pokud se člověk naladí na tu správnou vlnu, tak je to parádní podívaná! ()

kajas

"Charles was by far the thickest person I ever met. It was like talking to a child with brain damage." Nebýt toho fest nechutného čtvrtého hracího dne, s nejvyšším hodnocením bych neváhala. Chechtala jsem se minimálně polovinu stopáže, obdivuji všechny, kteří se téhle krutopřísné parodii upsali. Komedie roku. ()

PP66

Tenisová parodie na jeden z nejoblíbenějších a penězi přetékajících sportů, jak má být - něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami... ()

Trevor

Úprimne, Tour de doping som si užil o niečo viac, ale aj toto sa nepochybne vydarilo, obzvlášť keď bol Charles v redakcii anglánskeho moderátora na interview, alebo keď bola God save the Queen vo výťahu, alebo keď sa na kurte objavili...alebo v takmer každom momente, predsa len tenis sledujem ešte o niečo menej ale tá piata je tak symbolicky pre Angličanov tak trochu aj za ich včerajšiu noc vo Wembley, football Coming to Rome...si pustite Kaliho a Dosnívané...skvelá športová satira. ()

Aljak

Žasnem nad tým ako niekoho napadne vytvoriť takýto pseudo-dokument, ktorý je v podstate čistou recesiou a paródiou na celý tenis. Čo k tomu povedať? Na jednu stranu v tom bolo kopu dobrých scénok a hlášok, ktoré ťahali celý tento projekt smerom hore. No bohužiaľ, bolo tu aj mnoho zbytočne perverzných hlúpostí, ktoré sa rozhodne ako pozitívum brať nedali (toto mi napr. vadí aj v tvorbe Sachu Barona Cohena). Takže to bolo také pol na pol... Ale naozaj doteraz nechápem ako sa na túto paródiu dali nahovoriť aj také seriózne osobnosti ako Serena Williams, John McEnroe, Chris Evert, David Copperfield, a pod. ()

C0r0ner

Tenis moc rád nemám, je to nuda, ale Sedm dní v pekle je úžasnou parodií na tenhle sport, především díky účasti mnohých hvězd. Samozřejmě je to totální debilita, nicméně tak vtipná a díky hercům tak realistická, že o plném hodnocení nemůže být pochyb. Britové v plné parádě a do budoucna prosím víc takových projektů. 100% ()

Martrix

Všem se to líbí, pějí na to chválu, ale mě to nejen neoslovilo, ale dokonce mi to připadá stupidní. Co teď s tím? Můžu si dál myslet, že ostatní jsou mimo a já jediný jsem odhalil, že 7 Days in Hell, je jen taková filmová kuriozitka, kde na jeden dobrý fór přijde kupa těch infantilních, hloupých a zbytečně vulgárních, takže si víc, než 2* nezaslouží. Ale pořád pošilhávám po těch řadách hvězd, které tam nasázeli ostatní a snažím se přijít na to, co mi uniklo. Že by ostatní bavilo, že královna mluví jako kanál a ukazuje fakáče? Že by tohle byl upgradeovaný humor Monty Pythonů po americku? Tohle srovnání se mi nelíbí. Chybí tomu ten humor. Nemám chuť se dál snažit přijít na to, jestli jsem divný já, nebo ti druzí. Hodil jsem si korunou a vyšlo mi, že dívní jsou ti, co hodnotili nad 3*. 7 Days in Hell má podle mého mínění 3-4 opravdu dobré fórky, Davida Copperfielda, který se min. o dva z nich zasloužil a pak jen nekorektní, ale současně nezábavné momenty, které nejspíš pobaví mozky 12-20 let. A to mi nestačí ani na ty průměrné 3*. ()

KajusaK

Perfektní komedie, od začátku do konce vymyšlené ale super ..:) .. I skvělé celebrity..ten Charles byl fakt tupej jak.. ()