Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

KHkomiks

Neskutečná parodie, co si nebere servítky a zanechává nás v křečích a záchvatech nekontrolovatelného hihňání a úchylného smíchu. ()

Rockerman

Těch nápadů je tu tolik, že to až vadí! Například kraťasy s volnými varlaty tu být nemusely, ale jinak je to parodie jak se patří! Nejvíc oceňuji, že se takové nekorektnosti zúčastnily i velice známé osobnosti a určitě se u toho bavily tak jako já! Jednoznačně za 5 *! ()

rekkky

7 Days of hell is trying to create its own unique face, but this bizzare style of humor does not appear as branch, which could possibly stand on its own foots. Some of the references are rather stupid then funny, but the jokes are driven straight ahead. Of course there are moments, which are hillarious and laughable, so all of those ridiculous gags about traditional events, rules, traditions or habits has their quality. Anyway, hopefully this type of comedy won’t be any cult or precedent for other similair pseudocument. On the other hand, making fun of everybody else including myself always have potential. ()

IGNI

Takhle dobře jsem se snad nikdy nepobavil. Pozitivní je, že jsem ze začátku opravdu věřil, že jde o dokument o opravdovém tenisovém zápase, už jsem chtěl hledat na netu historii, když mi to docvaklo a pak jsem se začal královsky bavit a hlavně smát! P.S. Tenisové zápasy ve Wimbledonu již nikdy nebudu sledovat bez vzpomínky na tento úchvatný zápas! ()

KNTRFKT

Koho by napadlo, že sport, který hned po golfu a ženské házené považuji za nejnudnější výmysl lidské mysli, bude natočen tak zábavně, že si u toho ani nebudu mít chuť sáhnout na život. Nikdy jsem nepochopil, co lidi baví na tom, neustále sekat hlavou zleva doprava po vteřinových intervalech a ještě k tomu poslouchat unylé hekání mužích žen a...no, mužů. Jestli jsem tenis do teď považoval za hru snobů a pracháčů, tak ode dneška ho považuji za tu nejvíc kůl věc na světě, protože jestli právě tahle hra dokáže tímto způsobem rozvášnit i starou Bětku, pak zřejmě stojí za to. Když nic jinýho, byl to nejspektakulárnější tenisový mač, co jsem viděl. ()

derek007

Škoda těch trapných momentů s anglickou královnou, protože zbytek je fakt super. Nejvíc asi útěk z vězení nebo rozhovor s Poolem o jeho strategii. Pro milovníky tenisu to ovšem není úplná povinnost. ()

Kaktusak12

Seven days in hell je skvělý v tom, že nemá žádná hluchá místa, a mě osobně královsky bavil od začátku až do konce. Film je přeplněn úžasnými gagy a hláškami. Herecké obsazení hlavní dvojice tenisových rivalů se také povedlo. Dost překvapil hlavně bývalý lord velitel noční hlídky, který se role retardovaného řidiče náklaďáku zhostil na jedničku. I přes svou velmi krátkou stopáž, tenhle film patří mezi nejlepší komedie roku 2015. Chci od HBO víc takových fake dokumentů... ()

Luk Skywalker

Kdyby byl takový tenis v reálu, tak by to aspoň bylo zajímavé. Takže palec nahoru za parodii na tenis, zaslouží si to :-D. Stopáž je akorát a konec... no jinak to skončit nemohlo. ()

oli009 odpad!

Zastávám přesvědčení, že humor nezná hranic, to ale nutně nemusí znamenat, že považuji každý druh humoru za kvalitní a povedený. V tomhle případě to opravdu bylo peklo, naštěstí alespoň ne sedmidenní. Místo hurónského smíchu, který bych na základě zdejšího vysoce pozitivního hodnocení očekávala, se dostavilo pouze pár šklebů ve stylu "co to jako má být" a pár dalších uchechtnutí nad trapností mnoha scén. Ani jsem to nezvládla dokoukat, a to je co říct, protože obdobný problém mívám spíš s filmy, jejichž stopáž se blíží třem hodinám, nikoli 45 minutám. Celé mi to připadalo jako trapnější verze britského až montypythonovského humoru, což je něco, co mě skutečně naprosto míjí. ()

guri

Perfektna zabava!! Fiktivny dokument pri svojej stopazi takmer nemal slabe miesto a slape celu tristvrte hodinu. Klobuk dole pre tvorcov za vsetkych, ktorych do filmu dostali - hlavne z prostredia tenisu. ()

kilobyte

Tenhle film má vše. Mulleta, zneužívání dětí, švédskou trojku, grupáč, útěk z vězení, porno, neuvěřitelné tenisové výměny, hromadu sportovních a hereckých hvězd a nejlepšího kouzelníka od dob Ježíše Krista. S tímhle materiálem by se dalo klidně natočit 5 dvouhodinových filmů, takže je až s podivem, jak to v těch 43 minutách perfektně šlape a nic tam nechybí. Rozhodně to nebylo peklo, ale spíš nebe. ()

FeriusParfax

Název zní opravdu démonicky. Pravda je však taková, že se leda démonicky pobavíte. Opět skvělá ironie na krásný sport – tenis. Nejvíc mě dostávaly herecké výkony, kdy byly ty nesmysly pronášeny zcela vážně s kamennou tváří. Opět jsem ale bohužel zacítila trapnost – konkrétně linky s královnou. Líbilo se mi, stejně jako v Tour de doping, že si ze sebe umějí herci udělat srandu a nebojí se hrát i naprosté debílky. Jde vidět, že ke konci už se jedna z hereček moc neudržela a začala se usmívat. To se jí ale vůbec nedivím. Pronášet tyhle skvělé nesmysly s vážnou tváří chtělo obrovské sebezapření. ()

markotter

Jsem velký fanoušek tenisu a tenhle "dokument" mě nadchl. Když už se někdo odvážil obouvat se do tohohle sportu, specielně do Wimbledonu, což je konzervativní událost jako hrom, mohl si vzít ještě na paškál některé zlozvyky dnešních hvězd, které by do tohohle filmu sedly jako prdel na hrnec. Mám na mysli třeba ženské hekání nebo nesmyslné otírání ručníkama každých 20 sekund. Ale souložící "Agassi" na centr kurtu mi tyhle chybějící maličkosti dokonale vynahradil. ()

haWranka

Co tohle bylo? No to snad ne! Já věděla, že mě čeká parodie, ale tohle hraničilo se vším, černý humor, kam se podíváte. Naprosto mě dostala tahle herecká pozice Kita "indubitably" Haringtona - takovej gumák :D ()

gemi

Připomíná mi to staré dobré Monty Python. :-) EDIT: 31. 3. 2023, druhé zhlédnutí. Taky trošku Jackass. Naprostá šílenost. Ale skvělá šílenost. ()