Deník puberťačky

• USA The Diary of a Teenage Girl (více)

Minnie Goetzeová je předčasně vyspělá dospívající dívka, která žije v sedmdesátých letech v San Franciscu. Poté, co svede přítele své bohémské matky, se snaží pochopit souvislost mezi sexem a láskou. Drama o dospívání nazvané Deník puberťačky se odehrává v roce 1976 v San Franciscu, v době, kdy hnutí hippies postupně mizí ze scény a na výsluní se dostává punk rock. Stejně jako většina puberťaček touží i Minnie Goetzeová (Bel Powleyová) po lásce, přijetí a nalezení smyslu života. Minnie se zaplete s přítelem své matky (Kristen Wiigová) - "nejkrásnějším mužem na světě" Monroem (Alexander Skarsgård) - a prožívá s ním poněkud komplikovaný milostný románek. Následuje pikantní, vtipný a provokativní výčet prvních sexuálních a uměleckých eskapád jedné nerozvážné dospívající dívky. (Cinemax)

Johnny.ARN

Patnástka jebe kade chodí. A do toho všetky tie problémy, klišé a iné kekse,bez ktorých by sa to asi podľa režisérky neobišlo. 1 z 5 ()

Hanys_

Dobrý. Možná bych ale trochu ubral na humoru a přidal na dramatičnosti, protože americké sedmdesátky s všudypřítomnými drogami a sexem toho potenciálu skrývají mnohem víc. ()

lucijelucije

Zajímavý pohled do deníku puberťačky. Doufám, že takový prožitek, který ztvárnila Bel nemají všechny dopívající dívky, protože, než deník puberťačky mi to spíš připadalo, jako deník nymfomanky =). Ale tenhle názor tady asi nemám jen já, jak tak koukám=). Tak nebo tak, film je dobře natočený a hlavní hrdinka je sympatická. Vzala to všechno sice za špatný konec, ale vše zlé, je k něčemu dobré. Aspoň v tomhle případě. ()

Cement73

Tak táto naša “pubertiačka” bola iná děvka :) Film úplne bláznivý s mimoriadne škaredou hlavnou postavou... Príbeh však mal niečo do seba. Mladá nymfa hľadá sama seba? :))) ()

cmuchalprvni

Vyprávění této pubertální dívky nám umožňuje pohled ze dvou perspektiv. Je to o nalezení sebevědomí v oblasti sexuality a kontrole. Film je hlavně o překračování mezí, o zneužívání volnosti a svobody, které ji matka nezodpovědně propůjčuje. Sympatičnost Minnie od začátku ohromně opadává. Sledujeme, jak sebestředná a egoistická dokáže být, i když jí to nic kromě sexuálního ukájení nepřináší! Na filmu si cením nesentimentální upřímnosti, která v americké kinematografii dosti raritní, ovšem celkový dojem kazí konvenční elementy používané v rámci teenage žánru. Heller vykazuje snahu udržovat svěží tón, scény jsou krátké a výstižné, ale v případě bisexuálního vztahu s Tabathou je to zoufale nedotáhnuté do konce! Animované vsuvky více nerozvádějí charakter Minnie, ale potěší jen povrchně svojí roztomilostí. Přes negativa, které jsem doposud vyjmenoval, film je dobrý hlavně díky zapojení Bel Powley, jež se do adolescentky věrohodně vcítila. ()

Axident

Není to zdaleka tak zlé, jak by se mohlo zdát z procent! Zaslouží si rozhodně víc. Hravé, vtipné, drzé. Taková hippie/porno Juno :) ()

