Dobrý den, paní Campbellová!

• USA Buona Sera, Mrs. Campbell (více)

Gina Lollobrigida jako ctihodná vdova po americkém vojákovi, který nikdy neexistoval... V malém italském městečku se chystá velká sláva. Po dvaceti letech sem znovu zavítají američtí vojáci, kteří kdysi město osvobodili. Městečko žije, jen jedna osoba je málem na mrtvici. Pro ctihodnou paní Campbellovou, vdovu po americkém pilotovi, respektovanou občanku města, jejíž dcera studuje prestižní školu ve Švýcarsku, je tohle to poslední, co by si mohla přát. Dvacet let se jí dařilo držet své tajemství úspěšně pod pokličkou a živit sebe i dceru z alimentů tří potenciálních otců své dcery. Byla mladá a potřebovala lásku a oni jí jeden po druhém odcházeli. Jak měla vědět, čí je to děcko, co se jí zrodilo pod srdcem? A teď to všechno praskne… Nesmrtelné bláznivé komedii Melvina Franka z roku 1968, v níž v roli Carly Campbellové září stále okouzlující Gina Lollobrigida, čas neubral na půvabu a hravosti ani dost málo. Působivé exteriéry, dynamický scénář a skvělé herecké výkony pobaví po čtyřiceti letech od svého vzniku více než mnohé současné komedie. Bez zajímavosti není, že zápletka filmu Dobrý den, paní Campbellová ožila zcela nedávno znovu v upravené podobě scénáře k muzikálovému megahitu Mamma Mia! (Česká televize)

MFZB

Dobrý filmík na nedeľný večer, na ktorom sa dalo celkom dobre pobaviť a dalo sa pri ňom uvoľniť po celodennom sledovaní hororov, ale to je asi všetko. Bohužial, ja som ten typ generácie, ktorá je zvyknutá na novodobé trápne komédie, ako na niektoré kvalitné staršie kúsky a tým pádom by ma vedela viac pobaviť nejaká paródia typu ...Movie ako takýto nejaký kvalitný kúsok. Ale na druhej strane nemôžem povedať, že film sa mi nejako nepáčil, práve naopak som s ním dosť spokojný, pretože príbeh ma zaujal vcelku a celkové spracovanie oproti týmto dnešným snímkom je fakt výborné a taktiež zahrané je to veľmi dobre. A vidieť tam ešte aj to, že je to spracované takým trocha divadelným spôsobom, čo môže byť aj plus a v dnešných snímkoch to bohužial nevidno. Viacej takýchto pohodových filmíkov by som si pozrel aby som si to vedel nejak lepšiu porovnať. Dávam 70% ()

blekekeke

Hezká komedie s hezkou písničkou ... ne, to by bylo málo, tady k tomu ještě bylo hodně sluníčka, a ještě více krásy ... V celku povedená taškařice, viz. oni jsou světci / my jsme blbci .... :o) ()

FandaF

Krásný, humorný, svižný a nebojím se napsat i laskavý film. Nenašel jsem na něm žádnou chybu. Gina byla nádherná a celkově jsem se dobře bavil. ()

kolly13

Užil jsem si starou dobrou Itálii. Gina pro mě není top ženská, snad top herečka své doby. Dobrý scénář. Telly Savalas a Peter Lawford, ano, tak se má hrát. ()

zigy

Tak hřejivé jak jen italské slunce může být. Gina je i v letech okouzlující (všimněte si fyzické podobnosti s její dabérkou Vránovou). Vtipné dialogy a skoro až napínavá zápletka. Co na tom, že v Itálii zřejmě neznají bankovní tajemství. Geniální mistři dabingu Bek a Krůta. Služebná po "odhalení: "San Anselmo, budou tam všichni, matka, dcera, otcové, sraz ve špitále!" ()

p.a.douch

Co k tomuhle dodat? Snad jen díky stanici AMC, že uvádí takové klenoty. Obsazení tohoto filmu je geniální. Herci Savalas, Grant, Silvers a Leroy jsou velmi dobří a i přesto je ženská ekipa zcela převálcovala. Lollobrigida, Wintersová, Grantová, McCargová a dceruška Margolinová jsou perfektní. Je až s podivem, že válečné následky, podvod a lži šli zpracovat do perfektní komedie. Tenhle film byl pro mě úplně neznámý a jsem doopravdy rád, že jsem se k němu dostal. Melvina Franka je třeba pochválit nejen za režii, ale i za scénář k tomuto filmu. Gina Lollobrigida je v tomto filmu skvělá. 85 %. ()

Heywood

Na svou dobu vtipný a výborně zahraný a provedený film. Zasloužil si uznání i popularitu, ostatně herecký výběr signalizoval, že to bude parádní podívaná. V té době Gina byla ještě hvězdou první velikosti a i zde ukazuje, že to nebyla náhoda. (Její osobní sešup v následných letech kvalitu filmu ani po letech nesnižuje). Viděl v kině a je to hodně dávno... ()

PTuranyi

Carla počas vojny ubytovala krátko po sebe 3 amerických vojakov a otehotnela. Aby neutrpela jej česť zmenila si meno a začala sa vydávať za ženu padlého amerického vojaka, s ktorým má dcéru Ginu. Jedného dňa však eskadra príde späť do talianskeho mestečka so svojimi rodinami aby im ukázali kde strávili vojenskú službu. Všetci potenciálni otcovia sa samozrejme chcú znovu stretnúť s Carlou a vidieť "svoju" dcéru. Tým sa roztáča kolotoč bláznivých situácií. Gina Lolobrigida predvádza, že vie hrať nie len dekoltom a rola temperamentnej talianskej matky stíhanej hrozbou prezradenia jej tajomstva je pre ňu ako ušitá. Je zábavné a až neuveriteľné ako stíha riešiť troch mužov a ich manželky. Na tie si zasa musia dať pozor všetci traja muži a to viete, že tie si to nenechajú. Výsledkom je sieť komických lží a výhovoriek. ()

gizi

Výborná "lidská" komedie, kde jsem se skutečně ani chvíli nenudil. správně vybrané postavy Výborně obsazené a zahrané, přirozený humor, nevím, co víc bych dodal. 85%, 11.11.10. ()

Signore

Solidní komedie, která nenudí, ale nic víc. Zřejmě jedno z prvních použití konceptu vícera otců (Manželství po italsku, Otec a otec, Mamma mia ...). ()

tulen

Velice příjemná, pohodová záležitost. Film, který nenudí, zahřeje a potěší a člověk se na něj rád po čase podívá znovu. ()

sarianna

Skvělá komedie s nenáročnou zápletkou, která byla později okopírovaná ve filmu Mamma Mia. Gina Lollobrigida v hlavní roli, která prokázala, že nebyla jen krásná,ale měla i komediální talent. Sice to není kdovíco,ale určitě se pobavíte ()

Dr.dogous

scénář 3 režie 3 herci 4 výprava 2 celkem 12 celkem hodnocení 60 % Každej sám svýho štěstí strůjce Každej sám svýho dortu krůjce. I k lhaní potřebujete určitou dávku inteligence, kráska Carla v tom uměla bruslit, - ()

annevelyn

Námět, který by se dal nejlépe přirovnat k o několik generací mladšímu filmu Mamma Mia!, ovšem bez všech zbytečných muzikálových a patosových okras a se svěžím humorem, který je sice ke konci filmu začíná pokulhávat, stejně jako scénář a poněkud chabé rozuzlení, nicméně však nabízí pohodovou zábavu. Zkrátka stará dobrá oddechovka jak má být. Dávám 3 a půl hvězdičky ()