poster

Dva nosáči a video

 • německý

  Einsteiger, Die

 • slovenský

  Dvaja nosáni a video

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Západní Německo, 1985, 100 min

 • Němi
  ****

  Je to kravinka, ale jako malej jsem na to koukal do zblbnutí (a povedlo se skvěle), takže musím na hodnocení krapet přitlačit, navíc jsem film už pěkně dlouho neviděl, takže mám i výmluvu... Ty dva další dily už za nic nestojej, ani jako malého mě nebavily, ale nápad s videem, díky kterému se dostávají do filmů jako Indy, Rocky nebo Dracula mě naprosto fascinoval. Pamatuju si, jak jsem se bál až narazí na tu vysušenou mrtvolu, nebo budou utíkat před upíry... pokaždé stejně! Prostě dětská láska, nejde zapomenout.(15.9.2008)

 • tomtomtoma
  **

  Nápad to v žádném případě není špatný, ale zpracování je stejně lehkovážné a ledabylé, jako chování ústřední dvojice. Naivita je lehce rozpoznatelná a je jen dobře, že se následně v sérii dětinské zábavy kdysi populární komické dvojice nepokračovalo. Za související zajímavost lze považovat naprosté vítězství japonské verze videopřehrávače nad německou, jejichž typ upadl dávno v zapomnění a jejich přístroje šlo sbírat na smetišti. Tommy (Thomas Gottschalk) a Mike (Mike Krüger) se po hlavě vrhají do dobrodružství v úniku před skutečností. Jak se jim daří přežít, je opravdovou záhadou. A protože jsou to nosáči, nemohou chybět ženy. Tommyho šarmantní známost Linda (Anja Kruse) se závazkem a japonský James Bond Ling Ling (zajímavá Ankie Lau), která nepochopitelně propadla prostoduchosti Mika. Z dalších rolí: lehkomyslný otec Lindina dítěte a flegmatický ředitel německého koncernu Kappellusch (Gerd Baltus), všudypřítomný gay s nadějí (Kurt Weinzierl), bezradný policejní komisař Gierke (Werner Kreindl), upíří hrabě Frackstein (Udo Kier) s manželkou (Thea Gottschalk), či neúnavný japonský hledač nového produktu (Eiji Funakoshi). Má to několik zajímavých a povedených sekvencí, ale celek svou skladbou a podáním vtipu patří spíše do předškolního věku a v současnosti už nemá ani potřebnou sílu a eleganci.(14.1.2017)

 • Vignette
  odpad!

  54 procent? Tak to asi nepochopím... Když nám dneska tenhle film profesor- se zlomyslným výrazem a zamnutím rukou- pustil na semináři k filmové teorii (zřejmě v rámci mučení/ otužování našeho kritickýho myšlení), do konce vydrželo asi jen pět nejstatečnějších, tedy tak třičtvrtě třídy to někdy v průběhu vzdalo- musím přiznat, že jsem jim ten odchod dost záviděla ;-)(5.3.2009)

 • Le6n
  ****

  Tento nosatý film je tak trochu paradox - vezie sa na obľúbenom nápade tej doby - vstupovaní do filmov (rovnako populárne bolo aj vstupovanie do deja kníh) - známe sú najmä českolsovenský seriál Piesočná potvorka (1985), film Velká filmová loupež (1986, s československými 'nosáčmi' Lábusom a Kaiserom), fantastický Herzov Gagman (1987), či neskorší slovenský seriál Škriatok (1995) - tomuto trendu sa samozrejme podriaďuje aj celková výstavba dejovej línie - išlo len o to, ako zlepiť jednotlivé video-remaky. Na počudovanie sa to tvorcom celkom darí a tak sledujeme excesy dvoch nosatých exotov, lietajúcich z prúseru do prúseru, relatívne dlhá stopáž vôbec nevadí a film ako celok nenudí. Skôr trochu mrzí nevyužitý potenciál úvodného westernu, či Rockyho, naopak Indiana Jones a Ples upírov sú dokonalé, homosexuálny ujo ako tematická vsuvka je skoro kultovný. Len by ma zaujímalo, ako to mali tieto filmy poriešené licenčne :) Jo a u mně dobrý...(5.4.2011)

 • LEATHERFAC
  ***

  Vážení přátelé...sice kravina, ale jako oddechovka dobrý... Viděl jsem to znovu asi po 17ti letech a už to samozřejmě není taková pecka jako pro mě tehdy, ale i tak to ve srovnání třeba s Fantocim, nebo nástrahami velkoměsta vychází nejlépe. Nápad s videem je vynikající, ale tvůrci z tohoto nápadu mohli vytěžit určitě víc. Mohlo to být trochu vtipněšjí, ale co... Ve filmu je bohužel akorát několik vyloženě trapných scén s "teploušem", ve kterých se ovšem velice přesně odráží to, jak se společnost ještě velmi nedávno dívala na homosexuály. Pokud se ve filmu tehdy nějaký objevil, pak jako starý, tlustý šeredný vykroucený chlap, který balí kluky na potkání a mluví jako totální pitomec = tedy vždy jen jako trapná karikatura. Naštěstí doba už se opravdu poněkud změnila...(19.9.2008)