Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Firebug

Jsem upřímně šokován tím, že jako první musím u snímku Hardcore Henry vyzdvihnout jeho scénář, protože něco tak vtipného a rozkošně si střílejícího ze zápletek počítačových FPS, jsem fakt nečekal. Shartlo Copley baví v každé své poloze a snímek má od začátku parádní drajv, ale o to víc zamrzí, že ke konci už lapá po dechu. Samotná akce (o které by to mělo být především) mohla být dle mého vynalézavější a efektnější. Za vrchol v tomto ohledu považuji přestřelku na silnici a obléhání pevnosti. To ostatní se tak nějak slévá... Finální souboj jsem potom téměř odzíval a nepomohl tomu ani záporák s magickými schopnostmi (chjo). 3,6* ()

sedm.1

No ty vole, to byla ale mela! Věřím, že hráči počítačových her z tohohle filmu musí být tedy v prdeli úplně, ovšem i já, přestože jsem začal a zároveň i skončil na Tetrisu, jsem si poměrně mlaskal, neboť tohle je fakt zatraceně výkonná jízda, zpracovaná originálním, a možná až i revolučním způsobem, která jednoduše musí potěšit každého příznivce krvavé non-stop akce. Sice jsem si ze začátku musel na onen styl zvyknout, a chvílemi mi to přišlo i jako docela nepřehledný guláš, postupně jsem na to ale přistoupil a poslední třetina filmu je doslova akčním nebem a já si jí už užíval na maximum. Dějově je to samozřejmě naprosto o hovně, vše je podřízeno jen a jen akci, což ovšem nijak neodsuzuji, ta akce baví totiž tak dominantním způsobem, že tady není jakákoliv zápletka prostě ani potřeba, spíš by rušila. Herecky, když tedy neberu ruce v hlavní roli, to jsou spíš parodické výkony, všichni přehrávají až to bolí, ale i to k této podívané nějakým hodně zvláštním způsobem šlo a nějak to nevadilo. Efekty jsou jinak na kolísavé úrovni, většinou naštěstí jejich zpracování funguje, ovšem v pár scénách to byl fakt děs, a právě v těchto momentech bylo asi nejvíc znát, že těch finančních prostředků nebylo až tolik, kolik by bylo potřeba. Každopádně, pocit herní atmosféry zde působí na 200%, je to akční inferno nového tisíciletí a já jsem hodně zvědavý, jestli si tento způsob najde své následovníky, já bych byl rozhodně pro. ()

wooozie

Palec nahoru za odvahu to natočit a díky za to, protože přesně takový film jsem chtěl už hodně dlouho vidět. Nicméně už jiný podobný film vidět nechci, protože nic lepšího z toho vydolovat nešlo, než se podařilo Hardcore Henrymu. Přestože to bylo zábavné, správně drsné a snažilo se to být každou další scénou znovu originální, i tak to chvílemi nešlapalo naplno, což je trochu škoda, ale neříkám, že si to jednoho dne nedám jako výplach znovu. ()

DavidS.

FPS, parkour, kinedryl a Copley v nejlepší akci, která prozatím nevyšla na PC ani konzole :) Nezastavitelné, fyzické, násilné, sebevědomé, vtipné...A to uspokojení při práci s brokárnou... ()

Dánek

Za napad a originalitu musim dat 4****. Jde videt, ze s dobrym napadem jde i za "par korun" natocit neco, co je vtipne, originalni a neokoukane. ()

Fordzy

Konečně po letech představ se mi splnil sen. Ilja je nový bůh akčního filmu, s rozpočtem 2 miliony dolarů ukázal amíkům prostředníček a natočil totální akční náser. Sharlto Copley v několika luxusních rolích potvrdil, že je ďábelským hercem.85% ()

KoRner

Tak Henry je naozaj hardcore. FPS, ktorá nedá vydýchnuť, šialenosť, ktorá tu nikdy nebola. Veľmi kvalitná produkcia na to, že to je z Ruska. Za odvahu, krásnu Haley Bennett a načisto psychotického Sharlta Copleyho dávam 3. ()

Zagros

Hardcore Henry je akční, napínavý, občas překvapí a má spád. Vcelku jde o slušný film, který dokáže pobavit. Jde sice o nepříliš originální zápletku, která je ale podána v originálním zpracování - ve formě počítačové střílečky z vlastního pohledu. Osobně mi ovšem tento způsob zpracování neseděl, bolely mě z něj po půlhodině oči a musel jsem si dát chvíli pauzu, než jsem film dokončil, ale stálo to za to. ()

iXtr3m3

Videl som to o dva roky skôr ako Kill Switch, ale musím uznať, že aj keď to malo vyšší rozpočet, gore, adrenalín a efekty, predsa len pre mňa Kill Switch bol lepší a "videohernejší". Toto bolo nasilu zbesilá jazda. ()

