Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dvě dospívající děti, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu" vstoupí další, nečekaně dramatická událost? (CinemArt)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (336)

Praxis 

všechny recenze uživatele

Pěkně divnej film, kombinace Gora bílého psa a rodinného dramatu mě teda fakt neuchvátila. Týrání mojí oblíbený border kolie mi navíc způsobovala fyzickou bolest. Ne tohle fakt ne! Nahoru to táhla jen celkem podařená rodinná linka, kde ale do prázdna vyšuměla role sexuálně posedlé Elišky Křenkové. 55% ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli jsem už úplně zanevřel na český film, nebo jsem při jeho hodnocení už jednoduše neobjektivní, ale tady prostě a jasně nechápu to hodnocení. Buď mi unikla ta přehluboká myšlenka, nebo se už moje mozkové závity značně zasekávají. Sledovat totiž třetinu filmu psa, potulujícího se po pláži, nebo v ártových scénách pozorovat detailně bezdomovce v pražské MHD, není asi to, za co bych byl znovu ochotný dát 150 korun. Děj se dal dostat do 10 minut, zbytek byla obdoba seriálu Goro bílý pes v tomto případě Otto černobílý pes. Mnoho hluchých a prázdných míst, nulová hudba kromě toho děsu v titulcích a průměrné herecké výkony. Ovlivněn hodnocením, jsem se na film skoro těšil, teď jsem akorát zklamaný, bohužel. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jiný film. Obsazení se mi až na Karla pozdávalo, u něj prostě nevím, ten jeho lajdáckej projev už se pomalu začíná zajídat. Překvapila Vanda a její vnady na skypu a mužské oko potěšila výtahová hra (konečně nápad ze života) v podání Elišky Křenkové. Některé její scény jsou hodně vzrušující, v tomhle filmu se na ní moc pěkně dívá. Psí dobrodružství je něco navíc (pozitivně, některé záběry jsem obdivoval), ale jednoznačnou devizou filmu je to neustálé napětí způsobené tím, že nevíte, jak to vlastně je, a taky překvapeních je tu dost. Na otázku, jestli Daniel Kadlec, říkám jasné: ANO (byl dobrej) ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Už dlouho se mi nestalo, že bych absolutně netušil, kudy se bude děj ubírat. To je nakonec logické, protože tohle je příběh, který píše sám život a těžko může někdo dopředu říct, co mu osud skutečně přinese. Ta opravdovost mě strašně bavila a je největší devízou celého filmu. S tím souvisí i fakt, že Omerzu se nesnaží šponovat emotivnější scény a nechává vše ubíhat v klidu, což v kombinaci s výborným vedením herců působí naprosto přirozeně. Casting vyšel také na jedničku a překvapilo a potěšilo, jak své party zvládli mladí herci. Tím samozřejmě nechci říct, že by Roden a spol. zklamali, ale od nich se kvalitní výkon očekává. Paráda, která dle hodnocení není pro každého. Bohužel. 100% ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Docela povedené. Strohé, ale účelné. Nejvíc se mi líbilo, že když chce Rodinný film vyjádřit nějaké emoce (je jedno jak samoúčelné jsou), dělá to velmi přesně a nezáleží na tom, jestli je to napětí, erotika, smutek, vztek nebo radost. Herecky očekávaně profesionální Rodena a Hybnerovou velmi dobře doplňují civilní představitelé "dětí" i Eliška Křenková. No a samostatnou kapitolou je ten pes, jehož herecký výkon je místy až neuvěřitelný. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (7)

  • Natáčelo se v Praze a na několika místech v Thajsku, kde tehdy právě bylo období monzunů. (Zdroj: CinemArt)
  • „Rodinný film je podle mě existenciální dobrodružný příběh. To pravé dobrodružství přitom paradoxně nezažívají rodiče při plavbě po moři, ale jejich děti mezi čtyřmi stěnami pražského bytu. Myslím si, že k tomu abyste zažili něco výjimečného nebo vyřešili své problémy, není potřeba cestovat nikam daleko,“ řekl o svém filmu režisér Omerzu. (SONY_)
  • Psa Otta hráli celkem čtyři psi. (vyfuk)

Související novinky

Chcete vyhrát cestu na festival do Cannes?

Chcete vyhrát cestu na festival do Cannes?

06.03.2017

Program Kreativní Evropa MEDIA letos v lednu vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví fanoušci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

18.01.2017

České lvy letos budou velkým česko-britským duelem. Masaryka se 14 nominacemi totiž vyzve na souboj Anthropoid s 12 nominacemi, jimž v hlavní kategorii sekunduje Rodinný film, Hřebejkova Učitelka a… (více)

Tokijský mezinárodní filmový festival

Tokijský mezinárodní filmový festival

26.12.2016

Tento festival patří mezi 15 nejvýznamnějších filmových festivalu podle asociace FIAPF. Založený byl v roce 1985 a první čtyři ročníky se konaly co druhý rok. Od pátého ročníku až do současnosti se… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama