Rodinný film

Family Films

Family Film

(festivalový název)

Česko / Německo / Slovinsko / Francie / Slovensko, 2015, 95 min

"Pomalu a klidně" je momentálně heslo nesoucí se naším životem se 4,5letým synkem. To "klidně" si asi umíte představit, když se něco nedaří. Rodinný film mi tím pádem sedl do noty. Jsem dost nadšená pomalým tempem, žádnými zbytečnosti v dialozích a absencí velkých emočních scén, příjemná kamera, výtvarně velmi příjemná šeď skvěle navozující tu správnou atmosféru. Vlastně mi lehce připomínal Rodinný film nějaké severské drama. Ota byl výbornej, ale na můj vkus se právě v těchto scénách moc tlačilo na pilu, nejspíš proto, aby bylo jasný i jinak naladěnému divákovi než jsem já, co to vlastně má znamenat. Ale nejsem si jistá, zda právě tito film docení :-) )známá to viděla a říkala, že vůbec nechápe proč takový film vůbec vzniknul:-) ). Já, ale byla opravdu spokojená, téměř nadšená....(24.2.2016)

• slunicko2

Pomalé s nevýraznou atmosférou. 1) Spoiler. 31letý režisér a spoluscénárista Slovinec Olmo Omerzu, absolvent FAMU, se pokouší propojit několik nesouvisejících témat dohromady: dospívání, zmizení rodičů, otcovství syna. Moc se mu to nepodařilo. 2) Zaznamenal jsem pěkného 16letého debutanta Daniela Kadlece (syn Erik) a 19letého Miroslava Sabadina (Erikův kamarád Tomáš). 3) Největší herecký dojem na mě udělaly tři border kólie, které se střídaly ve ztvárnění pejska Otíka.(14.6.2017)

Po dlouhé době skvělý český film. Příjemně obyčejný a civilní. Přesto nenudí. Scénář je nepředvídatelný, herci ve své civilnosti jsou autentičtí. Jediné co vytknout je závěrečná psí robinsoniáda - úplně zbytečná. Jestli měla ždímat city, tak na mě to tedy nefungovalo a já se nemohl zbavit dojmu, že její jediný účel je natažení stopáže. Přesto na naše poměry je to nadprůměrný film.(9.3.2017)

Keď sa rodičia vyberú do teplých krajín a nechajú doma tesne popubertálne potomstvo, tak sa průser dá očakávať. Kontrola cez Skype, rodičovské cez Skype, príležitostná kontrola dobrého strýčka, to určite nestačí. Ale nie o tom je Rodinný film. Vlastne som nevedel, či je o netradičnom stroskotancovi na pustom ostrove alebo o stroskotanej rodine, alebo to má byť o prepojení týchto stroskotancov. Film dáva dlhými pasážami veľa času na rozmýšľanie, ale ja som akosi nepotreboval počas toho tak veľa rozmýšľať a tak ma to občas nudilo. Inak je to pomerne podarený pokus o trochu iný film, ako sme zvyknutí od bežnej českej produkcie. –––– Nevím není odpověď. Ty kreténe!(16.4.2017)

Na Rodinný film jsem se hodně těšil. Jen škoda, že honba za jeho shlédnutím byla stejně tak svízelná, jako cesta na Mordor. Každopádně po shlédnutí musím říct, že to za to opravdu stálo. Očekával jsem neobvyklé drama a to jsem také dostal. Pokud máte rádi pomalý způsob vyprávění s minimem nutných dialogů a výbornou kamerou, tak vítejte. Pokud ne, tak nic nečekejte, ať pak nejste zklamáni. Za mě nicméně super včetně herců, kteří mi tady dělali vysloveně radost.(22.2.2016)

• - Režisér Bryan Singer (Obvyklí podezřelí, X-Men) řekl o filmu při udělování cen na tokijském festivalu, že neví, jestli se díval na Toma Hankse v Trosečníkovi, který se převtělil do psa, nebo na psa, který tak přesvědčivě zahrál Toma Hankse. (Zdroj: CinemArt)

• - Psa Otta hráli celkem čtyři psi. (vyfuk)

• - Na Karla Rodena a Martina Pechláta v roli bratra režisér Olmo Omerzu myslel už před psaním scénáře. (Zdroj: CinemArt)