Benedygtus

Zfilmovana videohra se vsim pozitivnim i negativnim. Na me prilis rychla kamera(coz neni vycitka jen konstatovani) az mi z toho misty bylo blbe a taky bych asi nepotreboval tolik toho kecupu. Nejaka nosna myslenka - dejova, by se taky snesla, ale vlastne si rikam ze kdybych byl o 15 let mladsi, asi bych to ocenil i tak jak to je! Kouzlo to ma. ()

SpaceOdyseus

Ja jsem vic nez spokojen. Vubec neni potreba mluvit o postavach a o pribehu, protoze Hardcore Henry je nekompromisni jizda plna ultranasili a cernocerneho humoru. To co sliboval trailer, film pumpuje do divaku hodinu a pul. Chvilema jsou pohyby kamery az moc freneticke a ztracel jsem na velkem platne obcas prehled. Ale ani mi to ve vysledku moc nevadilo, spis to dodavalo adrenalinovy feeling cele te videoherni silenosti. Sharlto Copley je kazdopadne skvely, jak je jeho zvykem. ()

jakeer

Rozumiem, že je niekto gamer, milovník strielačiek (ja detto), ale ja rád vo filme aj troška toho deja. Taktiež rozumiem, ak niekto celý život túžil vidieť celý film v FPS (aj ja som mal v detstve všelijaké čudesné sny). Ale tuto jadro filmu tvorí neustále vyvraždenie zo strany hlavného hrdninu, akurát každú sekundu na iný spôsob. Nie ste v napätí a nečakáte, ako sa dej vyvŕbi. V takom prípade vám aj tých 90 minúť príde nekonečne dlhých. Ak by sa film na nič nehral, tak OK. Ale v tomto prípade sú evidentné vysoké ambície. Pritom to je plnokrvné béčko. ()

Krabak

Myslím, že co se týče pojetí, tak by to mohl být takový nízkorozpočtový Deadpool. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Komu se líbil, tak ho tenhle film určitě zaujme! Za těch krátkých 90 minut jsem se nikde nenudil, dost vtipných scén, jen sem tam taková zmatenější, neostrá kamera. S malinko lepší technikou by nebylo co vytknout. --->90% ()

kukuuuc10

90% Kino. Představte si tu nejvíc akční hru, kterou jsem doposud hráli, ale vy se na ni jen díváte. Tohle je začátek něčeho velkého, inovativního a strhujícího, zatraceně strhujícího z mého pohledu! ()

Greenpeacak

Pri tomto akčnom filme, ktorý by sme mohli do slovenčiny preložiť ako "Ťažkotonážny Peter", som netrpel žiadnymi predsudkami - nedalo sa totižto identifikovať, či hlavný hrdina je prototypom neohrozeného týpka s vylešteným čelom a predimenzovanou muskulatúrou ako Bruce Willis alebo Vin Diesel, alebo vlasatý Terminátor. ()

EKLEKTIK

"Akan to vidí v přímém přenosu." A viděli jste už 162. epizodu z televizního seriálu M*A*S*H, která má všeříkající název "Na vlastní oči"? Ta totiž vznikla již v roce 1978. ()

Fary

Do nedávna jsem si myslel, že poznám, co je ve filmu realita a co ne. Tenhle film mě vyvedl z omylu. Nový, zajímavý, jiný. ()

divak84

užasne, vtipne, akční, bavící.. tohle jsou filmy s velkým F, když je tvoří, píšou a režírují v uvozovkách amateři s menším rozpočtem.. Kill Command se muže jít vysrat.. jakto že to mužu říct ? ... EZ ()

Corpsegrinder

Samozřejmě že vizuálně je to nářez jak kráva a brzo se určitě dočkáme časů kdy se tak bude točit nejen víc filmů, ale budou mít i podporu VR brejlí. Slabší už je to s příběhem kterej je tady obří klišé a nezachraňuje to ani obří množství přestřelek a nápadů. Občas se objeví slušný narážky na jiný filmy a hry a celej soundtrack je jeden velkej úlet stejně jako Sharlto Copley a jeho asi 15 rolí. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)