Rodinný film

Familienfilm

Family Film

(festivalový název)

Česko / Německo / Slovinsko / Francie / Slovensko, 2015, 95 min

Rodinný film nám předvádí, jak už je v moderním českém filmu zvykem, finančně štědře zajištěnou rodinu, které se vymstí jedna dovolená. Ale i přes vysokou úroveň řemesla a dobrých herců mi toho přišlo nějak málo nebo už na mě drama o prožívání dospívání rozmazlených bílých dětí nefungují. Ponurý film s řídkým dějem vylepšuje nastavovačka děje se psem bojujícím o život, ale paradoxně tuhle část jsem hrozně prožíval, děsil se konce, obdivoval herectví toho psa a dávám hvězdu navíc. Salónní nihilista se holt nezapře.(8.3.2017)

Když divák příliš nečeká, může být o to více spokojen. Rodinný film mě začal vcelku brzo bavit a to díky svému ději a civilním hereckým výkonům, které dodávají na autenticitě. Místy je sice příběh předvídatelný, ovšem na druhou stranu si umí připravit mnohá překvapení. Na naše poměry solidní podívaná.(20.7.2016)

70% — Zajímavý příběh. Název filmu je výstižný, ačkoliv neznamená, že by to byl film pro celou rodinu, ale film o jedné rodině. Vztahy uvnitř této rodiny odhalujeme v průběhu filmu, zprvu se zdají celkem jednoznačné a přímočaré, na konci však vidíme, že všechno je poněkud složitější. Prakticky každá z postav si projde vlastní katarzí, včetně chudáka Oty. Jenom snad záběry s bloudícím psem nemusely být tak dlouhé a tahat z diváků emoce, i když nutno přiznat, že pejsek hrál opravdu skvěle.(7.3.2016)

• Laku

Jedna hvězda za vložený mini příběh opuštěného psa. Rodinný film se snaží vystoupit ze škatulky novodobých českých filmů tak vehementně, až se jím příznačně svému názvu stal. Mě prostě příběh nesympatické posh rodinky vyusťující v sadu absurdně se nabalujících problémů nepřipadal ani trochu zajímavý. Neměl bych s tím problém, kdyby se scénář nesnažil být autentický a civilní. Příběh byl předvídatelný bez jediného zlomu, bez sebemenšího dramatu (byť zápletka jím vlastně je, ale vše se odehrává sterilně bez emocí). Rozhodně bych snímek neoznačoval nálepkami jako alternativní, artový apod., jak tu někteří píší. Je to klasické české story zahleděné spíše do sebe než samotného příběhu.(5.7.2016)

Olmo, Olmo, ty si ma milo prekvapil! Zriedkakedy mám to potešenie vidieť u režiséra taký veľký progres! Od silvestrovskej depky až po Rodinný film. Žánrový mix s prevahou artu a PSA má prepracované všetky zložky (scenár, kamera, dialógy, casting, kontrapunkt problémy psa vs. "problémy" ľudí). Vo filme hrali 2 herečky (Boková, Křenková), ktoré som až dodnes vôbec nemusel a tu PÁN REŽISÉR sa postaral nie len o to, aby som si všimol ich talent, ale ja som ich a psa celý film priam hltal. Po hodine som sa začínal nudiť a zrazu štylistický a tématický obrat o 180 stupňov. Detailov tvárí a celkov Prahy som sa za 90 minút nedokázal nabažiť. Napriek vyššie uvedenému sa obávam, že pre tento film väčšina divákov nebude mať pochopenie, ale vidím, že o budúcnosť českého filmu sa už báť nemusím. IFF BA2015(15.11.2015)

• - Na Karla Rodena a Martina Pechláta v roli bratra režisér Olmo Omerzu myslel už před psaním scénáře. (Zdroj: CinemArt)

• - Natáčelo se v Praze a na několika místech v Thajsku, kde tehdy právě bylo období monzunů. (Zdroj: CinemArt)

• - Ve scéně odehrávající se v nemocnici běží v televizi film The Plague Dogs (1982). (Bergl.Honza)