Slečna Marplová - Série 2 (2006) (série)

Není kouře bez ohýnku (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie The Moving Finger (více)

Městečko Lymstock skrývá mnohá ostudná tajemství, ale když Mona Symmingtonová spáchá sebevraždu, věří slečna Marplová, že jde o víc, než o jeden ojedinělý případ. (Viasat)

A.lis

Jedna z nejlepších detektivek s Jane Marplovou. Kromě zápletky s vraždou se mi líbila postava Megan a postavy sestry a bratra Burtonových. ()

Memfiska

V tomto díle vyšetřuje spíše postava Jerryho, který se zotavuje z nehody na motorce. Slečna Marplová tu vlastně jen občas poradí. Ale to vůbec nevadí, naopak je to příjemná změna. ()

Peabody

Geraldina McEwan je pro mne jedna z nejlepších představitelek slečny Marplové a tady je velice dobrá. Kniha je jedna z těch, kde Agatha píše něco mezi detektivkou a červenou knihovnou, Ty obě romance s Meghan a i sestřina s doktorem je hodně toho typu. Ani to mi občas nevadí. Nevím, proč v téhle adaptaci přidali líbání s Elsie, v knize není a podle mne posouvá děj trochu jinam, ale budiž. Chybí mi ale jen scéna přeměny Meghan v Londýně, technicky chápu zvolené řešení, ale srážím za ně . Souhlasím, že většina hereckých výkonů je špičková a ono když máte dobré i malé role, zcedá to celkový dojem. Hodně dobré ()

senoritar

Já jsem nadšená. Film věrně zachycuje knižní předlohu, což oceňuji vzhledem k trendu poslední doby vše změnit a být za každou cenu originální. Geraldine McEwan sice není taková slečna Marplová, jakou jsem si ji představovala, když jsem četla knižní předlohu, ale nevadí podává dobrý výkon a James D´Arcy je doslova uhrančivý. Ženské představitelky Emilia Fox a Talulah Riley předvedly obě výborný výkon. Harry Enfield v roli Richarda Simmingtona dokazuje, že Klub sráčů byl pouhým nešťastným přehmatem. No a romantické idyle anglického venkova se prostě nedá odolat. Lze jen doporučit. ()