Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

vurhor

FU**K. YES!! Naspeedovný first-person snímek, který žánr akce přinesl na nový level. Jakožto milovník počítačových her jsem byl vyloženě v sedmém nebi, co na tom, že film občas postrádal logiku, lepší příběh atd., tady šlo především předvést ono umění filmové akce, které se tady povedlo senzačně. Je to surový, brutální, vtipný a neskutečně zábavný. Film mi dost připomínal podobně nadupaný PC hry od studia Valve – Left 4 dead svou nikdy nekončící akčností a brutalitou, a Half-life 2 svou efektní podívanou, prostředím, němým protagonistou a bizarně napsanými postavami. Takže, chlapi, (protože všechny ženský teď už přestaly číst) pokud jste ještě neviděli, tak napravit! Jo, a hlavní záporáci jsou Rusáci. A stříká z nich krev tak červená, jako byl komunistický manifest. Achhh :3 Průměrné 4* ()

joehot

Zastav a nepřežiješ 3 s prvky Tarantina, v kulervoucím stylu, s celým katalogem brutality a s Sharltem Copleyem, který si své role musel neuvěřitelně užívat. A s tou scénou se soundtrackem ze Sedmi statečných. A se všemi ostatními. ‪#‎tenfilmmavsechno‬ ‪#‎panskajizda‬ ‪#‎zenesedelalospatne‬ ()

corpsy

Henry je určite hardcore a aj samotný tvorcovia. To, že s prítomných štyroch ľudí to bavilo iba mňa značí, že nie som chorý, ale že ostatní proste ešte niesu pripravený na takéto absurdnosti. Kto preglgne už úvodné titulky, má šancu. ()

berny2468

Není to takové jaké jsem čekal, ale přesto je to film, který stojí za pozornost a za shlédnutí. Vlastně celý film je jen o vraždění, protože příběh nebo myšlenka filmu je o ničem a nemá smysl o tom dále polemizovat. Sharlto Copley je perfektní a dodal filmu tu správnou šťávu. Příště stačí více zapracovat na příběhu a Ilja by se mohl jednou stát velkým režisérem a scénaristou. Teda pokud ho něco malého nepřejede......70%. ()

ConanVJ

Hodně krvavá záležitost točená jednou kamerou z pohledu hlavního protagonisty. Docela pěkná ukázka, jak by měly vypadat FPS hry :D Jinak já se u filmu bavil a akce zde bylo hodně. 85% :) ()

PauloZ

Neříkám, že bych od teď takhle musel mít každý film, ale je to strašný ultra přísný nářez pro všechny fans first person gamesek, akčních nářezů a testosteronem nadusaných bijáků a vlastně pro všechny, kteří si rádi dají něco experimentálnějšího. Něco tak zběsilého s pořádnýma koulema, překračující filmové standardy jsem neviděl od Cranku a nemůžu než úctivě pokyvovat hlavou nad tím, jak je to zvládnuté. Akční jazda, vypiplané akční prvky a detaily, jejichž kreativita zdaleka předčila mé očekávání. Děj samotný navíc taky funguje, což jsem ani nečekal. Co střih to cool záběr a peckový OST naprosto podrhuje dynamiku a gradaci. Technicky je to velmi zvládnuté. Nemůžu jinak, nedokážu tomu nic vytknout a nedokážu si to představit lepší. 5* ihned! Tohle bylo natočeno s jasným záměrem a házet to pod 3* jen za kameru a samotné pojetí je právě u tohohle počinu naprosto pomíjivé. ()

Rybizek

Takhle bizarní show bych od Rusů vůbec nečekala. Docela milé překvapení. Celý film je poněkud nesmyslný a působí dosti parodicky, ale kupodivu to na mě fungovalo. Henryho, leč nepromluví a neukáže ani svůj obličej (pouze v jednom momentě), mám za velkého sympaťáka. S ničím a s nikým se nemazlí a již od počátku je to zběsilá akční jízda, plná naprostých absurdit a zvráceností, 67%. ()

