Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

Dejwosz

Kam až je schopen člověk dojít ve snaze mít moc? Gallenbergerova režijní ruka dokázala přinést emoce, které nepůsobily umělým dojmem. Na herectví Emmy Watson je vidět, že je už od dětství zvyklá stát před kamerou. Kolonie je film plný napětí, které by mohl rozdávat. ()

Endavour

Neskutečně mrazivý thriller o jednom páru, který si projde peklem (doslova) chilské „kolonie“. Vždy krásná Emma Watson a sympatický Daniel Brühl podávají velmi dobré výkony, tempo je zde svižné a film ve Vás zanechá pocit hrůzy, kterého se jen tak nezbavíte. Jsem naprosto přesvědčen, že existují další místa, ve kterých se praktikují tresty na vzoru nacistických lágrů jako tomu bylo v případě Villa Baviery. Psychopat Schäfer je bohužel stále jenom malá kapka v moři. Je rovněž smutné, že chilská vláda se k této děsivé kapitole Pinochetova režimu staví velmi benevolentně a laxně. Najdeme zde jisté souvislosti „záporaka“ (pokud ho tak vůbec lze označit) Schäfera s vůdcem Chrámu lidu (Peoples Temple) Jimem Jonesem. Kdyby ne trochu odfláknutý konec (scéna na letišti), film by v mém hodnocení dosáhl plný počet hvězd. Mé hodnocení tak činí 85%. ()

Saur.us

Snímek Kolonie by se dal rozdělit na třetiny. Každá je jiná jak žánrově, tak kvalitou. První třetina čistě romantického charakteru, s jasným účelem zobrazení motivace hlavní hrdinky pro činy v druhé třetině. Klasické romatické klišé, které mě otrávilo už na začátku. Modlil jsem se aby aspoň druhá třetina stála za to. Ta, i když stěžejní, byla velmi umírněná. Čekal jsem větší šílenost, větší nápor na diváka a nakonec jsem získal jen light verzi mrazivého teroru nebo bestiálních hrůz, které se ve skutečnosti v kolonii odehrávali. Jakoby se tvůrci báli přitlačit na krvavě drásající pilu. Paul Schäfer musel mít ohromnou auru, naprostý kult osobnosti. To jsem ale z M. Nyqvista necítil. Co se týče třetí třetiny, to je naprostý Hollywood. Dramatický útěk na letišti pak tomu nasadil korunu. Neříkám že by Kolonie byl špatný film, jen nedokázal vytřískat z tématu tolik, kolik by se dalo. Průměrná romantika, průměrné drama, průměrný thriller. ()

adriane9

Absolutní pecka, zásah, který budu mít hodně hodně dlouhou dobu v sobě.. Nejvíc mě týrá, že je to podle skutečné události, že to není žádný vymyšlený hororový příběh, že je to stejně tak ubohé a otřesné jak to vypadá a že to bylo natočeno mistrovskou rukou se skvělými herci. Nygvist absolutní top a pro mě nijak neobdivovaná Watson byla taky výborná. Příběh mě upoutal do sedačky a byla bych v ní ještě teď, protože ta manipulace s psychikou člověka mi vždycky způsobí že mi zdřevění nohy.. Mazec!! ()

avitakova

Velice silný příběh ve skvělém provedení. Musím říct, že až do poslední chvíle jsem se doslova bála, jak to celé skončí a film ve mě ještě po dohrání poslední scény zanechal takový zvláštní pocit. Že bych film hodnotila pěti hvězdama, to vážně asi ne úplně paf jsem z toho nebyla a ani moc nedokážu říct, čím přesně to bylo zapříčiněno. Ale po herecké stránce se myslím nemusíme vůbec bavit Daniel předvedl úžasný výkon a Emma také. Film bych jen asi nedoporučila slabším povahám. ()

zahadum

" Americkou demokraciou " dosadený Pinochet + náboženský fanatizmus a na pozadí toho celého nezničiteľná láska. ()

dawe787

Výborné drama z latinské ameriky dle skutečných avšak odporných událostí za vlády Pinocheta v Chile. Finále je strhující a herecké výkony Emmy i Daniela jsou na jedničku. Mimojiné, kdo z vás by chtěl mít takového šéfa jako Lena? Já tedy ano :) Naposledy jsem při podobné situaci držel palečky u konce filmu Argo. ()

Trojkol

A mně je úplně jedno, jak Hermioně tahle dramatická role nesedla a je mi jedno i to, jestli hrál její partner retarda věrohodně. Obdivuju, že žijeme ve světě, kde se o tomhle příběhu nic neví, nenávidím tu skutečnost a zuřím. A děkuju, že někdo tohle natočil a ukázal a řekl. Jsem vděčná, že Emma Kolonii propůjčila svůj profláknutej obličej a enormně tak zvýšila šance, že se lidi podívají a že pochopí. Já jsem se podívala a rozum mi zůstává stát, nemůžu zpracovat to, že žijeme ve světě, ve kterém se páchají takové hrůzy, že všichni vidí jen Auschwitz a nikoho nenapadne, že zrůdnosti jsou i jiné a ne méně hrozné. Pět tvůrcům, jen pro to, že to prostě udělali. Odpad Chile. Že se to vůbec mohlo natočit. ()

Monisek

Chvílemi jsem si říkala, že jo, dost dobrý, následně přišel úpadek, který byl ale zase záhy vystřídán původními pocity. A takto furt dokolečka. Ale výsledek celkem zajímavý. Hermiona se sice pořád tváří víceméně stejně, ale i tak jí to jako vždy sekne. I v těch příšerných ošuntělých hadrech. A Daniel mi tu nebyl tak nesympatický jako v Civil war, takže asi úspěch :-) 75% ()

Majkak

Florian Gallenberger si nelibuje v drastických scénách, přesto se mu daří velmi úspěšně udržovat neustálé napětí. Náznaky a nervní atmosféra umocní dojem silněji než brutální záběry sadistických mučitelů. Schäfer je dostatečně odporný svým vzezřením, stačí, když se hnusně podívá. Emma Watson vyrostla ve výbornou herečku, Její Lena je bezchybnou směsí bezstarostné zamilované slečny a odhodlané mladé dámy udělat pro záchranu milovaného muže maximum. Daniel Brühl v roli Daniela zdařile předstírá ztrátu rozumu coby výsledek mučení elektrošoky. Závěr je stylizovaný do hollywoodské podoby, což trochu otupí hroty jiných dost surových faktů. ()

anatheman

Opravdu precizní kolonioskopie - tedy interní pohled do mikrokosmu kolonie. Sice pár chybek film má, ale ty jsou vcelku nepatrné a rádi je odpustíte. Po dlouhé době také snímek, u kterého nemáte obsesivní nutkání se mrknout na zbývající čas do konce. Ba dokonce je vám přijde smutné, že díky jeho tempu nastane konec tak rychle. Téma filmu sice nijak originální není, ale je podáváno svěží formou. Je také nutné (a nadčasové) si vždy připomínat to, co jsou si lidé schopni navzájem dělat. A to jak v pozitivním, tak i negativním slova smyslu. Nyqvista znám vesměs akorát tak jako onoho klaďase z Milénia, takže mě překvapilo, jakého tady zahrál pyje. Brühl nezklamal a Watson mi především dala další důvod k tomu, abych dohnal resty v sérii o HP. :-) Celkově se tedy neobávám udělit plné hodnocení. ()

FilmWave

Žádný art, ale čistokrevná thriller žánrovka. Natočená a zahraná (všichni 3 hlavní představitelé super) ovšem parádně. ()

petokucho

Film, ktory ma na 110 minut priputal k sedadlu kina. Okrem vyborneho desivo-drsneho pribehu zo samotnej kolonie (cloveku sa az nechce verit, ze vychadza zo skutocnosti...) aj skvele uvodne sceny revolucneho Chile z cias Pinochetovho nastupu... ()

Rockerman

Jsem proti násilí. Jednoznačně ho odmítám, ale kdybychom v roce 1989 měli nějakého svého Pinocheta ( ne tak velkého, stačil by nějaký kapesní) , nemusela by být porevoluční frustrace tak velká. Kontroverzní generál zatočil s chilskýma komoušema dost nepěkně, ale postupem času se z Chile stala demokratická, prosperující země. Kolonie je však o sektě, která byla založena před Pinochetovým nástupem. Život v ní to byla totalita, jaká byla málokde. Až na samotný strhující závěr mě to příliš nechytlo. ()

mala_kea

Tak jsem pod nátlakem místních komentářů očekával drsné a mrazivé drama z pošinutého tábora hipíků, bohužel film v tomto ohledu dostál svým očekáváním sotva z poloviny. To kde člověk čekal, že pude do tuhého a režisér si nás vychutná na nechutných mučících scénách nebo nás pořádně podusí u psychologických scén s citovým vydíráním hlavních protagonistů tam bohužel film září nejméně a je to škoda, protože ta omáčka okolo funguje mnohem lépe. Škoda, že se ještě víc nepřitvrdilo takhle je z toho romantika, které kvůli plytkosti děje chybí ten správný drive aby mě film zařezal do židle a duševně mě vyždímal, což sem od tohohle filmu čekal ze všeho nejvíc. I tak 80%, které jsem si po dlouhé době vychutnal. ()

Radek.SCH

Já to tvrdil vždycky, z Emičky nám vyrostla vážně pěkná kůstka! Ale teď vážně: Pinochetův režim byl bezpochyby strašný, americká politika v té době (podporovat jakéhokoliv antikomunistu) s odstupem času vážně nebyla asi to pravé no a... Emma je HOT! ()

Wallis3

Kam až sahá moc vypatlaných hlav fanatiků. Papá Pius a tetička Gisela byli protivní i přes přimhouřený oči. Takhle napínavý drámo jsem nežral. ()

canucks333

Veľmi silná autentická výpoveď s veľmi kvalitným obsadením. Po 10 minútach sladkej romantiky film strmhlavo vletí do mrazivého vojnového thrilleru. Watson-Bruhl-Nyqvist to je trojka, ktorá krásne ťahá film... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami -------------- 80% ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna