Tajuplný ostrov

La isla misteriosa

• francouzský

L'île mystérieuse

• italský

L'isola misteriosa e il capitano Nemo

The Mysterious Island

Dobrodružný / Sci-Fi

Španělsko / Francie / Itálie / Kamerun, 1973, 96 min

Jedná se o sestřih stejnojmenného šestidílného seriálu stejných tvůrců ze stejného roku.(16.4.2013)

Seriál, který se sice nedržel předlohy tak jak by možná mohl, ale přesto se mi stal jedním z osudových zážitků. A skvělá titulní melodie, na kterou jsem nezapomněl ani po 30 letech..(2.5.2007)

Klasika dnes nikomu však již neříkající.. škoda.(27.7.2015)

Tajuplný ostrov Julese Verna zná bezpochyby každý, proto si málokdo dovolí jakýmkoli způsobem pohnout s dějem nebo s čímkoli ostatním. Tady se však to, co v knize vypluje na povrch na posledních několika stránkách, dozvíte po deseti minutách, i když alespoň si tak více užijeme kapitána Nema v podání skvělého Omara Sharifa.(24.3.2005)

Na tento seriál jsem koukal jako kluk, tehdy to bylo něco úžasného. Průvodní melodii si pamatuji dodnes, škoda, že ji občas někde nezahrají. Ale kdyby dávali seriál znovu, asi bych se nedíval. Trochu se totiž bojím, že už by se mi tak nelíbil, možná by mi dokonce připadal hloupý. Oči dítěte přece jen vidí jinak než oči dospělého.(13.2.2009)

• - Jedná se o sestřih stejnojmenného šestidílného seriálu stejných tvůrců ze stejného roku. (Terva)