Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

macco33

Chtělo by se napsat: ještě větší sra*ka, než jsme čekali... Ale viděl jsem to podruhé a chvilka jsem se i smál a bavil. O. V. byl skvělej, i s vycpaný břichem. ()

Knightey

No jsem rad, ze jsem na tohle nesel do kina a videl az pozdeji v TV. Pro me tohle byla hrozna slatanina. Skoda, herecke obsazeni to ma hezke, sem tam obcas dobra hlaska, tot vse. Dej filmu je desny… ()

jfaba odpad!

Ježíšmarjajosef. Všechny tři jsem musel vyjmenovat. Viděl jsem asi 40 min a pak jsem odešel. Nedivím se, že jsme takový národ, když nás krmí takovým zbožím. Komedie. Nevím čemu jsem se měl smát... ()

makuk1

Kdyby se to drželo čistě komediálního žánru tak by to asi bylo lepší. Takhle ten slepenec parodie a komedie je akorát roztříštěný a takový trapný. Velká škoda. ()

rekurseman odpad!

Po dlouhé době, kdy jsem u českého filmu usínal, nudil se a těšil se, až bude konec. Absolutně zcestný děj ala Kameňák z Babovřesek, něco jako kdyby měl Troška a Pomeje dítě, a to dítě by fetovalo . Asi první dvě minuty si říkáte...."ty woe, vypadá to jako dobrá komedie", ale pak celých 93 minut čekáte, až se vytratíte a budete to moct spláchnout nejlépe nějakým tvrdým alkoholem, možná nejlepší by byl absinth. Mrzí mě, že film byl obsazen skvělými herci, těmi nejlepšími, kteří patří k nové generaci. Bohužel pan režisér a pan scénárista si nechali radit od pana Trošky, trošku mi to přišlo jako od prasete pomeje. Pokud si chcete zajistit neklidné spaní, utíkejte do kina. ps: jediné co tam stojí za to, jsou od Vetchého dcery. ()

trigan

Chválím tvůrce za fakt, že se dokázali udržet pod 100 minut filmu. A kdyby bylo snových pasáží míň a víc se hrálo s realitou, dal bych i 4*. Celkově ale mohu říct, že jsem se po dlouhé době vracel z kina v pohodě a netloukl si hlavu o zeď, na jaký nesmysl jsem to šel. Film se nesnaží o žádné sdělení životního moudra autorů a za to jim patří dík. ()

listo

Tvůrci se humorem pohybují na nebezpečné hranici, jejíž překročení věstí troškovské megasračky. Překvapivě se až na výjimky drží na straně humoru snesitelného, ba dokonce dobrého. Film by bez hlavních protagonistů - Vetchého, Stašové, Taclíka a Táborského - byl pochopitelně poloviční, navzdory všem negativním očekáváním musím přiznat, že jsem se bavila a považuji tuto bláznivou taškařici za docela milou a vtipnou (ačkoliv se obsahově nevyhnula typickým českým stereotypům a předvídatelnému ději). Osobně bych vynechala některé bondovské pasáže, scénky z policejní stanice a toho debila převlečeného za ještěrku (čímž bychom ovšem přišli o pěknou scénu s Ježíškem). Scéně, jak Vetchý odbachnul Taclíka, jsem se smála ještě po návratu z kina. Za mně hodnocení slušného průměru a tři hvězdy, palec nahoru patř také minimálnímu využití product placementu, velkého nešvaru našich snímků posledních let. ()

AnysekMel

Šla jsem do kina s tím, že mě čeká česká verze Co jsme komu udělali. Nic takového ale nepřišlo, což mě příjemně překvapilo. Bohužel moje milé překvapení opadlo po 10 minutách, kdy se mi už zprotivila agentská hudba, mizerní herci a zvyšující se hladina kýčovitého humoru. Vetchý je ale bezkonkurenční a drží zuby nehty film nad propastí. ()

rigby

Herecké obsazení nalákalo, ale jednalo se o absolutní průšvih. Ani jeden z herců, kteří by mohli být i tahouni samostatného filmu, nedostal v tomto snímku odpovídající prostor. Jen pár obrázků na chaotickém pozadí, a to se týká i představitele hlavní role. Navíc jeho sny a představy srážejí film do neutuchající smrdutého bahna nicoty. Možná to chtělo trochu ubrat na "legraci", možná to chtělo jen lepší scénář, možná to chtělo být jen bláznivější. Ale výsledek je naprosto o ničem. Jedna hvězdička z milosti, protože existují ještě horší filmy. ()

topvideo

Najhoršie na Františkovi je to, že jemu podobní behajú po republike v skutočnosti. Inak úsmevná pozeračka...na ospalý večer. ()