BOURQUE

„The Diary of a Teenage Girl“ – po videní filmu spíš by som dal iný názov (niečo také, čo naznačil aj spoluhodnotiteľ „Malarkey“). Dráma, kde ozajstné vyvrcholenie príbehu chýba. PS.: „Oživené kreslené obrázky“ pôsobili dobre. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

markotter

Takhle ošklivou herečku už jsem ve filmu dlouho neviděl (krátký tělo, žádný boky, ksicht jak žárovka a ještě upravená Photoshopem) a přesto musím uznat, že se nedivím, že otčím podlehl jejímu kouzlu a předčasnému sexuálnímu apetitu. Kromě toho tahle ošklivá herečka umí i hrát. Ocenil jsem sexuální otevřenost (spíše ale verbální, ale aspoň něco), čehož se u od prudérních Američanů člověk tak často nedočká. Chvílemi jsem si říkal. že to v těch sedmdesátých letech v San Francisku nemuselo bejt vůbec špatný. ()

Veronica27

Dneska jsem se vyspala s chlapem no do hajzlu ! Tímhle jsem oficiálně dospělá.Tohle byl vážně deník puberťačky a nebo....vždyť spí s tvou mámou ? fuj fuj fuj - spíše deník poběhlice ? A nebo tak půl na půl ? ()

mira.l

"Pokud jde o mě, tak vůbec nejsem hezká." Jo, tak to byla jedna z mála vět, která mě vzhledem k hlavní představitelce zaujala. Jinak mi to od začátku přišlo poněkud ... nechutný. Chlastá, šoustá, sem tam si šňupne něčeho ostřejšího, vypadá jako kráva, chová se jako kráva, ne, fakt mě to nechytlo ani minimálně. Jedna * za retro vizuál a hudební doprovod. ()

TommyDiamond

Podobných příběhů o mladých dívkách už bylo natočeno opravdu mnoho. Deník puberťačky vyniká pouze bezostyšnou nahotou, vkusným retrem a odvážnými animacemi, které vyplňují prázdná místa a ukazují bujnost tvůrcovi fantazie. Snímek nenudil a myslím, že tři hvězdy si zaslouží.... ()

lusa

Keby to malo jasný smer, čo to chce byť, mohlo to byť dobré.. Dráma? Sonda do vnútra dospievajúcej devy? Satira? Vintage porno? Pre mňa to nemalo skrátka dušu, preto neviem dať viac. Sklamanie. 2* ()

yatan

Komplexne a velmi sebavedomo rozobrata podstata zenskeho, ale nepriamo, aj muzskeho pohlavia cez prbeh teenegerky, ktora sa sa hlada v americkej post hippie spolocnosti 70tych rokov plnej drog a neviazaneho sexu v naoko-cool, ale wasted rodine. Tento druh zanru je nikdy nestarnuci a zaujimavo osviezujuce vidiet ho ocami zien. Uchylne a uprimne ciste zaroven. 8/10 ()

fimler

Výborně napsané a i zahrané. Jsou zde nádherně propracované charaktery, které se počas celého filmu vyvíjí jak mají. Bylo to na pomezí čtyř a pěti hvězd, ale už dlouho jsem neviděl takto dobrý film tolik podhodnocený a přitom je opravdu kvalitní! ()

rigby

Dozrávání v divokých uvolněných sedmdesátých letech, nevázaný sex, drogy. Není to žádný příběh pro teenagerky, je to spíše nezávislé, k zamyšlení. Žádné hollywoodské blonďaté krásky. Ale příběh je přece jen hodně rozvláčný a místy se děj ztrácí úplně. Občas je náročné se soustředit. Rozhodně mě to nepřesvědčilo tak, jak bych očekával. ()

ekzorcist

Milí chlapci a muži, dávajte si pozor na "crazy eyes" a bláznivo odhodlané dievčatá. Akokoľvek sexi to pôsobí, väčšinou z toho vylezie niečo podobné a nebudete s tým vedieť dealovať. Daddy issues? Check! Súťaživá matka? Check! Závislosti? Check! Treba utekať? Cheeeeeck! Herečka zvláštna, kamera pekná, trošku zdĺhavé, inak taký festivalový priemer. ()