FFilipCZ

Bomba, paráda! Inovativnost z toho jen srší! Sice je vidět, že rozpočet nejspíše nebyl největší, ale je to opravdu akční jízda, jak má být. Skvěle tomu pomáhá také ten pohled třetí osoby. Připadáte si pak, jako byste se dívali na akční střílečku říznutou s Mirrors Edge. Já jsem opravdu velice spokojený, film utekl jako voda a ani chvíli jsem se nenudil. Možná jen ten závěr byl takový zvláštní. ()

schizmo

Rusko, akčňák v první osobě a spousta věcí, co jste zaručeně ještě nikdy neviděli. Za plus považuju šokující a detailně zpracovanou brutalitu, které se vyrovná snad jen vyhrocenost a přehnanost celého filmu. Děje se tam toho tolik, je tam tolik mrtvých, že kdyby jste to zkrouhli na půlku, tak z toho furt uděláte 10 průměrných akčních filmů :D. Místy se až točí hlava, jak si někdo moh troufnout na něco tak odvážného... Tomu se snad vyrovnaj už jen videa z ruských silnic :D :D :D. ()

hous.enka

Číst o Hardcore Henry mě bavilo rozhodně víc než pak sledovat výsledek. Nápad natočit film z pohledu první osoby - navíc v podobě akční hry - zní velkolepě. Jenže to taky musí mít nějakou myšlenku... Na intro hry se taky nekoukám pořád dokola a nevrním u toho, jak perfektně udělali kameru a podobně. A Hardcore Henry vlastně takové delší intro ke hře je. Jestli bude tenhle trend pokračovat, chci to vidět, ale nejsem tak ohromená, jako bych mohla (a měla) být. ()

baribal

Zběsilé tempo a kratší stopáž nedovolí se nudit. Faktem je že záleží jaký máte vztah k FPS střílečkám, z Bio oka sice nikdo neodešel, ale často se ozývalo překvapené a opovrhující "ježiši", "pane bože", atd. Důležité zmínit že hloupější než stejné počítačové hry to není a s fungováním příběhu to pracuje až překvapivě obratně. Kromě šílené akce je to i dost vtipné a když říkám vtipné, tak myslím vtipné tím brutálním a krvavým způsobem. Pokud jde o mě, já bych si dokázal představit ještě brutálnější zpracování, ale to by potřebovalo peníze americké produkce v řádech desítek milionů, takhle je to ukázkový příklad jak nadšenecky stvořit unikátní dílo za málo peněz. ()

maddy

Crank meets Counter Strike a ten najvernejší film podľa videohry. Akurát tentoraz žiadna videohra neexistuje, film samotný je FPS strieľačkou, ktorú akurát nemôžete ovládať. Za originálny koncept natočiť celý film z vlastného pohľadu hlavného hrdinu rozhodne pochvala! A nielen to, Hardcore Henrymu sa skutočne podarilo vo filme vystihnúť všetky princípy na základe ktorých fungujú videohry, akurát nie všetko to čo sa javí zábavné vo videohrách musí byť nutne zábavné aj v doslovnej filmovej podobe. Prvú hodinu, keď sa Hardcore Henry drží v „realistickej“ (v rámci zvoleného konceptu) rovine je to slušná, odľahčená akčná zbesilosť, ktorá pripomenie Crank so Stathamom. Akurát na rozdiel od Cranku má Henry tempo, je správne odľahčený, dostatočne krvavý a zábavný. Jednoducho jeden veľký akčný úlet z pohľadu prvej osoby, ktorý splňuje všetko to ako by akčný film z pohľadu hlavného hrdinu mal vyzerať. Navyše to je celé dostatočne prehľadné (hlavne my, hráči, si zvykneme rýchlejšie, u ostatných si nie som úplne istý), aj keď je badať, kde si režisér vypomáha strihom. Akurát tu koncept naráža na svoje maximum. Jednak je už aj kratšia stopáž 90 minút pre film pridlhá a po nejakej hodine sa celý ten pohľad z prvej osoby opozerá a ďalej už neprináša nič zaujímavé, nedokáže udržať pozornosť po celú stopáž a keby to celé ostala iba u toho krátkeho filmu Bad Motherfucker, z ktorého Hardcore Henry priamo vychádza asi by sa nič nestalo. A navyše sa v takomto koncepte nedá dostatočne budovať príbeh, teda niežeby tu nejaký bol, v podstate sa zo zajatia zachraňuje jedna princezná ako za čias Super Mario Bros a to je celé, ale dramaturgia je veľmi chabo vystavaná. Nie je sa tu o čo a koho strachovať – s titulným hrdinom si divák nikdy nevybuduje nijaký vzťah, nie je ako stupňovať, zintenzívňovať dianie. Jednoducho sa to od samého začiatku reže a rezať neprestane do konca, stále v rovnakom tempe. A po hodine to začne dosť drhnúť. Aj kvôli tomu, že Naishuller celý film posúva do čoraz väčšej absurdity. No absurdity, ktoré fungujú vo videohrách nemusia zákonite fungovať vo filme. Možno keby sa ostalo čisto v realistickejšie poňatej rovine bolo by to lepšie, pretože následne sa to s tým nezmyslami s telekintickým záporákom, ktorý si vyrába armádu kyborgov začína dosť preháňať a mnohé situácie pôsobia, žeby sa nemuseli hanbiť ani v treťotriednej brakovej produkcii a to do podobného filmu nepatrí. Hardcore Henry síce dodržuje koncept videohier a aj výstavba deja ho doslovne kopíruje a tak sa vo filme postupuje od jedného levelu k druhému, s krátkymi medzipauzami počas ktorých Sharlto Copley vysvetlí ako postupovať ďalej, no záverečný fight s final bossom už je priveľmi cez hranu. Jednak je súboj s hromadou nepriateľov na streche značne neprehľadný a samotný súboj s bossom so situáciami ako skákanie po levitujúcich mŕtvolách rapídne cez čiaru. To sa už iba bez rozmyslu vykrádajú všetky možné klišé z fightov s final bossmi vo videohrách. Taktiež ani vizuál nie je práve TOP, nakoľko sa točilo v Rusku a tie polorozpadnuté ruské budovy, sklady a socialistické autobusy predsa len Hardcore Henrymu uberajú na kráse, aby mohol konkurovať hollywoodskej produkcii. Vo výsledku tak fajn jednorazový pokus, ktorý snáď neudá nový trend (a to píšem ako gamer). Pre videohry je FPS žáner ako stvorený, no vo filmovom svete naráža na svoje limity. Použiť to ako oživenie tej ktorej akčnej scény vo filme môže byť zaujímavé, no viac podobných filmov asi skôr nie. CELKOVO: 3* (6/10) () (méně) (více)

VojinRyan

Na film, ktorý je celý natočený s pohľadu hlavnej postavy, som sa tešil. Aj keď ma to spracovanie trošku sklamalo. Bolo to niečo nové, čo tu ešte nebolo, ale celkový dojem na mňa pôsobí skôr dojmom, že ani nevedeli, ako presne chcú, aby vyzeral dej. Sharlto Copley rád hrá šialené postavy. Tie sú šité jemu na mieru a nie je tomu inak ani tu. Film celý čas pôsobí ako bordel, ktorý sa nikdy neupratal. Preto sa občas stane, že sa tam stratíte. Pri tom množstve mŕtvol, krvi a dolámaných kostí sa aj Rambo môže zahrabať. Ale u Ramba každá smrť vyzerala dobre. Tu ani tak nie. Hlavný hrdina pôsobil dosť divne a celkovo záver ma sklamal. Kamera lietala akoby bola na zemi a stále do nej niekto kopal. Inak opäť niečo nové, kde som rád, že niekto experimentuje. 65% - 3* ()

agentmiky

Hardcore Henry podle mě odstartoval revoluci filmů z první osoby. Takové filmy se sice těžce natáčejí, ale divák vše daleko více prožívá a dokáže se vžít do hlavního hrdiny. O to více mě překvapilo, že se prvního takového filmu ujali Rusové. Ale HH se jim povedlo ve všech směrech. Nejdůležitějším a nejpodařenějším faktem podle mě je zábavnost celého filmu, kdy divák nemá ani špet chvilky, ve které by se nepobavil. Akce má grády a překvapilo mě, jak chytlavá a vydařená byla. Sharlto Copley byl bezesporu skvělý, jeho převleky, hlášky a chování jednotlivých postav nemělo chybu. Konec byl vyšperkovaný do posledního kousíčku, a to i díky výbornému soundtracku. Za mě dávám 90 % ()

zdepapepa

Prvně jsem měl pocit "Je to jako počítačová hra! :-)", pak jsem měl pocit "Je to jako počítačová hra. :-(", pak film skončil. Je to klasické béčko s klasickým dějem o uměle tvořených supervojácích, nepřátelé s velkými ztrátami, klaďasové s téměř nulovými. Vše do sebe ale hezky zapadá, co může být vysvětleno vysvětleno je. Pokud tedy nepočítám zřejmě nějaké ušní implantáty hlavního hrdiny, kdy v jedné scéně je normálně hlasité natáhnutí kohoutku pistole hlasitější než samotný výstřel (který už takto byl v malém uzavřeném prostoru). Jak by to pravděpodobně dopadlo je hezky vidět zde. Občasné přestávky byly fajn, ale přesto mi chyběla četnost akčních věcí z klipu Bad Motherfucker od stejných tvůrců. Jinak je to ale slušný výkon udržet celý film pohledem první osoby, kdy tím pohledem není klasická kamera. ()

SaNcHeZ_cz

Ilja Najšuller si splnil sen a nápaditý a originální videoklip svojí skupiny přetavil za pomoci fanoušků v nápaditou, surovou a nekompromisní akci jak ze staré školy. Suché hlášky, solidní záporák, adrenalinová akce a neskutečně parádní Sharlto Copley tomu dodávají onen punc jedinečnosti, který filmu dodá krev do žil v momentě, kdy se originální zpracování okouká. Tahle krvavá pecka sice nesedne každému, pokud se ovšem naladíte na stejnou vlnu, tak si to zatraceně dobře užijete. [75%] ()

Wysch

Má to koule! Takový koule, že tomu člověk, kterej hrál alespoň jednu FPS akci, promine i to, že je to v podstatě hloupoučkej film s hloupoučkým scénářem a hloupoučkými postavami. Stunt work je ale čistě geniální a tempo tak vražedný, že z toho slabší povahy budou mít osypky. Po Deadpoolovi letos nejvíc kulervoucí snímek s hladinou zábavnosti tak vysokou, že si divák po skončení bude připadat přinejmenším ožralej. Bad motherfucker. Najšuller si otevřel dveře do Hollywoodu a snad ten žánr akčního filmu provětrá tak, že se za pár let bude o Hardcore Henrym mluvit jako o kultovním snímku. Sharlto Copley skvělý v každé podobě. Ale jak říkám - ten stuntwork je prostě geniální a je hlavní silou filmu. ()

Korbitch

Kurt Cobain nezemřel! Posledních 20 let piloval telekinezi a zcvokl z přemíry heroinu opájen myšlenkou vybudování armády supervojáků! Jestliže byl Deadpool akčním výplachem, potom je 83 Henry naprostým akčním klystýrem. Je až k neuvěření, kolik se toho dá za 2 000 000 $ pořídit. Neskutečná pocta hernímu průmyslu, nepřeberné množství nápadů, krutopřísných hlášek a hereckého koncertu Sharlta Copleyho. Dynamičnost byla povýšena do nové dimenze!!! Smekám, pánové, já sakra smekám, protože tohle je bezesporu nejlepší akční film posledních deseti let (sorry, Deadpool, jsi těsně za). Bohužel tento skvost bude z velké části publika nepochopen. Ti co ví, ví. Děkuji za tuto oslavu FPS her, děkuji! ()

Vxxx

Obdivuji každého, kdo byl schopný film dokoukat. Já poprvé v životě odešla z kina před koncem filmu a to asi po 30. minutě. Bála jsem se, že vyhodím nachos na diváky před sebou, jak mi z té kamery bylo zle. Film tedy nehodnotím, protože jsem ho neviděla, ale názor vyjádřit musím. Děj nemusel být špatný, za předpokladu že se ke konci tak nějak všechno vysvětlí (to mi klidně někdo písněte, jak to dopadlo). Ale ta kamera! Prosím. Nechte si to pro video hry, nebo možná na nějaké festivalové 10minutové snímky, ale netahejte to do kina. Kdo na to má hodinu a půl koukat?! U filmu jsem měla přesně takový pocit, kvůli kterému nepiji alkohol. Všechno se točí, nejde to zastavit, nemáte kontrolu nad tím co vidíte a když zavřete oči, je to ještě horší. Vzhledem k hodnocení a komentářům tady uznávám, že jsem asi z Marsu, ale tohle si pro kdykoli příště nechám ujít. ()

dejww

Velice super koncept. Chválím tvůrce za odvahu natočit celý film z pohledu vlastní osoby. Doufám, že se jedná o první vlaštovku, které podpoří další tvůrce k filmům tohoto formátu. Další film tohoto formátu by mohl už být více o ději. Toto dílo vnímám spíše jako manifestaci toho jakým způsobem jde dělat film. Takže jsem ochoten překousnout praktickou absenci děje. Jelikož děj je zhruba tak na úrovni příběhu z her Call of Duty. Jak říkám, doufám, že v budoucnu bude více filmů tohoto formát, jelikož je to formát rozhodně zajímavý. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)