Rodinný film

Familienfilm

Family Film

(festivalový název)

Česko / Německo / Slovinsko / Francie / Slovensko, 2015, 95 min

Keď sa rodičia vyberú do teplých krajín a nechajú doma tesne popubertálne potomstvo, tak sa průser dá očakávať. Kontrola cez Skype, rodičovské cez Skype, príležitostná kontrola dobrého strýčka, to určite nestačí. Ale nie o tom je Rodinný film. Vlastne som nevedel, či je o netradičnom stroskotancovi na pustom ostrove alebo o stroskotanej rodine, alebo to má byť o prepojení týchto stroskotancov. Film dáva dlhými pasážami veľa času na rozmýšľanie, ale ja som akosi nepotreboval počas toho tak veľa rozmýšľať a tak ma to občas nudilo. Inak je to pomerne podarený pokus o trochu iný film, ako sme zvyknutí od bežnej českej produkcie. –––– Nevím není odpověď. Ty kreténe!(16.4.2017)

Na Rodinný film jsem se hodně těšil. Jen škoda, že honba za jeho shlédnutím byla stejně tak svízelná, jako cesta na Mordor. Každopádně po shlédnutí musím říct, že to za to opravdu stálo. Očekával jsem neobvyklé drama a to jsem také dostal. Pokud máte rádi pomalý způsob vyprávění s minimem nutných dialogů a výbornou kamerou, tak vítejte. Pokud ne, tak nic nečekejte, ať pak nejste zklamáni. Za mě nicméně super včetně herců, kteří mi tady dělali vysloveně radost.(22.2.2016)

• Rakosnicek77

Nevím jestli jsem už úplně zanevřel na český film, nebo jsem při jeho hodnocení už jednoduše neobjektivní, ale tady prostě a jasně nechápu to hodnocení. Buď mi unikla ta přehluboká myšlenka, nebo se už moje mozkové závity značně zasekávají. Sledovat totiž třetinu filmu psa, potulujícího se po pláži, nebo v ártových scénách pozorovat detailně bezdomovce v pražské MHD, není asi to, za co bych byl znovu ochotný dát 150 korun. Děj se dal dostat do 10 minut, zbytek byla obdoba seriálu Goro bílý pes v tomto případě Otto černobílý pes. Mnoho hluchých a prázdných míst, nulová hudba kromě toho děsu v titulcích a průměrné herecké výkony. Ovlivněn hodnocením, jsem se na film skoro těšil, teď jsem akorát zklamaný, bohužel.(2.3.2016)

Těch dlouhých emočních záběrů bylo občas až moc, upřímně, čekal jsem něco více vztahovějšího, co mě i víc vyšťaví, čtvrtou hvězdu dávám hlavně za to, že takováhle točba je něco, co se u nás (všeho do času!) zatím bohužel netočí. Ovace a ceny Omerzuovi neskutečně přeju, někdo takový potřeboval už dávno prorazit. 70%.(19.7.2016)

Naposledy jsem byl takhle vyjevenej u bratří Hádků. Tohle je taky naprosto excelentní českej film - herecky i technicky. Pro mě osobně i scénáristicky, protože tu nevyřčenost podpříběhů a minimum vysvětlování mám rád. Naprosto výjimečnej ale je pro mě film hlavně ve skutečnosti, že ač mi z postav nebyla žádná lidská sympatická (Ano, dokonce ani Jenůfka! Psovi nicméně nešlo nefandit.) - všem jsem přál ňákej pořádnej hepyend. Nebo aspoň částečnej. 100%(9.3.2016)

• - Natáčelo se v Praze a na několika místech v Thajsku, kde tehdy právě bylo období monzunů. (Zdroj: CinemArt)

• - Režisér Bryan Singer (Obvyklí podezřelí, X-Men) řekl o filmu při udělování cen na tokijském festivalu, že neví, jestli se díval na Toma Hankse v Trosečníkovi, který se převtělil do psa, nebo na psa, který tak přesvědčivě zahrál Toma Hankse. (Zdroj: CinemArt)

• - Na Karla Rodena a Martina Pechláta v roli bratra režisér Olmo Omerzu myslel už před psaním scénáře. (Zdroj: CinemArt)