Saxos

To je tak blbý, že nezbývá nic jiného než se smát. I Ondra Vetchý musí občas spolknout pěknýho lógra. ()

zigy

Vetchý jako Muž z Acapulca po česku?.......Je až neuvěřitelné, jak scénárista Horský s pasážemi se sny neváhal vykrást francouzskou klasiku, ale zároveň to učinil s vtipem a grácií, takže mě to osobně přišlo spíš jako pocta než urážka....nicméně snové pasáže nejsou hlavní devízou, i když u nich se nejvíc zasmějete....nejlepší jsou totiž "normální" scény ze života, kdy některé dialogy mezi Vetchým a Stašovou by se měly tesat (např. hovor o dovolené u moře). Někdy je ten život i dost hořký. Zklamáním jsou všechny ženské postavy, s výjimkou skvělé herečky Stašové (Poláková s Pelákovou se můžou jít zahrabat). V tomto ohledu se nepovedlo navázat na oslnivou Krejčíkovou z prvního dílu. ()

Stuck

Nevěřil jsem tomu, že by se nějaký snímek mohl přiblížit bizadnosti Kameňáků. A ejhle, mohl... :-( ()

MorraEddie

Taková ta česká klasika. Přílišná snaha tlačit na pilu,aby byl film za každou cenu vtipný,ale jak už to v posledních letech bývá zvykem vtip se nedostavil. Naopak převládá trapnost a nuda. I tak skvělý herec jako je Vetchý se zde pitvoří,že se na něj nedá dívat. Sice jsem nečekal nic světoborného,ale i tak mě nesmyslnost scén a vlastně celého filmu uzemnila. ()

Kozlowski8

Film o rodinných vztazích a o střetu představ, snů a ideálů s životní realitou. Ondřej Vetchý, jako svérázný, ale současně uvědomělý a svědomitý policista (krásná scéna s testerem na alkohol v hospodě), který je fanatickým obdivovatelem Jamese Bonda a ve svých snech a představách se do něj často převtěluje, si roli evidentně velice užíval a byl skvělý. Pasáže, kdy byl z Franty superman Frenky mne velmi bavily, stejně jako celá Františkova rodinka (nejvíce Standa). Často jsem se od srdce zasmál nad vtipnými dialogy a bavil jsem se od první scénky na Mácháči, až do té poslední tamtéž. 70%. ()

morepower

Přišlo mi to jako snaha o Muže z Acapulca. Jako našlo se tam pár hlášek k zasmání, to jo, takže na jedno podívání dobrý... ()

MrKrahujec

Tak tohle je totiž docela normální a nestydatý plagiát z geniálního Muže z Acapulca s J.-P. Belmondem. Autoři se zřejmě kojili nadějí, že když totálně vykradou jednu z nejvtipnějších a současně i nejpromyšlenějších komedií světové kinematografie, tak jim ve výsledku aspoň nějaká ta hodnota musí vyjít, asi jak to kdysi dávno řekl Jan Werich ještě s Jiřím Voskovcem: v průměru může hledat sílu pouze podprůměrný autor, protože takový by i na tom průměru vlastně vydělal. A co teprve zvolit si za předlohu něco vysoce nadprůměrného! Ale bohužel naši autoři byli zřejmě podprůměrní natolik, že ani z nejvyššího nadprůměru ten průměr neudělali, naopak, to jejich podvodnictví jim z toho vylezlo jak dráty z deštníku. ()

Dawe2

Ono je to spíš na dvě hvězdy, ale pro slušný návrat českého humoru, pro výkony herců a jinak dobrou práci odpustím ty výlety mimo realitu, které kdyby nebyly a pár věcí bylo trochu jinak, by to bylo i na 4*. Zase se při nich ale herci asi vyblbli počítám :-). ()

esmoke

Počítá se snaha udělat něco jinak, co ovšem nefunguje, je možnost nějak se identifikovat s hrdiny filmu, pochopit co jsou zač a pochopit, jejich chování. (2D dabing) ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST