Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Pan_Kachna

V hlavní roli desetkrát Copley a vaše dvě ruce. Místy tomu chybí drive a parkourový skákačky začnou bejt nebetyčně nudný asi po třech vteřinách, pokud nejste fanoušci Prince of Persia. Ani áčko, ani béčko, díky skvělýmu Copleymu je tam ale spousta zábavnejch okamžiků a díky (na dnešní poměry) kratší stopáži je z toho nakonec celkem dobrej adrenalinovej klystýr. Takhle nenáročně a jednoduše sem se v kině už nějakej čas dobře nepobavil. ()

De Large

Úlet roka :-) Remeselne super spracované, kamera, zvuk, super. Ani neviem, čo si pomyslieť, taký film natočia raz za 20 rokov :) ()

lindanovak odpad!

Pro milovníky počítačových her je tento snímek asi skvělý zážitek, pro mne jen film s roztřesenou kamerou, klišé příběhem a hroznými herci. Kdo trpí závratěmi. ať si neprodleně před zahájením projekce sežene pytlík na zvracení. ()

doogiemus

Ak bývalý závislák na pc hrách, milovník kvalitne spracovaných filmov každého žánru, musím opäťkovať tento veľmi veľmi vydarený počin. Akčná lahôdka, ktorá polahodí oku hráča akčných hier. Odporúčam nielen hráčom, ale aj fanušíkom akčňákov. Na druhej strane som dosť zhrozený, že v kine sedeli aj 12 ročné decká. Čo sú to za rodičia, čo nechajú takto "gumovať" svoje deti?!!! Tak ako pri mnohých iných filmoch, aj toto odporúčam až nad určitou vekovou (a rozumovou) hranicou. ()

freshprince

Krvák přeplněný akcí a létajícími kousky těl různými směry, brutálnější než od Tarantina. Po vizuální stránce velmi kvalitní kousek nicméně nečekejte od tohoto filmu žádnou hloubku. Řekl bych, že tento film má cenu jedině zhlédnout kvůli jedinečnosti způsobu natočení kterým je pohled z první osoby. Byl jsem na tom v kině s přítelkyní a občas jsme se i zasmáli. Klasická ukázka filmu na velký, opravdu hodně velký kyblík popcornu. Pokud neočekáváte žádný hlubokomyslný počin rozhodně můžu doporučit. Film mě bavil celých 90 minut. ()

Najnou

Tak tohle byl nářez. Myslel jsem si, že to bude nářez, ale že až takový, v to jsem nedoufal. Také jsem si myslel, že to bude brutální. Ale že až takhle brutální, to ne. Na druhou stranu jsem si nemyslel, že ve filmu budou kozy. A bylo jich tam požehnaně (všimněte si počtu obsazených lehčích slečen)! Ono obecně jsem byl k tomuto filmu poněkud skeptický. Obzvláště po tom, co jsem shledal, že se jedná o ruský počin. Nicméně jsem byl nakonec velmi mile překvapen. Zabíjí se kdečím, nemálo se i babicovsky improvizuje (A když nemáme nůž, tak si na protivníka vezmeme, mpf, třeba pastelku. Neořezanou! A kdo nemá pastelku, použije lžičku. Nejlépe dezertní.), váš fotr, rozkuřovačka i přicmrndávač se zálibou v eskamotérství jsou sympaťáci, záporák vypadá jako resurektovaný Kurt Kobejn, při barákolezení jsem se tradičně poblil a.. (POZOR SPOJLER) ..každý, koho potkáte nebo byť jen koutkem oka zahlédnete, chcípne. Každý. Vybraní jedinci navíc poměrně originálním způsobem. V pořádku. To jediné, co mi chybělo, byl body count v růžku obrazu, abychom na konci věděli, zda Henry trumfnul Hot Shots 2. ()

fruitixx

Jedním slovem sada..celkem originálně podaná....ve filmu tedy..na motto kurva která mě podvádí s ďáblem, ale hudba by mohla být lepší. ()

Shorty4

Zvráceně krvavá, nadupaně dechberoucí krasojízda z vlastního pohledu. Začátek konce předražených hollywoodských akčňáků? ()

Peroon666

Brutální masakrální jízda, šplíchající krev, zvuky trhajícího se masa...všechno točené gopro kamerou, tedy ve first person jak v nějaké hře...perfektní neortodoxní podívaná...mohl bych tak pokračovat dál a dál...královsky jsem se bavil. ()

Hoffmanos

Vůbec nelze srovnávat s filmy typu machette atd., tohle je jednoduše jedinečný kousek. Největší akční řež za celou filmovou historii a to nepočítám zcela unikátní first person režii. V kategorii akčních filmů považuji henryho za skvost, který nasazuje laťku do doposud nepřekonaných výšin. ***** ()

ElVory

Zde žádný extra příběh rozhodně nečekejte, avšak... Jestli jste fandou her, máte rádi nekončící akci nebo prostě jen toužíte vidět, co se stane, když se spojí nápad filmové režie s herní scénou jste tu správně. Akce je zde víc než dost ,ale pořád tu něco chybí... Mohlo to být lepší než jen 90ti minutový nářez? Film po vzoru FPS střílečky prostě musím i tak náležitě ocenit. 70% ()

chrisler

Wauuu... super nápad! nič som od toho neočakával. Len naháňačku, strielačku, skákačku, proste žiadne kecy, len tupú akciu... nooooo a presne to som dostal (akurát ešte brutálnejšie ako som očakával)! nehodnotím hĺbku filmu, hodnotím prevedenie a splnenie toho na čo bol film zameraný. Well done! :) ()

Karel69

Originální nápad, pár krátkých světlých momentů. Chvilkama slušná akce. Ale jinak nuda, první půl hodinu sem čekal, kdy mě to něčím zaujme. Další hodinu sem čekal, kdy bude konec. Příběh v podstatě není, akce až na pár momentů mizerná a nezáživná, pár úsměvných momentů, na čtvrthodinovej krátkej film dostačující, na 90 minut sakra málo. ()

RoyBatty444

Tá tretia hviezda je za vydarený pohľad z prvej osoby inak silné B-čko s celkom použiteľným Copleyom. Bez neho by to bol brak par excellence. Nechutnosti začínajú už v titulkoch a potom to len pokračuje. Príbeh je skoro neprítomný. Film má spád a je to jednohubka pre obdivovateľov parkúru, násilia, sci-fi a ujetosti. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)